Uzamkněte aplikace do dětského režimu na iPadu, postupy

Potřebujete omezit přístup k vašemu dítěti (nebo jinému) na iPadu, iPhonu nebo jiném iDevice? Obáváte se, že vaše ratolest způsobí na vašem telefonu zmatek, prolíná vaše osobní údaje, změní nastavení nebo přístupový kód nebo způsobí jiné problémy?

Zkuste použít řízený přístup a omezte své dítě na jednu aplikaci. A dokonce můžete ovládat, které funkce jsou v této aplikaci k dispozici!

iPady jsou pro rodiče novinkou, takže schopnost uzamknout aplikace do dětského režimu je zásadní. Nechceme, aby naše batolata otevírala nebo mazala spoustu aplikací z našich iPadů a iPhonů.

Chceme, aby si naše děti užívaly skvělé zážitky z iPadů přátelských k dětem, ale vždy jsme je stanovili jako vhodné. A nejlepší způsob, jak to udělat, je uzamknout aplikace do dětského režimu.

iPady jsou rodinná záležitost

Každý v naší rodině miluje naše iPady. Je tak užitečné jen předat dětem čtení knih, hraní interaktivních her, kreslení nebo sledování představení na Netflixu a dalších streamovacích službách. Ale pro děti je také zatraceně snadné dostat se do aplikací, které by neměly, neměly by, nebo dokonce kupovat obsah a mazat aplikace.

A pak je tu stále lákavé tlačítko Domů - můj nejmladší v 18 měsících z toho nedokáže udržet ruce! Místo toho, aby tiše sledoval nebo hrál s aplikací, bude sledovat, jaké jsou to 5 sekund, a pak se vrátit ke kliknutí na tlačítko Domů ZNOVU a ZNOVU.

Děti jsou přirozeně zvědavé A mají omezené rozpětí pozornosti, takže je jen otázkou času, kdy je zvědavost získá to nejlepší z nich. A začnou zkoumat. Jako rodiče tedy opravdu potřebujeme nějakou rodičovskou kontrolu. Musíme mít možnost uzamknout aplikace do dětského režimu. K uzamčení aplikací potřebujeme ovládací prvky!

Rodiče chtějí pozorné oko

Rodiče se nás zde na Apple ToolBoxu často ptají, jak omezují přístup k jedné aplikaci, takže svůj iDevice rychle zamknou na konkrétní aplikaci, než ji předají dětem. Toto nastavení je podobné dětskému režimu, který je k dispozici na tabletech Android a dalších zařízeních.

Dětský režim umožňuje našim dětem kreslit, učit se, poslouchat, sledovat a být kreativní, aniž by mohly přistupovat k našim osobním věcem nebo si s nimi hrát. Když děti dojdou, jednoduše deaktivujeme dětský režim a vrátíme se k používání našich iDevices jako obvykle.

Dobrou zprávou je, že zapnutí omezení jediné aplikace na iPadu, iPhonu nebo jiném iDevice je poměrně jednoduché.

Pojďme na to!

Jak zamknout aplikace do jedné aplikace

Abychom mohli řídit, jak naše děti používají iDevices, využíváme funkce řízeného přístupu. V podstatě to uzamkne iDevice pouze jedné aplikaci pro uživatele. Řízený přístup je nejlepší, když svůj iPad nebo iPhone dočasně předáte svým dětem.

Řízený přístup versus rodičovská kontrola

Pokud máte zájem o nastavení iPadu, iPhonu nebo jiného iDevice pro dítě na plný úvazek, lepší strategií je nastavení omezení na iDevice.

Omezení jsou ideální pro uzamčení zařízení iDevice, které vaše děti používají neustále. Pokud se chcete dozvědět, jak nastavit omezení rodičovské kontroly, podívejte se na tento příspěvek, pokud používáte iOS 11 a starší

Pokud používáte iOS 12 a vyšší, podívejte se na článek „Kde jsou omezení v iOS 12?“

Abyste mohli odlišit tato nastavení, zvažte Guided Access jako dočasnýa omezení jako vždy.

Vše o řízeném přístupu

Řízený přístup vám, vašemu dítěti nebo komukoli pomůže soustředit se na JEDNOU úlohu / aplikaci při používání iPhonu, iPadu nebo iPodu touch. Řízený přístup omezuje vaše zařízení na jednu aplikaci a umožňuje vám ovládat, které funkce aplikace jsou aktivní a dostupné.

Ať už se jedná o aplikaci pro psaní, aplikaci pro příběh nebo knihu, aplikaci pro kreslení, hudební aplikaci nebo aplikaci pro video, přístup s průvodcem pomáhá udržovat pozornost uživatelů na tuto jedinou aplikaci.

