Jak opravit, Apple TV se nezapne

Apple TV je pravděpodobně jedním z nejlepších boxů pro streamování médií na trhu. To ale neznamená, že občas nevzniknou problémy.

Jedním z takových problémů, který se objevuje, je skutečnost, že Apple TV přestala reagovat. To vedlo k tomu, že mnoho lidí zůstalo poškrábat se na hlavách a nevěděli, co dělat.

Přečtěte si více:

 • Nejlepší způsoby, jak snížit kabel s Apple TV v roce 2018
 • Deset tipů pro Apple TV, které vám pomohou jít
 • Řešení potíží s Apple TV a tipy

Dnes se podíváme na několik různých kroků, které můžete podniknout, abyste se pokusili opravit Apple TV. Je důležité si uvědomit, že tyto kroky by měly fungovat u jakékoli jiné Apple TV než u nové Apple TV 4K.

Než začnete, existují určité náznaky, které si všimnete, pokud se věci budou vyvíjet. Ty se týkají bílého oznamovacího světla na přední straně Apple TV.

Základní opravy

Pokud máte problémy s Apple TV, můžete vyzkoušet některé z následujících metod:

 • Kabel HDMI odpojte za jiný
 • Zkontrolujte vstup na svém televizoru a ujistěte se, že je Apple TV na správné možnosti
 • Ujistěte se, že je vaše Apple TV připojena
  • Odpojte Apple TV, počkejte 30 sekund a poté jej připojte
  • Zkuste jinou zásuvku

Pokud jste tyto opravy vyčerpali a stále máte problémy, možná budete muset věci narovnat. Naštěstí existuje několik dalších oprav, které je třeba vyzkoušet, aby vaše Apple TV znovu fungovala.

Přepněte do jiného režimu zobrazení

V některých případech nemusí vaše Apple TV a běžná televize vidět rozlišení z očí do očí. Když k tomu dojde, budete chtít změnit rozlišení, abyste zjistili, zda to vaše ATV přivede zpět k životu.

 • Pro Apple TV 4K nebo ATV (4. generace):
  • Podržte Menu a snižte hlasitost na 5 sekund, poté uvolněte. To přinutí vaši čtyřkolku procházet různými rozlišeními. Když uvidíte správné rozlišení, vyberte OK pro výběr rozlišení, nebo Storno pro ukončení.
 • Pro Apple TV (2. nebo 3. generace):
  • Stiskněte a podržte Menu a Nahoru na 5 sekund. To přinutí čtyřkolku procházet různými rozlišeními. Když uvidíte správné rozlišení, vyberte OK pro výběr rozlišení, nebo Storno pro ukončení.

Pokud to s vaší Apple TV věci nevyřeší, začneme se dostávat na nebezpečné území. Nemějte strach, protože je třeba vyzkoušet další opravu, než se obrátíte na podporu společnosti Apple.

Zkuste restartovat

Jednoduchý reset může čas od času opravit všechny problémy, na které byste mohli narazit. To lze provést prostřednictvím panelu Nastavení na vaší ATV nebo pomocí přiloženého dálkového ovladače.

 • Pro Apple TV 4K nebo ATV (4. generace):
  • Přejděte do Nastavení> Systém> Restartovat
 • Pro Apple TV (2. nebo 3. generace):
  • Přejděte do Nastavení> Obecné> Restartovat

Samozřejmě na výše uvedených metodách moc nezáleží, pokud na televizi nic nevidíte. Apple však zahrnul způsob, jak restartovat ATV z přiloženého dálkového ovladače.

 • Pro dálkový ovladač Siri Remote nebo Apple TV Remote:
  • Podržte tlačítka Domů a Nabídka. Pusťte se, když uvidíte, že světlo na vaší čtyřkolce začne blikat
 • Pro hliníkový nebo bílý Apple Remote:
  • Podržte tlačítka Nabídka a Dolů. Pusťte se, když uvidíte, že světlo na vaší čtyřkolce začne blikat

Bohužel, pokud restart pavučiny nevyrazí, budete pravděpodobně nuceni provést obnovení na Apple TV. Nejedná se o nejideálnější situaci, ale přesto může vše fungovat správně, aniž byste museli kontaktovat společnost Apple.

Obnovte Apple TV

Pokud kontrolka na vaší ATV bliká alespoň tři minuty, budete pravděpodobně chtít zařízení obnovit. Budete také chtít obnovit Apple TV, pokud se na obrazovce vašeho televizoru zobrazí upozornění na trojúhelník. Tato metoda je trochu zdlouhavá, protože se budete muset ujistit, že máte po ruce kabel USB typu C nebo MicroUSB.

 1. Odpojte kabel HDMI a napájecí kabel
 2. Otevřete iTunes
 3. Připojte kabel USB-C k zadní straně Apple TV (4. generace). Pokud pracujete s 2. nebo 3. generací, budete potřebovat kabel Micro-USB.
 4. Druhý konec kabelu zapojte do portu USB v počítači
 5. Pokud pracujete s Apple TV 3. nebo 4. generace, připojte napájecí kabel ke zdi. U Apple TV 2. generace jej nechejte odpojený
 6. Jakmile počítač rozpozná vaši Apple TV, zobrazí iTunes stránku „Souhrn“
 7. Na stránce Souhrn klikněte na tlačítko „Obnovit Apple TV“
 8. Po dokončení obnovení připojte Apple TV zpět k televizoru

Během procesu obnovy ATV je důležité, abyste neodpojovali žádný z kabelů připojených k zařízení. Tím zajistíte hladký průběh procesu.

A co Apple TV 4K?

Společnost Apple uvedla televizi 4K již v září loňského roku, ale odstranila jeden klíčový prvek, který byl nalezen v předchozích modelech. Místo toho, aby ponechal port USB-C nalezený v ATV 4. generace, Apple se rozhodl toto úplně odstranit.

Toto rozhodnutí odstranilo možnost, aby uživatelé mohli bezpečně obnovit své ATV ze svých domovů pomocí iTunes. Místo toho, pokud narazíte na nějaké závažné problémy s ATV 4K, budete nuceni kontaktovat společnost Apple o podporu.

Pokud máte ve svém okolí obchod Apple, může být lepší volbou jít do obchodu. Tímto způsobem nemusíte čekat, až Apple odpoví na e-maily, a pokud je v záruce, můžete si čtyřkolku nechat vyměnit na místě.

Image Credit: Apple

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found