V iOS a iPadOS je chyba časového pásma. Co s tím dělat?

V naší digitální éře se mnozí z nás vzdali hodin nebo tradičních hodinek ve prospěch svých iPhonů a hodinek Apple.

A proč bychom neměli? Jsou to praktická víceúčelová zařízení, která už pravděpodobně máme, ať jsme kdekoli. Jinými slovy, jsme závislí na našich zařízeních.

Když tedy iPhone říká, že je 12:46, očekáváte, že to bude pravda.

Bohužel se zdá, že v systému iOS 13 a iPadOS nebo starším systému iOS 11/12 existuje problém, který způsobuje nepřesné zobrazení času při cestování napříč časovými pásmy.

Tady je to, co potřebujete vědět.

Postupujte podle těchto rychlých tipů a opravte problémy s časovým pásmem v iOS a iPadOS na iPhonu, iPadu nebo iPodu

 • Aktualizujte na nejnovější verzi iOS nebo iPadOS
 • Podívejte se na aktualizaci nastavení operátora
 • Zkontrolujte, zda vaše zařízení zobrazuje správné časové pásmo Nastavení> Obecné> Datum a čas> Časové pásmo a zapnout Nastavit automaticky
 • Zkontrolujte aktualizaci časového pásma
 • Ujistěte se, že dáváte zařízení povolení k použití aktuální polohy prostřednictvím Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy> Systémové služby> zapnout Nastavení časového pásma
 • Podívejte se na nastavení času obrazovky
  • Zkontrolujte všechna omezení času na obrazovce v Omezení obsahu a soukromí
  • Vypněte používání časového kódu obrazovky
  • Vypnout Sdílejte mezi zařízeními na obrazovce - toto se u některých lidí problém vyřeší
  • Nebo úplně vypnout čas na obrazovceNastavení> Čas obrazovky
 • Pokud je čas na vašem iPhonu, iPadu nebo iPodu nesprávný po synchronizaci s iTunes nebo Finder, čas vašeho počítače může být špatný. U počítačů Mac přejděte na Předvolby systému> Datum a čas a zaškrtněte políčko pro Nastavit datum a čas automaticky. Poté zařízení znovu synchronizujte s počítačem

Problém s časovým pásmem

Když cestujete mezi časovými pásmy, iOS (a iPadOS) se automaticky aktualizují na místní čas, pokud je povoleno „Nastavit automaticky“.

Je to užitečná funkce, díky které nemusíte čas nastavovat ručně. Od iOS 13-11 však mnoho uživatelů iOS naráží na problémy s touto funkcí.

Stojí za zmínku, že existují dva odlišné případy této chyby. Mohou to být dvě samostatné chyby, ale jsou si podobné a zdánlivě související. Zahrnujeme tedy oba.

Vynulování časového pásma

Podle zpráv uživatelů k problému dochází, když jsou jejich telefony vypnuty nebo přepnuty do režimu Letadlo. Jakmile je zařízení v režimu Letadlo nebo vypnuto, vrátí se zpět do domácího časového pásma uživatele.

To je samozřejmě neuvěřitelně nepohodlné pro všechny typy cestujících. Může to způsobit zmeškání alarmů, událostí kalendáře a dalších připomenutí z důvodu časové nesrovnalosti.

„Nastavit automaticky“ Resetování

Řešením prvního problému by samozřejmě bylo jen ruční nastavení času. Bohužel s touto funkcí v systému iOS je velký problém.

Konkrétně nám naši čtenáři říkají, že deaktivace funkce Nastavit automaticky a ručně aktualizovat jejich čas funguje pouze do vypnutí zařízení.

Stejně jako první chyba se i tento problém objeví, jakmile se iPhone restartuje nebo jinak vypne. V zásadě se znovu nastaví Nastavit automaticky.

To komplikuje řešení první chyby a představuje vlastní problém pro uživatele, kteří by si při cestování rádi zachovali místní časová pásma.

Rozsah

Chyby nejsou rozbíjející zařízení, ale jsou nepříjemné pro cestovatele. To platí zejména proto, že se to uživatelům nezdá jako ojedinělý incident. Tady je to, co víme o rozsahu problému.

Co to způsobuje?

Nejlepší způsob, jak vyřešit problém, je identifikovat základní příčinu. Bohužel si nejsme jisti, co způsobuje chybu tohoto časového pásma v systému iOS.

Jaké verze to ovlivňuje?

Podle neoficiálních uživatelských zpráv se zdá, že tento problém byl zaveden od iOS 11 a sporadicky pokračuje v pozdějších verzích iOS a iPadOS.

Navzdory některým zprávám o opaku se zdá, že problém nebyl v nejnovější verzi iOS vyřešen. To znamená, že v každé aktualizaci iOS můžete narazit na problém, a to i na nejnovější verzi iOS nebo iPadOS.

Ještě horší je, že existují určité rané náznaky, že novější aktualizace systému macOS mohou také představit chybu této platformě. I když to v tuto chvíli nemůžeme potvrdit. Podobně existují zprávy, že chyba může ovlivnit také zařízení Apple Watch synchronizovaná s postiženým iPhone.

Jak je to rozšířené?

Soudě podle počtu příspěvků stěžujících si na problém se zdá, že obě chyby se vyskytují s určitou frekvencí.

Nemůžeme tvrdit, že ovlivňují každé zařízení v systému iOS / iPadOS. V tuto chvíli není v současné době jasné, zda je to spojeno se sporadickým problémem nebo je zapečeno do platformy.

