Safari nereaguje a je zamrzlé na Macbooku, postupy

Když otevřete Safari na svém Macbooku nebo Macu, otevře se požadovaná webová stránka, ale pak přestane odpovídat. Nemůžete na nic klikat ani procházet stránku. Několik uživatelů tento problém vidělo. To může být opravdu nepříjemné. V tomto příspěvku zdůrazníme některé kroky, které vám mohou pomoci s nereagujícím Safari na vašem Macbooku.

K tomuto problému může dojít, když ve svém Safari spouštíte programy třetích stran, například programy související s malwarem. Počítače Mac jsou obecně odolné a nepodléhají útokům malwaru.

  • Prvním krokem je ukončení relace Safari vynuceným ukončením aplikace. Za účelem vynucení ukončení aplikace; zmáčkni cmnd + volba + esc klíče dohromady. Safari můžete restartovat, zatímco držíte klávesu Shift.
  • Jakmile restartujete Safari a stisknete klávesu Shift, klikněte na Safari> Předvolby. Přejděte na kartu Zabezpečení a zkontrolujte, zda jsou zaškrtnuty 3 možnosti, jak je znázorněno níže:

Než začnete s řešením tohoto problému, doporučujeme vám synchronizovat seznamy čtení a záložky.

  • Dále klikněte na kartu Upřesnit a posuňte se dolů a najděte možnost Vytvořit. Povolte to. Když jste povolili možnost vývoje, měli byste nyní vidět Rozvíjet v horní nabídce Safari. Klikněte na Vytvořit> Klikněte na prázdnou mezipaměť. Dalším krokem je vymazání historie prohlížeče kliknutím na Safari> Vymazat historii> Vybrat celou historii. Dále Safari> Předvolby> Soukromí> Odebrat všechna data webových stránek.
  • Pokud máte potíže se smazáním mezipaměti pomocí výše uvedeného kroku, otevřete Finder a najděte Library./Caches/com.apple.Safari/Caches.db a přesuňte ji do koše.
  • Nyní, když jste vymazali historii a mezipaměť prohlížeče, vypněte Macbook a restartujte jej. Po restartu spusťte Safari a zkuste to.

Po restartování počítače Mac, pokud si stále všimnete nereagujícího problému Safari, je pravděpodobné, že máte rozšíření Safari což způsobuje tyto problémy. Chcete-li tento problém vyřešit, klikněte na Safari> Předvolby Safari> Karta Rozšíření. Jakmile zde uvidíte seznam rozšíření třetích stran, které jste nainstalovali do svého Safari. Rozšíření můžete vypnout zrušením zaškrtnutí políčka vedle něj.

Podle našich zkušeností to vyžaduje čas, pokud máte velký počet rozšíření, protože to budete muset udělat jeden po druhém, abyste zjistili, které rozšíření prohlížeče způsobuje problém. Lepší způsob, jak k tomu přistupovat, je deaktivovat všechna rozšíření prohlížeče a otestovat své safari. Pokud to funguje, zkuste aktivovat jednu příponu prohlížeče najednou a vyzkoušejte, jak najít problémovou, abyste ji mohli nadobro odstranit.

Chcete-li jej nadobro odstranit, můžete použít Odinstalovattlačítko vedle rozšíření prohlížeče.

Další problém, který byl spolu s tím nahlášen, je kolem inteligentního vyhledávání Safari. Safari Smartsearch nefunguje. Když něco zadáte do pole inteligentního vyhledávání, přestane také reagovat. Abychom problém vyřešili, doporučujeme deaktivovat návrhy Safari a restartovat Safari.

Doufáme, že výše uvedené kroky pomohly vyřešit váš problém se Safari. Pokud stále máte problémy, podívejte se na naše podrobné příručky pro odstraňování problémů se Safari na webu.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found