Jak uvolnit úložiště na iCloudu - 5 základních tipů

Každý dostane 5 GB úložiště na iCloudu zdarma. Těch 5 GB však často nestačí. Co můžete udělat, abyste uvolnili úložiště na iCloudu, pokud nechcete platit více?

Úložiště iCloud se používá pro zálohy, fotografie, videa, dokumenty, e-maily a data aplikací. Ale jak získáte více zařízení Apple, nedostanete více bezplatného úložiště. Těch 5 GB může zmizet docela rychle a když se objeví, narazíte na řadu problémů.

Podívejte se na naše 15 tipů na iCloud Tipy nebo si přečtěte text níže

Nikdo to rád nevidí

S plným úložištěm na iCloudu nebudete moci nahrávat fotografie ani videa, vaše zařízení nebude vytvářet žádné nové zálohy, vaše textové zprávy se nebudou synchronizovat mezi zařízeními a váš e-mailový účet na iCloudu bude prakticky nepoužitelný.

Jediným způsobem, jak uvolnit úložiště na iCloudu - pokud nechcete platit více - je smazat obsah.

Vymazání obsahu nemusí být nutně tak hrozné, jak to zní. Může se stát, že nepoužívaná záloha ucpává vaše úložiště, nebo že vaše fotografie budou lépe vyhovovat alternativní cloudové službě. Ať už je řešení jakékoli, najdete ho níže v našich 5 základních tipech, jak uvolnit úložiště na iCloudu.

Než budete pokračovat, měli byste zvážit vytvoření kopie svých důležitých dat iCloud.

Související příspěvky:

 • Ceny, plány a možnosti úložiště iCloud
 • Zálohování na iCloudu nebude dokončeno a další problémy související se zálohováním, Průvodce řešením problémů
 • Jak zakázat můj fotostream a knihovnu fotografií na iCloudu bez ztráty médií
 • Uvolněte úložiště iPhone pomocí nástrojů, doporučení a iCloudu pro iOS 11
 • Jak přenášet fotografie a videa z iPadu, iPhonu nebo iPodu do Macu nebo Windows PC

Zobrazte své úložiště iCloud

Nejdříve si ukážeme, jak zkontrolovat úložiště iCloud. Přejděte na obrazovku Správa úložiště a podívejte se na rozpis přesně toho, kolik úložiště iCloud se používá a co se používá.

Jak zobrazit úložiště iCloud v systému iOS:

 1. Přejděte do Nastavení> [Vaše jméno]> iCloud
 2. Klepněte na Spravovat úložiště
Obrazovka Správa úložiště v nastavení iCloudu poskytuje rozpis, který potřebujete

Jak zobrazit úložiště iCloud v systému macOS:

 1. Otevřete Předvolby systému> iCloud
 2. Vpravo dole klikněte na tlačítko „Spravovat…“
Správa úložiště iCloud z počítače Mac je stejně snadná

1. Fotografie a videa

Pokud se vám líbí většina lidí, fotky a videa zabírají většinu úložiště ve vašem zařízení. Může se stát, že zabírají také vaše úložiště iCloud!

Pokud se vám to stalo, máte dvě možnosti: odstranit nepotřebné fotografie nebo přesunout knihovnu jinam.

Odstranit nechtěné fotografie

V dnešní době je snadné pořídit více fotografií a videí, než potřebujeme. Možná zjistíte, že prořezáním knihovny můžete uvolnit několik GB místa, i když to může být časově náročné.

Když máte zapnuté Fotky na iCloudu, je smazání fotografie nebo videa z iCloudu stejně snadné jako prohlížení na jakémkoli zařízení a stisknutí tlačítka pro smazání. Nezapomeňte, že budete muset vyprázdnit své album Nedávno smazané, než uvidíte výhody tohoto přehledu ve svém úložišti iCloud.

Nezapomeňte vymazat Nedávno smazané

Pokud jsou Fotky na iCloudu vypnuté, na vaše úložiště na iCloudu budou mít vliv pouze fotografie nebo videa ve Fotostreamu. To znamená, že smažete pouze fotografie pořízené za posledních 30 dní.

Přesuňte svou knihovnu kamkoli

Třídění prostřednictvím knihovny fotografií a videí je často časově náročné a nudné. Místo toho možná budete chtít přesunout celou svou sbírku z iCloudu do alternativního úložného prostoru.

Jednou z alternativ je ponechat vaše fotografie a videa v samotném zařízení. Můžete to udělat vypnutím iCloud Photos a Photo Stream v nastavení iCloud. Pravděpodobně to však bude znamenat, že nebudete moci dokončit zálohu iCloudu, protože 5 GB stále není dostatek místa pro zálohování všech vašich fotografií a videí!

Odeberte všechny fotky z iCloudu vypnutím těchto možností

Místo toho zvažte export své knihovny do počítače připojením zařízení. Nebo přeneste svou knihovnu do alternativní cloudové služby, jako je DropBox nebo Fotky Google,který nabízí neomezené úložiště fotografií zdarma.

2. iCloud Drive

iCloud Drive je skvělý nástroj pro přístup k dokumentům kdekoli s připojením k internetu. Pokud to však není služba, kterou používáte nebo potřebujete, nechcete na ni utrácet žádné úložiště na iCloudu.

Upravte obsah svého iCloud Drive z aplikace Soubory na iOS nebo ze složky iCloud Drive ve Finderu v macOS. Můžete se rozhodnout odstranit nepotřebné dokumenty nebo je zkopírovat do alternativního úložného prostoru, jako je Dropbox, Disk Google nebo samotné zařízení.

