Jak Bluetooth nefunguje po aktualizaci iOS 12

iOS 12 byl navržen tak, aby se zaměřil na výkon a spolehlivost. Problémy s Bluetooth se bohužel mohou vždy objevit po upgradu kvůli problémům s kompatibilitou firmwaru zařízení externího příslušenství.

Několik uživatelů iPhonu zjistilo, že jejich Bluetooth nefunguje po aktualizaci na iOS 12. To se primárně dotýká uživatelů, kteří se svým iPhone používají náhlavní soupravy nebo reproduktory Bluetooth třetích stran.

V tomto článku se podíváme na některé příznaky a poskytneme tipy, které se v minulosti osvědčily. Dále se také podíváme na některá oblíbená příslušenství Bluetooth jiných výrobců a poskytneme konkrétní pokyny pro řešení potíží.

Běžné problémy s Bluetooth po aktualizaci na iOS 12

Upozorňujeme, že Bluetooth iCon byl v iOS 12 odstraněn. Toto je známá ikona, která se ve verzích iOS 11 nacházela v horní části obrazovky. Nejedná se o chybu, ale o změnu funkce v systému iOS 12.

Většina hlášených příznaků se soustředí na následující problémy:

 • Po aktualizaci iPhonu na iOS 12 není iPhone schopen najít zařízení Bluetooth třetí strany
 • Při připojování k zařízení Bluetooth se to při pokusu o připojení pouze navždy točí a nevyřeší to
 • Praskající hlas na reproduktoru nebo náhlavní soupravě zařízení Bluetooth po aktualizaci aplikace iDevice na iOS 12

Zvýrazníme několik tipů a triků, které se v minulosti ukázaly jako užitečné při řešení problémů s technologií Bluetooth.

Než budete pokračovat v odstraňování problémů, můžete se ujistit, že neexistují žádné podmínky rušení, jak je zdůrazněno v tomto dokumentu Apple White, které by mohly způsobovat problémy s Bluetooth.

Pokud narazíte na některý z výše uvedených problémů s technologií Bluetooth, vyzkoušejte každý z následujících kroků, dokud se problém nevyřeší. U tvrdohlavých problémů, které nezmizí, budete možná muset iPhone nebo iPad zálohovat a obnovit pomocí iTunes.

Bluetooth nefunguje po aktualizaci iOS 12, jak na to 

Nejlepším místem pro zahájení řešení problémů s Bluetooth je váš iPhone nebo iPad. Než budete pokračovat, vyzkoušejte, zda můžete připojit příslušenství Bluetooth k iPadu, který je na starší verzi iOS, a ověřte, zda funguje.

Můžete také otestovat připojení iPhonu přítele se systémem iOS 12 k příslušenství Bluetooth a zjistit, zda funguje. Získáte několik představ o tom, zda je problém s příslušenstvím Bluetooth, nebo zda je lokalizován na vašem zařízení se systémem iOS 12.

 • Rychlý reset- První a nejdůležitější věcí po úspěšné instalaci aktualizace iOS 12 je rychlé vynucené restartování zařízení. U starších telefonů iPhone to provedete současným stisknutím tlačítka Domů a vypínače po dobu přibližně 10 sekund, dokud neuvidíte logo Apple. Když uvidíte logo, uvolněte tlačítka a nechte svůj iPhone spustit. Pokud používáte modely iPhone 7/8 / X, postupujte podle pokynů v našem průvodci resetováním iPhone.
 • Přepínání režimu Bluetooth- Pokud máte problémy s objevením zařízení Bluetooth na vašem iPhone, může někdy jednoduché přepnutí udělat zázraky. Klepněte na Nastavení> Bluetooth a vypněte Bluetooth. Dále vypněte zařízení a znovu jej zapněte a poté v nastavení povolte Bluetooth. Zkontrolujte a zkontrolujte, zda se vaše zařízení Bluetooth nyní zobrazuje v části „MOJE ZAŘÍZENÍ“ v nastavení Bluetooth. Nezapomeňte Bluetooth přepínat pomocí aplikace Nastavení, nikoli prostřednictvím ovládacího centra.
 • Obnovte nastavení sítě - Začněte klepnutím na Nastavení> Obecné> Obnovit a vyberte možnost „Obnovit nastavení sítě“. Po dokončení procesu resetování budete možná muset znovu zadat své jméno a přihlašovací údaje k Wi-Fi.
 • Spárování a zrušení spárování zařízení Bluetooth - Pokud vidíte vaše zařízení Bluetooth v seznamu v části „MOJE ZAŘÍZENÍ“ v nastavení, ale máte problémy s připojením, můžete zařízení Bluetooth resetovat. Klepněte na „i“ na pravé straně řádku a vyberte „Zapomenout toto zařízení.“ Vypněte a restartujte iPhone a zkuste se znovu připojit k zařízení Bluetooth, abyste zjistili, zda pro vás funguje.

