Jak nabíjet AirPods Pro bezdrátově nebo pomocí kabelu

Společnost Apple oficiálně otočila bezdrátovou hru se sluchátky na hlavu pomocí AirPods a poté znovu pomocí AirPods Pro. Tato sluchátka nabízejí mnohem víc než dokonce i jeho předchůdci s aktivním potlačením okolního hluku.

Ale jak by se dalo předpokládat, pro mnohé je velkým problémem nabízená výdrž baterie spolu s metodami nabíjení. Vzhledem k tomu, že AirPods Pro nabízí bezdrátové i kabelové nabíjení, spolu s metodami rychlého nabíjení, jsou to opravdu dokonalá sluchátka „vše v jednom“.

Jak nabíjet AirPods Pro - je to vaše volba!

Chcete-li nabít AirPods, stačí pouze nabít pouzdro AirPods - poté zvolte, zda chcete nabíjet bezdrátově pomocí nabíjecí podložky s certifikací Qi, nebo je zapojit pomocí přiloženého nabíjecího kabelu.

Pouzdro AirPods můžete nabíjet pomocí AirPods uvnitř pouzdra nebo ne - opět je to vaše volba. AirPods můžete nabíjet v libovolném případě - pokud jde o pouzdro AirPods Pro.

Podívejte se na stavové světlo na pouzdře - oranžové světlo znamená, že se stále nabíjí, zatímco zelené světlo znamená, že je plně nabité a připravené k použití.

Základy životnosti baterie AirPods Pro

Podobně jako u 2. generace AirPodů, které byly spuštěny počátkem roku 2019, jsou AirPods Pro nabízeny jako 24hodinové. To se upraví až na 18 hodin, pokud primárně používáte AirPods pro telefonní / video hovory.

Nyní, i když si přejeme, aby to byla pravda, je tu trochu háček. Samotné AirPods Pro mají výdrž až pět hodin poslechu, ale pokud je povoleno aktivní potlačení šumu, můžete si z toho času vzít hodinu.

Důvodem, proč Apple uvádí 24hodinovou výdrž baterie, je samotný případ. Když samotným AirPodům dojde šťáva, pouzdro Apple AirPods Pro bude těžké.

Integrovaná funkce rychlého nabíjení však umožňuje až tři hodiny výdrže baterie po pouhých 15 minutách v případě. To je ideální pro ty, kteří jsou hluboko v projektu, ale dochází jim šťáva a potřebujete hodit AirPods, aby se nabili, zatímco vy jdete na šálek kávy.

Jak dlouho trvá bezdrátové nabíjení AirPods Pro?

I když se dá hodně říci o pohodlí bezdrátového nabíjení, je tu jedna věc, kterou víme jistě. Je to docela pomalé. Bezdrátové nabíjení existuje již několik let, ale zdá se, že kdokoli jiný než Samsung skutečně přestal překračovat limity.

Totéž může platit pro Apple a AirPods Pro, protože se budete muset „vypořádat“ pouze s běžnými rychlostmi bezdrátového nabíjení. V některých testech se AirPods Pro nabily z 0% na 100% za necelé tři hodiny. Část toho je způsobena tím, že poplatek dostávají samotné AirPods a poté se účtuje případ.

Možná budete moci tentokrát zrychlit a zrychlit, pokud vyjmete AirPods z pouzdra. Buďte však připraveni na to, že po vložení do plně nabitého pouzdra si můžete dát trochu šťávy z pouzdra.

Jak dlouho trvá nabíjení AirPods Pro kabelem?

V závislosti na tom, kolik šťávy v obou případech zbývá v samotných AirPods, se to může lišit. Někteří viděli nabíjení na 100% za pouhých 30 minut, zatímco jiní (obvykle, pokud jsou AirPods mrtví) viděli doby nabíjení až 2 hodiny.

Apple však pro uživatele s AirPods Pro a čipem H1 přidal trochu extra výhody. Nyní můžete AirPods Pro nabíjet v pouzdře pouze za 15 minut a získat až 3 hodiny přehrávání.

Jak kontrolujete stav nabíjení při bezdrátovém nabíjení AirPods Pro?

Pokud máte AirPods Pro, můžete klepnutím na pouzdro, když je na nabíjecí podložce, zjistit, zda se vaše AirPods Pro nabíjejí (oranžové světlo) nebo plně nabité (zelené světlo). I když aktivně nepoužíváte AirPods, můžete poklepáním na LED indikátor na přední straně získat přibližnou představu o výdrži baterie.

Po dvojitém klepnutí na pouzdro zůstane indikátor LED úrovně nabití svítit po dobu 8 sekund. Získáte tak docela dobrou představu o tom, jak dlouho byste měli zkusit nabíjení pouzdra, než je sundáte.

