iPad se nevypne, možné opravy

Nedávno jsme dostali mnoho otázek ohledně tohoto nepříjemného problému, kdy se iPad vůbec nevypne. Myslíme si, že to nemusí souviset s konkrétním modelem nebo konkrétní verzí iOSproblém, protože jsme si toho všimli jak u starších iPadů, tak u nedávných modelů iPad Air.

Pokud máte přístup na domovskou obrazovku (nejsme si jisti, zda je váš iPad na obrazovce s logem Apple zamrzlý nebo se zobrazuje pouze při pokusu o vypnutí):

ZÁLOHA

 • Než cokoli uděláte, pokud máte přístup, zálohujte svůj iPad přes iCloud nebo iTunes

Když se setkáte s tímto problémem, je prvním úkolem zkusit resetovat iPad. Pamatujte, že Reset zařízení nebude mít vliv na vaše uložené dokumenty nebo jiné soubory ve vašem zařízení.

Resetujte svůj iPad

 1. Stiskněte a podržte (a nadále podržte) OBA tlačítko Spánek / Probuzení a tlačítko Domů (nebo snížení hlasitosti.)
 2. Stále držte OBOU (ignorujte všechny další zprávy, které se mohou zobrazit), dokud neuvidíte logo Apple na obrazovce.
 3. Jakmile uvidíte logo Apple, uvolněte OBOU tlačítka a nechte zařízení normálně bootovat.

Zjistili jsme, že to vyřešilo problém mnoha uživatelům.

Aktualizujte svůj iOS

 • Zkontrolujte, zda je váš software aktuální
 • Přejděte do Nastavení> Obecné> Aktualizace softwaru
 • Pokud je k dispozici aktualizace, pokračujte a upgradujte (nejprve proveďte zálohu)

Další možností prozkoumat je nastavení související s funkcí Auto-lock & Lock / Unlock na iPadu

 1. Přejděte do Nastavení> Obecné> Automatické uzamčení. Pokud je nastaveno na „Nikdy“, zkuste vybrat některou z dalších možností, například „2 minuty“. Jakmile nastavíte tuto možnost, zkontrolujte, zda se zařízení samo vypne po 2 - 3 okamžicích nečinnosti.
 2. Když jste v Obecném nastavení, ujistěte se, že je zapnuto také „Zamknout / Odemknout“.

Zapněte režim v letadle

 • Pokud se váš iPad pokouší stáhnout informace a to je důvod, proč se zastaví, zapnutí režimu Letadlo mu zabrání v připojení

Povolte AssistiveTouch pro virtuální tlačítko, které napodobí všechna hardwarová tlačítka na zařízení

 1. Nastavení> Obecné> Usnadnění> AssistiveTouch: zapnout
 2. Chcete-li zařízení vypnout, klepněte na tlačítko AssistiveTouch na obrazovce (malé kulaté tlačítko plovoucí v horní části obrazovky)
 3. Klepněte na Zařízení, klepněte a podržte Lock Screen, dokud se nezobrazí zpráva „slide to power off“
 4. Vypněte zařízení posunutím jezdce do polohy OFF

Pokud vypnete zařízení pomocí této metody (Assistive Touch), NEMŮŽETE zařízení zapnout, pokud tlačítko Napájení nefunguje (což může, ale nemusí být.) Pokud se iPad nepodaří zapnout normální připojte jej buď k počítači, nebo k externí nabíječce, abyste zařízení znovu zapnuli.

Na obrazovce nelze získat nic nebo nefungovaly předchozí tipy

 • Zkuste tento iPad propojit s iTunes a zjistěte, zda jej iTunes rozpoznávají. Pokud ano, nejprve zálohujte a poté zkontrolujte aktualizaci. Možná budete muset také obnovit. S Obnovit iTunes znovu načtou iOS do vašeho zařízení a automaticky jej restartují a synchronizují vaši knihovnu, takže pokud existuje nějaký poškozený software, obnovení to obvykle opraví.
 • Pokud to nefunguje, zazálohujte si iPad pomocí iCloudu nebo iTunes a poté nechejte baterii úplně vybít. Pak zkuste připojit zařízení k počítači a spusťte iTunes. Vyberte Obnovit.

iPad se nevypne: Jak přepnout iPad do režimu obnovení

 • Krok 1: Otevřete iTunes v počítači a připojte iPad k USB adaptéru.
 • Další krok 2: Stiskněte a podržte tlačítka „Domů“ a „Napájení“ na iPadu po dobu 10 sekund.
 • Krok 3: Pusťte tlačítko „Napájení“ a podržte tlačítko „Domů“ dalších pět sekund. Obrazovka by měla zůstat černá. Pokud se na iPadu objeví zpráva „Připojte se k iTunes“, opakujte postup od kroku 2.
 • Závěrečný krok 4: Klepnutím na tlačítko „OK“ ve vyskakovacím okně počítače, které označuje „iTunes zjistily iPad v režimu obnovení“, zahájíte proces obnovy iPadu. Obnovením iTunes se iPad vrátí na nejnovější verzi iOS dostupnou pro zařízení.

PŘÍBUZNÝ: Prázdná domovská obrazovka na iPadu nebo iPhone

Pokud problémy přetrvávají, může být vaše volba resetujte iPad na tovární nastavení.

Obnovte nastavení iPadu

 • Přejděte do Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit všechna nastavení
 • To neovlivní vaše data. Obnoví výchozí nastavení některých vašich nastavení, včetně všech vašich předvoleb a hesel pro WiFi, Bluetooth, Nerušit, Oznámení, Obecné, Zvuky, Jas a Tapeta a Ochrana osobních údajů.

Nic nefunguje?

Pokud se však tento problém setkáte i po vyzkoušení všech výše uvedených kroků A přilepíte se na logo Apple a zařízení se nevypíná. Zdálo se, že nepomohlo ani úplné vybití baterie zařízení a restart. Pokud tyto příznaky stále přetrvávají, zvažte obnovení zařízení prostřednictvím režimu DFU.Před pokusem o obnovení iPadu zálohujte zařízení.

NEBO kontaktujte podporu Apple nebo si ji vezměte do podpory Apple Store / Genius a nechte ji, ať se na ni podívá. Pokud pro vás kroky fungovaly, dejte nám prosím vědět prostřednictvím komentářů. Pokud jste našli jiné způsoby, jak tento problém vyřešit, sdílejte je prosím s komunitou.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found