Kompletní průvodce, jak resetovat iPhone 7

Tvrdý reset, měkký reset, restart, obnovení, obnovení. Tato matoucí terminologie je to poslední, s čím chcete zápasit, pokud váš iPhone 7 nefunguje. Proto jsme zjednodušili vše, co potřebujete vědět, a vložili to do jediného příspěvku. Zde je kompletní průvodce, jak resetovat iPhone 7.

Všichni víme, že technologie není dokonalá. To však neznamená, že když se něco pokazí, nebude to o nic menší. Kromě toho často potřebujeme zápasit s matoucí a podobnou terminologií v průvodcích odstraňováním problémů: reset, obnovení, restart, restart, obnovení.

Bylo by vám odpuštěno, kdybyste se ptali, co to všechno znamená - zejména proto, že mnoho výrazů je na webu zaměňováno. Někdy dokonce i na vlastních webových stránkách společnosti Apple! A co víc, iPhone 7 komplikuje věci díky tlačítku Home v pevné fázi. K restartování zařízení již není možné použít osvědčenou metodu přidržení tlačítka Spánek / Probuzení a Domů.

Naštěstí pro vás to máme seřazené. Níže si přečtěte jasnost různých způsobů resetování iPhonu. Zjistěte, jaký je rozdíl mezi každou metodou a kdy je každá z nich požadována. Nakonec jsme stanovili jasné kroky, jak dokončit všechny metody resetování na iPhonu 7.

Co víc si přát?

Související příspěvky:

 • Jak úspěšně obnovit tovární nastavení iPadu - kompletní průvodce
 • iPhone 7 je zaseknutý s logem Apple, jak opravit
 • iPhone se stále resetuje, jak opravit
 • Zapomněli jste heslo pro iPhone / iPad? Jak obnovit přístupový kód
 • iPhone 7 je pomalý a zaostává, jak opravit

Soft Reset iPhone 7

Měkký reset je v podstatě stejný jako vypnutí a opětovné zapnutí zařízení. Tento postup, který se často označuje jako restart nebo restart, je rychlým a snadným krokem při řešení potíží, který při špatném chování softwaru dělá zázraky. Hlavní výhodou měkkého resetu je, že by neměl představovat žádné riziko ztráty dat.

Kdy soft reset iPhone 7

Pomalý výkon, neobvyklé chování nebo libovolný počet dalších softwarových abnormalit lze napravit měkkým resetem. Zavřením všech aplikací, vypnutím a restartováním iOS iPhone 7 často eliminuje drobné závady softwaru, které způsobují potíže.

Jak měkký reset iPhone 7

Pokud je to možné, nejlepší způsob měkkého resetu iPhonu 7 je ruční vypnutí a opětovné zapnutí zařízení. Chcete-li to provést, podržte boční tlačítko, dokud se na obrazovce neobjeví posuvník pro vypnutí zařízení. Jakmile se iPhone 7 vypne, opětovným stisknutím postranního tlačítka jej znovu zapněte.

Pokud je však iPhone 7 zamrzlý nebo jinak nereaguje, je možné místo toho dokončit vynucené restartování.

Vynutit restart iPhone 7:

 1. Stiskněte a podržte boční tlačítko
 2. Zatímco držíte boční tlačítko, stiskněte a podržte tlačítko snížení hlasitosti
 3. Držte obě tlačítka, dokud zařízení nedokončí restart
Tlačítko snížení hlasitosti slouží k vynucení restartu iPhone 7

Hard Reset iPhone 7

Na rozdíl od měkkého resetu, tvrdý reset vymaže vše ze zařízení. Nastavení, aplikace, zprávy, hudba, fotografie. Všechno. Samozřejmě, pokud máte nedávnou zálohu pro iPhone 7, neměl by to pro vás být problém. V opačném případě byste si neměli nechat ujít!

Pokud se vám nedaří vytvořit novou zálohu, možná budete moci obnovit některé informace přes iCloud. Přihlaste se do www.icloud.com abyste viděli, co je uloženo online. Měli byste najít kontakty, kalendáře, připomenutí, poznámky a možná nějaké fotografie. Vše záleží na nastavení iCloudu na vašem iPhone 7.

Po dokončení tvrdého resetu se bude iPhone 7 chovat, jako by byl zcela nový. Z tohoto důvodu se tvrdý reset často označuje jako Factory Restore.

Kdy provést tvrdý reset iPhone 7

U všech softwarových problémů, které měkký reset nevyřešil, je nutný tvrdý reset. Opět to může být řada problémů, například časté zhroucení, neobvyklé využití úložiště nebo zamrzlý iPhone 7.

