Top 10 problémů s iOS 10, řešení problémů

Apple nyní zpřístupnil svůj iOS 10 pro veřejné použití. S počátečním spuštěním jakéhokoli systému iOS je vždy možné očekávat několik problémů. Zažili jsme to, když byl vydán iOS 9.3. To platí zejména v případě, že používáte starší iDevice. V tomto článku vám poskytneme zdroje, které vám pomohou vyřešit 10 hlavních problémů se systémem iOS 10.

Od dnešního rána hlásí mnoho uživatelů problémy s iOS 10. To platí zejména pro iPady. Zkuste použít iTunes k aktualizaci iPadu místo OTA a nezapomeňte zálohovat zařízení před instalací iOS 10. Někteří uživatelé uvedli, že tato aktualizace uvádí telefon do režimu obnovení a nutí je vrátit se, aby vymazali paměť, znovu - nainstalujte 9.3.5 a zkuste znovu upgradovat.

Instalace a aktivace iOS 10 souvisejících problémů

Instalace beta verze iOS 10 a nyní je obecné vydání hračkou pro většinu uživatelů zařízení iPhone a iPad. Apple to usnadňuje tlačením aktualizace OTA do vašeho iDevice, abyste ji mohli nainstalovat a aktualizovat.

Existují však chvíle, kdy hlavní aktualizace, jako je IOS 10, mohou vést k několika problémům. Problémy s instalací se mohou lišit od toho, že si nemůžete stáhnout instalaci, nemůžete najít aktualizaci a nemůžete úspěšně aktivovat iOS 10.

Důrazně doporučujeme, abyste před pokusem o instalaci a aktualizaci iDevice na iOS 10 provedli kompletní zálohu iDevice. Pokud máte problémy s aktualizací iDevice na iOS 10, podívejte se prosím na následující příspěvky.

 1. Jak nainstalovat a aktualizovat iOS 10 na vašem iPhone a iPad
 2. Problémy s instalací a aktivací systému iOS 10, řešení problémů

Mezi dvěma výše uvedenými prostředky byste měli být schopni řešit širokou škálu problémů s instalací / aktualizací spojených s iOS 10.

Po aktualizaci iOS je vyžadován přístupový kód

Takže vy, vaše dítě, vaše babička, přátelé nebo libovolný počet vašich blízkých upgradovali na nejnovější verzi iOS a najednou požadujete šestimístný (nebo v některých případech čtyřmístný) bezpečnostní kód pro odemknutí iPhone nebo jiná iDevice. Nikdy jste ale neměli ani šestimístný bezpečnostní přístupový kód pro iPhone a nyní tuto obrazovku prostě neprocházíte.

Chcete-li tento problém vyřešit, postupujte podle jednoduchých pokynů v článku níže.

 1. Po aktualizaci iOS 10 je vyžadován přístupový kód pro iPhone, oprava

Posunutím odemknete chybějící funkci v systému iOS 10

Několik uživatelů posílá e-maily odkazující na tento problém. Pamatujte, že to není problém. Je to vlastně změna funkce, která byla představena v systému iOS 10. Zvyknutí si na tuto změnu vyžaduje trochu svalové paměti. Pokud tuto funkci neznáte, zkontrolujte níže.

 1. Jak odemknout iDevice v iOS 10

Problémy s iMessage s iOS 10

Jedním z hlavních důvodů, proč mnoho uživatelů aktualizovalo svůj iPhone a iPad na iOS 10, je využití všech šikovných funkcí, které přicházejí s iOS 10 iMessage. Může to být velmi frustrující, pokud vybrané sliby iOS 10 iMessage nefungují s vaším iPhone nebo iPad.

Na minimu by měly fungovat všechny vaše stávající funkce iMessage. Pokud máte problémy se spuštěním funkce iMessage na iPhonu a iPadu po aktualizaci iOS 10, podívejte se prosím na našeho komplexního průvodce řešením problémů s iMessage níže.

 1. Jak nefunguje iMessage s iOS 10
 2. Po aktualizaci systému iOS chybí všechny mé textové zprávy, jak na to

Vezměte prosím na vědomí, že jsme s novým iMessage App Store neviděli příliš mnoho problémů. Při stahování balíčků nálepek a dalších médií z obchodu iMessage App Store zkontrolujte, zda je lze použít pouze v iMessage nebo jiných aplikacích. Naši přátelé na 9to5Mac pro vás připravili podrobného průvodce aplikací iMessage. Podívejte se na různé balíčky nálepek a související funkce.

Problémy s nastavením a používáním FaceTime se systémem iOS 10

Nic není frustrující, když vaše základní komunikační média a kanály nefungují správně. I když v Facetime na iOS 10 není tolik nových změn funkcí, někdy může pouhá aktualizace na nový iOS způsobit problémy s vaším Facetime zážitkem.

