Běžné problémy s iOS 9 a tipy pro řešení potíží

Společnost Apple každý rok vydává novou aktualizaci operačního systému iPhone a iPad, iOS. Každá aktualizace přináší nové funkce, některé opravy chyb a - sortiment stížností uživatelů na nové a pokračující problémy. Podívejme se na některé z těchto problémů.

Zařízení iOS 9 se zaseklo na Slide to Upgrade

Nejprve začneme s velkým problémem - problémem se samotnou aktualizací, který uživatelům nedovolil dokončit proces instalace a zablokoval uživatele mimo jejich telefony. Jejda! To je velký problém. Naštěstí existuje oprava pro ty, kterých se to týká, a společnost Apple již tento problém napravila pro ty, kteří dosud neprovedli upgrade.

Pokud jste dosud neaktualizovali na iOS 9, Apple vydal iOS 9.0.1, který tomuto blokování brání a řeší také několik dalších problémů. Když tedy přejdete na aktualizaci, pokud vaše iDevice říká 9.0.1, bude o vás postaráno.

Pokud máte to štěstí, že jste se pokusili upgradovat na počáteční vydání iOS 9 a zjistili jste, že jste touto chybou zasaženi, podle Apple musíte udělat toto.

* Pokud jste již aktualizovali na iOS 9, budete muset aktualizovat na iOS 9.0.1:

(1) Připojte zařízení iOS k počítači. Pak se ujistěte, že je iTunes otevřený.

(2) Když je zařízení připojeno, stiskněte a podržte tlačítka Spánek / Probuzení a Domů, dokud se nezobrazí obrazovka Připojit k iTunes.

(3) Na dotaz vyberte Aktualizovat.

(4) Po dokončení obnovení dokončete kroky na obrazovce a nastavte zařízení.

* Pokud jste již tento problém vyřešili obnovením zařízení

(1) Pokud jste měli tento problém dříve, než byl k dispozici iOS 9.0.1 a své zařízení jste již nastavili jako nové, proveďte obnovení z předchozí zálohy pomocí těchto kroků:

(2) Aktualizujte zařízení na iOS 9.0.1.

(3) Přejděte na Nastavení> Obecné> Obnovit> Vymazat veškerý obsah a nastavení. Tímto odstraníte veškerý obsah, který je aktuálně ve vašem zařízení.

(4) Poté nastavte zařízení.

(5) Když budete vyzváni k obnovení ze zálohy, vyberte buď iCloud nebo iTunes a postupujte podle pokynů pro obnovení z předchozí zálohy.

Ne všechna zařízení byla ovlivněna a problém je nyní opraven, takže nové upgrady tento problém nebudou mít. Pro postižené je to však docela velká facka, když zjistí, že jejich iDevice uvízlo a je nepoužitelné, než dokončí upgrade. Můžete také vyzkoušet tyto tipy.

Mobilní datové strasti

Řada uživatelů na diskusním fóru společnosti Apple a na jiných webech si stěžuje na problémy s mobilními daty. Někteří nejsou schopni přimět své aplikace k přístupu k datům na LTE, jiní říkají, že jejich předvolby byly resetovány, což umožňuje všem aplikacím přístup k celulárním datům, i když byly původně vypnuty.

I když mezi problémy s celulárními daty neexistuje žádné společné vlákno, a tedy žádná zaručená oprava, pokud máte tyto problémy nebo podobné problémy, můžete vždy vyzkoušet následující kroky:

(1) Otevřete Nastavení> Mobilní. Zkontrolujte, zda jsou zapnuta mobilní data. Pokud je, přepněte jej a znovu zapněte.

(2) Zkontrolujte také nastavení Povolit LTE a ujistěte se, že je LTE povoleno pro hlas a data.

(3) Zkuste přepnout telefon do režimu Letadlo a poté režim Letadlo vypnout.

(4) Otevřete Nastavení> Obecné> Obnovit a zvolte Obnovit nastavení sítě.

Posledním krokem bude smazání všech uložených hesel Wi-Fi v telefonu, ale jinak vše zůstane na svém místě. Můžete také zkusit toto a toto.

Probíhající problémy s Wi-Fi

Každé vydání systému iOS přináší spoustu stížností na problémy s připojením Wi-Fi a spolu s těmito novými stížnostmi moře uživatelů, kteří naříkají, že aktualizace problém nevyřešila. iOS 9 není výjimkou.

Co si z toho odnášíme? Chcete-li obnovit síťové připojení telefonu, můžete vyzkoušet obvyklé opravy:

(1) Zapněte / vypněte Wi-Fi

(2) Otevřete Nastavení> Obecné> Obnovit a zvolte Obnovit nastavení sítě.

Skutečným řešením by však mělo být to, že diagnostika Wi-Fi je obtížná a je velmi obtížné říci, zda aktualizace způsobila problém, nebo zda je nyní patrný jen nepatrný rozdíl. Sečteno a podtrženo: pokud po upgradu dochází k problémům s Wi-Fi, měli byste zjistit, zda k problému dochází na více než jednom místě Wi-Fi. Pokud ne, možná budete muset zkontrolovat své vlastní nastavení routeru, protože problém tam opravdu mohl být.

Probíhající problémy s Bluetooth

Stejně jako Wi-Fi, zdá se, že každá aktualizace iOS přináší s sebou nějaké Bluetooth strasti. Mnoho uživatelů zjišťuje, že jejich automobil nebo sluchátko náhle ukončí spojení, nebo se odmítnou připojit, pokud je již přes Bluetooth připojeno jiné zařízení. Pro mnohé to vypnutí a opětovné zapnutí Bluetooth opraví, ale to není dobré dlouhodobé řešení.

