Služby určování polohy iPhonu vždy zapnuté? Tady je důvod

Pokud máte obavy o soukromí, možná jste si všimli, že váš iPhone (nebo iPad) vždy zobrazuje malou šipku směřující nahoru, hned vedle informací o baterii - to je ikona vašich služeb určování polohy. A je tu po celou dobu, i když nastavíte všechny své aplikace tak, aby umožňovaly přístup k poloze pouze při používání. Někdy je solidní a někdy je to obrys - ale je stálý a ta malá ikona umístění v iPhonu nezmizí! Tak co se děje?

Pro ty, kteří to nevědí, když vaše iDevices zobrazí ikonu služeb určování polohy, znamená to, že vaše zařízení odesílá data do aplikací nebo Apple o tom, kde jste a kde jste byli.

Pokud to zní naprosto hrozně, existuje způsob, jak vypnout všechny služby, které sledují vaši polohu. Samozřejmě, pokud jste závislí na aplikacích jako Mapy, Uber nebo Yelp (a jakékoli jiné aplikace založené na GPS), pravděpodobně CHCETE znát svoji polohu. Ale možná nebudete chtít, aby to věděla každá aplikace. A možná nebudete chtít, aby společnost Apple shromažďovala vaše údaje o poloze, i když to není výslovné shromažďování informací o vás, ale spíše o službách ve vašich umístěních (jako je dostupnost WiFi a kapacita mobilních dat.)

Takže pokud jste si právě všimli, že ikona služeb určování polohy je stále zapnutá, jako vždy, a nelíbí se vám myšlenka nepřetržitého sledování, udělejte s tím něco!

Šipka stavu polohy

Nejprve si můžete všimnout, že malá šipka umístění v iOS 11 vypadá jinak. To nejsi ty! S iOS 11 Apple skutečně změnil způsob, jakým tato malá šipka umístění funguje. V systému iOS 11, když aplikace požaduje polohu vašeho zařízení, zobrazí se prázdná šipka. Když ale aplikace přijme vaše údaje o poloze, šipka ztuhne, obvykle jen na několik sekund. Proč? Protože Apple chce, abychom věděli, kdy aplikace požaduje A kdy aplikace ve skutečnosti přijímá polohu našeho zařízení (a pravděpodobně i naši polohu). Jistě je to jemné. A pravděpodobně si to většina uživatelů iPhone ani nevšimne.

Takže rekapitulace, plná šipka = přenos vaší aktuální polohy A prázdná šipka = dotaz na váš aktuálnípozice

Jak to funguje

Apple shromažďuje vaše údaje o poloze pomocí dostupných informací z vaší mobilní sítě, všech blízkých sítí WiFi (když je WiFi zapnuto) a dostupných informací GPS.

Omezte své znalosti polohy aplikací - je to velký problém!

Před iOS 11 aplikace třetích stran často vždy shromažďovaly naše údaje o poloze, nikoli jen když jsme aplikaci používali. Ale s iOS 11 můžeme nyní omezit aplikace třetích stran na shromažďování těchto údajů o poloze, pouze když aplikaci používáme. Proč na tom záleží? Za prvé, nyní je na vás, abyste aplikacím sdělili svou polohu nebo ne. Připomeňme, že v dřívějších verzích systému iOS byly naše možnosti v polohových službách často vždy nebo nikdy. Pokud jsme tedy chtěli aplikaci jako Uber, v zásadě jsme souhlasili s tím, aby nás společnost Uber mohla vždy sledovat, ať už jsme Uber potřebovali nebo ne! Přidání volby „Při používání aplikace“ společností Apple je tedy VELKÝ DEAL!

Pokud chcete aplikacím třetích stran omezit shromažďování polohy, když aplikaci nepoužíváte, přejděte naNastavení> Soukromí> Služby určování polohy a klepnutím na jednotlivé aplikace změníte nastavení z Vždy na Nikdy nebo Při používání aplikace. Cokoli zde nastavíte, vládne, takže i když má vaše aplikace třetí strany vlastní nastavení, toto nastavení iDevice Location Services má poslední slovo.

Bonusové body!

Tato aktualizace také zvyšuje výdrž baterie zařízení, která aktualizujete na iOS 11. Proč? Když vyberete možnost Při používání aplikace místo Vždy, automaticky omezujete dobu, po kterou vaše zařízení iDevice aktivuje GPS na pozadí. Skvělý!

Ne tak skvělé zprávy

S iOS 11 stále neexistuje univerzální přepínač pro nastavení vašeho Povolit přístup k poloze pro všechny aplikace najednou, jediným tahem. Je to funkce, kterou v nadcházejícím vydání iOS opravdu chceme a doufáme - čím dříve, tím lépe.

