Nelze zavřít aplikace na vašem iPhone XS / XR / X nebo iPad bez domovského tlačítka?

Všichni víme, že redesign řady iPhone X mění to, jak děláme spoustu věcí, jako je dosažení Siri, otevření Control Center, dokonce i vypnutí samotného telefonu - všechno jinak. A všechny věci, které se musíme znovu naučit!

Jedna neočekávaná lekce spočívá v tom, že se zdá, že naše obvyklá metoda vynucení zavření aplikace nefunguje na iOS 11 a iPhone X / XS / XR a novějším iPadu (bez domovských tlačítek.) Jak zavřete aplikace na vašem iPhone Řada X nebo iPad bez tlačítka Domů?

O vynucení zavření aplikací na iPhonech a iDevices

Apple doporučuje vynutit zavření aplikace pouze v případě, že ji potřebujete restartovat nebo pokud dojde k chybě aplikace nebo jinak nefunguje.

Zavírání aplikací nezlepší výkon vašeho zařízení, pokud některá aplikace nebude reagovat. Aplikace, které vidíte ve svém Přepínači aplikací, jsou v pozastaveném stavu a obecně nevyužívají žádné zdroje vašeho zařízení.

V závislosti na vašem nastavení však některé aplikace běží na pozadí, pokud jste povolili aktualizaci na pozadí.

Apple tvrdí, že vynucené uzavření aplikace nezlepší životnost baterie. Zbytečné ukončení aplikací může skutečně vybít baterii, protože iOS potřebuje aplikaci znovu načíst.

Žádné tlačítko Domů, žádný problém!

Když jsme měli nyní zaniklé tlačítko Domů, bylo to stejně snadné jako dvojité klepnutí a přejetí prstem nahoru v náhledu aplikace, jakmile byla konkrétní aplikace nalezena.

Na iPhonu řady X nebo novějším iPadu je rutina trochu odlišná - nejprve stiskněte a podržte spodní lištu gest a poté přejetím prstem nahoru zobrazte všechny karty náhledu aplikace v přepínači aplikací.

Pro lidi, kteří používají iOS 12 a vyšší, jsou věci zpět k základům!

 • Na iPhonu nebo iPadu bez domovského tlačítka z domovské obrazovky přejetím prstem nahoru ze spodní části obrazovky a mírným pozastavením ve středu obrazovky otevřete přepínač aplikací
 • Přejetím doprava nebo doleva vyhledejte aplikaci, kterou chcete zavřít
 • Chcete-li aplikaci zavřít, přejeďte prstem nahoru

Někteří lidé nám říkají, že po vyvolání přepínače aplikací je třeba po krátkém přidržení prstu přejet ze spodní části do středu obrazovky nahoru.

Používáte iOS 11?

Pokud váš iPhone nebo iPad bez tlačítka Domů používá iOS11, musíte aplikaci zavřít klepnutím a podržením náhledu aplikace a následným klepnutím na znaménko minus.

  1. Otevřete přepínač aplikací.Přejeďte prstem nahoru ze spodní lišty gest a pozastavte, dokud váš prst stále vyvíjí tlak na displej. Karty aplikací by se měly naplnit. Jednoduše přes ně přejeďte a najděte aplikaci, kterou chcete zavřít
  2. Vynutit dotek. Stiskněte a podržte (nebo klepněte a podržte) náhled aplikace, dokud se v rohu neobjeví červený symbol mínus (-)
  3. Nyní zavřete tuto aplikaci. Klepnutím na znaménko minus zavřete NEBO přejeďte prstem nahoru na kartě náhledu aplikace

Mnoho lidí s modely iPhone X nám bohužel říká, že to prostě nefunguje. Místo toho jsou přesměrováni na domovskou obrazovku - vůbec ne to, co chtěli!

Tady je Scoop pro vynucení zavření aplikací na vašem iPhonu nebo iPadu (bez tlačítka Domů) pomocí iOS 11

Vyžaduje to rázný dotek! Musíte vynutit dotyk (nebo klepnutí a podržení), dokud dlaždice náhledu aplikace nezobrazí v rohu ikonu mínus (-), poté zavřete přejetím nahoru.

Když pouze přejedete prstem bez násilí, iPhone nebo iPad bez domovského tlačítka vás pošlou zpět na domovskou obrazovku. Ano, toto je další úprava Apple a ta, která se líbí ostatním (Control Center někdo?), Které si určitě nějakou dobu zvykají.

Apple říká, že přejetí prstem nahoru a pauza dělají totéž jako vynucený dotyk, takže pokud nemáte štěstí na jednu metodu, zkuste jinou!

Jak přepínat mezi aplikacemi na iPhonech a iPadech bez domovských tlačítek

Přepínání mezi aplikacemi na iPhonu X Series nebo novějším nebo novějším iPadu:

 1. Přejeďte nahoru od spodní části do středu obrazovky a podržte, dokud neuvidíte Přepínač aplikací
 2. Přejetím doleva nebo doprava vyhledejte aplikaci, kterou chcete použít
 3. Klepněte na aplikaci

Přejeďte doleva nebo doprava po spodním okraji

Dalším způsobem, jak přepínat mezi aplikacemi na telefonu iPhone X Series (XS / XR / X) nebo iPadu bez domovského tlačítka, je přejet prstem doleva nebo doprava podél spodního okraje obrazovky, těsně pod lištou Home Gesture Bar.

Tato akce vás provede všemi vašimi otevřenými aplikacemi. Přejetím zleva doprava přejdete k poslední dříve použité aplikaci a přejetím zprava doleva přejdete do všech aplikací.

Pamatujte na Tread opatrně!

Zavírání aplikací by nikdy nemělo být vaší rutinou. Pokud máte nereagující aplikaci nebo problematickou aplikaci, je zavření tímto způsobem (vynucené zavření) přijatelné a možná dokonce nutné.

ALE pokud zavíráte aplikace v naději, že ušetříte hodiny a výdrž baterie, nefunguje to! Pokud se nepoužívá, většina aplikací je v pozastaveném stavu a zabírá málo až žádné prostředky. Takže jejich zavírání a opětovné otevírání může ve skutečnosti vyžadovat více síly!

Pokud se zajímáte o baterii, je mnohem lepší vypnout aktualizaci aplikace na pozadí, použít režim nízké spotřeby a postupovat podle těchto dalších strategií úspory baterie.

Nejlepší věc pro váš iPhone a iPad

Pokud byste mohli udělat jen jednu věc pro zachování dlouhodobého zachování telefonu iPhone řady X nebo novějšího iPadu, doporučujeme vypnout alespoň jednou týdně. To je úplné vypnutí!

Buď pomocí Nastavení> Obecné> Vypnout nebo dlouze stiskněte jedno z tlačítek hlasitosti a postranního tlačítka a několik sekund je podržte. Pak jednoduše „vysuňte napájení“ jako každý jiný iPhone.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found