Jedním tipem, který pro některé uživatele zřejmě funguje, je zrušit spárování zařízení Bluetooth podle výše uvedeného kroku a poté resetovat všechna síťová připojení, než se pokusíte znovu spárovat zařízení Bluetooth s iPhone. Vyzkoušejte to a zjistěte, jestli to pro vás dělá ten trik.

Pokud stále máte problémy a zkusili jste iPhone připojit k jiným zařízením Bluetooth bez jakýchkoli výsledků, můžete zvážit zálohování zařízení a provedení čisté obnovy zařízení iDevice.

iPhone Bluetooth nefunguje v autě s iOS 12, tipy, které je třeba zvážit

Pokud k problému s Bluetooth dochází primárně u připojení k vašemu automobilu, můžete si přečíst pokyny společnosti Apple týkající se řešení tohoto problému.

Kromě pokynů od Apple v odkazu na článek můžete také zkontrolovat a zjistit, zda má vaše auto nastavení pro přidávání a mazání zařízení do CarPlay. Pokud máte tuto funkci, možná budete chtít odebrat iPhone z paměti vašeho vozu a poté jej znovu přidat zpět, abyste zjistili, zda bude problém vyřešen.

Odebrali jsme profil Bluetooth pro auto z nastavení Bluetooth zařízení iPhone (pod Moje zařízení) a také odstranil profil telefonu z Bluetooth vozu. Restartujte iPhone a poté jej připojte bez funkce Synchronizace kontaktů Bluetooth vozu. Problém byl vyřešen!

Jedním důležitým tipem je, když znovu spárujete svůj iPhone s Bluetooth vašeho vozu, tento krok přeskočte, pokud jde o povolení synchronizace kontaktů.

Rychlé řešení problémů Bluetooth s automobilem u iPhone

Když jsme měli problémy s bluetooth, kde se náhodně zastavily a znovu se připojily, ruční deaktivace a povolení nastavení bluetooth na iPhone udělalo trik, ale při připojení k autu se problémy BT znovu objevily. To, co fungovalo, je odebrat iPhone z nastavení Bluetooth ve vozidle, znovu jej přidat a deaktivovat funkci synchronizace kontaktů Bluetooth ve vozidle. Doufáme, že tento problém byl vyřešen nejnovější aktualizací iOS 12.

Při testování s iOS 12 Beta jsme neviděli tolik problémů s CarPlay. Doufejme, že problémy, které se objevily v systému iOS 11, byly vyřešeny.

iOS 12 Bluetooth nefunguje s příslušenstvím třetích stran

Sluchátka JayBird se po aktualizaci iOS 12 nepřipojí k iPhone

Pokud používáte příslušenství Bluetooth jiného výrobce, například Jaybirds, a máte potíže s navázáním připojení Bluetooth, možná nejste sami.