A pokud máte spoustu aplikací

Pokud tedy máte více než hrst aplikací, nastavení přístupu k poloze každé aplikace bude nějakou dobu trvat. Není to skvělé využití vašeho času. Nakonec to však stojí za to, abyste ušetřili výdrž baterie A udržovali svou polohu pro sebe, když se rozhodnete.

Pokud nemáte spoustu času projít každou aplikaci, nezapomeňte zkontrolovat aplikace, které často potřebují údaje o poloze, jako jsou jakékoli aplikace pro počasí, datování nebo připojení, některé aplikace pro sociální sítěmístní aplikace doporučení, jako je Yelp, provoz, navigace atd. Změňte nastavení umístění aplikace z Vždy na Při používání.

Úplně vypněte služby určování polohy

Dobře, někteří z vás to možná budou chtít udělat. Vezměte v úvahu, že když úplně vypnete služby určování polohy, ztratíte několik věcí, jako je přesnost mapy (není k dispozici GPS), identifikace polohy fotografie, žádné výsledky místního vyhledávání Yelp, žádná předpověď počasí pro vaši konkrétní polohu, žádný Lyft nebo Uber atd. dále. Mnoho z nás spoléhá na lokalizační služby způsobem, který si neuvědomujeme. Když jsou lokalizační služby vypnuté, aplikace nemohou používat vaši polohu v popředí ani na pozadí, což může omezit některé aplikace vaší třetí strany a dokonce i výkon aplikací Apple.

Pokud ale přesto chcete Služby určování polohy úplně vypnout, přejděte na Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy> Vypnuto. Jakmile službu určování polohy vypnete, zobrazí se zpráva, která přejde do Nastavení a při příštím pokusu o použití aplikace nebo služby ji znovu zapnete.

Bojíte se nouze?

Podle místa jsou informace o poloze vašeho iPhone sdíleny, když provádíte tísňové volání, bez ohledu na to, zda povolíte lokalizační služby či nikoli. Takže jste skutečně krytí v nouzové situaci.

Změnil jsem výchozí nastavení polohy své aplikace, ale ikona služby určování polohy je stále vždy zapnutá!

Umístění, umístění, umístění! Je těžké zabalit se do různých věcí, které iDevice, zejména iPhone, dělají s naším umístěním. Uvnitř našich služeb určování polohy je další nastavení polohy, nazývané systémové služby. Systémové služby vašeho iPhonu zahrnují věci jako váš kompas, nouzové SOS, Najít můj iPhone, Časové pásmo, Sdílet moji polohu a dokonce i vaše Kalibrace pohybu a Vzdálenost. Navíc celá řada dalších nastavení polohy používaných v prostředí iOS. Najděte je v Nastavení> Soukromí> Služby určování polohy> Systémové služby. Je na samém konci, takže pokud jej nevidíte, posouvejte se dolů.

Služby umístění systému: Vylepšení produktu

Jedním z důvodů, proč byste mohli vidět, že šipka služeb určování polohy je, že váš iPhone (nebo iPad) odesílá data společnosti Apple pro budoucí aktualizace a vylepšení. Toto je volitelné, ale ve výchozím nastavení je zapnuto. Pokud máte obavy o soukromí, tyto konkrétní informace vás neidentifikují a jsou anonymní a šifrované. Apple volá tyto seskupené informační zdroje a používá tato data ke zlepšení svých databází získávaných davem. Jsou to tyto typy databází, které nabízejí uživatelům geograficky relevantní aplikace, jako jsou aplikace pro místní dopravu nebo město, a další produkty a služby Apple.

To ale neznamená, že musíte tato data odeslat; je to volitelné! Chcete-li tato nastavení vypnout, přejděte naNastavení> Soukromí> Služby určování polohy> Systémové služby a přejděte dolů na Vylepšení produktu.K dispozici jsou přepínače pro Analytics, Oblíbené v mém okolí, Směrování a provoz a Vylepšit mapy. Některé vypněte, všechny vypněte nebo je nechte zapnuté. Je to tvoje volba.

