Co je Haptic Touch na iPhone 11 a iPhone XR?

Na iPhonech Apple je funkcí haptického dotyku, když provedete gesto dotyku a podržení na obrazovce pro přístup k dalším možnostem v rámci aplikací a iOS. Haptic touch se poprvé objevil u iPhonu XR a nabízel omezené použití v iOS 12. Se zavedením telefonů iOS 13 a iPhone 11 však Apple rozšířil možnosti haptického dotyku na většinu svých řad iPhone, včetně starších modelů. Apple se dokonce rozhodl nahradit velmi oblíbený 3D Touch tímto haptickým dotykem.

O rozhodnutí Apple nahradit 3D Touch za Haptic Touch na iPhonu 11 a iPhone 11 Pro & Pro Max panují velké neshody. Apple věří, že Haptic Touch nabízí stejně dobrý zážitek jako 3D Touch, aniž by potřeboval další hardwarovou a tlakovou citlivost, než jaký 3D touch vyžaduje.

Díky haptickému dotyku používají lidé dlouhým stisknutím přístup k vyskakovacím nabídkám, které nabízejí rychlé akce. U některých aplikací můžete dokonce nahlédnout do obsahu aplikace. Jednou z funkcí, která u haptického dotyku chybí, je peek and pop - to mnoho uživatelů 3D dotyku naprosto milovalo!

3D Touch byl vždy rozporuplnou funkcí iPhonu. Mnoho lidí nikdy nenašlo použití, zatímco jiní říkají, že bez něj nemohou žít. Existuje však mnoho funkcí 3D Touch, které lze jednoduše dosáhnout dotykem a podržením na displeji, čímž se eliminuje i další namáhání prstu. 3D Touch zysayers zvedl tyto body po celá léta.

PŘÍBUZNÝ:

  Haptic Touch na iPhone 11 Series a XR

  Apple se nakonec této myšlence vzdal. Modely iPhone 11 a iPhone XR nejsou vybaveny technologií 3D Touch, ale většinu funkcí získávají pomocí funkce nazvané Haptic Touch. Haptic Touch, který nikdy neodolal honosným názvům funkcí, je fantazijní označení společnosti Apple pro dotyky a držení prstu na displeji.

  Přidaná vrstva haptické zpětné vazby vám pomůže rozpoznat, kdy je funkce spuštěna. A díky vynikajícím technologiím společnosti Apple v oblasti haptické zpětné vazby vás zajímá, jestli je 3D Touch na cestě ven.

  Současná technologie 3D Touch je něco jako jedna příchuť.

  Neumožňuje vám více konfigurací. Pokud jde o haptický dotek, Apple ukázal, že může uživatelům umožnit přizpůsobení haptické intenzity.

  Toto je jasně ukázáno v nastavení Apple Watch, kde uživatelé mohou upravit intenzitu haptické zpětné vazby.

  Je možné, že Apple může v rámci Haptic touch představit některé další funkce, jak postupujeme vpřed.

  Apple vylepšil svoji technologii haptického enginu zavedením iPhonu X.

  To bylo zřejmé z nahrazení mechanického domovského tlačítka a dalších míst, kde získáte haptickou zpětnou vazbu na iPhone X a XS.

  Uživatelé, kteří si oblíbili technologii haptické zpětné vazby na iPhone X, na ni přísahají, takže doufáme, že by to byla dobrá zkušenost s modely iPhone 11 a XR.

  Jaký je rozdíl mezi Haptic Touch a 3D Touch?

  Největší rozdíl mezi 3D Touch a Haptic Touch spočívá v tom, na co 3D Touch reaguje různé úrovně tlaku zatímco Haptic Touch reaguje jak dlouho stisknete obrazovku.

  U iPhonu, který podporoval 3D Touch, byl nainstalován hardware citlivý na tlak (což je mnohem dražší.) Haptic touch tento typ hardwaru nevyžaduje, protože nemusí registrovat intenzitu tlaku.

  Chcete-li přejít na Haptic Touch, dlouhým stisknutím ikony aplikace zobrazíte další možnosti nabídky pro danou aplikaci.

  Upravte nastavení Haptic Touch na vašem iPhone

  Na iPhonu 11 nebo XR je snadné upravit dobu potřebnou k aktivaci Haptic Touch, když použijete gesto dotyku a podržení.

  • Jít do Nastavení> Usnadnění> Dotyk> Haptic Touch (pro starší iOS přejděte do Nastavení> Obecné> Usnadnění> Haptic Touch)
  • Zvolte Rychlý nebo Pomalý
  • Chcete-li otestovat, dotkněte se ikony květiny nebo baterky v části Test trvání dotyku

  Jak vypnout Haptic Touch na mém iPhone

  Je smutné, že na svém iPhone nemůžete úplně vypnout haptický dotek. Co můžete udělat, je vypnout to klepání, které po dlouhém stisknutí cítíte na obrazovce. Nelze však vypnout možnosti nabídky na obrazovce spojené s haptickým dotykem.

  Haptická klepání můžete vypnout Nastavení> Zvuky a haptika> a vypněte systémové haptiky.

  Haptický dotyk k iPadu?

  Další možností, kterou Haptic Touch přináší na stůl, je funkce 3D Touch na iPadu.

  3D Touch nebyl na iPadu nikdy realistický kvůli ... no ... fyzice.

  Dotyk a držení prstu na iPadu je však praktické tam, kde by 3D Touch vedlo k převrácení mnoha iPadů.

  Často se setkávám s tím, že pracuji na iPadu a přeji si možnost vyskočit na fotografii nebo zobrazit odkaz beze změny aplikací.

  Osobně jsem pro 3D Touch našel několik využití a používám tuto funkci poměrně často. Myslím, že Haptic Touch by byl vynikajícím doplňkem k iPadu.

  3D Touch přichází na všechny iPhony, iPad a iPod (7. generace) s rychlými akcemi iOS 13 a iPadOS!

  Se zavedením haptických dotykových zařízení, jako jsou iPhone XR a iPhone 11, změnil Apple způsob, jakým funguje dlouhý tisk. Dlouhé stisknutí nyní otevírá rychlá akční menu, stejně jako 3D Touch, ale bez haptické zpětné vazby (pokud váš iPhone nepodporuje haptiku).

  Rychlé akce s dlouhým stisknutím nevyžadují, aby iPhone obsahoval 3D dotykovou obrazovku citlivou na tlak. Tyto nabídky rychlých akcí nabízejí funkce, jako je 3D Touch, včetně Peek a funkcí souvisejících s aplikacemi. Tato funkce je k dispozici na všech iPhonech, iPadech a iPod touch sedmé generace se systémem iOS 13 a vyšším nebo iPadOS a vyšším.

  Vyřeší Apple největší problém s 3D Touch nebo jej vyřadí?

  Když jsem představil 3D Touch, byl jsem fascinován.

  Přidala do iPhone další vrstvu uživatelského rozhraní.

  Stále si myslím, že existuje mnoho vylepšení, které by Apple mohl provést ve funkčnosti. Problém je vědět, kdy a kde lze 3D Touch použít. Je to matoucí, Apple nepřidal žádné náznaky toho, kde lze 3D Touch použít.

  Pokud bych musel hádat, Apple cítí, že malé procento zařízení iOS, která podporují 3D Touch, nezaručuje pozornost, aby tuto funkci více tlačila.

  Nyní, když funkce 3D Touch přichází na více iPhonů, iPadů a iPodů v iOS 13 a iPadOS s rychlými akcemi a dlouhými stisknutími, doufám, že vývoji těchto funkcí bude věnováno více času.

  Poslední příspěvky