Pokud máte po aktualizaci na iOS 10 problémy s funkcemi Facetime, podívejte se níže na seznam tipů, které vám s těmito problémy pomohou:

 1. Jak nefunguje FaceTime s iOS 10
 2. Obecné problémy FaceTime na iPadu a jejich řešení

Problémy se Safari v systému iOS 10

Ačkoli Safari byl na iPhonu pomalý během raných iterací iOS 10 beta, bylo to do značné míry opraveno vydáním 10.1. Zážitek ze Safari se u některých může lišit od pomalého Safari po ten, který často havaruje. Nevšimli jsme si problémů s výkonem na iPhone 6s, ale pomalost byla mnohem výraznější u iPhone 5S s iOS 10 Beta.

Pokud máte v Safari některý z těchto problémů s výkonem, podívejte se níže na naše tipy pro zvýšení výkonu pro Safari.

 1. Safari pomalé a zhroucení v systému iOS 10, postupy

Žádná služba po upgradu na iOS 10

Několik lidí zažilo tento nepříjemný problém na základě upgradu iOS v minulosti. Pokud váš iPhone po aktualizaci iOS 10 zobrazuje „Žádná služba“, můžete zkontrolovat níže uvedené tipy a zjistit, zda pro vás funguje.

 1. Ujistěte se, že je zřejmé nastavení na místě. Zkontrolujte svá mobilní nastavení a ujistěte se, že jsou zapnutá. Klepněte na Nastavení> Mobilní data> ZAPNUTO
 2. Zkontrolujte, zda na vašem iPhone nemáte žádné aktualizace operátora. Někdy může tento problém způsobit čekající aktualizace nastavení operátora.
 3. Vyjmutí SIM karty a její opětovné vložení přibližně po 10 sekundách může tento problém vyřešit
 4. Pokud žádný z těchto tří kroků váš problém nevyřešil, možná budete chtít obnovit nastavení sítě na vašem iPhone a zkusit to. Klepněte na Nastavení> Obecné> Obnovit nastavení sítě. Po resetování zařízení zkontrolujte a zkontrolujte, zda je mobilní služba iPhone znovu zapnutá

Widgety iOS 10 nefungují

Nové a vylepšené widgety na obrazovce uzamčení jsou v IOS 10 velmi vítanou funkcí. Pokud se vaše widgety zobrazují prázdné nebo vám nezobrazují platné informace podle vašich nastavení, můžete se rychle podívat na naše pokrytí níže. V základní formě vyžadují některé z těchto widgetů, například počasí, informace o poloze zapnuté v nastavení iOS 10.

 1. Widgety nefungují v systému iOS 10, postupy
 2. Jak co nejlépe využít widgety iOS 10

Několik uživatelů také uvedlo, že jejich WhatsApp nefunguje, ukazuje prázdné a funkce Hey Siri nefunguje. Pokud čelíte tomuto problému se systémem iOS 10, zálohujte informace o WhatsApp, odstraňte aplikaci a znovu ji nainstalujte do svého iPhone. To by mělo tento problém vyřešit.

Pomalý iPhone nebo vybíjení baterie po aktualizaci iOS 10

Pokud používáte iPhone 6S nebo vyšší, je pravděpodobné, že máte velmi plynulý zážitek se systémem iOS 10. Mnoho funkcí, včetně nové funkce 3D Touch, je navrženo tak, aby využilo sílu novějšího modelu iPhonů.

Pokud však používáte iOS 10 na starším zařízení nebo máte problémy s výkonem, jako je pomalost a vybíjení baterie, možná budete chtít zkontrolovat naše hlavní tipy, jak problém vyřešit.

Také jsme vytvořili video krok za krokem, abychom ukázali některé běžné vylepšení nastavení, které pomohou zvýšit výkon a výkon vašeho iDevice se systémem iOS 10. Pokud jsou problémy s baterií opravdu špatné, někdy resetujete zařízení jako nové zařízení (Tovární nastavení) může být užitečné při řešení problému s vybíjením baterie.

Problémy s Wi-Fi po aktualizaci iOS 10

Obecně jsme si všimli jakýchkoli zásadních problémů s wi-fi na zařízení podle aktualizace iOS 10. Pokud máte problémy s Wi-Fi, zkuste obnovit nastavení sítě a zkuste to. Myslíme si, že zde platí většina problémů a řešení pro wi-fi pokrytá během iOS 9.3. Níže se můžete podívat na naše pokrytí otázkami wi-fi.