Řízený přístup není jen pro děti

Tato funkce je užitečná v různých prostředích, od práce s klienty v jedné aplikaci, přes školení a vzdělávání, až po práci s lidmi s autistickým spektrem, s Alzheimerovou chorobou, demencí nebo poruchou pozornosti.

Řízený přístup se také používá ve veřejných kioskech, kde nechcete, aby uživatelé mohli otevírat další aplikace.

S průvodcem Access je také možné vytvořit „režim hosta“. Pokud tedy své zařízení iDevice předáváte cizímu člověku nebo někomu, koho moc dobře nevíte, podívejte se na video, přečtěte si něco nebo se na něco podívejte pomocí jediné aplikace, nebudete se bát, že má přístup soukromé informace.

Řízený přístup použijte k:

 • Dočasně omezte své zařízení iOS na jednu aplikaci
 • Zakažte oblasti obrazovky, které nesouvisejí s úkolem, nebo oblasti, kde by náhodné gesto mohlo rušit pozornost
 • Zakažte některá hardwarová tlačítka, jako je hlasitost a klávesnice

Nastavení řízeného přístupu k zamykání aplikací

Řízený přístup umožňuje uzamknout zařízení do jedné aplikace. Například zamknete iDevice pomocí Guided Access, abyste mohli přehrávat hudbu nebo spouštět pouze konkrétní vzdělávací aplikaci nebo hru.

A teprve potom to předáte svým dětem. Vaše děti budou moci používat pouze tuto konkrétní aplikaci. Jakmile děti dojdou, odemknete iDevice pomocí PIN a můžete se vrátit k normálnímu používání.

Nastavení přístupu s průvodcem:

 1. Otevřete Nastavení
 2. Navigovat do Obecné> Přístupnost
 3. Přejděte dolů na Řízený přístup pod nadpisem Učení
 4. Povolte řízený přístup a nastavte přístupový kód nebo využijte Touch ID / Face ID
  1. Vyberte si přístupový kód, který si budete pamatovat, potřebujete, aby byl VYPNUTO s průvodcem

Spuštění řízeného přístupu:

 1. Spusťte aplikaci, kterou chcete zamknout
 2. Třikrát klikněte na Domů (nebo na boční přepínač u zařízení bez domova)
  1. Pokud máte povolené zkratky přístupnosti, zobrazí se nabídka možností
 3. Vyberte řízený přístup
 4. Nastavte si pravidla řízeného přístupu
  1. Vyberte, co chcete deaktivovat
   1. Hardwarová tlačítka
    1. Spánek / Probuzení
    2. Objem
    3. Pohyb
    4. Klávesnice
   2. Dotek
    1. Chcete-li ignorovat všechny dotyky na obrazovce, VYPNĚTE
    2. Zapněte a přejeďte po oblastech, které chcete deaktivovat
     1. Pokud vaše aplikace zobrazuje reklamy, pravděpodobně budete chtít tyto oblasti obrazovky deaktivovat
  2. Podle potřeby nastavte časový limit
 5. Klepněte na tlačítko Start

Váš iPad, iPhone nebo iPod touch je nyní uzamčen v aktuální aplikaci. Stisknutím tlačítka Domů nebo přejetím prstem po liště domovských gest již neopustíte určenou aplikaci.

V horní části obrazovky se zobrazí zpráva s oznámením, že je povolen přístup s průvodcem, a chcete-li akci ukončit trojitým kliknutím na domovskou stránku nebo na postranní tlačítko (tento přístupový kód budete potřebovat).

Upozorňujeme, že když je zapnutý řízený přístup, je téměř vše deaktivováno, ani Force Quit nebude fungovat.  

Zakažte oblasti na obrazovce

V případě, že jste to zmeškali, v Průvodci přístupem existuje možnostdeaktivovaturčité části obrazovky pouze jejich kroužením.

Řekněme například, že vaše děti sledují film a chcete deaktivovat ovládací prvky přehrávání na obrazovce videa - to můžete udělat! Nebo existují reklamy na obrazovce; tyto části můžete také deaktivovat.

Stačí použít prst a nakreslit oblasti, které chcete deaktivovat. Tato funkce je moje oblíbená část s průvodcem. Poskytuje nečekanou kontrolu.

Pomocí průvodce můžete vypnout ovládací prvky aplikací, části obrazovky a snímání pohybu. Následuj tyto kroky:

Zakázání ovládacích prvků aplikace a určitých oblastí obrazovky aplikace:

 1. Zakroužkujte libovolnou část obrazovky, kterou chcete deaktivovat
 2. Pomocí úchytů upravte oblast

Chcete-li ignorovat všechny dotyky na obrazovce, vypněte Dotyk zcela VYPNUTO.

