Hledání v iPhonu nebo žádná služba, řešení

Co děláte, když váš iPhone říká Vyhledávání nebo Žádná služba? Nedělejte si starosti, máme pro vás podrobného průvodce níže.

Když váš iPhone v horní části obrazovky řekne Hledání nebo Žádná služba, nemůžete telefonovat, odesílat SMS ani používat mobilní data. Smartphone už není moc, tak co s tím můžete dělat?

Může se to stát z mnoha důvodů, což znamená, že existuje mnoho potenciálních řešení. Níže najdete všechny pravděpodobné opravy v pořadí od nejjednodušších po časově nejnáročnější.

Rychlá oprava pro iPhone s hlášením Žádná služba

Problém se SIM kartou na vašem iPhone může zastavit připojení k mobilní síti vašeho operátora. Pokud váš iPhone říká Žádná služba, vyjměte SIM kartu a znovu ji vložte zpět. Váš iPhone by se měl znovu připojit k síti.

Zkontrolujte svoji polohu

Udělejte si chvíli na zvážení své fyzické polohy. Jste na vzdáleném místě nebo někde, kde jste dříve svůj iPhone nepoužívali? Je tu šance, že váš dopravce nenabízí pokrytí v této oblasti?

Pokud jste na tomto místě dříve používali svůj iPhone, můžete přejít k dalšímu kroku. V opačném případě přejděte na web poskytovatele mobilních služeb a vyhledejte mapu pokrytí. Není nutné říkat, že pokud vaše aktuální poloha nemá pokrytí, nebudete tam moci získat mobilní službu.

Zkontrolujte své mobilní nastavení

V nastavení iPhonu přejděte na stránku Mobilní. Vaše možnosti se zde budou lišit v závislosti na poskytovateli buněk, ale zkontrolujte nastavení uvedená níže a zjistěte, zda je můžete změnit.

Přepněte tlačítko Mobilní data v horní části obrazovky. Pokud jej nemůžete zapnout, zkontrolujte, zda nemáte zapnutý režim Letadlo - indikováno ikonou letadla ve stavovém řádku.

Pokud jste v zahraničí, zapněte roaming a hlasový roaming v části Možnosti mobilních dat. Buďte opatrní, že by to mohlo vést k většímu účtu za telefon.

Nakonec přejděte na volbu Nosič a vypněte tlačítko Automaticky. Pokud je to možné, prohledejte seznam a ručně vyberte síť.

Restartujte iPhone

Restart zařízení může vyřešit několik problémů se softwarem. Funguje to tak, že restartujete programy, které běží v zákulisí, což mohlo způsobit chybu.

Chcete-li zařízení správně restartovat, podržte tlačítko Spánek / Probuzení nebo Napájení, dokud se nezobrazí výzva k procházení po obrazovce. Nechejte iPhone vypnutý po dobu 30 sekund a opětovným stisknutím stejného tlačítka jej znovu zapněte.

Aktualizujte nastavení dopravce

Nastavení dopravce by se mělo aktualizovat automaticky, ale pokud tak neučiní, nemůžete v aplikaci Nastavení požadovat aktualizaci.

Přejděte na Obecné a potom klepněte na O. Ponechte svůj iPhone na této stránce na chvíli, aby se mohla zobrazit výzva k aktualizaci, pokud to tak není, můžete předpokládat, že vaše nastavení operátora je aktuální.

Aktualizujte svůj iOS

Je možné, že chyba ve vašem systému iOS způsobila chybu Hledání nebo Žádná služba. To se stalo u mnoha uživatelů s vydáním iOS 8 a bylo to opraveno pozdější opravou.

Chcete-li spustit aktualizaci systému iOS, musíte se připojit k síti WiFi nebo připojit svůj iPhone k počítači se systémem iTunes. Pokud používáte WiFi, přejděte do Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru. Pokud používáte iTunes, mělo by se po připojení zařízení zobrazit tlačítko Aktualizovat.

Vyzkoušejte svou SIM kartu

Pomocí nástroje SIM nebo narovnané kancelářské sponky vyjměte zásobník SIM z boku iPhonu. Vyzkoušejte SIM kartu v jiném telefonu, abyste zjistili, zda problém s vyhledáváním nebo bez služby není způsoben poruchou vašeho iPhone nebo samotné SIM karty.

Pokud SIM karta v jiném zařízení stále nefunguje, budete se muset obrátit na poskytovatele mobilních služeb a požádat o výměnu. V opačném případě můžete pokračovat v našich krocích níže.

Když je vyjmutá přihrádka na SIM kartu, podívejte se uvnitř iPhonu na kartu indikátoru kapaliny. Měla by to být malá bílá záložka. Pokud se změní na oranžovou nebo růžovou, může dojít k poškození iPhonu.

Obnovte nastavení sítě

Když resetujete nastavení sítě, váš iPhone se znovu připojí k sítím operátora a WiFi. To znamená, že budete muset znovu zadat heslo pro WiFi - než budete pokračovat, ujistěte se, že jste ho dostali.

Otevřete aplikaci Nastavení, přejděte na Obecné a poté přejděte na Obnovit v dolní části stránky. Na této obrazovce můžete klepnout na tlačítko Obnovit nastavení sítě a postupovat podle dalších zobrazených výzev.

Kontaktujte svého přepravce

Problém s vyhledáváním nebo bez služby může být od vašeho operátora. Věže článků občas selhávají nebo jdou kvůli údržbě dolů. Můžete dokonce zjistit, že váš účet byl uzamčen kvůli podezření na podvod, zpožděné platby nebo pokud byl váš iPhone nahlášen jako odcizený.

Pomocí jiného telefonu zavoláte operátorovi a proberete s ním problém. Než budete pokračovat, ujistěte se, že váš účet a jeho mobilní věže jsou v plném funkčním stavu. Možná si budete muset uvést své číslo IMEI, pokud si myslí, že vám byl telefon odcizen.

Obnovte zařízení

Pokud je anténa vadná úplné obnovení by mohlo váš iPhone udělat úplně nepoužitelným. IPhone se po obnovení musí znovu aktivovat pomocí celulárních sítí, pokud to již nelze použít, již jej nelze použít. Proto byste měli postupovat, pouze pokud máte možnost navštívit autorizovaného poskytovatele služeb Apple, pokud se něco pokazí.

Měli byste takéujistěte se, že máte zálohu na iCloudu nebo iTunes před obnovením. V opačném případě můžete přijít o všechna data ve svém zařízení.

Chcete-li iPhone obnovit, přejděte do Nastavení> Obecné> Obnovit. Klepněte na Vymazat veškerý obsah a nastavení a po zobrazení výzvy zadejte své Apple ID nebo heslo. Po dokončení můžete data obnovit ze zálohy.

Získejte opravu

Pokud nic z výše uvedeného nepomohlo, váš iPhone pravděpodobně potřebuje fyzickou opravu. Zarezervujte si schůzku u autorizovaného poskytovatele služeb Apple a získejte ji.

Doufáme, že vás tyto tipy vyřešily. Problém Žádná služba nebo Hledání je frustrující, ale s naším průvodcem byste si s tím už nemuseli dělat starosti.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found