 1. Problémy a řešení Wi-Fi s iOS 9.3
 2. Obecné zdroje pro řešení potíží s Wi-fi

Další často kladené otázky a odpovědi a tipy

Herní centrum

Několik čtenářů se chtělo naučit, jak používat funkce herního centra s novým iOS 10. Zde je článek, který jsme zveřejnili a který ukazuje některé z funkcí nového herního centra a jak jej můžete integrovat do iMessage na iPadu.

 1. Kde je Centrum her a jak jej používat v systému iOS 10

V e-mailu iOS 10 nelze najít Koš vše / Odstranit vše

Několik uživatelů uvedlo, že nemohou najít kroky k vyhodení všech e-mailů na základě kritérií výběru v aplikaci iOS 10 Mail. Zdá se, že v systému iOS 10 došlo ke změně. „Trash All“ byl odstraněn. K provedení této funkce budete muset provést řadu kroků. Zahrnuli jsme také kroky, které vám ukáží, jak odstranit jednu zprávu z textových zpráv v systému iOS 10.

 1. V systému iOS 10, How-To nelze najít Koš vše

Kde je svítilna na uzamčené obrazovce iOS 10?

Někteří naši čtenáři, kteří nedávno upgradovali své iDevice na iOS 10, měli potíže s přístupem k funkci baterky na svém iPhone.

Pokud s tím máte problémy, možná budete chtít zkontrolovat vaše nastavení.

 • Klepněte na Nastavení> Ovládací centrum> Přístup na uzamčené obrazovce> Vypnuto a poté znovu zapnuto.
 • Nyní zamkněte obrazovku iPhonu obvyklým způsobem. Chcete-li získat přístup k baterce v režimu uzamčení obrazovky, přejeďte prstem od spodní části obrazovky nahoru. Ujistěte se přejetím ze spodní části na rozdíl od středu obrazovky.
 • Zde jsou k dispozici dvě ovládací obrazovky. Jeden pro ovládání hudby a druhý pro baterku. Jedním přejetím do strany můžete přepínat mezi těmito dvěma možnostmi.

Prediktivní text a emodži nefungují

Pokud máte problémy spojené s prediktivním textem a emodži atd. Na vašem iPhone po instalaci iOS 10, přečtěte si níže doporučené kroky k řešení těchto problémů. Většina z těchto problémů je snadno opravitelná.

 1. Jak opravit problémy související s prediktivním textem iPhone a emodži

Běžné návrhy k problémům s iOS 10

Jeden z nejběžnějších jmenovatelů, který řeší většinu problémů s iPhone a iPad po aktualizaci iOS, se pokouší použít tvrdý reset. Jednoduše stiskněte tlačítko Domů a tlačítko Spánek / Probuzení po dobu asi 20 sekund. Počkejte, až se na obrazovce zařízení zobrazí logo Apple. Uvolněte tlačítka a nechte zařízení spustit samo. Funkci vyzkoušejte po restartu zařízení.

S funkcemi, které ovlivňují iCloud nebo iTunes nebo App Store, zkuste se odhlásit ze svého účtu iCloud / iTunes. A poté se znovu přihlaste. Toto jednoduché odhlášení a přihlášení do zad může často pomoci s běžnými problémy.

Vezměte prosím na vědomí, že některé z nových funkcí iOS 10, jako je funkce „Faces“, jsou volně založeny na nějaké umělé inteligenci. Tyto typy funkcí často zabírají obrovské množství místa na disku. Jakmile provedete aktualizaci na iOS 10, možná budete chtít sledovat místo na iCloudu a upgradovat na vyšší kvótu. To je obzvláště důležité, pokud plánujete používat funkce integrace macOS Sierra a iOS, jako je sdílení domovské obrazovky systému MacOS s iPhonem a iPadem. Upgradování disku iCloud vyřeší řadu problémů.

Specifické funkce iOS 10 pro zařízení

Některé funkce v systému iOS 10 jsou také specifické pro zařízení. Když zkontrolujete kompatibilitu zařízení iOS 10, vaše zařízení může mít nárok na aktualizaci. To ale neznamená, že na něm budou fungovat všechny funkce iOS 10. Funkce „Raise to wake“ bude exkluzivní pro iPhone 7/7 +, iPhone 6S, iPhone 6S + a iPhone SE.

Doufáme, že vám bylo pokrytí problémů užitečné. Pokud raději přejdete na nižší verzi iOS 9.3.5 a počkáte na novější aktualizaci iOS 10, přečtěte si zde, jak přejít na nižší verzi iOS 9 z iOS 10.

Pokud máte nějaké další tipy ke sdílení s čtenáři, dejte nám prosím vědět níže. Rádi bychom také slyšeli vaše komentáře k tomu, jaké byly vaše zkušenosti s iOS 10. Obecně očekáváme, že iOS 10 bude robustnější než předchozí verze iOS. Ale těšíme se na vaše komentáře.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found