Orientujte obrazovku

Před podáním zařízení iDevice vašemu dítěti je dobré zamknout orientaci obrazovky. Změna orientace zařízení stačí k umístění tlačítek do nechráněné oblasti obrazovky, což vašemu dítěti umožní uniknout z mnoha těchto omezení s průvodcem.

Nezapomeňte je tedy uzamknout, dokud to Apple neopraví, takže vaše děti mohou snadno vyjmout z vyhrazené obrazovky nebo funkce (funkcí), dokonce i zcela náhodou.

Nejlepší tedy je zajistit, aby rotace obrazovky byla nastavena na uzamčení, ať už na šířku nebo na výšku, v závislosti na aplikaci, kterou pro ně otevíráte.

Uzamčení orientace obrazovky

Nejprve zkontrolujte, zda je orientace obrazovky již zapnutá. Pokud se ve stavovém řádku na horní obrazovce zobrazí ikona orientace, je zámek orientace zapnutý.

Chcete-li zapnout orientaci obrazovky, přejetím prstem otevřete Control Center.

 1. Vyhledejte ikonu orientace obrazovky
  1. Pokud je tato ikona bílá, je orientace obrazovky zapnutá
  2. Pokud je ikona šedá, orientace obrazovky je vypnutá
 2. Chcete-li zapnout, stačí jednou klepnout na ikonu orientace obrazovky
  1. Ikona zbělá
  2. Na stavovém řádku horní obrazovky se zobrazí ikona

Restartování je vždy možné

I v režimu řízeného přístupu můžete iPad / iPhone restartovat podržením tlačítek Domů a Napájení po dobu 15 sekund nebo vynucením restartu pomocí jiných metod (v závislosti na modelu). Je pravděpodobné, že vaše děti tuto akci neprovedou.

Je ale možné a pravděpodobně musí zůstat na místě z různých důvodů.

Jak vypnete řízený přístup?

Chcete-li se dostat z řízeného přístupu, jednoduše stiskněte tlačítko Domů nebo Boční tlačítko třikrát (trojité kliknutí) a zadejte své Face ID, Touch ID nebo stejný přístupový kód vybraný během nastavení Guided Access pro odemknutí iDevice. Vaše zařízení iDevice je nyní zpět do normálu.

Pokud chcete úplně vypnout řízený přístup, vraťte se zpět na Nastavení> Usnadnění> Přístup s průvodcem > a posuňte nastavení s průvodcem do polohy OFF. Musíte znovu zadat své Face ID, Touch ID nebo přístupový kód. A je to!

Odstraňování problémů s průvodcem

Pokud trojité kliknutí na tlačítko Domů nebo Boční nic neudělalo a jste zaseknutí v aplikaci s průvodcem, zde je několik návrhů od našich čtenářů Apple ToolBox:

Tipy, jak uvolnit řízený přístup

 1. Vynutit restart
  1. Na telefonu iPhone X Series, iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus: Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Stiskněte a okamžitě uvolněte tlačítko snížení hlasitosti. Poté stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud neuvidíte logo Apple
  2. Na iPhonu 7 nebo iPhone 7 Plus: Stiskněte a podržte obě tlačítka Side a Volume Down po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple
  3. Na iPhonu 6s a starším, iPadu nebo iPodu touch: Stiskněte a podržte obě tlačítka Domů a Horní (nebo Boční) po dobu alespoň 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple
  4. Jakmile se iDevice restartuje, vraťte se zpět Nastavení> Usnadnění> Přístup s průvodcem a vypněte
 2. Přihlaste se na icloud.com v počítači (tato metoda funguje pouze v případě, že jste zapnuli funkci Najít iPhone (iPad nebo iPod Touch) a zapnuli iCloud.
  1. Povolte přístup z jiného zařízení a zadejte ověřovací kód, pokud je zapnuto dvoufaktorové ověřování
  2. Přejít na Najít iPhone
  3. Vyberte zařízení, které se zaseklo v řízeném přístupu, ze seznamu „Všechna zařízení“.
  4. Zapněte režim ztráty
  5. Stiskněte Další na výzvách k přidání vašeho telefonního čísla a zprávy, aby se váš iPhone donutil přejít na obrazovku uzamčení iPhone
  6. Zadejte heslo svého zařízení a přístup s průvodcem by měl být deaktivován (měla by se zobrazit domovská obrazovka)
 3. Někteří čtenáři uvádějí, že úplné vybití baterií, které vynutilo vypnutí a následné dobití, pro ně fungovalo

