Jak snadno šifrovat jednotky USB v systému macOS

Takže máte nějaké soubory, ke kterým nechcete, aby k nim někdo přistupoval. Váš Mac je již docela zabezpečený, ale co se stane, když chcete zašifrovat USB disk?

Odtud přichází šifrování disku. V zásadě udrží váš USB flash disk v bezpečí tím, že na něm zašifruje data a bude k němu vyžadovat heslo.

Možná to nevíte, ale macOS má ve svém softwaru několik integrovaných funkcí šifrování USB - umožňuje vám šifrovat a dešifrovat jednotky USB a další úložná média za běhu. Zde je návod, jak je použít.

Použijte Finder k šifrování USB disků na MacBooku

Od MacOS Mojave můžete snadno šifrovat a dešifrovat obecná velkokapacitní paměťová zařízení na cestách pomocí Finderu.

Používá se šifrování XTS-AES, což je stejný typ šifrování, jaký používá systém macOS FileVault 2. Mějte na paměti, že použití Finderu k zašifrování jednotky palce omezí její použití na macOS. Nebudete mít přístup k datům na něm na počítači se systémem Windows nebo Linux.

Pokud je jednotka USB, kterou chcete zašifrovat, naformátována správně, proces trvá jen několik kliknutí.
 • Připojte svůj flash disk nebo obecné velkokapacitní paměťové médium do počítače Mac.
 • Otevřete vyhledávač.
 • Klepněte pravým tlačítkem na jednotku palce v levém postranním panelu. Bude to v části Místa
 • Klikněte na Šifrovat „(Název velkokapacitního úložiště)“. Pokud tuto možnost nevidíte, přejděte k poznámce níže.
 • Vyhledávač vás nyní vyzve k zadání hesla a nápovědy. To bude použito pro přístup k datům na vaší jednotce palce - takže je neztrácejte!
 • Když je vše zadáno, klikněte na Šifrovat disk.
Zadejte heslo (a nápovědu, pokud chcete). Pamatujte však, že toto heslo nemůžete obnovit ani resetovat.

Vyhledávač poté zašifruje vaši jednotku palce. V závislosti na tom, kolik dat na něm je, může tento proces chvíli trvat.

Chcete-li získat přístup k obsahu flash disku, musíte zadat heslo, které jste vytvořili dříve. Neexistuje absolutně žádný způsob, jak toto heslo resetovat, takže si jej nezapište na bezpečném místě nebo použijte platformu pro správu hesel.

Poznámka: Pokud nevidíte možnost Šifrovat, když kliknete pravým tlačítkem na jednotku palce, znamená to, že úložné zařízení USB není ve správném formátu, aby bylo možné použít šifrování macOS. K zašifrování disku budete muset použít následující metodu.

Využijte Disk Utility v systému macOS k šifrování disků USB

Jak jsme uvedli, pokud nevidíte možnost Šifrovat, znamená to, že vaše zařízení USB nebylo naformátováno pomocí mapy oddílu GUID - což je požadavek na šifrování Finder.

Chcete-li získat možnost šifrování, musíte vymazat jednotku palce a poté ji zašifrovat v Disk Utility. Samozřejmě nezapomeňte zkopírovat všechna data z jednotky USB na bezpečné místo. Někde na interním disku počítače Mac je dobrá volba. Jakmile jsou vaše data někde v bezpečí, můžete pokračovat ve skutečném mazání a šifrování flash disku.

V Disk Utility klikněte na Vymazat. Poté nastavte schéma na GUID Partition Map a Format na Mac OS Extended (Journaled).
 • Otevřete Disk Utility. Najdete ji v Aplikace -> Nástroje ve Finderu nebo v Složka nástrojů v Launchpadu.
 • Na horním panelu nabídky Disk Utility klikněte na Pohled.
 • Nyní vyberte Zobrazit všechna zařízení možnost zaškrtnout, pokud již není zaškrtnuto.
 • Na levém bočním panelu vyberte jednotku USB typu palec. Nezapomeňte kliknout na možnost nahoře, ne pod ní následující názvy zařízení.
 • Klikněte na ikonu Vymazat na panelu nástrojů Disk Utility.
 • Pojmenujte svůj USB flash disk.
 • Pod Systém menu, ujistěte se, že máte Mapa oddílů GUID vybraný. Než vyberete formát, budete to muset změnit. Což nás přivádí k ...
 • V nabídce Formát vyberte Mac OS Extended (žurnálovaný, šifrovaný).
Nezapomeňte toto heslo ztratit. Nebudete jej moci obnovit ani obnovit - a vaše data by mohla být ztracena.

Odtud budete vyzváni k zadání hesla a nápovědě znovu. Stejně jako v případě metody Finder budete chtít tuto položku uložit na bezpečném místě, protože ji není možné resetovat. Až budete hotovi, klikněte na Vymazat.

Když je vše řečeno a hotovo, zkopírujte všechna data, která byla původně na vaší jednotce palce zpět, z bezpečného umístění. Jakmile je na disku, bude automaticky šifrován a chráněn heslem.

Alternativní metoda

Alternativně můžete také nastavit formát na Mac OS Extended (Journaled) a Scheme to GUID Partition Map. Tím se vaše jednotka USB nešifruje v rámci Disk Utility, ale umožní vám to zašifrovat pomocí jednoduché metody Finder.

Toto může být upřednostňovaná možnost, pokud se nechcete okamžitě zavázat k šifrované jednotce a heslu, ale chcete mít možnost šifrovat své paměťové médium na cestách později pomocí aplikace Finder.

Šifrování jednotky USB, které funguje s Windows PC a Mac

Pokud potřebujete přístup k šifrovaným jednotkám na počítači se systémem Windows nebo PC, výše popsané metody nebudou fungovat. Budete muset použít šifrovací aplikaci třetí strany.

Výše uvedené dvě metody zajistí, že vaše data budou bezpečná a chráněná bez ohledu na to, co se stane. Ale samozřejmě budou fungovat pouze na zařízeních macOS. Je to proto, že formát Mac OS Extended, který odpovídá svému názvu, je kompatibilní pouze s počítači Apple.

Pokud potřebujete získat přístup k datům z počítače se systémem Windows nebo Linux, budete se chtít rozhodnout pro řešení šifrování od jiného výrobce. Mezi vysoce kvalitní možnosti patří DiskCryptor a VeraCrypt.

Oba jsou zcela zdarma k použití a open source, ale nešetří na kvalitě šifrování. Obě aplikace ve skutečnosti nabízejí celou řadu různých možností šifrování - například AES, Twofish a Serpent.

Ani s jedním se nemůžete pokazit. Oba jsou také poměrně snadno použitelné, a proto se nebudeme nabízet žádné podrobné pokyny, jak je šifrovat pomocí. Nezapomeňte zašifrovat disk pomocí formátu kompatibilního se systémem Windows nebo Linux, jako je FAT32.

Další informace najdete na příslušných webových stránkách.

Pokud k přenosu informací používáte disky USB, je vždy dobré disk zašifrovat, aby bylo chráněno vaše soukromí a zabezpečení pro případ, že byste disk ztratili. To platí zejména v případě, že k ukládání osobních fotografií nebo smluvních dokumentů používáte disky typu palec. Doufáme, že vám tyto tipy budou užitečné. Pokud máte nějaké dotazy, dejte nám prosím vědět v níže uvedených komentářích.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found