Chcete změnit způsob platby na iCloudu? Zde je návod, jak na to

Existuje mnoho důvodů, proč budete muset změnit způsob platby pro svůj tarif úložiště iCloud. Možná byste chtěli zjednodušit své finance, vyhnout se úrokům a poplatkům za přečerpání účtu nebo aktualizovat podrobnosti o kartě s vypršenou platností.

Ať je váš důvod jakýkoli, je snadné změnit platební metodu iCloud z jakéhokoli zařízení. Jediným úlovkem je, že tím změníte také platební metodu pro všechny vaše další nákupy Apple.

Pro všechno používáte stejnou platební metodu

Mnoho z nás platí za několik služeb a produktů od společnosti Apple: úložiště iCloud, Apple Music a jednotlivé aplikace nebo média iTunes. Pro každou z těchto služeb bohužel nelze uložit různé způsoby platby.

Apple ve vašem účtu vždy používá nejlepší platební metodu. Image Credit: Apple

Kreditní nebo debetní karta, kterou používáte k platbě za jednu službu Apple, se automaticky použije také k úhradě všech ostatních. Tak to prostě je, bohužel.

Všechno, co nakupujete od společnosti Apple, přichází prostřednictvím vašeho účtu Apple ID (pokud nekupujete fyzické zboží z Apple Store). K tomuto účtu můžete připojit více platebních metod, ale Apple se vždy snaží použít stejnou.

Pokud jste v tomto článku přišli s nadějí, že změníte způsob platby pro svůj tarif úložiště iCloud, aniž byste změnili způsob nákupu v App Storu nebo iTunes, obávám se, že to prostě není možné.

Jaké způsoby platby mohu použít pro iCloud?

Apple nabízí řadu platebních možností pro iCloud, které můžete přidat ke svému účtu Apple ID. Přesné způsoby platby, které máte k dispozici, se liší podle vaší oblasti, ale většina zemí si může vybrat z následujících možností:

 • Zůstatek na účtu Apple ID
 • Hlavní kreditní nebo debetní karty
 • Apple Cash
 • PayPal
Vaše zařízení zobrazuje všechny platební metody dostupné ve vaší oblasti.

Dárkové karty iTunes můžete použít k zaplacení svých nákupů na iCloudu, ale nejprve musíte tuto dárkovou kartu přidat jako zůstatek na svůj účet Apple ID. Chcete-li to provést, otevřete Obchod s aplikacemi a přejděte do svého účtu a poté vyberte Uplatněte dárkovou kartu nebo kód.

Dárkové karty Apple Store bohužel nemůžete používat stejným způsobem. Tyto dárkové karty můžete použít pouze k nákupu fyzického zboží z Apple Store nebo Apple Online Store. I když je možná budete moci použít místo toho k zakoupení dárkové karty iTunes.

Jak změnit platební metodu iCloud Storage

Chcete-li změnit platební metodu úložiště na iCloudu, musíte aktualizovat podrobnosti ve svém účtu Apple ID. Pokud je ve vašem účtu více platebních metod, ujistěte se, že ten, který chcete použít, je v horní části seznamu.

Jak jsme již zmínili, mění se tím také platební metoda pro všechny vaše další nákupy Apple. To zahrnuje vše, co si koupíte z těchto služeb:

 • Obchod s aplikacemi
 • Apple Music
 • iTunes
 • a více
Pro všechny služby Apple se používá stejná platební metoda.

Postupujte podle pokynů níže a změňte platební metodu iCloud na svém účtu Apple ID z libovolného zařízení.

Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch:

 1. Jít do Nastavení> [Vaše jméno]> Platba a doprava.
  1. V systému iOS 12 nebo starším: Jít do Nastavení> [Vaše jméno]> iTunes a App Store. Poté klepněte na svůj účet a vyberte Zobrazit Apple ID> Spravovat platby.
 2. Pokud se zobrazí výzva, přihlaste se zadáním údajů o svém Apple ID.
 3. Klepněte na Přidat způsob platby a vyplňte nezbytné údaje pro přidání nové platební metody na váš účet.
 4. Klepnutím na existující platební metodu aktualizujte její podrobnosti. Možná budete muset znovu zadat všechny podrobnosti.
 5. Nakonec klepněte na Upravit odebrat nebo změnit pořadí platebních metod. Nezapomeňte přesunout preferovanou platební metodu iCloud na začátek seznamu. (Není možné přesunout platební metody nad zůstatek Apple ID.)
Klepněte na [Vaše jméno]. Vyberte možnost Platba a doprava. Přidejte nový způsob platby.

