Vše v aplikaci Fotoaparát iOS 10

Apple již dlouho uvedl, že aplikace Zprávy je nejčastěji používanou aplikací pro iOS. I když je to jistě pravda, chtěl bych se vsadit, že níže v tomto seznamu je docela blízko aplikace iOS 10 Camera.

IPhone a smartphony obecně zcela převzaly fotografický průmysl na spotřebitelské úrovni a začaly dokonce zasahovat na profesionální úrovni. Apple si to jasně uvědomuje a jeho hlavní marketingové reklamy se nyní soustředí na fotografování iPhone a Siri.

V systému iOS 10 společnost Apple pokročila a provedla řadu vylepšení a vylepšení aplikace Fotoaparát, aby se stala ještě výkonnějším nástrojem pro spotřebitele a aby byla ještě příjemnějším zážitkem.

Tady je vše, co je nové:

Snadný přístup přes uzamčení obrazovky v iOS 10

K aplikaci Fotoaparát lze nyní přistupovat ze zamčené obrazovky přejetím prstem doleva, na rozdíl od dříve, kde jste museli přejet prstem zprava dole. I když ve skutečnosti dávám přednost starému způsobu, zdá se, že většina lidí si myslí, že to bylo správné rozhodnutí, což vám umožní jednoduše zvednout telefon a přejetím prstem přistupovat k fotoaparátu ve spojení s novou funkcí vzestupu k probuzení.

Nové umístění

Docela pravděpodobně moje oblíbená věc, kterou Apple přepnul, je umístění tlačítka pro přepnutí fotoaparátu. Dříve bylo tlačítko pro přepínání mezi zadní a přední kamerou umístěno v horní řadě ikon. V systému iOS 10 se vyměnil za živé filtry, což znamená, že hned vedle tlačítka spouště je nyní velká ikona „přepínat fotoaparáty“.

Filtry s živými fotografiemi

Když už mluvíme o filtrech, nyní je lze použít ve spojení s živými fotografiemi, na rozdíl od dříve, kdy byly uzamčeny na statické snímky.

Pokud jde o stabilitu, aplikace fotoaparátu se nyní spouští znatelně rychleji než dříve. Nemám žádné testy v reálném čase, abych to podpořil, ale je to jasně tak. Právě teď jsem dokázal zvednout telefon, přejet prstem doleva a pořídit snímek za méně než dvě sekundy. Přiblížení je nyní také výrazně vylepšeno pomocí posuvníku, který funguje mnohem lépe než jakýkoli pokus Apple dříve.

Poslech při fotografování

Jednou z hlavních chyb, kterou Apple v aktualizaci fotoaparátu pro iOS 10 opravil, je schopnost poslouchat hudbu nebo jiný obsah při používání fotoaparátu. Dříve by otevření kamery během přehrávání média mělo za následek zastavení média. Nyní vše pokračuje, když střílíte.

PŘÍBUZNÝ: Fotografie iOS 10 - Co je nového a vzrušujícího?

Xtra Life in Live Photos

Samotné živé fotografie byly v systému iOS 10 výrazně vylepšeny. Nyní mají funkce stabilizace obrazu a Apple tvrdí, že budou vypadat mnohem plynuleji a čistěji než dříve. Při mém testování se zdají být mnohem méně zubaté, ale stále mohou používat vylepšení.

Po profesionální stránce může fotoaparát iPhone nyní pořizovat fotografie ve formátu RAW. IPhone bude moci ukládat obrázky ve formátu RAW ve formátu DNG a nový formát fotografií mohou využívat také aplikace třetích stran.

Celkově je jasné, že Apple považuje fotoaparát za jednu z předních prodejních míst iPhone a všech zařízení Apple. Díky tomu, že je Apple pokročilejší po softwarové stránce, připravuje kromě vylepšení svého stávajícího hardwaru také nové, pokročilejší fotoaparáty. Vydejte tedy kamery s dvojím snímáním v září. Jsme připraveni!

Aktualizovaná aplikace nenechává pochybnosti o tom, že fotoaparát bude klíčovou funkcí příštího iPhone.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found