Vedle softwarových chyb se doporučuje tvrdý reset také v případě, že plánujete iPhone prodat nebo rozdat. Dokončení tvrdého resetu odstraní vaše soukromé informace a vrátí iPhone 7 na uvítací obrazovku. To vás ochrání před krádeží dat a zároveň nového vlastníka vřele uvítáte.

Jak tvrdě resetovat iPhone 7

Existují dva způsoby, jak tvrdě resetovat iPhone 7. Pokud zařízení reaguje, můžete jej obnovit pomocí nastavení. V opačném případě je možné dokončit obnovení pomocí iTunes - tato metoda vyžaduje přístup k počítači s nejnovější verzí iTunes.

Obnovte iPhone 7 pomocí Nastavení:

 1. Na iPhone 7 přejděte do Nastavení> Obecné> Obnovit
 2. Klepněte na Vymazat veškerý obsah a nastavení
 3. Pokud se zobrazí výzva, zadejte své heslo nebo Apple ID
 4. Po dokončení se iPhone 7 restartuje na uvítací obrazovce.

Obnovte iPhone 7 pomocí iTunes:

 1. Spusťte iTunes a připojte iPhone 7 pomocí kabelu lightning-to-USB
 2. Pokud se zobrazí výzva, zadejte svůj přístupový kód a klepněte na Důvěřovat tomuto počítači na iPhone 7
 3. Vyberte iPhone 7 v levém horním rohu iTunes a otevřete kartu Souhrn
 4. Klikněte na Obnovit iPhone, potvrďte Obnovit ve vyskakovacím okně
 5. Po dokončení se iPhone 7 restartuje na uvítací obrazovce
Po úplném resetu se iPhone 7 vrátí na uvítací obrazovku

Resetujte iPhone 7 pomocí režimu obnovení

IPhone 7 v režimu obnovení zobrazí černý displej s logem iTunes. Nelze jej použít, dokud nebude obnoven prostřednictvím iTunes. Stejně jako tvrdý reset má režim obnovení za následek ztrátu všech dat na iPhone 7. Bohužel, jakmile je iPhone 7 v režimu obnovení, není možné provést novou zálohu.

Před uvedením do režimu obnovení byste se měli ujistit, že máte zálohu svého iPhone 7.

Kdy použít režim obnovení na iPhone 7

Režim obnovení je dalším krokem od tvrdého resetu. Je to užitečný krok při odstraňování problémů se softwarovými chybami, které nebylo možné opravit pomocí tvrdého resetu. Na rozdíl od tvrdého resetu lze režim obnovení zadat bez funkčního iPhone 7.

Režim obnovení lze použít za všech okolností, které neumožňují tvrdý reset. Například pokud je přístupový kód ztracen nebo zapomenut, což vede k deaktivovanému zařízení. Nebo pokud dotyková obrazovka přestala fungovat, což znemožňuje zadání nastavení nebo Trust This Computer na iTunes.

Jak používat režim obnovení na iPhone 7

Chcete-li resetovat iPhone 7 pomocí režimu obnovení, musíte provést dva kroky: Nejprve přepněte zařízení do režimu obnovení; za druhé, obnovte iPhone 7 pomocí iTunes. K dokončení tohoto procesu budete muset použít počítač s nejnovější verzí iTunes.

Před uvedením do režimu obnovení byste si měli vytvořit zálohu zařízení. Nelze to provést později.

Přepněte iPhone 7 do režimu obnovení:

 1. Připojte iPhone 7 k počítači a spusťte iTunes v uvedeném pořadí
 2. Stiskněte a podržte boční tlačítko a tlačítko pro snížení hlasitosti
 3. Zatímco se iPhone 7 restartuje, držte obě tlačítka
 4. Uvolněte je, až když se objeví logo iTunes
 5. iPhone 7 je nyní v režimu obnovení

Obnovte iPhone 7 pomocí iTunes:

 1. Spusťte iTunes a připojte iPhone 7 v režimu obnovení
 2. Mělo by se objevit vyskakovací okno s nápisem „Došlo k problému s iPhone.“
 3. Klikněte na Obnovit a počkejte na dokončení procesu
 4. Po dokončení se iPhone 7 restartuje na uvítací obrazovce
IPhone 7 v režimu obnovení je nutné obnovit pomocí iTunes

Nyní víte, jak resetovat iPhone 7. S těmito znalostmi můžete překonat i ty nejvíce frustrující problémy se softwarem. Pokud nenarazíte na žádné fyzické poškození, měli byste být v pohodě!

Doufejme, že vám tento příspěvek pomohl vyklidit blátivé vody kolem tvrdých a měkkých resetů a usnadnit resetování iPhone 7 stejně snadno jako u vašeho iPhone 4. Pokud ne, dejte nám vědět své dotazy v komentářích, a uděláme vše pro to, abychom jim odpověděli.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found