Můžete k nabíjení AirPods Pro použít nabíjecí kabel pro iPhone nebo iPad?

Krátká odpověď je ano, k nabíjení AirPods Pro můžete použít svůj stávající nabíjecí kabel. To platí pro majitele iPhone, protože iPhone i AirPods Pro používají standardní kabel Lightning.

Majitelé iPadu Pro 2018 se budou muset poohlédnout jinde, protože na AirPods Pro není žádný nabíjecí port USB-C. Můžete však použít kabel USB-C na Lightning a připojit AirPods Pro k iPadu a nabít si sluchátka.

Můžete rychle nabíjet AirPods Pro pomocí 18 W rychlé nabíječky dodávané s modely iPhone Pro?

Bohužel neexistuje žádný způsob, jak „rychle nabít“ vaše AirPods Pro, i když používáte 18 Wattovou nabíjecí kostku z iPhone 11 Pro a 11 Pro Max. Pokud se podíváte na obal AirPods Pro, je vstup nastaven na „5V 1A“, což znamená, že se bude nabíjet pouze při 5 W.

Pozitivní je, že připojení AirPods Pro ke stejné 18W nabíječce jako váš iPhone nic nepoškodí. V nabíjecím pouzdru je zabudována technologie, která zabraňuje „přebíjení“. To je případ, kdy zařízení příliš rychle spotřebuje příliš mnoho energie a nakonec vyhoří.

Jak zkontrolujete úroveň baterie AirPods Pro

Jak jsme již dříve podrobně popsali, existuje několik způsobů, jak zkontrolovat úroveň baterie AirPods Pro. Nejjednodušší a nejpodrobnější způsob, jak to udělat, je přidání widgetu Baterie do iPhonu nebo iPadu.

Po připojení budete moci nejen sledovat stav baterie nabíjecího pouzdra, ale také každé sluchátko. Díky tomu je snadné získat představu o tom, kolik času vám zbývá, než je budete muset doplnit.

Stačí otevřít kufřík Baterie Widget Použijte Siri

Ještě jedna metoda využívající váš iPhone využívá výhod dobrého ole 'Siri. Vypusťte Siri a zeptejte se jí „jaká je výdrž baterie mého AirPods Pro“ a ona vám to rychle oznámí.

Konečně je snadné zjistit přibližnou částku baterie v pouzdře AirPods Pro, a to i při bezdrátovém nabíjení.

Umístěte pouzdro na bezdrátovou nabíjecí podložku a potom klepněte na pouzdro poblíž LED světla.

Pokud vidíte zeleně, zbývá minimálně 80% baterie, jantarová barva se pohybuje mezi 25% a 80%. Pokud nedosahujete 25%, indikátor LED bude blikat červeně, což znamená, že byste ještě neměli sundat pouzdro z nabíječky.

Můžete nabíjet AirPods bez pouzdra AirPods?

Bohužel neexistuje alternativní způsob nabíjení AirPodů v případě, že jste případ zapomněli. To není zrovna „prodejní“ taktika, která má zajistit, aby si lidé kupovali více případů.

Místo toho se jedná o trend, který uvidíte u všech ostatních skutečně bezdrátových sluchátek. Důvodem je to, že na sluchátkách jsou speciální kolíky a konektory, které se připojují k pouzdru pro nabíjení.

Můžete nabíjet pouzdro AirPods bez AirPods uvnitř?

Při pohledu na zadní stranu nabíjení anone k nabíjení pouzdra AirPods Pro je třeba umístit AirPods do pouzdra. To je něco, co jsme udělali vícekrát, než dokážeme spočítat, protože chceme poslouchat naše oblíbené podcasty, ale musíme si případ účtovat.

Jediné, co musíte udělat, je vyjmout AirPods Pro, pak buď zasunout pouzdro pomocí kabelu, nebo umístit pouzdro na bezdrátovou nabíjecí podložku. Pouzdro se bude i nadále nabíjet a bude mít více než dost šťávy k dobití AirPods Pro, až přijde čas.

Závěr

O AirPodech a zejména AirPods Pro nemůžeme říct dost hezkých věcí. Apple vytvořil perfektní sluchátka, i když primárně používáte zařízení Android. I když doufáme, že u samotných AirPodů uvidíme prodlouženou životnost baterie, je těžké argumentovat až 24 hodinami s plně nabitým pouzdrem.

Pokud máte další dotazy k AirPods Pro nebo narazíte na problémy, dejte nám vědět v komentářích níže. Rádi vám pomůžeme, a pokud jste se dozvěděli o nových tipech nebo tricích, rádi bychom o nich věděli také!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found