Chcete-li vyřešit problémy s Bluetooth, je nejlepší opravit všechna zařízení Bluetooth a pokračovat odtud. Chcete-li to provést, musíte otevřít Nastavení> Bluetooth a pro každé zařízení klepněte na tlačítko (i) nfo a zvolte „Zapomenout toto zařízení“. Poté budete muset zařízení znovu spárovat pomocí jakékoli metody, kterou používají ke spárování (první připojení).

Dobrým pravidlem pro opětovné spárování sluchátek s mikrofonem je vypnutí zařízení, podržení tlačítka „volání / přijetí hovoru“ a opětovné zapnutí náhlavní soupravy, zatímco stále držíte tlačítko, dokud neuslyšíte sérii pípnutí .

Chcete-li znovu spárovat další zvuková zařízení, je postup obvykle podobný, podržte tlačítko napájení nebo volič Bluetooth, dokud na zařízení nezačne blikat kontrolka.

Ke stažení iOS 9 není dostatek místa.

Ačkoli Apple všem zajistil, že aktualizace iOS 9 bude obsahovat pouze 1,3 GB, neznamená to, že některá zařízení jsou na ni připravena. Pro mnoho spotřebitelů, kteří mají starší iPhony a iPady s prostorem 8 GB a 16 GB, se může zdát docela náročné uvolnit místo pro nový iOS 9. Je rozumné zajistit, aby své úložiště spravovali správně synchronizací s iTunes nebo jinými paměťovými médii . Je důležité si uvědomit, že nová aktualizace iOS 9 umožňuje uživatelům dočasně mazat své aplikace pro snadnou a úspěšnou aktualizaci. Po dokončení upgradu budou tyto odstraněné aplikace nahrazeny.

Pro usnadnění přechodu je však nejlepší dokončit několik jednoduchých úkolů před zahájením upgradu na iOS 9. Tyto snadné úkoly lépe zajistí úspěšný běh bez větších komplikací. V zařízení smažte zprávy a přílohy, které nepotřebujete. Odeberte všechny soubory nevyžádané pošty a koše. Nejdůležitější je přenést všechny fotografie, videa a soubory do záložního zdroje nebo do počítače a poté je ze zařízení odstranit.

Nic se necítí lépe, než spustit aktualizaci iOS a čisté a organizované zařízení! Dokud si samozřejmě neuvědomíte, že musíte další den strávit nastavením věcí tak, jak se vám líbí. Pokud nemáte dostatek místa, můžete si iOS 9 nainstalovat zde.

Ředění aplikace

Když už mluvíme o problémech s prostorem, neočekávejte, že uvidíte obrovské množství prostoru uvolněného z aplikace Apple Thinning, která má snížit velikost nainstalovaných aplikací. To bylo vystřiženo z počátečního vydání iOS 9, s odvoláním na problémy s tím, jak iCloud zpracovává zálohy a obnovy. O tom, kdy bude tato tolik potřebná funkce plně implementována, Apple nehovoří. Jednoho dne. Jednoho dne.

Malátnost

Jednou z vražedných funkcí iOS 9 je, že se předpokládá, že jde o zdokonalení iOS 8, díky němuž budou zařízení ještě rychlejší a lepší. Ale co kdybyste byli na staré iDevice a provozovali iOS 7? Porota stále nerozhoduje, zda vám iOS 9 zvýší rychlost oproti iOS 7. Mezitím, pokud máte problémy, zde je několik míst, kde můžete iOS 9 zrychlit. Všimněte si, že mnoho z nich deaktivujte některé z nových funkcí v systému iOS 9, ale pokud jste prostě hledali rychlejší a stabilnější uživatelské prostředí na starším zařízení, je to pravděpodobně to, co jste chtěli.

* Snižte animované efekty zapnutím funkce Reduce Motion. Nastavení> Obecné> Usnadnění> Omezit pohyb.

* Zakázat průhlednost. Nastavení> Obecné> Usnadnění> Zvýšení kontrastu> Snížení průhlednosti.

* Zakažte siri návrh Spotlight Search. Nastavení> Obecné> Hledání reflektorů> Návrhy Siri.

* Zakázat aktualizaci aplikace na pozadí. Nastavení> Obecné> Obnovení aplikace na pozadí.

* Zakázat předávání. Nastavení> Obecné> Předání a navrhované aplikace> Vypnout předávání.

* Vypněte automatické stahování. Nastavení> Obchody s aplikacemi a iTunes> deaktivujte automatické stahování.

Po upgradu na iOS 9 na iPadu není režim nízké spotřeby

Společnost Apple dobře věděla, že nová aktualizace systému iOS 9 poskytuje uživatelům další hodinu, než budou muset připojit nabíječku. Aby vám ale poznámka neunikla, není pro iPady k dispozici možnost Režim nízké spotřeby. Je to výhradně pro iPhony. To bylo pochopitelně zavádějící pro mnoho uživatelů iPadu, kteří si tuto nedostupnou možnost pomýlili s otravnou chybou iOS 9. To je vlastnost, ne chyba. Zařízení prostě není nastaveno na možnost Režim nízké spotřeby, protože Apple předpokládá, že jeho obrovská kapacita baterie je dostatečná. Vaše ujeté kilometry se mohou lišit.

Pro uživatele, kteří si kladou otázku, proč je tato možnost k dispozici pouze pro iPhone, je nejoblíbenější idealizace přesvědčena, že důvodem je rozsáhlejší používání iPhonu přes iPad. IPhone se obecně používá více, a proto vybíjí baterii mnohem rychleji než iPad. Nebojte se, protože je možné, že tato možnost bude pro iPad přidána někdy v budoucnu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found