Pro jednoho by dávalo smysl, že jediní lidé, kteří tu chybu vidí, jsou ti, kteří běžně cestují mezi časovými pásmy. Uživatelé, kteří chybu neuvidí, je nepravděpodobné, že ji nahlásí.

Jak opravit chybu časového pásma v iOS a iPadOS

Pokud jste se dostali k tomuto článku, pravděpodobně vás tato konkrétní chyba ovlivnila. Pokud je to váš případ, pravděpodobně budete chtít vědět, jak to opravit.

Zkontrolujte aktualizaci nastavení operátora

Podle uživatelů, kteří kontaktovali podporu Apple, by mohlo jít o problém s dopravcem.

Nastavení času a data je z velké části vytlačeno operátorem uživatele (pokud není k dispozici Wi-Fi). Ale i pracovníci podpory souhlasí s tím, že něco ve hře iOS je také ve hře. Zkontrolujte tedy, zda je k dispozici aktualizace operátora, a pokud ano, proveďte aktualizaci.

Jeden bývalý softwarový inženýr spekuluje, že je to pravděpodobně spojeno se sekvencí restartu. Což není příliš užitečné, pokud je to praktické, ale je to tak.

Zkontrolujte aktualizace časových pásem

 1. Připojte se k síti WiFi nebo mobilní datové síti
 2. Jít do Nastavení> Obecné> Datum a čas
 3. Vyhledejte upozornění, že jsou k dispozici aktualizované informace o časovém pásmu, restartujte zařízení a získejte aktualizaci
 4. Pokud nevidíte žádné upozornění, vraťte se na domovskou obrazovku a počkejte několik minut a znovu klepněte na Datum a čas. Zjistěte, zda se zpráva nyní zobrazí

Podívejte se na nastavení času stráveného na zařízení

Zdá se, že čas na obrazovce způsobuje velké problémy s časovým pásmem vašeho zařízení!

Čtenáři nám říkají, že nastavení času na obrazovce často narušuje schopnost měnit časová pásma a deaktivovat nebo zobrazovat šedě možnosti použití Automaticky zapnout nebo vypnout.

Nastavení času obrazovky pro kontrolu a změnu

 1. Zkontrolujte, zda jste povolili nějaká omezení? Jít do Nastavení> Čas obrazovky> Omezení obsahu a soukromía zkontrolovat, co povolujete a nedovolíte, nebo je úplně vypnout (nejjednodušší řešení k testování)

  přepnout omezení obsahu a soukromí pomocí iOS 12 a novějšího

 2. Pokud máte zavedený přístupový kód k nastavení času na obrazovce, zkuste jej úplně odebrat. Klepněte na Čas na obrazovce> Změnit přístupový kód na obrazovce a vybrat Vypněte časový kód obrazovky 
 3. Přepnout Sdílejte mezi zařízeními vypnuto

Co ne Zdá se, že funguje pro tuto chybu časového pásma

Bohužel se nezdá, že by existovala snadná nebo obzvláště pohodlná oprava tohoto problému

 • Někteří čtenáři naznačují, že by nová instalace systému iOS mohla pomoci, ale nemůžeme to doporučit. To nezdá se jako přeinstalování operačního systému má na chybu nějaký vliv na základě přečtených zpráv. Je to pravděpodobné, protože je problém se samotným softwarem.
 • Jak jsme již uvedli výše, deaktivace Nastavit automaticky a ruční nastavení časufunguje pouze dočasně. Jakmile se telefon restartuje nebo jinak vypne, iOS nebo iPadOS znovu nastaví Automatické nastavení.

Co Mělo by to fungovat pokud nic jiného neřeší problémy s časovým pásmem

Místo dokonalého řešení tam jsou pár věcí, které můžete udělat, abyste problém zmírnili. Měli byste je použít, pokud máte důležité schůzky nebo termíny, které si nemůžete nechat ujít na cestách.

 • Nepoužívejte režim v letadle. Jistě, možná budete potřebovat, když budete v letadle. Jakmile však přistanete, ujistěte se, že je časové pásmo vašeho zařízení přesné, a po celou dobu cesty se nezapínejte v režimu Letadlo.
 • Zkontrolujte, zda se zařízení nevypíná. Někdy to může být mimo vaši kontrolu, ale nevypínejte zařízení. Pokud je to možné, udržujte jej nabitý a zapnutý. Pokud nastanou okolnosti a vy je potřebujete vypnout, nezapomeňte správně nastavit časové pásmo, když se znovu zapne.
 • Použijte jiného časoměřiče. To může být frustrující řešení, ale může vám zabránit, abyste zmeškali důležité schůzky. Použijte hotelové hodiny na pokoji, noste hodinky, aby byl čas přesný, nebo si kupte levný a přenosný budík, který si můžete vzít sebou.
 • Vypněte služby určování polohy. Konkrétně možnost použít k určení časového pásma služby určování polohy. Jít do Nastavení -> Soukromí -> Služby určování polohy -> Systémové služby–> Nastavení časového pásma. Ujistěte se, že je nastavení časového pásma vypnuto. Tento problém pravděpodobně neopraví možnost Nastavit automatické zapnutí, pokud je zařízení vypnuté.
 • Použijte přepsání časového pásma.Někteří uživatelé tvrdí, že to zmírňuje problémy s časovým pásmem v nativní aplikaci Kalendář. Najdete ji v Nastavení -> Kalendář -> Časové pásmo Přepsat. S aplikacemi Hodiny a Připomenutí se samozřejmě stále setkáte s problémy.

V době psaní tohoto článku jsou si inženýři společnosti Apple údajně vědomi tohoto problému. V současné době však není zavedena žádná časová osa pro možnou opravu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found