Jak autorizovat počítač na iTunes

Autorizace iTunes umožňují počítači přehrávat filmy, číst knihy nebo stahovat aplikace zakoupené pomocí vašeho Apple ID. Tento článek ukazuje, jak autorizovat počítač v iTunes a odemknout přístup k veškerému vašemu obsahu. Vysvětluje také, jak zrušit autorizaci iTunes pro staré počítače, které již nepoužíváte.

Související příspěvky:

 • Apple uvádí nový iTunes 12.7, co byste měli vědět
 • Mohu používat různá Apple ID pro nákupy na iCloudu a iTunes Store?
 • „Nekopírováno do iPadu, protože nemáte oprávnění jej používat v této chybě počítače“ - Oprava

Autorizace iTunes umožňují přístup k médiím zakoupeným na vašem Apple ID. To zahrnuje obsah z iTunes, iBooks nebo App Store. Autorizovaný počítač je schopen tento obsah volně stáhnout a přehrát.

Najednou lze autorizovat až 5 počítačů. Po tomto bodě je nutné zrušit autorizaci stávajících strojů, aby se vytvořil prostor pro nové. Zařízení iOS, jako jsou iPhony a iPady, nevyžadují autorizaci, protože místo toho používají přidružení iCloud.

Před rozdáním nebo prodejem by měly být počítače v iTunes zrušeny autorizací. Měly by být také zrušeny autorizací před hlavními upgrady hardwaru, což může způsobit, že iTunes zaregistrují stroj jako nové zařízení.

Jak autorizovat počítač

Před autorizací se ujistěte, že váš Mac nebo PC používá nejnovější verzi iTunes. Počítač musíte autorizovat pouze jednou, více pokusů však již nebude využívat žádné mezery.

Autorizujte počítač
 1. Spusťte iTunes
 2. Pokud se zobrazí výzva, přihlaste se ke svému Apple ID
 3. Klikněte na Účet> Autorizace> Autorizovat tento počítač ...
 4. Zadejte své heslo Apple ID a klikněte na Autorizovat

Jak zrušit autorizaci počítače

Zrušte autorizaci iTunes, když už nebudete počítač používat nebo před velkou aktualizací hardwaru. Pokud již proběhla aktualizace, několikrát zrušte autorizaci zařízení, abyste se ujistili, že je zcela odstraněn.

Zrušte autorizaci počítače
 1. Spusťte iTunes
 2. Pokud se zobrazí výzva, přihlaste se ke svému Apple ID
 3. Klikněte na Účet> Autorizace> Zrušit autorizaci tohoto počítače ...
 4. Zadejte své heslo Apple ID a klikněte na Deauthorize

Jak zkontrolovat počet autorizací iTunes

Pomocí iTunes můžete zobrazit svůj účet Apple ID a zjistit, kolik počítačů je autorizováno. Nelze zobrazit informace o konkrétních počítačích, pouze celkový počet autorizací iTunes.

Zkontrolujte počet autorizovaných počítačů
 1. Spusťte iTunes
 2. Pokud se zobrazí výzva, přihlaste se ke svému Apple ID
 3. Klikněte na Účet> Zobrazit můj účet…
 4. Zadejte své heslo Apple ID a klikněte na Zobrazit účet
 5. Autorizace počítače jsou pod souhrnem Apple ID

Jak zrušit autorizaci všech počítačů

Pokud nemůžete získat přístup k počítači k zrušení autorizace iTunes, můžete zrušit autorizaci všech počítačů prostřednictvím svého Apple ID. Tato možnost je k dispozici, když jsou k vašemu účtu autorizovány 2 nebo více strojů. Všechny počítače můžete zrušit autorizaci pouze jednou ročně.

Po zrušení autorizace všech počítačů budete muset jednotlivě autorizovat každý stroj, který stále používáte.

Zrušte autorizaci všech počítačů
 1. Spusťte iTunes
 2. Pokud se zobrazí výzva, přihlaste se ke svému Apple ID
 3. Klikněte na Účet> Zobrazit můj účet…
 4. Zadejte své heslo Apple ID a klikněte na Zobrazit účet
 5. V části Autorizace počítače klikněte na Deauthorize All

Odstraňování problémů

Stále potřebujte autorizaci

To se může stát, protože přehrávaný obsah byl zakoupen pod jiným Apple ID. Můžete to otestovat kliknutím pravým tlačítkem na položku v iTunes a hledáním možnosti Odebrat stažení.

Pokud je k dispozici možnost Odebrat stažení, jste přihlášeni ke správnému účtu. Měli byste kliknout na Odebrat stažení a poté položku stáhnout znovu. Pokud to nefunguje, můžete kontaktovat podporu Apple pro další pomoc.

Pokud možnost Odebrat stahování není k dispozici, vyberte možnost Získat informace a klikněte na kartu Soubor. Zde uvidíte Apple ID spojené s nákupem položky. Toto je účet, který musíte použít při autorizaci počítače.

Už nejsou k dispozici žádná oprávnění

iTunes umožňují autorizovat 5 počítačů najednou. Pokud nemůžete autorizovat nový stroj, znamená to, že bylo dosaženo limitu. Ve svém účtu iTunes můžete vidět, kolik počítačů má autorizaci, a v případě potřeby můžete zrušit autorizaci všech počítačů.

Je povoleno příliš mnoho počítačů

Jeden počítač občas používá více autorizačních slotů. K tomu obvykle dochází po velké aktualizaci hardwaru, protože iTunes ji zaregistrují jako nový stroj. Chcete-li tento problém vyřešit, můžete zrušit autorizaci počítače několikrát nebo zrušit autorizaci všech počítačů najednou a začít od nuly.

Nelze získat přístup k autorizovanému počítači

Někdy nemáte přístup k počítači, který je autorizován k vašemu účtu. K tomu může dojít, pokud jej již nevlastníte nebo pokud již nefunguje. V takových případech je jedinou možností zrušit autorizaci všech počítačů. Poté budete muset autorizovat každý počítač, který stále používáte.

Doufáme, že vám tento článek pomohl. Pokud máte jakékoli dotazy, dejte nám prosím vědět v komentářích níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found