Jak zastavit iCloud v synchronizaci složek a dokumentů na ploše

Dochází vám iCloud po upgradu macOS na úložišti? Možná budete muset iCloudu zastavit synchronizaci složek a dokumentů na ploše v počítačích Mac pomocí systému macOS. Se zavedením systému macOS Sierra a pokračováním všech verzí systému macOS společnost Apple poskytla tuto funkci pro automatickou synchronizaci dokumentů a složek na ploše v počítači Mac s iCloud.

Tato funkce nejen ukládá složku Desktop a Dokumenty na iCloud Drive, ale také vám umožňuje přístup k nim na všech vašich zařízeních pomocí aplikace Soubory nebo iCloud Drive.

Takže můžete začít pracovat na dokumentu na ploše počítače Mac a pokračovat v něm na svém iPhonu, iPadu nebo iPodu touch nebo na webu iCloudu.

Díky této možnosti zůstane vše na ploše automaticky aktuální všude jinde, pokud se přihlásíte do iCloudu se stejným Apple ID na všech svých zařízeních.

A musíte také nastavit iCloud na všech svých zařízeních a zapnout iCloud Drive v Nastavení iCloudu.

Příznaky

Mnoho uživatelů, kteří mají omezené úložiště iCloud, často zjistí, že jejich dokumenty MacBook a složky na ploše spotřebovávají spoustu jejich místa na iCloudu. Operace nepřetržité synchronizace na vašem počítači Mac může být také nepříjemná.

V tomto článku vám ukážeme, jak pomocí několika rychlých a snadných kroků zastavíte iCloud v synchronizaci dokumentů a složek na ploše.

Jak zastavit iCloud v automatickém ukládání souborů

Krok - 1 Klikněte na > Předvolby systému> Apple ID> iCloud

U starších verzí macOS (macOS Mojave a nižší) zvolte> Předvolby systému> ikona iCloud

Vedle iCloud Drive klikněte na tlačítko Možnosti vpravo

Krok - 2 Najděte své složky

  • Když otevřete možnosti iCloud Drive, najděte Složky pro stolní počítače a dokumenty zaškrtávací políčko.
  • Zrušte zaškrtnutí tohoto políčka a potvrďte kliknutím na Vypnout.
  • Klepnutím potvrďte, že chcete synchronizaci složky Desktop a Dokumenty s iCloudem změnit Vypnout znovu na výzvu k potvrzení
  • Všechny vaše dokumenty zůstanou k dispozici na iCloudu, ale budou odebrány z vašeho Macu - takže je budete muset získat zpět

Krok - 3 Přeneste soubory

Nyní, když jste se rozhodli odebrat plochu a dokumenty ze synchronizace na jednotku iCloud, musíte tyto soubory přenést do původního umístění ve vašem Macbooku.

Jak dostat své soubory z iCloud Desktopu a dokumentů do složky Dokumenty v místním Macu

  1. Otevřete Finder v macOS a přejděte na iCloud Drive
  2. Vyhledejte složku Dokumenty na iCloud Drivu
  3. Otevřete další okno Finderu a přejděte do místní složky Dokumenty
  4. Vyberte soubory ze složky Dokumenty na iCloud Drive a přetáhněte je do místní složky Dokumenty na Macu
  5. Opakováním těchto kroků pro plochu na iCloudu získáte veškerý obsah z plochy na iCloudu na plochu na místním počítači Mac

Potřebujete další možnost?

Pomocí těchto jednoduchých nastavení můžete povolit a zakázat synchronizaci složek a dokumentů na ploše a spravovat úložný prostor iCloud.

Pokud chcete nechat iCloud Desktop a Dokumenty zapnuté, ALE nechcete, aby byly některé vaše soukromé nebo starší soubory uloženy na iCloudu, použijte Finder a přesuňte tyto soubory do jiné složky než Desktop nebo Documents.

Jak zabránit iCloudu v synchronizaci konkrétních jednotlivých souborů nebo složek na ploše

Přidání přípony souboru.nosync do souboru blokuje váš Mac a iCloud v synchronizaci tohoto souboru tím, že je nezpůsobilý. Tuto příponu můžete také přidat do složky, ale musí obsahovat .nosync přípona všech souborů obsažených v této složce.

U složek přidání rozšíření.tmpzastaví iCloud v synchronizaci této složky A jejího obsahu na plochu v iCloudu.

Hledejte slovo Neoprávněné abyste potvrdili, že iCloud nesynchronizuje tento soubor nebo složku z plochy vašeho počítače Mac. Jakmile navíc přidáte .nosync do souboru nebo .tmp do složky, zobrazí se jako přeškrtnutá ikona cloudu, když se podíváte na svůj iCloud Drive ve Finderu, což znamená, že se nenahraje na iCloud.

Jak zdarma získat místo na disku na vašem MacBooku

Pokud jde o správu úložiště, obsahuje macOS také integrované nástroje, které vám pomohou snadno spravovat využití disku vašeho MacBooku. K dosažení tohoto cíle nepotřebujete žádné nástroje ani aplikace třetích stran.

Klikněte na Nabídka Apple> O tomto počítači Mac> karta Úložiště. Zobrazí se využití disku vašeho MacBooku. Klikněte na Spravovat.

Přejděte dolů do dolní části další obrazovky a klikněte na Zkontrolovat soubory v Snižte nepořádek sekce. Název říká za vše!

Na další obrazovce vyberte možnost Dokumenty z levého panelu. Najděte tři karty na hlavní obrazovce. Velké soubory, soubory ke stažení a prohlížeč souborů.

Jak název napovídá, na kartě velké soubory se zobrazují všechny vaše velké soubory na disku, které zabíjí váš prostor. Kliknutím na Poslední přístup seřadíte soubory podle data přístupu. Přesuňte nebo archivujte tyto soubory nebo je odeberte z MacBooku, abyste ušetřili místo.

Na odstranit soubor, Ctrl + kliknout a vybrat Odstranit. Můžete také vybrat více souborů k odstranění pomocí Ctrl + kliknutí a zvolit Odstranit.

Tato část usnadňuje kontrolu využití místa na disku ve vašem Macbooku. Spravujete místo na iCloudu, organizujete soubory iOS (staré zálohy), stahujete složky a složky koše, vše z jednoho centrálního místa.

Prohlížeč souborů macOS

Líbí se nám funkce Prohlížeč souborů, která vám umožňuje hlouběji proniknout do složek a podsložek a najít ty největší plýtvání prostorem, abyste mohli lépe spravovat svůj SSD.

Před macOS jsme k provádění většiny našich úkolů správy disků používali aplikaci DaisyDisk, ale pomalu se dostáváme do popředí nové integrované funkce správy disků macOS.

Doufáme, že jednoduché tipy pro MacBook v tomto článku byly užitečné. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte a sdělte nám některé z vašich oblíbených tipů níže.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found