Při používání řízeného přístupu se aplikace třetích stran, jako je Skype, občas zaseknou. Pokud restartování nefungovalo, zkuste vyřešit následující kroky (pro verzi iTunes 12.6 a nižší)

 1. Připojte iPad, iPhone nebo jiné zařízení iDevice k počítači. (Nechte iPad zapnutý)
 2. Otevřete iTunes a vyberte iDevice
 3. Smažte aplikaci, ve které jste se zasekli (jako náš příklad Skype)
 4. Sync

Jakmile odstraníte problémovou aplikaci, měli byste být schopni třikrát kliknout na domovské nebo boční tlačítko a zobrazit deaktivovanou obrazovku Touch ID / Face ID nebo heslo pro deaktivaci asistovaného přístupu.

Jakmile potvrdíte, že řízený přístup již není přilepený na aplikaci třetí strany, znovu nainstalujte aplikaci, kterou jste odstranili výše, z obchodu s aplikacemi.

Zapomněli jste čas na obrazovku nebo heslo omezení?

Zapomenutí hesla Čas na obrazovku nebo Omezení je docela snadné, zvláště pokud tuto funkci nepoužíváte často. Několik našich čtenářů našlo úspěch pomocí programu zvaného pinfinder.

Gareth Watts vytvořil pinfinder poté, co byl pro dětský iPod Touch zapomenut PIN a utírání znamenalo sakra mnohem víc práce než psaní tohoto malého programu. Vypadá to, že mnoho z nás má podobné situace! A proto mnoho našich čtenářů považuje pinfinder za užitečný!

Pinfinder obnoví váš přístupový kód omezení, což je heslo, které omezuje to, co mohou děti a ostatní lidé dělat s vaším iPhone a dalšími iDevices. Víte, bláznivé věci, jako je nakupování v aplikaci nebo zasílání aktualizací Facebooku na váš účet.

Použití pinfinderu je snadné

Stačí si vybrat soubor, který odpovídá vašemu operačnímu systému, soubor rozbalit a spustit program. A samozřejmě se ujistěte, že dodržujete všechny pokyny na pinfinderu. Naši uživatelé hlásí, že poté obdrželi přístupový kód omezení a mohli iDevices normálně používat.

Pinfinder obnovuje přístupové kódy času na obrazovce nebo omezení ze šifrovaných záloh iTunes. Jen se ujistěte, že znáte heslo použité k šifrování zálohy pomocí iTunes!

Pokud je váš problém v tom, že jste úplně vyřazeni z telefonu a nepamatujete si přístupový kód zamčené obrazovky, pak bohužel pinfinder nemůže pomoci. Pokud se jedná o vaši situaci, podívejte se na náš článek o požadovaném přístupovém kódu pro iPhone.

Jak používat Pinfinder k obnovení času na obrazovce nebo omezení / přístupového kódu s průvodcem

 1. Použijte iTunes k vytvoření šifrované zálohy vašeho zařízení
 2. Zapište si nebo uložte heslo, které používáte k šifrování zálohy
 3. Stáhněte si pinfinder pro Mac a poté jej spusťte kliknutím pravým tlačítkem na ikonu pinfinderu a výběrem Otevřít

Používáte Mac OS X Mojave nebo vyšší?

Nezapomeňte povolit terminálovým programům přístup k záložním datům vytvořeným iTunes.

Nejprve otevřete Předvolby systému> Zabezpečení a soukromí a vyberte kartu Ochrana osobních údajů. Poté přidejte program Terminal umístěný ve složce Application-> Utility do seznamu povolených aplikací.

Nezapomeňte se podívat na naše video o rodičovství se zařízeními Apple

Zabalit

Všichni rodiče Snaž se sledovat, co naše děti sledují a dělají s jejich technologií. Ale víme, že nejsme vždy přítomni a dokážeme neustále sledovat cenu, takže je hezké mít zálohu v průvodci.

Řízený přístup je povolen a zakázán pomocí vašeho Face ID, Touch ID nebo přístupového kódu, takže jej neaktivujete, pokud to nepotřebujete. Jakmile tuto funkci zapnete v Nastavení, jednoduchým trojitým kliknutím ji aktivujete v jakékoli aplikaci, kterou chcete vy nebo vaše děti.

Řízený přístup je pro rodiče báječný v tom, že nám poskytuje určitou míru kontroly. Chrání naše děti v tom, aby „omylem“ nekoupily nové aplikace, neklikaly na reklamy a nedostaly se ze své knihy, show nebo hry. A co je nejlepší pro rodiče, jako jsem já, brání tomu nekonečnému klikání na tlačítko Domů!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found