Uvolněte úložiště iCloud odstraněním souborů z iCloud Drive

Pokud jste si jisti, že na iCloud Drive není nic nenahraditelného, ​​můžete tuto funkci úplně vypnout v nastavení iCloud vašeho zařízení.

Pokud máte Mac, mohou se vaše složky plochy a dokumentů automaticky synchronizovat na iCloud Drive. V takovém případě nemůžete tyto potenciálně velké složky smazat, aniž by se znovu zobrazovaly automaticky. Místo toho budete muset tuto funkci vypnout v Předvolbách systému na počítači Mac.

Jak vypnout složky na ploše a v dokumentech na iCloud Drive:

 1. Otevřete Předvolby systému> iCloud
 2. Klikněte na tlačítko „Možnosti…“ vedle iCloud Drive
 3. V seznamu zrušte zaškrtnutí políčka Složky plochy a dokumentů

3. Zálohy

Možná nejméně vzrušujícím, ale nejpraktičtějším využitím úložiště iCloud je uchování aktualizované zálohy vašeho zařízení. Ale jak by to mohlo udělat zálohu iPhonu s velikostí až půl terabajtu 5 GB nebo méně?

Odpověď není, že vše zálohovat.

Navštivte Správa úložiště stránku v nastavení iCloudu a klepnutím na tlačítko Zálohy zobrazíte přesně to, co se zálohuje. Klepněte na název zařízení a posuňte se dolů v seznamu a vypněte všechny aplikace nebo data, která pro zálohování nepovažujete za kritická.

Pečlivě se podívejte, jaká data zálohujete

Pokud vůbec nechcete zálohu daného zařízení na iCloudu ukládat - nebo pokud se jedná o nadbytečnou zálohu ze starého zařízení - klepněte na jeho název a v dolní části přejděte na Smazat zálohu.

Alternativně můžete zálohování iCloudu úplně vypnout z nastavení iCloudu a místo toho zvolit pravidelné zálohování do iTunes. To je méně ideální, protože s větší pravděpodobností ztratíte data, která nebyla zálohována, ale je to rychlý způsob, jak uvolnit několik GB úložiště iCloud.

4. E-maily a zprávy

Pokud používáte e-mailovou adresu iCloud, jste odkázáni na 5 GB bezplatného úložiště. Až bude úložiště iCloud plné, nebudete již moci odesílat ani přijímat e-maily. Zároveň můžete zjistit, že staré e-maily uložené v aplikaci Pošta používají úložiště iCloud, které chcete jiným způsobem.

Řešením je projít vaše e-maily a odstranit to, co nepotřebujete. Zejména jakékoli e-maily s velkými přílohami, protože jsou ukládány v iCloudu. Po dokončení nezapomeňte koš vyprázdnit, než zkontrolujete, kolik místa jste uložili.

  Podobně jsou textové zprávy z aplikace Zprávy ukládány na iCloudu, aby se synchronizovaly na více zařízeních. Když bude vaše úložiště na iCloudu plné, nestane se tak a na každém zařízení uvidíte pouze část konverzace.

  Mazání konverzací s velkými přílohami ze Zpráv

  Velké přílohy jsou pravděpodobně opět viníkem Zpráv, které zabírají vaše úložiště iCloud. Z aplikace Zprávy můžete odstranit jednotlivé texty nebo celé konverzace, které již nechcete. Případně můžete nechat svůj iPhone automaticky mazat staré zprávy a udržovat nízké využití iCloudu.

  Jak automaticky mazat staré zprávy z iPhone:

  1. Přejděte do Nastavení> Zprávy
  2. Přejděte na Historie zpráv a klepněte na Zachovat zprávy
  3. Vyberte, jak dlouho chcete ponechat staré zprávy

  5. Data aplikace

  Obecně řečeno, na našich zařízeních uchováváme spoustu aplikací. A pro plynulejší uživatelské prostředí mnoho z těchto aplikací využívá úložiště iCloud, aby byla synchronizována. Často je to dost neškodné; ale možná zjistíte, že některé aplikace využívají více než spravedlivý podíl na vašem 5 GB úložišti.

  Na obrazovce Správa úložiště v nastavení iCloudu uvidíte seznam všech aplikací využívajících úložiště iCloud od nejvíce po nejméně využité místo. Postupujte dolů v seznamu a zaměřte se hlavně na ty nahoře, abyste posoudili, zda chcete, aby tato aplikace vůbec používala jakékoli úložiště.

  Pokud smažu svá data Whatsapp, ušetřím půl GB, ale ztratím své konverzace Whatsapp

  Pokud ne, přejděte do dané aplikace a klepněte na Smazat data. Pak se vraťte o dvě stránky zpět do nastavení iCloudu a úplně vypněte přepínač iCloud pro danou aplikaci - data se tedy jednoduše znovu nevytvoří.

  Pamatujte také, že všechny ty malé aplikace se rychle sčítají. Možná zjistíte, že zbavení se 30 malých aplikací, které nikdy nepoužíváte, je lepší volbou než každodenní odstranění jedné velké aplikace, kterou potřebujete. Mohlo by to přidat až více úložného prostoru, než očekáváte!

  To je vše. Následující kroky by vám měly co nejvíce uvolnit úložiště na iCloudu. Pokud stále potřebujete více místa, pravděpodobně neexistuje jiná možnost, než upgradovat svůj tarif úložiště iCloud. Dejte nám vědět, jak to pro vás fungovalo v komentářích!

  Poslední příspěvky