Otázky a odpovědi - Upgradování na nový iPhone, mám šifrovat zálohy?

Dobře, všichni víme, že Apple každý rok vydává své nejnovější a nejlepší modely iPhone. To znamená, že všichni alespoň přemýšlíme o upgradu našich současných telefonů, možná na nejnovější verzi nebo možná na loňský model, který je o něco levnější nebo o něco větší. Pokud tedy plánujete nákup nového iPhone nebo jste již zakoupili nové zařízení, musíte přenést všechna ta stará data z telefonu. Jaký je ale nejlepší způsob, jak přesunout všechna tato data? Běžnou otázkou, kterou slyšíme, je „mám použít iCloud Backup nebo iTunes Backup k uložení všech informací na mém starém iPhone? A co je ta možnost Šifrovat zálohy v iTunes? “ Dnes načrtneme a doufejme, že na všechny tyto otázky odpovíme, takže až dorazí váš nový iPhone; jste opravdu připraveni.

Radosti z nového iPhonu jsou krátké, pokud nejste schopni úspěšně přenést všechny tyto informace do nového zařízení. Nyní je čas naplánovat a zjistit, jak bezpečně zálohujete své iMessages a SMS zprávy ze svého současného nebo starého iPhone, abyste k nim měli přístup, až dorazí vaše nové zařízení!

Pojďme na to!

Související články

  • Komplexní podrobný průvodce zálohováním zařízení iDevice
  • Najděte své zálohy iTunes na Windows nebo Mac

Celý tento technický žargon obklopující zálohy, šifrování atd. Může být pro běžné iFolky trochu zastrašující. Ale to opravdu není. Stačí se naučit pár věcí a presto, máš to.

Váš záložní herní plán

Nejprve se tedy podívejme na vaši strategii zálohování. Doporučujeme, abyste při zálohování starého iPhonu používali zálohu iCloud i iTunes. Říkáme tomu naše 2X2rule. Zálohováním na alespoň dvou místech máte vždy nouzovou kopii, ze které můžete obnovit v případě, že máte problémy s některou ze záloh.

Zálohy iTunes i iCloud jsou robustní a docela efektivně zálohují vaše staré zprávy iMessages se všemi vlákny spolu s vašimi kontakty, poznámkami, nastavením aplikací a vším ostatním. Takže se příliš nestarejte o ztrátu dat - pokud zálohujete na těchto dvou místech (iTunes a iCloud), jste v bezpečí před jakýmikoli poruchami.

Přepínání nosičů?

Pokud plánujete přepínání operátorů nebo získání nové SIM karty s novým iPhone, nezapomeňte zálohovat starý iPhone pomocí iTunes. Nejsme si jisti proč, ale zjevně to je jediný způsob, jak snadno obnovit všechny staré SMS / textové zprávy, hlasové zprávy a MMS. Podle Apple se iMessages automaticky obnovují ze zálohy iCloud, ale SMS / MMS zprávy se obnovují pouze v případě, že je v novém iPhone použita stejná SIM karta. Totéž platí pro zprávy hlasové schránky.

Pokud tedy měníte operátory, zálohujte pomocí iTunes, než uděláte cokoli jiného. Pro ty, kteří nemají přístup k počítači se systémem Windows PC nebo Mac, zvažte možnost požádat přítele nebo člena rodiny, aby použili ten jejich. Nebo navštivte Apple Store a použijte tam dostupný Mac. Chcete-li zálohu uložit, musíte si přinést externí disk, flash disk nebo nějaké úložiště, které je dostatečně velké, aby se do něj vešly všechny vaše údaje v telefonu. Chcete-li zálohovat na externí disk pomocí iTunes, podívejte se na tento článek.

Health App Is (WAS) Special

V minulosti, pokud jste na svém iPhonu používali aplikaci Zdraví, bylo nutné k uložení těchto dat o zdraví zašifrovat zálohu. Ale už ne. Nyní můžete udržovat svou historii zdraví na iCloudu bez použití šifrovaného zálohování v iTunes.

Pokud však na iCloud pravidelně nezálohujete, zvažte pro svá zdravotní data použití šifrované zálohy iTunes. Tím také zajistíte, že vaše stará zdravotní data Apple Watch budou uložena do zálohy iTunes, abyste je mohli načíst na svém novém zařízení.

Vše o šifrovaných zálohách

Apple již nějakou dobu nabízí šifrované zálohy iTunes. Funkce šifrování zálohování uzamkne a zakóduje vaše informace pro zvýšení zabezpečení těchto dat. Šifrování zálohy zabrání neoprávněnému přístupu k VŠECHNY zálohy vašeho iPhone a k datům, která obsahuje. Pokud někdo získá váš počítač, nebude moci prohlédnout zálohy vašeho iPhonu nebo iDevice, protože k jejich otevření bude potřebovat heslo.

U telefonů iPhone používaných v kanceláři nebo v podnikání je šifrování zálohy ještě důležitější. Udržování citlivých informací o společnosti z rukou ostatních je bezpochyby prioritou pro vás, zaměstnance a zaměstnavatele. Šifrování zálohy chrání tyto informace před neoprávněným přístupem a zajišťuje, že žádná osoba nebo entita nebude moci obnovit vaše aplikace a data do jiného iDevice bez souhlasu a souhlasu. Z tohoto důvodu mnoho podniků vyžaduje, aby zaměstnanci šifrovali své zálohy na JAKÉMKOLI telefonu používaném pro podnikání.