Na počítači Mac:

 1. Otevři Obchod s aplikacemi a jdi do Obchod> Zobrazit můj účet z řádku nabídek.
 2. Klepněte na Zobrazit informace a zadejte své Apple ID údaje pro přihlášení.
 3. Poté klikněte Spravovat platby.
 4. Klepněte na Přidat platbu a vyplňte nezbytné údaje, abyste do svého účtu mohli přidat novou platební metodu.
 5. Klepněte na Upravit vedle existující platební metody aktualizovat její podrobnosti nebo Odstranit to. Možná budete muset znovu zadat všechny podrobnosti.
 6. Nakonec pomocí šipek vedle svých platebních metod změňte jejich pořadí. Nezapomeňte přesunout preferovanou platební metodu iCloud na začátek seznamu. (Není možné přesunout platební metody nad zůstatek Apple ID.)
Chcete-li změnit platební metody, zobrazte informace o svém účtu v App Store.

V počítači se systémem Windows:

 1. Otevřeno iTunes a vyberte Účet> Zobrazit můj účet. Stáhněte si iTunes z webu Apple, pokud jej ve svém počítači ještě nemáte.
 2. Poté klikněte Spravovat platby.
 3. Klepněte na Přidat platbu a vyplňte nezbytné údaje pro přidání nové platební metody na váš účet.
 4. Klepněte na Upravit vedle existující platební metody aktualizovat její podrobnosti nebo Odstranit to. Možná budete muset znovu zadat všechny podrobnosti.
 5. Nakonec použijte šipky vedle svých platebních metod k jejich změně pořadí. Nezapomeňte přesunout preferovanou platební metodu iCloud na začátek seznamu. (Není možné přesunout platební metody nad zůstatek Apple ID.)
Pomocí iTunes upravte svou platební metodu iCloud ve Windows.

Mohu použít různé způsoby platby pro různé služby Apple?

Neexistuje způsob, jak uložit různé způsoby platby pro použití s ​​různými službami Apple. Nemůžete například použít jednu platební metodu pro úložiště na iCloudu a druhou pro nákupy v iTunes. Místo toho je to všechno nebo nic.

Jak změnit způsob platby pro rodinné sdílení

Mnoho z nás využívá službu sdílení rodiny společnosti Apple ke sdílení nákupů, předplatného a úložiště iCloud od Apple. Když je Sdílení nákupu zapnuté, celá rodina také sdílí jednu platební metodu.

Rodinné sdílení vám umožňuje propojit účty Apple ID různými způsoby.

Toto je první platební metoda na účtu Apple ID rodinného organizátora.

Chcete-li změnit platební metodu Rodinného sdílení, je nutné, aby organizátor rodiny změnil své vlastní platební metody. Postupujte podle pokynů výše a změňte své platební údaje Apple ID.

Výjimky z platebních metod pro rodinné sdílení

Obvykle, pokud Apple nemůže přijmout platbu první metodou na vašem účtu, přejde na další metodu a zkusí to znovu. To se nestane, když se členové rodiny se Sdílení nákupu pokusí něco koupit.

V tomto scénáři Apple nezkouší žádné jiné metody, pokud první nefunguje. Tímto způsobem může rodinný organizátor klidně vědět, že pro rodinné nákupy lze použít pouze jejich první platební metodu.

Rodinný organizátor může používat všechny své platební metody jako obvykle.

Jedinou výjimkou je, pokud má člen rodiny zůstatek Apple ID. Apple používá tento zůstatek pro nákupy v App Store a iTunes před jinými způsoby platby. Když zůstatek zmizí, Apple se vrátí k platební metodě organizátora rodiny.

Při platbě za předplatné úložiště iCloud v rodinné skupině Apple vždy používá platební metodu organizátora rodiny, i když jednotliví členové rodiny mají zůstatek Apple ID.

Co je sdílení nákupu v rodinném sdílení?

Pokud nechcete sdílet platební metodu se svou skupinou pro rodinné sdílení, musíte ji vypnout Sdílení nákupu. Když je Sdílení nákupu vypnuto, Apple používá jednotlivé platební metody na účtu Apple ID každého člena rodiny.

Sdílení nákupů vám umožní vychutnat si více obsahu zdarma.

U jednotlivých členů vaší skupiny Rodinného sdílení není možné zapnout nebo vypnout Sdílení nákupu. Tato funkce je buď zapnutá pro všechny, nebo není k dispozici vůbec.

Nevýhodou vypínání Sdílení nákupů je, že již nemůžete sdílet nákupy v App Storu nebo iTunes ve své skupině Rodinného sdílení. Členové rodiny si po odchodu ze skupiny ponechávají jednotlivé nákupy, i když je původně organizátor rodiny zaplatil.

Společnost Apple někdy odmítne váš způsob platby na iCloudu

Je dobré a dobré vědět, jak změnit platební metodu pro vaše předplatné iCloud nebo nákupy Apple ID, ale někdy nová platební metoda stejně nefunguje.

V případě odmítnutí platební metody se vám může zobrazit taková chybová zpráva.

Existuje mnoho důvodů, proč Apple může odmítnout vaši kreditní kartu, debetní kartu nebo jiné platební metody. Zjistěte, co dělat, když je vaše platební metoda Apple ID odmítnuta, abyste se nenechali chytit bez potřebného úložiště iCloud.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found