Jak vyčistit reproduktor a mikrofon vašeho iPhone

iPhony s námi jdou všude: do práce, na večeři, do postele, do koupelny. Je spravedlivé očekávat, že se čas od času trochu zašpiní. Většina iPhonů se snadno čistí, stačí je otřít hadříkem z mikrovlákna. Ale reproduktory a mikrofony jsou úplně jiný příběh.

Čištění obrazovky iPhonu je snadné, ale reproduktor není tak přímočarý.

Aby toho nebylo málo, na rozdíl od displeje pokrytého otisky prstů, pokud se reproduktory nebo mikrofony iPhone příliš zašpiní, ve skutečnosti přestanou fungovat správně. Silný povlak prachu, bláta nebo dokonce make-upu rychle zablokuje zvuk, který jde dovnitř nebo ven z mřížky, což znamená, že vaše hudba bude znít tiše a lidé vás nebudou slyšet při telefonních hovorech.

Navzdory zármutku, který jim byl dán, jsou iPhony ve skutečnosti docela odolné technologické kousky. Obvykle bez problémů vydrží občasný pokles nebo malé stříkání vody. Mikrofony a reproduktory - umístěné na přední, spodní a zadní straně iPhone - jsou však stále velmi jemné. Musí být proto, že jsou závislí na pohyblivých částech, aby mohli pracovat. To znamená, že je snadné je poškodit a zároveň se snažit udržet váš smartphone čistý.

Máte dost neschopnosti slyšet špínu na vašem iPhone? Obrázek: Unsplash

Doporučení společnosti Apple k čištění reproduktorů je jednoduše „vyčistit úlomky“. Je to více než trochu vágní. Naštěstí jsme přišli na pomoc, abychom vám ukázali přesně, jak na to vyčistit trosky čtyřmi různými metodami, takže budete přesně vědět, jak čistit reproduktor iPhone.

Připravte svůj iPhone, než začnete

Něco z toho se může zdát trochu zjevné, ale pro případ, že by vás to nenapadlo, řekneme to stejně. Je třeba udělat pár věcí před začíná čistit jakoukoli část vašeho iPhone:

  • Odpojte všechny kabely
  • Vyjměte jej z pouzdra (pokud ho máte)
  • Zvažte odstranění ochrany obrazovky
  • Vypněte to!

Nejprve vyčistěte svůj iPhone

Než začnete s čištěním reproduktorů, očistěte všechny povrchy iPhonu od nečistot, oleje a špíny. A v případě potřeby zařízení dezinfikujte.

  • Chyťte měkký, mírně vlhký hadřík, který nepouští vlákna, jako je hadřík na čočky nebo hadřík z mikrovláken
  • Otřete všechny povrchy iPhonu, i ty, se kterými běžně nepřicházíte do styku, jako je zadní strana
  • Pokud hadřík sám nedělal práci, navlhčete jej trochou teplé mýdlové vody a před použitím na iPhonu jej vyždímejte.
  • V případě potřeby dezinfikujte svůj iPhone 70% isopropylalkoholem nebo dezinfekčním ubrouskem (nepoužívejte žádné ubrousky obsahující bělidlo) - před použitím na zařízení jej znovu vyždímejte
  • Jemně otřete všechny vnější povrchy iPhonu
  • Nechte svůj iPhone uschnout na vzduchu

Vyhledejte reproduktory iPhonu

Dále je užitečné vědět, kde jsou na vašem iPhone tři reproduktory a mikrofony. Každý z nich je zakryt kovovou mřížkou, která zabraňuje vniknutí nečistot dovnitř vašeho iPhonu, ale také skvěle funguje, když mu umožňuje usazování zvenčí.

Mikrofony a reproduktory jsou na vašem iPhone na třech místech. Obrázek: Apple

Jeden z nich je na přední straně vašeho iPhone vedle fotoaparátu FaceTime. Ve spodní části vašeho iPhone je také řada kruhových otvorů a jeden další vedle fotoaparátu na zadní straně. Každý z těchto reproduktorů a mikrofonů byste měli pravidelně čistit.

1. Použijte kartáč s měkkými štětinami

Není to jen na čištění zubů! Nepoužívejte však stejný.

