Používáte iPhone? Odeberte aktivační zámek iCloud

Apple představil Activation Lock v roce 2013, který pomocí iCloudu odrazuje zloděje od krádeže produktů Apple. Když je aktivace zařízení uzamčena, potřebujete heslo iCloud předchozího vlastníka, abyste si jej nastavili jako své vlastní.

Bohužel to také způsobuje problémy lidem, kteří kupují nebo dědí použité přístroje. Nastavení často nemůžete projít, protože zámek aktivace jej stále propojuje s účtem předchozího vlastníka.

Jak odebrat aktivační zámek iCloud

Nejjednodušší způsob, jak odebrat iCloud Activation Lock z použitého iPhonu, iPadu nebo Macu, je, že předchozí vlastník zadá na zařízení podrobnosti svého Apple ID. Pokud se to nepodaří, musí se přihlásit na web iCloud a odebrat toto zařízení z Najít moje strana.

Co je aktivační zámek?

Activation Lock je bezpečnostní opatření, které společnost Apple zavedla, aby zabránila krádeži. Automaticky se zapne, když povolíte funkci Najít v zařízení Apple. Aktivační zámek je k dispozici na iPhone, iPad, iPod touch, Apple Watch, AirPods nebo Mac (pokud má bezpečnostní čip T2).

Když je aktivovaný zámek aktivace, nikdo nemůže nastavit vaše zařízení bez vašeho hesla iCloud. To znamená, že zloděj nemůže váš iPhone používat, i když ho vymaže.

K odstranění aktivačního zámku potřebuje váš iPhone heslo iCloud.

Když se pokusíte nastavit zařízení, které je aktivováno uzamčeno, obrazovka zabezpečení vás požádá o zadání podrobností Apple ID pro připojený účet. Apple vám nezobrazí úplnou e-mailovou adresu připojeného účtu, ale dané osobě se zobrazí automatická zpráva, že aktivační zámek je stále zapnutý.

Všechny způsoby odebrání aktivačního zámku iCloud

Chcete-li odebrat aktivační zámek, můžete udělat několik různých věcí. Většina z nich závisí na předchozím majiteli, takže možná budete muset kontaktovat kohokoli, od koho jste zařízení získali, pro podrobnosti.

1. Požádejte předchozího vlastníka, aby během instalace zadal své Apple ID

Nejjednodušší způsob, jak odstranit aktivační zámek, je použití údajů předchozího vlastníka.

Pokud jste stále s předchozím vlastníkem, požádejte ho, aby na obrazovce aktivačního zámku v zařízení zadal své Apple ID. Tato obrazovka se objeví během počátečního nastavení.

Když zadají své údaje a klepnou na další, odebere zařízení z jejich účtu iCloud a deaktivuje aktivační zámek.

2. Požádejte předchozího vlastníka, aby zadal svůj starý přístupový kód

Pokud je v zařízení spuštěn iOS 11 nebo novější a předchozí vlastník používal dvoufaktorové ověřování s iCloudem, můžete k odstranění aktivačního zámku použít jeho předchozí přístupový kód - namísto hesla Apple ID.

Na obrazovce Activation Lock klepněte na Odemknout pomocí hesla? a zadejte předchozí přístupový kód pro dané zařízení. Možná budete muset zadat dvoufaktorový ověřovací kód zaslaný předchozímu majiteli.

3. Požádejte předchozího vlastníka o odebrání zařízení z iCloudu

Pokud nejste s předchozím vlastníkem, nejjednodušší způsob, jak deaktivovat zámek aktivace, je odebrat zařízení ze svého účtu iCloud.

Takto to dělají:

 1. Přihlaste se na web iCloud.
 2. Klikněte na ikonu Najít moje knoflík.
 3. Vyberte zařízení z Všechna zařízení rozbalovací nabídka.

 4. Klepněte na Vymazat [zařízení] a podle pokynů vymažte zařízení.
 5. Poté klikněte Odstranitz účtu.

Poté, co předchozí vlastník odebere zařízení ze svého účtu iCloud, musíte jej před dokončením instalace restartovat.

Jak odebrat aktivační zámek bez předchozího vlastníka

Někdy nemáte možnost kontaktovat předchozího vlastníka zařízení. V takovém případě je mnohem těžší odstranit zámek aktivace iCloud.

Apple navrhl Activation Lock tímto způsobem, aby bylo stejně obtížné lidem odemknout ukradená zařízení bez zákonného vlastníka.

Ale v této situaci se můžete legitimně ocitnout, pokud jste zdědili nebo koupili použité zařízení Apple. Nejlepší věc, kterou můžete za těchto okolností udělat, je mluvit přímo s Apple.