Šifrování také šetří čas a představuje bezproblémový způsob nastavení nového iPhonu. Pokud se rozhodnete zálohovat svůj starý iPhone pomocí iTunes pomocí šifrované zálohy, systém automaticky uloží všechna vaše stávající hesla. iTunes automaticky ukládají všechna uložená hesla, přizpůsobená nastavení, historii webových stránek, nastavení WiFi a vaše zdravotní data ze starého iPhone. Díky tomu je nastavení vašeho nového iPhone mnohem jednodušší.

Jakmile máte nový iPhone, jednoduše jej obnovte ze šifrované zálohy pomocí iTunes. Do vašeho nového telefonu je předáno tolik informací, že můžete zapomenout, že dokonce používáte nový iPhone! Je to prakticky bezchybné!

Jaký je rozdíl mezi šifrovaným a nezašifrovaným zálohováním?

Největší rozdíl mezi šifrovanými zálohami iTunes a běžnými zálohami iTunes nebo iCloud je ten, že šifrované zálohy mohou obsahovat informace, které ostatní zálohy neobsahují. Patří sem například hesla, osobní nastavení a historie webových stránek. Obnovení šifrované zálohy však VYŽADUJE další heslo. Toto heslo nemusíte zadávat při zálohování nebo synchronizaci, pouze při obnovení.

Šifrujte opatrně při šifrování zálohy iPhone!

Jak již bylo řečeno, šifrování záloh pomocí iTunes vyžaduje další heslo. Pokud toto heslo zapomenete, nebudete moci pomocí funkce zálohování obnovit svůj iPhone. Odstranění stávající zálohy a vytvoření nové bez tohoto hesla nefunguje. Pokud si nepamatujete své šifrovací heslo, jedinou možností je obnovit telefon a nastavit jej jako nové zařízení - je zde veškerá vaše tvrdá práce při údržbě zálohy. Nezapomeňte si tedy toto heslo zapsat a uschovat jej někde přístupné a bezpečné.

Pokud se rozhodnete použít možnost šifrovaného zálohování v iTunes, doporučujeme vám toto heslo uložit na více místech nebo k jeho uložení použít správce hesel. Nebo použijte aplikace jako Notes a nebo jako soubor dokumentu na počítači Mac nebo Windows. Jako další preventivní opatření si pro každý případ pošlete přihlašovací údaje e-mailem.

Jak vytvořit šifrovanou zálohu vašeho iPhone

  • Připojte svůj iPhone k počítači a otevřete iTunes
  • Kliknutím na ikonu zařízení vyberte svůj iPhone

  • Zaškrtněte políčko u Šifrování zálohování zařízení iPhone / iPad

  • Nastavte heslo pro zálohování. Nezapomeňte zaškrtnout možnost „Zapamatovat si toto heslo v klíčence“.

  • Klikněte na Zálohovat hned v části Ruční zálohování a obnovení
  • Při zahájení procesu instalace nového iPhonu vyberte obnovení ze zálohy a použijte tuto šifrovanou zálohu

Vypněte šifrování záloh iTunes

Je to snadné! Jednoduše zrušte zaškrtnutí políčka Šifrovaná záloha v iTunes a zadejte své heslo.

Pokud si nepamatujete heslo, máte dvě možnosti

  • K zálohování a obnově použijte iCloud
  • Pokud nemáte účet iCloud, jediným způsobem, jak vypnout šifrované zálohy, je vymazat zařízení a nastavit jej jako nový

Máte obavy o soukromí a zabezpečení s iCloudem?

Apple šifruje všechna naše data iDevice, včetně toho, co se odesílá přes internet mezi vašimi počítači Mac a servery Apple a co se ukládá na jeho serverech. Apple používá takzvané 128bitové šifrování AES, což je stejná úroveň zabezpečení, jakou používají hlavní finanční instituce po celém světě. Pro většinu z nás to stačí a my jsme klidní. Někteří z nás však potřebují vědět víc, možná z nedávných zpráv o bezpečnostních hackerech, požadavku zaměstnavatele, nebo se jen obáváme. Pokud to zní jako vy, podívejte se na další podrobnosti na stránce Apple popisující bezpečnostní opatření, které společnost iCloud přijala k ochraně našich dat iDevice.

Zabalit

Stručně řečeno, je dobrým zvykem mít více záloh pro váš starý iPhone před upgradem na novější iPhone. Šifrované zálohy v iTunes jsou úžasné, pokud zodpovědně A redundantně uložíte své heslo. Šifrované zálohy opravdu usnadňují nastavení jakéhokoli nového iPhone.

V novém iPhonu zkuste použít obě možnosti zálohování - iCloud a šifrovaný iTunes. Použijte iCloud Backup pro každodenní zálohování a poté alespoň jednou týdně nebo měsíc proveďte důkladnější iTunes Backup. Vědět, že všechna data jsou zálohována a chráněna, poskytuje klid, protože stejně jako pojištění jsou tu, když je potřebujete.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found