První technikou čištění vašich reproduktorů iPhone je kartáčování kartáčem s měkkými štětinami. Může to být kartáček na zuby nebo štětec - i když byste měli absolutně zajistit, aby jakýkoli kartáč, který používáte, byl čistý a suchý. Pokud používáte štětec, možná budete chtít oříznout štětiny na kratší délku, což vám umožní větší kontrolu.

Nečistoty seškrábněte čistým a suchým kartáčkem na zuby.

Když kartáčujete reproduktor nebo mikrofon, drhněte nečistoty až k okraji, abyste je mohli poté vyklopit. Zaschlá špína může trvat dost práce, než se uvolní a uvolní, ale držte se jí a snažte se nebýt příliš drsná.

2. Použijte malířskou pásku

Malířská páska je navržena tak, aby nezanechávala žádné lepkavé zbytky.

Maskovací páska nebo malířská páska je speciálně navržena tak, aby nezanechávala zbytky lepidla na jakémkoli povrchu. Díky tomu je skvělým nástrojem k odstranění odolných nečistot z reproduktoru nebo mikrofonu vašeho iPhone. Jak již bylo řečeno, stále s ním chcete být jemní, protože pokud by se nějaké lepidlo náhodou zaseklo, mohlo by to váš iPhone ještě více zašpinit.

Svinutá páska je skvělá pro zachycení nečistot v nepříjemných štěrbinách.

Doporučujeme svinout krátkou pásku do těsného válce, lepivou stranou ven, a poté ji vtlačit nebo strčit do mřížky reproduktoru nebo mikrofonu. Pokud si všimnete, že páska shromažďuje nečistoty, okamžitě ji vyměňte za čistý kus, abyste tyto nečistoty nevkládali zpět do reproduktoru.

3. Použijte párátko

Párátka, pro odstranění špíny!

Párátka jsou užitečným nástrojem v boji proti špinavým reproduktorům iPhone. Ale stejně jako u všeho ostatního musíte k nim být jemní, abyste zajistili, že nebudete příliš tlačit na jemnou mřížku.

Špičkou párátka jemně škrábejte podél reproduktoru a veškerou špínu táhněte k okrajům, kde ji můžete vybrat. Měli byste být schopni odštípnout většinu zaschlých kousků špíny, i když se snažíte, můžete špičku párátka mírně utlumit.

Dávejte pozor, aby se párátko nerozštíplo, což by na vašem iPhone způsobilo větší nepořádek.

Pomocí párátka přeneste tuto vlhkost na nečistoty a uvolněte ji. Musíte však být velmi opatrní při zavádění kapalin do vašeho iPhone je velmi snadné, aby se kapalina dostala za mřížku a způsobila trvalé poškození.

4. Používejte stlačený vzduch opatrně

Při opatrném používání je stlačený vzduch skvělým nástrojem proti znečištěným telefonům iPhone. Obrázek: Viking-Direct

Stlačený vzduch nebo prachovky jsou skvělým nástrojem k udržení čisté technologie, zejména na těžko přístupných místech, jako jsou fanoušci MacBooků nebo pod klávesnicí. To znamená, že stlačený vzduch potenciálně poškozuje reproduktor nebo mikrofon vašeho iPhone. Apple ve skutečnosti nedoporučuje používat stlačený vzduch úplně.

Je to proto, že stlačený vzduch je překvapivě silný a může rozbít pohyblivé části uvnitř reproduktorů nebo mikrofonů. Mnoho uživatelů použilo stlačený vzduch nahodile a zjistilo, že jejich reproduktory nebo mikrofony poté úplně přestali fungovat.

Pokud si však přečtete pokyny na plechovce a použijete je z vhodné vzdálenosti, je možné použít stlačený vzduch bezpečně. Doporučujeme absolutní minimální vzdálenost 6 ” a navrhněte stříkat vzduch pod určitým úhlem namísto přímo do reproduktoru nebo mikrofonu. Veškeré uvolněné nečistoty navíc budou létat do vzduchu, takže byste si měli před stříkáním zakrýt oči.

Slyšíš nás hned? Doufáme, že tyto tipy pomohly vaše reproduktory a mikrofony iPhone vyčistit. Pokud jste našli své vlastní techniky čištění, sdílejte je prosím v komentářích níže!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found