Přidání gest magické myši - Apple Toolbox

Jednou z největších inovací iPhonu byla schopnost přiblížení. Toto intuitivní gesto změnilo způsob naší interakce s technologií. V dnešní době můžete gesta na téměř všech svých zařízeních, včetně Macu, pomocí trackpadu Apple nebo Magic Mouse.

Přejeďte mezi aplikacemi, otevřete ovládání mise, zkontrolujte Centrum oznámení nebo přejděte na plochu - to vše a ještě více je možné pohybem prstů. Pokud na Macu nepoužíváte gesta, děláte věci pomalu.

V tomto příspěvku prozkoumáme integrovaná gesta na Apple Mac: jak je používat, přizpůsobit a opravit, když myš nebo trackpad přestanou fungovat.

Ukážeme vám dokonce, jak tato gesta rozšířit pomocí softwaru třetích stran!

Co potřebuji k používání gest na počítači Mac?

Gesta můžete ovládat na myš Magic Mouse, která byla dodána s vaším iMacem, ale ne tolik jako na trackpadu. Obrázek od společnosti Apple.

Pokud vlastníte Mac, je pravděpodobné, že již máte vše, co potřebujete, abyste na něm mohli začít používat gesta. Všechny MacBooky společnosti Apple mají již roky integrované multitouch trackpady a iMac se dodává buď s Magic Mouse nebo Magic Trackpad.

Magic Trackpad je bezdrátová verze trackpadu MacBooku. Nabízí velký multitouchový povrch, na který můžete gestiklovat. Upřímně to mám raději než myš: nepotřebujete podložku, nepotřebujete tolik prostoru a existuje více vestavěných gest.

To znamená, že myš Magic Mouse společnosti Apple je elegantní a stylová i po deseti letech na trhu. V horní části je vybaven dotykovým sklem, takže na něm můžete také gestikulovat. I když je to kvůli malé ploše trochu záludnější.

Výsledkem je, že Apple nabízí mnohem méně vestavěných gest pro Magic Mouse ve srovnání s trackpadem. Na těchto gestech však můžete vždy stavět pomocí softwarových možností třetích stran.

Jak mohu na Macu používat vestavěná gesta?

Apple zabudoval několik gest do operačního softwaru na vašem Macu, který by měl být ve výchozím nastavení zapnutý. Pokud tomu tak není, je snadné je najít a zapnout v Předvolbách systému. Některá gesta jsou také přizpůsobitelná!

Jak používat gesta s Magic Mouse od společnosti Apple

Chcete-li zobrazit gesta pro Mac, vyberte v předvolbách systému myš.

Na řádku nabídek v počítači Mac přejděte na > Předvolby systému ... poté klikněte Myš. V horní části okna máte dvě možnosti: Namiřte a klepněte nebo Další gesta.

Namiřte a klepněte umožňuje změnit chování posouvání, přidat sekundární kliknutí a zapnout inteligentní přiblížení myši. Žádný z nich není nijak zvlášť vzrušující, i když inteligentní zoom má rozhodně své místo.

Zajímavé věci jsou pod Další gesta záložka. Pro Magic Mouse od Apple získáte pouze tři vestavěná gesta, ale všechna jsou intuitivní a snadno použitelná. Zapněte je pomocí zaškrtávacích políček a najeďte myší na jednotlivé možnosti, abyste viděli video gesta v akci.

V okně Předvolby si můžete prohlédnout náhled gesta v akci.

Přetahování mezi stránkami se používá pouze pro webové prohlížeče. Přejetím doprava nebo doleva jedním prstem se vrátíte na poslední navštívenou stránku. Ale další dvě gesta jsou skvělá pro multitasking na vašem Macu.

Přesun mezi aplikacemi na celou obrazovku je přesně takový, jaký zní. Flip sem a tam mezi svými prostory a aplikacemi. Používám to pořád, když zkoumám, píšu, upravuji obrázky nebo kontroluji své e-maily.