Při párování zařízení postupujte podle pořadí kroků

 1. Vypněte externí náhlavní soupravy
 2. Vypněte Bluetooth v nastavení iPhone
 3. Bluetooth znovu zapněte v nastavení iPhone
 4. Podržte tlačítko napájení ZAPNUTO na Jaybirds a POKRAČUJTE v jeho podržení, i když vám pupeny řeknou stav; „Zapnuto, xx% nabito“…
 5. Během několika sekund by obrazovka Bluetooth vašeho iPhonu měla „objevit“ sluchátka.
 6. Na svých Jaybirds můžete uvolnit tlačítko napájení

Stejné kroky by měly fungovat i pro ostatní modely, jako je váš JBL Flip. Klíčem je držet stisknuté tlačítko ZAPNUTO nebo tlačítko Start, dokud iPhone neobjeví vaše zařízení.

Bose Bluetooth Nepřipojuje se po aktualizaci iOS 12, tipy ke zvážení

Pokud jste postupovali podle všech běžných kroků rozlišení uvedených v článku a neměli jste úspěch s připojením k vašim reproduktorům BOSE, můžete zvážit resetování Bluetooth na vašem reproduktoru.

Začněte tím, že vypnete všechna blízká zařízení Bluetooth v dosahu vašeho iPhonu nebo iPadu. (pokud je to možné). Poté stiskněte a podržte na 10 sekund tlačítko „Ztlumit“ na zařízení BOSE. Tím se odpojí váš mini reproduktor Bose.

Restartujte reproduktor a zkontrolujte, zda funguje.

Pokud vám to nepřineslo úspěch, dalším krokem při práci se zařízením Bluetooth BOSE je vymazání paměti Bluetooth z reproduktoru.

Chcete-li tak učinit, budete muset stisknout tlačítko Bluetooth asi na 10 sekund, dokud neuslyšíte tón. Tím se z reproduktoru vymaže všechna zařízení Bluetooth. Můžete zkusit znovu spárovat a zjistit, zda to funguje.

Problémy s technologií Amazon Alexa Bluetooth v systému iOS 12

Zařízení Alexa mohou používat dva typy podporovaných profilů Bluetooth:

 • Advanced Audio Distribution Profile (A2DP SNK) - Umožňuje streamovat zvuk z mobilního zařízení do zařízení Alexa.
 • Profil dálkového ovládání zvuku / videa (AVRCP) - Umožňuje vám používat hlasové ovládání bez použití rukou, když je k vašemu zařízení Alexa připojeno mobilní zařízení.

Pokud se potýkáte s problémy s připojením u zařízení Alexa, je nejlepší vymazat všechna zařízení Bluetooth z paměti a poté je znovu spárovat.

Podle pokynů Amazonu můžete paměť Bluetooth vyčistit podle následujících kroků.

Pro zařízení Echo:

 1. Otevřete aplikaci Alexa, přejděte do nabídky a vyberte Zařízení Alexa.
 2. Vyberte své zařízení.
 3. Vyberte zařízení Bluetooth.
 4. Vyberte zařízení ze seznamu a poté vyberte možnost Zapomenout zařízení. Tento krok opakujte pro všechna ostatní zařízení Bluetooth v seznamu.

Pro zařízení Echo s obrazovkou:

 1. Řekněte „Přejít na nastavení“ nebo přejeďte prstem z horní části obrazovky dolů a vyberte Nastavení.
 2. Vyberte Bluetooth.
 3. Vyberte ikonu „informace“ vedle názvu zařízení a poté vyberte možnost Zapomenout zařízení. Tento krok opakujte pro všechna ostatní zařízení Bluetooth v seznamu.

Doufáme, že některé tipy v tomto článku byly užitečné při řešení problémů s Bluetooth, které se vyskytly po aktualizaci iOS 12.

Pokud se vám problém nepodařilo vyřešit, je třeba před předáním zařízení odborníkům společnosti Apple provést zálohu a čisté obnovení systému iOS. Někdy, když přetrvává problém, je čistá obnova zařízení jediným způsobem, jak problémy vyřešit.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found