Jak exportovat kontakty do aplikace Excel z počítače Mac a iPhone

iCloud je skvělý nástroj, který můžete mít, pokud jste běžným uživatelem iOS nebo macOS. Tato služba zálohuje téměř všechny vaše nejdůležitější informace, včetně vašich kontaktů.

Nedávno jsme se podívali na to, jak můžete opravit kontakty iCloud, které se na vašem Macu neaktualizují. Ale co když chcete vytvořit „tištěnou kopii“ svých kontaktů a exportovat je do aplikace Excel?

Proces je ve skutečnosti mnohem jednodušší, než by člověk čekal. Ve skutečnosti to můžete udělat buď z iPhonu, nebo z Macu, aniž byste pociťovali příliš mnoho bolesti hlavy.

Exportujte kontakty do aplikace Excel z iPhone

Začneme tím, že se podíváme na to, jak exportovat kontakty do aplikace Excel z vašeho iPhone. Protože iCloud neumožňuje snadné exportování kontaktů, budete si muset nejprve stáhnout aplikaci.

Nejužitečnější aplikací byla aplikace Contacts 2 XLS v App Store. Tato aplikace je zcela zdarma a umožňuje snadný a bezbolestný proces exportu.

Po stažení aplikace si vytvořte účet. K vytvoření účtu můžete použít svou e-mailovou adresu, účet Google nebo dokonce Facebook.

Odtud budete muset povolit aplikaci Contacts 2 XLS přístup do vašeho seznamu kontaktů. Jedná se pouze o kontrolu oprávnění, která je integrována do iOS a je výzvou, kterou pravděpodobně uvidíte na mnoha nainstalovaných nových aplikacích.

Po udělení přístupu se import kontaktů importuje do aplikace Kontakty 2 XLS. Poté budete přesměrováni na hlavní obrazovku aplikace, kde je několik různých možností.

Na hlavní obrazovce můžete jednoduše „Zálohovat nyní“, spravovat zálohy nebo se přihlásit k odběru k automatickému zálohování. Jedná se o nákup v aplikaci a stojí 14,99 $ ročně, ale není pro náš proces nutný.

Chcete-li exportovat kontakty z iPhonu do aplikace Excel, postupujte takto:

 1. Otevřeno Kontakty 2 XLS
 2. Na hlavní obrazovce stiskněteZálohujte hned
 3. Po dokončení zálohování klepněte na ikonuVývozníikona vpravo dole

Po klepnutí na tlačítko Export se vám zobrazí nabídka sdílení ze systému iOS. Nyní uložte soubor do nesčetných aplikací nebo můžete uložit do aplikace Soubory iOS.

Je zřejmé, že se chcete ujistit, že exportovaný soubor je odeslán někam, kde je snadný přístup. Přemýšlejte o tom, že ji pošlete pomocí aplikace Notes nebo si ji sami pošlete e-mailem.

Exportujte kontakty do Excelu z Macu

Proces exportu kontaktů do aplikace Excel z vašeho počítače Mac je trochu zdlouhavější než pouhé stažení aplikace. V tomto procesu budeme muset spustit váš prohlížeč dle výběru a přejít na iCloud.com.

Odtud bohužel nemůžete jednoduše exportovat své kontakty, abyste vynikli. Místo toho vytvoříte kartu „vCard“, což je způsob, jakým společnost Apple udržuje vaše kontakty na jednom místě.

Tady jsou kroky, které musíte podniknout k vytvoření vCard:

 1. Otevřete preferovaný prohlížeč, přejděte na iCloud.com a přihlaste se
 2. Na hlavním panelu klikněte naKontakty
 3. Vyberte kontakt a stisknětecmd + A
 4. Klepněte na ikonu ozubeného kola v pravém dolním rohu
 5. VybratExportujte vCard

Všechny vaše kontakty se poté zobrazí ve vašemSoubory ke stažení složku na počítači Mac. Odtud jej budete chtít přesunout na bezpečné místo a pravděpodobně přejmenovat soubor naMoje kontakty nebo něco podobného.

Jak jsme však uvedli výše, tento soubor zatím nelze snadno exportovat do Excelu. Místo toho musíme podniknout ještě několik kroků.

 1. Otevřete preferovaný prohlížeč a přejděte na //labs.brotherli.ch/vcfconvert/
 2. lisVyberte soubor a přejděte do nově vytvořeného seznamu kontaktů
 3. Změňte tato nastavení:
  1. Formát: zvolte CSV, čárku a povolte Přidat záhlaví
  2. Kódování: zvolte Unicode (UTF-8)
  3. Filtr: nic neměňte
  4. Modifikace: nic neměňte
 4. liskonvertovat

Odtud vytvoří nový soubor CSV ve složce pro stahování. Znovu přemýšlejte o změně názvu tohoto souboru na něco, co si pamatujete nebo kam někam uložíte.

Jakmile vytvoří tento nový soubor, ujistěte se, že vše funguje tak, že jej otevřete v aplikaci Excel nebo Apple Numbers. Seznam kontaktů je správně seřazen a uspořádán podle jména a poskytuje vám všechny potřebné informace.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found