Pro ty, kteří nemají rádi režim celé obrazovky, vám Mission Control umožní vidět všechna otevřená okna jediným pohledem. Dvojitým klepnutím dvěma prsty Magic Mouse zobrazíte všechny své otevřené aplikace. Poté klikněte na cokoli, na co se chcete zaměřit.

Pokud jste z integrovaných gest Magic Mouse společnosti Apple zklamáni, podívejte se níže na možnosti softwaru třetích stran.

Jak používat gesta s Apple MacBookem nebo Magic Trackpadem

Pro uživatele trackpadu je k dispozici ještě více gest.

Pokud jste si s iMacem vybrali Magic Trackpad společnosti Apple, máte štěstí, protože k dispozici je mnohem více gest. Totéž platí pro majitele MacBooků, kteří mohou gesta na integrovaném trackpadu.

Na řádku nabídek v počítači Mac přejděte na > Předvolby systému ...> Trackpad. Máte tři možnosti: Namiřte a klepněte, Posun a zvětšení, a Další gesta.

Namiřte a klepněte je docela vysvětlující. Vyberte, jak kliknete nebo sekundárně kliknete pomocí trackpadu. K dispozici je také skvělá funkce pro vyhledávání definic nebo náhled webových stránek klepnutím třemi prsty. Používám to pořád!

Posun a zvětšení také nenabízí nic neočekávaného. Ačkoli můžete pomocí trackpadu přiblížit nebo otočit, což u Magic Mouse nemůžete.

Další gesta tam začíná zábava. Zapněte pro trackpad Macu až sedm vestavěných gest, z nichž čtyři vám umožňují přizpůsobit si, jak je používat. Mezi tato gesta patří:

 • Přejeďte mezi stránkami
 • Přejeďte mezi aplikacemi na celou obrazovku
 • Řídicí středisko
 • Centrum oznámení
 • App Exposé
 • panel
 • a Zobrazit plochu.
Apple nabízí pro trackpad mnohem více vestavěných gest než Magic Mouse.

Umístěním kurzoru nad každou možnost zobrazíte její video v akci. Doporučuji přidat do pracovního postupu pouze jedno gesto najednou. I když jsou tyto věci tak intuitivní, netrvá dlouho, než se je všechny naučíte zpaměti.

Opět platí, že pokud vás zklamalo to, co nabízíte, mohl by vás zajímat software třetích stran, který podrobně uvádíme níže. Můžete získat více gest a téměř nekonečné přizpůsobitelnosti.

Proč na mém Macu nefungují gesta?

Existuje spousta věcí, které mohou bránit gestům při práci na trackpadu nebo Magic Mouse vašeho Apple Mac. Pokud narazíte na nějaký problém, vyzkoušejte níže uvedené tipy a zjistěte, zda vám pomohou.

A dejte nám vědět v komentářích dole, který tip pro vás pracuje!

Zapněte a připojte myš Magic Mouse nebo Trackpad k Bluetooth

Zajistěte, aby byla myš Magic Mouse nebo Magic Trackpad nabitá a zapnutá. Obrázek od společnosti Apple.

Majitelé MacBooků mohou tento krok přeskočit, protože jejich integrovaný trackpad je vždy zapnutý a připojený. Pokud ale používáte Magic Mouse nebo Magic Trackpad, je třeba zkontrolovat několik základních věcí.

Nabijte svou myš Magic Mouse nebo Trackpad pomocí kabelu, který jste dostali, a zajistěte jí dostatek času na nabití. U starších produktů vložte do dna novou sadu baterií.

Ujistěte se, že je vypínač zapnutý, měli byste vidět zelené pozadí za vypínačem. Nyní jděte na > Předvolby systému ...> Bluetooth. Zajistěte, aby byla vaše myš Magic Mouse nebo Magic Trackpad viditelná a připojená k počítači Mac.

Pokud tomu tak není, kontaktujte společnost Apple a požádejte ji o další podporu.

