Jak naformátovat kartu SD v počítači Mac

SD karty jsou ultimátními záchranáři při rozšiřování úložného prostoru na vašich chytrých zařízeních. Než kartu SD budete moci používat, budete ji muset naformátovat.

Podíváme se na kroky potřebné k tomu, abyste se mohli vrátit do práce. Kroky jsou velmi jednoduché a vyžadují pouze vaši SD kartu a aplikaci Disk Utility. Naštěstí je Disk Utility již součástí macOS.

Tyto ultratenké paměťové karty flash se používají především pro další úložiště iPhone a fotoaparátů. Je důležité si uvědomit, že budete chtít zálohovat všechny soubory, které jsou již na vaší SD kartě. Po dokončení procesu formátování bude karta zcela vymazána a soubory budou odstraněny.

Jak formátovat kartu SD v systému Mac

Po zálohování karty SD nebo micro SD budete připraveni naformátovat úložné zařízení. Zde jsou kroky, jak to uskutečnit:

  1. Vložte SD kartu do slotu na Macu.
  2. Přejděte do Vyhledávače> Aplikace> Obslužné programy.
  3. Otevřeno Disk Utility.
  4. V postranním panelu vyberte kartu SD, kterou se pokoušíte formátovat.
  5. V horní části Disk Utility stiskněte Vymazat.
Před formátováním nezapomeňte zálohovat všechny soubory, které jsou již na SD kartě.

Po stisknutí tlačítka Vymazat v Disk Utility vás aplikace požádá o přejmenování karty SD. Udělejte to a potom klepněte na tlačítko Vymazat v pravém dolním rohu.

Dále je zde část, která se vás zeptá, do kterého formátu chcete kartu SD naformátovat. Doporučujeme tento formát přepnout možnost ExFAT pokud již není vybrána.

Od této chvíle bude Disk Utility fungovat jako magie a naformátuje vaši SD kartu. Po dokončení budete chtít stisknout tlačítko „Hotovo“ v pravém dolním rohu.

Nyní můžete být trochu nadšení, že je to hotové, ale ještě nevytahujte SD kartu. Místo toho najděte naformátovanou kartu v postranním panelu vlevo a stiskněte tlačítko pro vysunutí. Tím zajistíte, že se něco nerozbije, což bude obvykle vyžadovat přeformátování, než bude karta správně fungovat.

Co když nemám slot na SD kartu?

Poté, co se Apple v roce 2016 rozhodl přepracovat sestavu MacBooků Pro, to znamenalo smrt slotu pro SD karty. Většina modelů MacBooků předcházejících této iteraci má slot zabudovaný do boku, ale pokud ne, budete potřebovat další kus.

V závislosti na verzi Macu, kterou vlastníte, budete potřebovat čtečku karet SD USB. Jedná se o relativně levné, opět v závislosti na tom, s jakým modelem Mac se to pokoušíte použít.

Co bude dál?

Poté, co dokončíte výše uvedené kroky, bude vaše SD karta očištěna a poté může být použita pro jakoukoli aplikaci, která se vám bude zdát vhodná. Ať už je to použití v digitálním fotoaparátu, vybudování systému Raspberry Pi nebo jakýkoli jiný projekt, který chcete dokončit.

Pokud narazíte na problémy, dejte nám vědět v komentářích níže a my vám určitě pomůžeme zjistit, o co jde. Jedná se o docela přímočarý proces, ale budete muset postupovat správně, protože Disk Utility dokáže vymazat i další připojené pevné disky.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found