Rozmazaná videa při odesílání z iOS na Android? Podívejte se na tyto tipy

Existuje velká šance, že někteří vaši přátelé nebo členové rodiny používají zařízení Android - a to může při odesílání médií způsobit problémy. Naštěstí existují způsoby, jak obejít rozmazaná videa a obrázky při odesílání médií z iOS na Android.

Po pravdě řečeno, neexistuje perfektní řešení tohoto problému (kromě pokusu přesvědčit přátele, kteří se těší na Android, aby přešli na iOS). Můžete však vyzkoušet některá řešení.

Problém

Vaši přátelé se systémem Android nepřehánějí - odesílání napříč operačními systémy může mít za následek rozmazané obrázky.

Pokud si vaši přátelé se systémem Android někdy stěžovali na kvalitu videí a obrázků, které jste odeslali, vězte, že to nepřehánějí.

Při odesílání obsahu ze zařízení iOS do zařízení Android je ve skutečnosti velmi znatelný pokles kvality. Tato rozostřenost není tak převládající při odesílání médií z Androidu na Android - a neexistuje při odesílání z iPhone na iPhone (za předpokladu, že je povolena služba iMessage).

V zásadě to všechno sestává ze zelených bublin versus modrých bublin. Jak jistě víte, modré bubliny vycházejí z vlastní technologie iMessage od společnosti Apple. Zelené bubliny jsou standardní SMS zprávy.

Protože zařízení Android nemohou používat iMessage, jakékoli video nebo fotografie odeslané do zařízení Android budou odeslány prostřednictvím SMS. Problém může potrápit i skupinové zprávy. Stačí, když jeden uživatel Androidu ve vlákně způsobí, že budou všechny zprávy odesílány prostřednictvím SMS.

K tomu dochází, protože iMessage je neuvěřitelně dobře integrovaný a efektivní - Apple zpracovává doručování dat z jednoho bodu do druhého. Jakmile něco pošlete prostřednictvím SMS, zapojí se váš operátor a data se strašně zkomprimují.

Zatímco komprese dat ovlivňuje všechny obrázky a videa, obvykle nejvíce ovlivňuje větší nebo vysoce kvalitní obrázky. Videa jsou také silně ovlivněna a obvykle končí velmi rozmazaně a nedokážu je sledovat.

Několik alternativ

Jak jsme zmínili, neexistuje žádný způsob, jak obejít kompresi dat napříč operačními systémy. Pokud však máte kus obsahu, který musíte bezpodmínečně vyslat ve slušné kvalitě, existuje několik dobrých řešení.

Většina z nich vyžaduje další krok, než jen odeslání obrázku. Pokud je však kvalita spíše prioritou než pohodlím, jsou to solidní řešení.

Pošlete odkaz na fotografii na iCloudu

Ne každý je fanouškem iCloud Photo Link. Pokud to však má výhodu, je to to, že vaše videa nebude komprimovat do neuvěřitelné míry.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak odeslat nekomprimovaný obrázek nebo video jinému uživateli, je odeslat odkaz na fotografii na iCloudu. Místo odesílání prostřednictvím SMS vytvoří iCloud Photo Link statickou adresu URL, na kterou může kliknout a zobrazit kdokoli na jakémkoli zařízení.

Chcete-li odeslat odkaz na iCloud Photo, přejděte do aplikace Fotky a vyberte obrázky nebo videa, která chcete odeslat. Poté klepněte na ikonu Sdílet list a klepněte na Kopírovat odkaz na iCloud - tento odkaz odešlete komukoli, koho chcete.

Pamatujte, že tato adresa URL není chráněna ochranou osobních údajů. Kdokoli s odkazem jej může zobrazit. Takže to pošlete pouze důvěryhodným kontaktům. iCloud Photo Link se v minulosti dočkal velkého množství kritiky za to, že byl neohrabaný nebo nespolehlivý - pokud máte problémy, můžete si pomoc přečíst v našem průvodci řešením problémů.

Použijte aplikaci pro zasílání zpráv třetích stran

Vaši přátelé a rodina již pravděpodobně na Facebooku Messenger jsou. Využijte toho.

Aplikace pro zasílání zpráv třetích stran je jedním z nejdostupnějších řešení, protože pravděpodobně již jednu z nich používáte. Mluvíme o populárních možnostech, jako je WhatsApp, Facebook Messenger nebo Signal.

Tyto služby zasílání zpráv nepoužívají SMS, takže kvalita fotografií a videa zůstane při odesílání médií relativně nedotčená.

Mnoho aplikací pro zasílání zpráv má samozřejmě omezení velikosti souboru. Uvědomte si to, pokud se pokoušíte odeslat obzvláště nepraktický mediální soubor.

Způsob odesílání obsahu se bude lišit v závislosti na konkrétní aplikaci pro zasílání zpráv, kterou používáte, ale je obvykle velmi jednoduchá. Z tohoto důvodu zde nebudeme přidávat žádné podrobné pokyny.

E-mailem

E-mail je nudný, jistě. Obvykle však vaše obrázky a videa komprimují mnohem méně než jejich odesílání prostřednictvím SMS.

Jistě, e-mail vypadá jako památka z doby dinosaurů, ale mohlo by to být solidní řešení, jak se vyhnout rozmazaným obrázkům nebo videím.

Média zaslaná e-mailem nebudou zdaleka tak komprimovaná. Ve skutečnosti vám mnoho e-mailových klientů umožňuje odesílat jakýkoli typ obsahu v jeho původní, nekomprimované podobě. (I když, samozřejmě, existují výjimky.)

I když to může působit archaicky, funguje to - dokonce i pro velké dávky videí nebo obrázků. Zapněte tedy svého e-mailového klienta, vyberte požadovaný mediální obsah a e-mail odstřelte.

Použijte službu cloudového úložiště třetí strany

Díky Dropboxu je snadné vytvořit stabilní odkaz na jakékoli video, obrázek nebo soubor uložený na platformě.

Metody popsané výše fungují dostatečně dobře, v závislosti na velikosti obsahu, který se pokoušíte odeslat. Pokud je však váš videosoubor větší než obvykle, může se vyplatit zvolit cloudový úložný systém jiného výrobce.

Existuje spousta možností, včetně Dropboxu a Disku Google. Pro účely tohoto článku zůstaneme u Dropboxu.

Dokud máte aplikaci Dropbox, je relativně snadné přidat mediální soubor do cloudového úložiště. Jakmile tam budete, můžete jej odeslat jinému uživateli ve statickém odkazu.

Příjemce bude moci tento odkaz zobrazit a stáhnout na jakémkoli zařízení. Pokud jsou také uživateli Dropboxu, mohou si je také uložit do svých vlastních účtů Dropboxu.

Poslední příspěvky