Je možné koupit nové zařízení Apple bez daně z obratu?

Daň z obratu je jednou z věcí, které většina z nás nemůže obejít. Kromě toho může daň z obratu velmi rychle přidat stovky dolarů k již tak nákladnému nákupu. Jak se tomu tedy vyhnout?

Pokud hledáte koupit produkt Apple, jako je iPad nebo Mac, bez daně z obratu spojené s cenovkou, máte několik možností. Mějte však na paměti několik jednoznačných upozornění. Čtěte dále a zjistěte, co byste měli vědět.

Nakupujte iPad ve stavu bez daně z obratu

Některé státy vůbec nemají daň z obratu, což znamená, že produkty Apple si můžete koupit přesně za cenu nálepky.

Nejjednodušší způsob nákupu zařízení Apple bez daně z obratu je jednoduše nakupovat ve státě bez daně z obratu.

Většina populace samozřejmě nežije ve státě bez daně z obratu. V současné době existuje v USA pouze pět států, které odpovídají zákonu: Aljaška, Delaware, Montana, New Hampshire a Oregon.

Pokud však žijete v jednom z těchto států nebo v jejich blízkosti, můžete docela snadno získat nový iPad, Mac nebo jiný produkt Apple za stovky dolarů levnější než v jiném státě.

Upozornění na to je, že pokud si koupíte produkt v jednom státě, ale žijete v jiném, stát, ve kterém bydlíte, bude chtít peníze z daní, které by z tohoto prodeje získal.

Většina států s daní z prodeje má také něco, co se nazývá daň z užívání. Při podávání přiznání každý duben byste měli nahlásit všechny nákupy uskutečněné ve státech osvobozených od daně a zaplatit daň z těchto nákupů.

Určitě je třeba mít na paměti, takže si prohlédněte své místní místní daňové zákony.

Na nákup zařízení Apple počkejte na daňové prázdniny ve vašem státě

Některé státy mají „daňový svátek“, kdy krátce nevybírají daň z prodeje u určitých nákupů.

I když nežijete ve státě osvobozeném od daně z obratu, můžete velmi dobře žít ve státě s daňovými prázdninami.

Daňové prázdniny jsou v zásadě časové období, ve kterém stát nevybírá daň z prodeje u vybraných nákupů, když by za normálních okolností. Daňové prázdniny obvykle trvají několik dní - obvykle víkend.

Na druhém konci spektra má většina daňových prázdnin určitá omezení týkající se druhu nákupů, na které se vztahují. Někdy existuje maximální částka nákupu. Jindy se daňové prázdniny vztahují pouze na určité položky, jako jsou školní potřeby nebo oblečení. Celkově existuje sedm států USA, které mají daňové prázdniny vztahující se na počítače a další elektroniku.

Obecně se daňové prázdniny v USA konají v srpnu, existují však výjimky. Například daňové prázdniny v Alabamě a Tennessee jsou koncem července.

Je zde spousta informací, takže se zde nebudeme zabývat příliš podrobně. Vyhledejte, zda má váš stát daňové prázdniny, a zkontrolujte datum a omezení nákupu.

Za zmínku stojí také to, že Apple obecně věnuje webovou stránku různým státním daňovým prázdninám kolem července nebo srpna. V těchto měsících by tedy mohlo být chytré sledovat stránku Apple.

K nákupu iPadu bez daně z obratu použijte určité online prodejce

Adorama, jako autorizovaný prodejce Apple, má široký výběr nových produktů Apple.

Kromě maloobchodních prodejen ve státech osvobozených od daně z obratu existuje také několik významných online prodejců, kteří v některých státech nevybírají daň z obratu.

Vynikají dva významní maloobchodníci: Adorama a B&H Photo. Oba jsou autorizovanými prodejci Apple a jsou skvělou volbou, pokud hledáte nový iPad, iPhone, Mac nebo jiné zařízení.

Například Adorama vybírá daň z obratu pouze u objednávek odeslaných do New Yorku nebo New Jersey. Společnost sídlí v New Yorku.

B&H Photo vybírá daň z obratu u objednávek odeslaných do mnohem většího okruhu států: Aljaška, Connecticut, Illinois, Indiana, Iowa, Kentucky, Maine, Mississippi, Nebraska, Nevada, New Jersey, New York, Severní Dakota, Oklahoma, Jižní Karolína, Jižní Dakota, Utah, Vermont, Washington, Západní Virginie a Wisconsin.

Na druhou stranu stojí za zmínku, že Nejvyšší soud USA loni rozhodl, aby státy začaly vybírat daň z obratu z online nákupů od maloobchodníků mimo stát.

To by mohlo v budoucnu výrazně změnit prostředí daně z maloobchodního prodeje online. Například před rozhodnutím Nejvyššího soudu společnost B&H Photo vybírala daň z obratu pouze z místních objednávek do New Yorku a New Jersey.

Ačkoli Adorama nezačal vybírat žádnou daň z objednávek jiných než dva státy, ve kterých se nachází, neexistuje žádná záruka, že to tak zůstane i v budoucnu. Sledujte tedy jejich zásady daně z obratu a nakupujte dříve než později.

Druhým místem, kde hledat dobré nabídky na odbavení a renovované produkty Apple, je Small Dog Electronics.

Nákup na sekundárním trhu?

Možná budete moci najít nové produkty Apple na webech jako Craigslist nebo eBay, ale buďte opatrní.

Jistě, tento kousek má pokrýt nákup nových produktů Apple bez daně z obratu. Za zmínku ale stále stojí nákup na sekundárním trhu.

Obecně vám nebude účtována daň z obratu, pokud si koupíte jemně použitý předmět ze služeb Craigslist, OfferUp, Letgo, Facebook Marketplace nebo jiného online peer-to-peer marketplace. Možná dokonce najdete nová, neotevřená nebo zabudovaná zařízení.

Přesto budete při nákupu zařízení Apple na sekundárním trhu chtít být velmi opatrní. Pokud si nedáte pozor, můžete skončit s padělaným výrobkem nebo zařízením „repasovaným prodejcem“ s nižšími náhradními díly.

Z tohoto důvodu doporučujeme nákup nových zařízení na sekundárním trhu pouze těm, kteří jsou ochotni riskovat. I tehdy je chytré pamatovat na několik pravidel.

  • Pokud se to zdá příliš dobré na to, aby to byla pravda, pravděpodobně to tak je.
  • Zeptejte se na spoustu otázek, například kdy a odkud byl zakoupen. Pokud je to možné, vyžádejte si doklad o prodeji.
  • Ujistěte se, že se ve skutečnosti jedná o nové zařízení Apple a nikoli o falešné nebo renovované třetí stranou. Zeptejte se na důkaz, že se jedná o skutečně nový produkt Apple.
  • Pokud je to možné, před zakoupením zařízení důkladně zkontrolujte. Proveďte průzkum a vyhledejte jakékoli podezřelé známky opětovného zabalení nebo neautenticity.
  • Zkuste nakupovat položky pomocí kreditní karty nebo jiné platební platformy, která nabízí ochranu proti podvodům. Nejrizikovější jsou hotovostní transakce.

Doufáme, že vám tyto informace byly užitečné! Pokud plánujete koupit nové nebo použité zařízení Apple a ušetřit pár dolarů, mělo by to přijít vhod.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found