Požádejte Apple, aby ze zařízení odstranil aktivační zámek

Dohodněte si schůzku Genius Bar a podívejte se na odstranění aktivačního zámku. Image Credit: Apple

Je možné, že Apple odebere Activation Lock ze zařízení bez použití hesla iCloud předchozího vlastníka. Aby to Apple mohl udělat, musíte jim prokázat, že jste zařízení legálně zakoupili nebo zdědili.

Pokud jste zařízení zakoupili, ukažte společnosti Apple doklad o nákupu. Musí obsahovat sériové číslo zařízení a vaše jméno.

Zařízení již nemusí mít stejné sériové číslo, pokud bylo vyměněno v liště Genius. V tomto případě potřebujete také potvrzení služby, které podrobně popisuje staré a nové sériové číslo.

Pokud jste zařízení zdědili, musíte společnosti Apple předložit úmrtní list, doklad o vašem vztahu k zesnulému a případně také původní doklad o nákupu.

Navštivte web podpory Apple a promluvte si s Apple o odebrání zámku aktivace iCloud ze zařízení. Pokud podpora Apple ve vaší zemi není k dispozici, obraťte se místo toho na podporu Apple na Twitteru.

O službách pro odstranění zámku aktivace třetích stran

Tyto služby používají vaše číslo IMEI, které získáte klepnutím na ikonu i knoflík.

Pokud na internetu prohledáte „iCloud Activation Lock“, pravděpodobně najdete spoustu služeb nabízejících jeho odstranění za malý poplatek.

K těmto službám byste měli být velmi skeptičtí. Většina z nich, ne-li všechny, jsou podvody.

Obvykle tvrdí, že za odstranění aktivačního zámku účtují přibližně 30 $. Ale po několika dnech požádají o další peníze, když řeknou, že pro úspěšné odemčení potřebuje vaše zařízení „prémiovou“ léčbu.

To se často stává několikrát, než vám řeknou, že už není možné zařízení odemknout. Poté nabízejí částečné vrácení peněz v podobě poukazu na své bezcenné služby.

Nevěřte recenzím. Pokud jste rozhodnuti některou z těchto služeb vyzkoušet, najděte skutečnou osobu, která ji úspěšně použila, než začnete platit peníze.

Tip pro čtenáře: Vynechání aktivačního zámku s jiným DNS

Před přidáním nových serverů DNS odeberte.

Někteří z našich čtenářů navrhli, aby tento tip dočasně obešel zámek aktivace. Zahrnuje připojení vašeho zařízení k Wi-Fi pomocí speciálního DNS, které přiměje zařízení, aby si myslelo, že je odemčeno.

To není příliš efektivní metoda, protože záleží na zařízení, na kterém je spuštěna starší verze iOS. Funguje také pouze na krátkou dobu.

Podle těchto pokynů zkuste obejít zámek aktivace pomocí jiného DNS:

 1. Postupujte podle pokynů k nastavení v zařízení, dokud se nedostanete na stránku Wi-Fi.
 2. Vyberte síť Wi-Fi a klepněte na ikonu i knoflík.
 3. Změňte servery DNS na jednu z těchto možností podle vaší oblasti:
  1. Severní Amerika: 104.154.51.7
  2. Jižní Amerika: 35.199.88.219
  3. Evropa: 104.155.28.90
  4. Asie: 104.155.220.58
  5. Austrálie a Oceánie: 35.189.47.23
 4. Dokončete nastavení zařízení.

Vyvarujte se nákupu iPhonu se zámkem aktivace iCloud

Pokud jste na trhu s použitým iPhone, zde jsou doporučené postupy, jak se vyhnout zaseknutí za Activation Lock:

 • Projděte celý proces nastavení s předchozím vlastníkem, aby mohl vypnout zámek aktivace, pokud se objeví. Z důvodu úspory času ještě neobnovujte žádná data.
 • Nakupujte ojetá zařízení pouze od autorizovaných prodejců.
 • Získejte doklad o nákupu se svým jménem a sériovým číslem zařízení.
 • Vyzkoušejte, jak fungují kontaktní údaje u každého, od koho si zařízení kupujete, abyste je v případě potřeby mohli kontaktovat.

Vždy zvažte možnost, že kupujete odcizené zařízení, které prodejce také nedokáže odemknout. Ať už si to koupíte, nebo ne, nahlaste ukradená zařízení policii.

To vše trochu zneklidňuje, pokud se chystáte koupit použitý iPhone nebo jakýkoli jiný použitý produkt Apple. Pokud však budete postupovat podle výše uvedených rad, neměli byste mít s aktivačním zámkem žádné problémy.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found