Jak zjistit, kolik skladeb máte ve své knihovně Apple Music nebo Spotify

Kolik skladeb máte v Apple Music nebo Spotify? Ukázalo se, že je to ve skutečnosti mnohem těžší otázka, než si myslíte.

Je to proto, že ani jedna streamovací služba nenabízí v iOS, Androidu nebo dokonce PC snadnou funkci „počítání skladeb“. S tím, co bylo řečeno, existuje několik řešení, která můžete vyzkoušet.

Jak zkontrolovat, kolik skladeb máte v Apple Music?

Chcete-li zobrazit všechny skladby ve vaší knihovně Apple Music, je nejlepší je přidat do jednoho seznamu skladeb na PC nebo Mac.

Stručně odpovědět na otázku: Neexistuje žádný způsob, jak zjistit, kolik skladeb jste uložili do své knihovny v Apple Music. Alespoň ne na iOS.

V počítači je skutečně možné, zda máte přístup k aplikaci Hudba v Catalině nebo iTunes v systému Windows a starších verzích systému macOS.

Přejděte na kartu Skladby v sekci Hudba. Jakmile jste tam, vyberte všechny své skladby a přidejte je do jednoho seznamu skladeb. Seznamy skladeb, na rozdíl od samotné knihovny, ve skutečnosti obsahují počet skladeb.

Samozřejmě můžete udělat něco podobného na iOS nebo Android, ale je to mnohem nudnější. Budete muset vybrat každou skladbu ve svém smartphonu a přidat ji do jednoho seznamu skladeb - což se snadněji řekne, než je tomu v mobilních operačních systémech.

V iOS však ve skutečnosti můžete zjistit, kolik skladeb se stáhne do místního úložiště vašeho zařízení prostřednictvím Apple Music nebo iTunes.

Tento není počet skladeb ve vaší knihovně, pouze těch, které byly staženy do vašeho zařízení.

Stačí přejít do Nastavení -> Obecné -> O aplikaci. Přejděte dolů a zobrazí se sekce Skladby. Toto jsou všechny stopy uložené v místním úložišti vašeho zařízení iOS.

Jak zkontrolovat, kolik skladeb máte na Spotify?

Sekce „Oblíbené skladby“ nezobrazuje všechny skladby ve vaší knihovně. Ale může, pokud se budete snažit označit Like Like každou skladbu, kterou posloucháte.

Stejně jako Apple Music, ani Spotify nenabízí žádný způsob, jak zjistit, kolik skladeb se ve vaší knihovně skutečně nachází. To platí i pro skladby, které jsou staženy místně do vašeho zařízení. Existuje však řešení tohoto problému.

Můžete vybrat všechny skladby ze svých různých seznamů skladeb a přidat je do jednoho seznamu skladeb. Stejně jako u Apple Music budou mít seznamy skladeb Spotify ve skutečnosti číslo počtu skladeb.

To je opět mnohem snazší dosáhnout na počítači Mac nebo PC než na smartphonu nebo tabletu. (Nezapomeňte, že se mobilní verze Spotify nezobrazuje v seznamu skladeb v seznamu skladeb.)

Stojí za zmínku, že v části „Oblíbené skladby“ aplikace Spotify nejsou uvedeny všechny skladby, které jste uložili do seznamů skladeb. Uvádí pouze seznam skladeb, které se vám konkrétně líbí, pomocí ikony srdce.

S tím, co bylo řečeno, by stálo za to zasáhnout tuto ikonu srdce u každé stopy ve vaší knihovně Spotify. Jakmile to uděláte, uvidíte celkový počet všech skladeb, které máte.

Další tipy na hudební knihovnu

Na obou Apple Music můžete poslouchat místní MP3 a Spotify.

Neexistuje tedy snadný způsob, jak zobrazit všechny skladby, které máte ve své knihovně. Existuje však několik dalších tipů, které můžete mít na paměti, pokud chcete mít své streamovací služby uklizené a organizované. Zde je několik důležitých.

 • Používejte složky se seznamy skladeb. Apple Music i Spotify podporují složky se seznamy skladeb, které jsou skvělé pro uspořádání vaší knihovny. K vytvoření složek se seznamy skladeb budete bohužel muset použít aplikaci Apple Music nebo Spotify v počítači. Na obou platformách můžete jednu vytvořit tak, že přejdete do nabídky Soubor> Nové> Složka seznamu skladeb.
 • Zvažte seznam skladeb „running tally“. I když může být začátek obtížné, zvažte přidání každé skladby, která se vám líbí, nebo skladeb v různých seznamech skladeb, do jednoho seznamu skladeb s názvem „tally“ nebo něčeho podobného. Tímto způsobem budete moci zobrazit všechny skladby ve své knihovně na jednom místě.
 • Poslouchejte svou vlastní hudbu. Pokud máte v počítači knihovnu MP3 bez streamování, měli byste ji využít tím, že si ji poslechnete prostřednictvím vaší streamovací aplikace, kterou si vyberete. Díky Apple Music je docela snadné poslouchat místní písničky přenesené přes iTunes nebo aplikaci Hudba. U Spotify můžete postupovat podle našeho předchozího průvodce stahováním místních skladeb.

Tipy pro čtenáře

 • Trace doporučuje tento postup pokud vám vyhovuje unixový shell
  • Otevřete okno terminálu a změňte adresář na místo, kde hudba Apple ukládá alba
  • V systému Trace je to zde: / Users / trace / Music / iTunes / iTunes Media / music
  • Poté vyhledejte a spočítejte soubory s příponami skladeb. V Traceině knihovně jsou to m4a pro skladby stažené z obchodu iTunes a .mp3 pro skladby digitalizované z vinylu nebo roztrhané z CD. Uvědomte si, že ve své knihovně můžete mít různé hudební formáty
  • Zde jsou ty dva příkazy, které Trace použil:
  • najít. -jméno „* .mp3“ | wc -l
  • najít. -název „* .m4a“ | wc -l

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found