Přepínání vylepšení produktu (všechna data jsou anonymní a šifrovaná)

 • iPhone Analytics.Toto nastavení shromažďuje údaje o poloze o tom, jak a kde používáte iPhone
 • Populární v okolí. Odešle umístění, kdy a kde jste zakoupili nebo používali aplikace
 • Směrování a provoz. Přenáší informace o poloze GPS a rychlosti jízdy pro databáze silničního provozu a vzory dopravních toků

Další nastavení systémových služeb

Existuje spousta systémových služeb, které chtějí znát vaši polohu. Některé z nich jsou pravděpodobně nutné, jako například Nouzové SOS, Najít můj iPhone, Nastavení časového pásma, a pokud jste v rodině nebo používáte Najít přátele, Sdílet moji polohu. Ale jsou tu další, které pravděpodobně nepotřebujete nebo nechcete.

Zvažování vypnutí těchto systémových služeb

 • Významná místa (dříve nazývané Frequent Locations) sleduje všechna místa, která jste nedávno navštívili. Toto nastavení vám má pomoci s přizpůsobenými údaji o poloze pro Mapy a další aplikace Apple. Mnoho čtenářů uvádí, že vypnutí funkce Významná místa významně snížilo frekvenci sledování toho, že se služby umístění na svých obrazovkách šíří
 • Reklamy Apple založené na poloze. Pokud se vám nelíbí zobrazování reklam souvisejících s polohou, vypněte toto nastavení. Apple Ads podle polohy odesílá vaši polohu, rychlost a směr cestování společnosti Apple a naopak vám zasílá geograficky relevantní reklamu
 • Návrhy podle polohy. Nejste fanouškem návrhů Siri, Safari nebo reflektorů na základě vaší aktuální polohy? Pokud ano, toto nastavení vypněte. Toto nastavení odešle polohu vašeho iPhone pokaždé, když otevřete Spotlight, použijete Look Up nebo vyhledáte pomocí Spotlight nebo Safari. Apple poté tyto informace použije k vytvoření návrhů založených na poloze pro cokoli, co jste hledali
  • Když vypnete služby určování polohy pro návrhy založené na poloze, vaše přesná poloha se Apple neodesílá. Společnost Apple může přesto použít IP adresu vašeho internetového připojení k přiblížení vaší polohy tak, že ji přiřadí k určité oblasti
 • Upozornění podle polohy. Ponechejte toto nastavení ZAPNUTO, pokud vám pomocí iPhonu (nebo Apple Watch) zasílá upozornění na konkrétní místo, například volání domů, když dosáhnete nebo opustíte cíl, nebo máte nainstalovanou aplikaci, která vám zasílá upozornění na konkrétní místo (například příjezd autobusu / Pokud tyto funkce nepoužíváte, vypněte toto nastavení
 • HomeKit. Pokud doma používáte příslušenství HomeKit, nechte tuto funkci zapnutou. Jinak jej vypněte
 • Sítě Wi-Fi. Toto nastavení vyhledá blízké WiFi sítě a odešle tyto informace do Apple, aby je přidal do své databáze otevřených WiFi sítí
 • Vyhledávání v mobilní síti.Tato funkce sleduje využití a zahlcení mobilní věže

Chcete nechat zapnuté systémové služby, ale ikonu nechcete?

Pokud se nechcete zabývat systémovými službami nebo se vám všechny tyto funkce skutečně líbí, existuje snadný způsob, jak tyto procesy umístění skrýt. Jít doNastavení> Soukromí> Služby určování polohy> Systémové služby a přejděte úplně dolů na ikonu stavového řádku.Vypněte to a za okamžik již neuvidíte ikonu služeb určování polohy v horním stavovém řádku KDYKOLI vaše systémové služby požadují vaši polohu.

Chcete čistou břidlici?

Obnovte všechna nastavení polohy zpět na tovární nastavení. Chcete-li obnovit výchozí nastavení, přejděte na Nastavení> Obecné> Obnovit a klepněte na Obnovit polohu a soukromí. Pokud je to požadováno, zadejte přístupový kód a stisknutím Resetovat nastavení potvrďte reset

Když resetujete svou polohu a nastavení ochrany soukromí, všechny aplikace přestanou používat vaši polohu, dokud je znovu nepovolíte. Tato akce obnoví výchozí nastavení pro aplikace třetích stran. Poté musíte znovu povolit služby určování polohy v jednotlivých aplikacích.

Tyto varovné zprávy o poloze se vám tedy zobrazí, až bude aplikace příště potřebovat přístup k vašim údajům o poloze. V závislosti na vaší verzi iOS vás tato zpráva buď požádá o Přejít do nastavení a zvolí vaši úroveň oprávnění od Vždy nebo Při používání NEBO vás požádá, abyste této aplikaci podle potřeby udělili oprávnění k používání Služby určování polohy. Klepnutí na NE Děkuji nebo Nepovolit brání této aplikaci v přístupu k vašim datům Služby určování polohy od té doby.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found