Vaše myš Magic Mouse nebo Magic Trackpad se připojují pomocí Bluetooth.

Odstraňte dotykovou plochu od nečistot a nečistot

Nahromadění nečistot, prachu a otisků prstů na dotykové ploše myši nebo trackpadu může Mac zmást při pokusu o gesto. Ujistěte se, že je čistý a jasný, otřete jej mírně navlhčeným měkkým hadříkem.

Dávejte pozor, aby se do počítače Mac, Magic Mouse nebo Magic Trackpad nedostala žádná tekutina!

Vyčistěte Magic Mouse nebo trackpad měkkým hadříkem.

Aktualizujte svůj Mac na nejnovější verzi macOS

Softwarové chyby nebo zastaralý software mohou bránit tomu, aby naše zařízení fungovala správně. Pokud gesta na Magic Mouse nebo trackpadu nefungují, ujistěte se, že na vašem Macu běží nejnovější verze macOS.

Na řádku nabídek přejděte na > Předvolby systému ...> Aktualizace softwaru. Stáhněte a nainstalujte všechny dostupné aktualizace a zkuste znovu použít gesta.

Totéž platí pro software třetích stran. Zkontrolujte web vývojáře a ujistěte se, že používáte nejnovější verzi. Pokud ne, stáhněte si ji.

Aktualizace softwaru na vašem Macu je jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit jeho bezproblémový chod.

Zapněte gesta v Předvolbách systému

Někdy se naše nastavení změní, aniž bychom si to vůbec uvědomili. Ujistěte se, že jsou vaše gesta stále zapnutá, a nastavte je tak, jak se vám líbí, v Předvolbách systému na vašem Macu.

Podle výše uvedených pokynů zapněte gesta pro myš Magic Mouse nebo trackpad.

Resetujte PRAM na Macu

Parametr RAM (PRAM) ukládá spoustu malých bitů informací o nastavení ve vašem počítači Mac. Věci jako jas, hlasitost obrazovky a síť Wi-Fi. Korupce s PRAM může způsobit problémy také s vašimi gesty.

Resetování PRAM je snadné, aniž byste ztratili na počítači Mac nenahraditelná data:

 1. Jít do > Vypnout a potvrďte, že chcete Vypnout Mac.
 2. Nechejte Macu spoustu času na úplné vypnutí.
 3. Stiskněte tlačítko napájení a okamžitě podržte následující klávesy:

  volba + příkaz + P + R.

 4. Uvolněte klávesy po 20 sekundách nebo když uslyšíte zvonění při spuštění.
Při zapnutí počítače Mac podržte tyto klávesy a resetujte PRAM.

Odstraňte předvolby multitouch z knihovny

Váš Mac ukládá nejrůznější softwarové předvolby jako plist soubory v knihovně. Některé z těchto předvoleb můžete smazat a Mac je automaticky znovu vytvoří.

Nějaký plist mohlo dojít k poškození souborů souvisejících s multitouch. Pokud k tomu dojde, gesta na vašem Macu přestanou fungovat a musíte je odstranit plist soubory opravit.

Najděte a odeberte plist soubory pomocí Finderu:

 1. Otevřeno Nálezce a vyberte Jít z řádku nabídek.
 2. Držet volba na klávesnici a vyberte Knihovna ze seznamu.
 3. Najít Předvolby složku a odeberte následující plist soubory:
  1. com.apple.AppleMultitouchMouse.plist
  2. com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.mouse.plist
Podržením klávesy Option získáte přístup do knihovny ve Finderu, kde najdete soubory s předvolbami.

Přizpůsobte si gesta na počítači Mac pomocí softwaru od jiného výrobce

Mnoho z nás je ohromeno gesty trackpadu a Magic Mouse, která nabízí macOS. S takovým velkým multitouch povrchem je jistě možné více. Přesně tomu věří také vývojáři třetích stran.

