Jak změnit odpovědi na bezpečnostní otázky pro Apple ID?

Existuje mnoho důvodů, proč změnit naše odpovědi na bezpečnostní otázky Apple ID. Možná, že vaše odpovědi potřebují být osvěžující, vaše situace se změnila, máte podezření, že byla narušena vaše identita, nebo jednoduše potřebujete novou sadu otázek a odpovědí. Ale i když tyto dobré úmysly, někdy zapomeneme na naše odpovědi ... zvláště pokud to bylo dlouho, i když jsme tyto bezpečnostní odpovědi potřebovali znát naposledy!

Pamatujme si, proč tyto bezpečnostní otázky Apple ID potřebujeme. Tyto otázky A vaše správné odpovědi pomáhají společnosti Apple ověřit, že jste skutečně osobou žádající o přístup k vašemu účtu. Tyto otázky slouží k ochraně vaší identity, vašeho účtu Apple a všech vašich připojených zařízení, od iPhonů po Mac, dokonce i Apple TV.

Resetujte své bezpečnostní otázky z iforgot.apple.com

Takže pokud jste jedním z nás zapomnětlivějších iFolk, máme pro vás několik tipů a triků. Pokud jste zapomněli odpovědi na své bezpečnostní otázky týkající se Apple ID, resetování bezpečnostních otázek je docela bezbolestné pomocí webu Apple iforgot.apple.com. Pokud jste tedy (nebo kdy) zapomněli své odpovědi, musíte nejprve ověřit svou totožnost a poté resetovat bezpečnostní otázky.

Resetování bezpečnostních otázek Apple ID

 1. Přejděte na stránku iforgot.apple.com
 2. Zadejte své Apple ID a vyberte Pokračovat
 3. Vyberte možnost pro resetování bezpečnostních otázek a poté vyberte Pokračovat
 4. Zadejte své heslo Apple ID a vyberte Pokračovat
 5. Podle pokynů na obrazovce ověřte svou identitu
  1. Vyberte své nové bezpečnostní otázky a odpovědi a klepněte na Pokračovat
  2. K dispozici je také možnost resetovat vaše bezpečnostní informace
   1. Vyberte možnost „Odeslat e-mail s resetováním zabezpečení na (váš e-mail).“
    1. Apple vám pošle e-mail s vysvětlením, jak resetovat bezpečnostní otázky a odpovědi na Apple ID; jednoduše postupujte podle pokynů.

Máte potíže se zapamatováním bezpečnostních otázek ohledně Apple ID? Nebo prostě nemocní a unavení ze všech těchto otázek?

Pokud si nepamatujete bezpečnostní otázky, zkuste nastavit dvoufaktorové ověřování. Díky dvoufaktorovému ověřování nepotřebujete k zabezpečení účtu nebo ověření své identity bezpečnostní otázky. Dvoufaktorové ověřování je integrováno přímo do iOS 10 a 9 a macOS a OS X El Capitan. Takže přemýšlejte o tom, že to uděláte a uvidíte, jestli se vám to líbí!

Co je tedy sakra dvoufaktorové ověřování?

Dvoufaktorové ověřování je další vrstva zabezpečení pro vaše Apple ID, která má zajistit, že budete jedinou osobou, která má přístup k vašemu účtu, i když někdo zná vaše heslo.

Kdo může zapnout dvoufaktorové ověřování?

Dvoufaktorové ověřování je k dispozici uživatelům iCloudu s alespoň jedním zařízením, které používá iOS 10 nebo 9 nebo macOS nebo OS X El Capitan nebo novější. Apple doporučuje, abyste na svém účtu měli alespoň jednu platnou kreditní kartu. Tyto informace pomáhají ověřit vaši identitu, pokud zapomenete heslo.

Zapnutí dvoufaktorového ověřování pro vaše Apple ID

Existují dva způsoby, jak zapnout dvoufaktorové ověřování.

Nastavit z nového zařízení

Pokud nastavujete nové zařízení a dvoufaktorové ověřování, klepněte na Pokračovat a zadejte telefonní číslo, které se používá k přijímání ověřovacích kódů při přihlašování na novém zařízení. Po ověření tohoto telefonního čísla se automaticky zapne dvoufaktorové ověřování.

Nastavit ze zařízení, které již používáte

 1. Na počítači Mac
  1. Přejděte do nabídky Apple ()> Předvolby systému> iCloud> Podrobnosti o účtu
  2. Klikněte na Zabezpečení
  3. Ve spodní části obrazovky vyhledejte tlačítko s názvem Zapnout dvoufaktorové ověřování
 2. Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch
  1. Přejděte do Nastavení> iCloud> klepněte na své Apple ID
  2. Klepněte na Zabezpečení
  3. Ve spodní části obrazovky vyhledejte tlačítko s názvem Zapnout dvoufaktorové ověřování

Pokud nesplňujete doporučené systémové požadavky na všech zařízeních, která používáte se svým Apple ID, nebo pokud nemáte evidovanou platnou kreditní kartu, zobrazí se související varovná zpráva. Než budete pokračovat, přečtěte si zprávu a zvažte aktualizaci zařízení nebo přidání údajů o kreditní kartě do účtu, aby byl přístup a ověření účtu snadné.

Dvoufázové ověření pro Apple ID

Pokud chcete zlepšit zabezpečení svého účtu, ale nemáte zařízení, která jsou aktualizována na iOS 10/9 nebo macOS / OS X El Capitan, nastavte pro své Apple ID dvoufázové ověření. Dvoufázové ověření je bezpečnostní funkce pro Apple ID, která má zabránit komukoli jinému v přístupu nebo používání vašeho účtu, i když zná vaše heslo!

Ale není to totéž jako dvoufaktorové ověření. Dvoustupňový je starší metoda zabezpečení používaná lidmi, kteří nemají zařízení Apple, nemohou nebo nechtějí aktualizovat svá zařízení nebo nemají nárok na dvoufaktorové ověřování.

Co je to dvoufázové ověření?

Svou identitu u společnosti Apple ověříte pomocí některého ze svých zařízení nebo jiným schváleným způsobem. Když nastavíte dvoufázové ověření, zaregistrujete jedno nebo více důvěryhodných zařízení. Důvěryhodné zařízení je zařízení, které ovládáte a které přijímá 4místné ověřovací kódy pomocí SMS nebo Najít můj iPhone. Když se přihlásíte ke správě svého Apple ID, přihlásíte se na iCloud nebo provedete nákup iTunes, iBooks nebo App Store z nového zařízení, musíte nejprve ověřit svou identitu zadáním hesla a čtyřmístného ověřovacího kódu, který Apple odešle do jednoho z těchto důvěryhodných zařízení.

Zní to komplikovaně, ale není to tak. Chcete-li nastavit, přihlaste se na stránku účtu Apple ID a postupujte podle pokynů na stránce účtu. Použití tohoto dvoustupňového procesu znamená, že již nemusíte vytvářet ani si pamatovat žádné bezpečnostní otázky. Apple ověří vaši identitu pomocí vašeho hesla A ověřovacích kódů zaslaných na vaše důvěryhodná zařízení.

Získáte také 14místný obnovovací klíč k tisku a uložení. Tento obnovovací klíč znovu získá přístup k vašemu účtu, jen pokud ztratíte přístup k důvěryhodným zařízením nebo zapomenete heslo.

Takže pokračujte a nyní nastavte dvoufázové ověření.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found