Existuje spousta aplikací, které vám umožňují upravovat, upravovat a přidávat gesta Magic Mouse nebo trackpad na vašem Macu. V tomto příspěvku se zaměříme na dva z nich: MagicPrefs a BetterTouchTool.

MagicPrefs

MagicPrefs je nejoblíbenější software pro úpravu gest pro Mac. Je to pravděpodobně proto, že je to zdarma. Ale v dnešní době to přichází s docela velkým úlovkem: MagicPrefs již není podporován.

To znamená žádné další aktualizace, žádné opravy chyb a žádné nové funkce. Jelikož společnost Apple nadále vydává nové verze systému macOS, je jen otázkou času, kdy MagicPrefs přestane fungovat. Ale ještě tam nejsme.

Navzdory tomu, co si mnozí uživatelé myslí, MagicPrefs stále funguje na macOS Mojave. Musíte jen trochu upravit nastavení soukromí a přístupnosti.

Navzdory tomu, co jste možná slyšeli, MagicPrefs stále funguje na macOS Mojave.

Jak nainstalovat MagicPrefs na MacOS Mojave:

 1. Otevřete MagicPrefs ze složky Stažené soubory.
 2. Pokud se MagicPrefs neotevře:
  1. Jít do Předvolby systému> Zabezpečení a ochrana osobních údajů.
  2. Odemkněte visací zámek pomocí hesla správce.
  3. Klikněte na Všeobecné kartu a otevřete MagicPrefs.
 3. Nyní zapněte přístupový přístup pro MagicPrefs:
  1. Jít do Předvolby systému> Zabezpečení a ochrana osobních údajů.
  2. Odemkněte visací zámek pomocí hesla správce.
  3. Klikněte na Soukromí kartu a najít Přístupnost v postranním panelu.
  4. Zaškrtnutím políčka ji zapnete MagicPrefs.
MagicPrefs nefunguje, pokud v předvolbách Zabezpečení a Ochrana osobních údajů nepovolíte přístup k přístupu.

Jak vytvořit vlastní gesta pomocí MagicPrefs:

 1. Na řádku nabídek přejděte na > Předvolby systému ...> MagicPrefs.
 2. Vyberte Magic Mouse, Magic Trackpad nebo MacBook Trackpad.
 3. Zaškrtnutím políčka zapnete konkrétní gesta.
 4. Pomocí rozbalovacích políček můžete změnit, co každé gesto dělá.
 5. Umístěním kurzoru myši na gesto zobrazíte animaci v grafice vpravo.
Existuje spousta gest, která lze přizpůsobit pomocí MagicPrefs, která odemknou celý potenciál vaší Magic Mouse nebo trackpadu.

Jak odinstalovat MagicPrefs z macOS Mojave:

 1. Otevřít nový Nálezce v počítači Mac.
 2. Přejděte na Aplikace složku a přetáhněte MagicPrefs do koše.
 3. Držet volba a vyberte Jít> Knihovna z řádku nabídek.
 4. Vyhledejte „magicprefs“ a omezte vyhledávání na knihovnu.
 5. Odstraňte všechny soubory, které najde.

BetterTouchTool

Na rozdíl od MagicPrefs je BetterTouchTool prémiová služba. I když můžete získat 45denní bezplatnou zkušební verzi. Výhodou prémiové aplikace je, že je neustále podporována a aktualizována. V dohledné budoucnosti by tedy měl pokračovat v práci s macOS.

BetterTouchTool vám nejen umožňuje přizpůsobit gesta Magic Mouse a trackpadu, ale můžete také upravit tlačítka dotykové lišty na novém MacBooku Pro.

Protože BetterTouchTool je stále podporován, stahování a instalace je velmi snadná. Postupujte podle pokynů na webu nebo kontaktujte vývojáře a požádejte o další pomoc.

BetterTouchTool nabízí obrovské množství přizpůsobení pomocí gest!

Dejte nám vědět, jaká gesta používáte s Macem nejčastěji. Pocházejí ze standardních možností, nebo je to vlastní gesto třetí strany?

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found