Nemůžete aktualizovat svůj iPhone na iOS 13.3? Zde je postup, jak to opravit

Apple vydal iOS 13 v září loňského roku, ale stále dostáváme aktualizace oprav, abychom zlepšili výkon a opravili chyby softwaru. V tomto okamžiku už máme iOS 13.3.1 a pravděpodobně se dočkáme i několika dalších aktualizací.

Apple přestal licencovat aktualizace na starší software, takže pokud potřebujete nejnovější vylepšení zabezpečení a opravy chyb, musíte si nainstalovat iOS 13.3.1 nebo novější. Pokud nemůžete svůj iPhone aktualizovat, opravte ho pomocí níže uvedených řešení.

Proč můj iPhone nemůže instalovat aktualizaci iOS 13.3?

Někteří uživatelé si na svůj iPhone nemohou nainstalovat iOS 13.3 nebo novější. K tomu může dojít, pokud nemáte dostatek úložného prostoru, pokud máte špatné připojení k internetu nebo pokud došlo k chybě softwaru v operačním systému.

Měli byste také navštívit web Apple a zkontrolovat, zda je vaše zařízení kompatibilní s iOS 13.3. Pokud však již používáte jinou verzi iOS 13, měli byste být v pořádku.

Jak dlouho trvá aktualizace na iOS 13.3?

Někdy může váš iPhone stáhnout a nainstalovat novou aktualizaci softwaru za méně než 30 minut. Jindy musíte na dokončení aktualizace počkat přes noc.

Je těžké přesně říci, jak dlouho by mělo stahování a instalaci iOS 13.3 trvat, protože ve hře je spousta různých faktorů.

Váš iPhone může poskytnout předpokládaný čas aktualizace v Nastavení.

Nechejte svůj iPhone zapnutý a připojený k internetu alespoň dvě hodiny. Během této doby pečlivě sledujte ukazatel průběhu aktualizace na vašem iPhone. Pokud se stále pohybuje, měli byste čekat na dokončení aktualizace.

Je problém s aktualizací softwaru iOS 13.3?

I když se při aktualizaci na iOS 13.3 mohou vyskytnout problémy, není důvod se domnívat, že jde o špatnou aktualizaci. Stejně jako většina aktualizací je ve skutečnosti navržen tak, aby byl váš iPhone bezpečnější.

Jak mohu zmrazit aktualizaci softwaru svého iPhone?

Během aktualizace iPhonu by se měl zobrazit indikátor průběhu.

Pokud se váš iPhone zasekne při aktualizaci na novou verzi iOS, musíte jej před dalším použitím rozmrazit. Nejlepším řešením je počkat na dokončení aktualizace. Pokud to ale nevypadá, že se to stane, můžete vynutit restartování iPhonu a místo toho jej rozmrazit.

Poznámka: Restartovat iPhone během aktualizace je velmi riskantní. Můžete tak přijít o všechna data ve svém zařízení.

Pokud jste si jisti, že aktualizace již nijak nepokračuje, a čekali jste alespoň na pár hodin, než budete znovu zkontrolovat, vynucení restartování iPhonu provedete podle těchto pokynů.

Pak se sem vraťte a vyřešte problémy s aktualizací iOS 13.3.

Co dělat, když nemůžete aktualizovat svůj iPhone na iOS 13.3

Pokud nemůžete svůj iPhone aktualizovat na iOS 13.3, postupujte podle těchto tipů pro rychlé řešení problémů.

1. Zálohujte svůj iPhone

Než budete pokračovat, vytvořte si novou zálohu iPhonu. Problémy s aktualizací systému iOS mohou vést ke ztrátě veškerého obsahu a nastavení z vašeho iPhone. Se zavedenou zálohou z dlouhodobého hlediska nic neztratíte.

Zálohujte zařízení nyní z nastavení iCloudu.

2. Zkontrolujte připojení k síti

Zkontrolujte, zda je váš iPhone připojen k internetu pomocí pokusu o streamování videa z YouTube. Pokud to nefunguje, deaktivujte jakoukoli VPN, kterou používáte, a zkuste se připojit k jiné síti.

Pokud se stále nemůžete připojit online, kontaktujte svého poskytovatele internetových služeb.

3. Restartujte iPhone

Stiskněte a podržte Spánek / Probuzení tlačítko buď Objem tlačítko posunutím vypněte váš iPhone. Po vypnutí stiskněte Spánek / Probuzení znovu jej restartujte a poté zkuste znovu aktualizovat na iOS 13.3.

Posunutím vypnete, když vás k tomu vyzve zpráva na obrazovce.

4. Připojte svůj iPhone k napájení

Pokud je baterie téměř nabitá, váš iPhone se nemůže aktualizovat na iOS 13.3. Připojte svůj iPhone k napájení a nechte jej zapojený, zatímco se pokoušíte znovu aktualizovat na iOS 13.3. Nespoléhejte se na bezdrátové nabíjení, protože je mnohem pomalejší.

5. Vyčistěte více volného místa

I když má váš iPhone dostatek volného místa ke stažení iOS 13.3, neznamená to, že má dostatek místa k instalaci. Aktualizace iOS obvykle potřebují trochu více prostoru pro rozbalení složek a kopírování souborů. Pomocí těchto tipů můžete na svém iPhone vytvořit více volného místa pro aktualizaci.

Zkontrolujte své bezplatné úložiště v Obecném nastavení.

6. Stáhněte si aktualizaci znovu

Je možné, že aktualizační soubory, které si váš iPhone stáhli, jsou vadné. Jít do Nastavení> Obecné> Úložiště iPhone vyhledejte aktualizaci softwaru a odstraňte ji. Poté si stáhněte novou aktualizaci a zkuste ji nainstalovat znovu.

7. Aktualizujte pomocí počítače

Připojte svůj iPhone k počítači Mac nebo Windows a místo toho pomocí iTunes (nebo Finderu v systému MacOS Catalina) proveďte aktualizaci na iOS 13.3 pomocí počítače. To nepotřebuje tolik úložného prostoru, takže je to užitečný trik, pokud už nemůžete uvolnit místo.

Kliknutím na Zkontrolovat aktualizaci nainstalujete nejnovější software pro iPhone.

8. Odstraňte potíže s počítačem

Pokud nemůžete aktualizovat na iOS 13.3 pomocí počítače, pokuste se problém najít podle těchto tipů:

  • Použijte jiný nabíjecí kabel nebo USB port.
  • Restartujte iPhone a počítač a poté se znovu připojte.
  • Zakažte v počítači bezpečnostní software třetích stran.
  • Aktualizujte na nejnovější verzi macOS nebo nainstalujte nejnovější verzi iTunes.

9. Aktualizujte svůj iPhone pomocí režimu obnovení

Režim obnovení umožňuje přeinstalovat operační systém na vašem iPhone a obnovit všechny problémy, které se v něm vyvinuly. Připojte svůj iPhone k počítači a podle následujících pokynů jej přepněte do režimu obnovení.

Zařízení v režimu obnovení vás vyzve k připojení k počítači.

Poté byste měli být schopni aktualizovat svůj iPhone připojením k počítači.

Pokud selže vše ostatní, přepněte iPhone do režimu DFU

Pokud stále nemůžete na svůj iPhone nainstalovat aktualizaci iOS 13.3, může dojít k problému s firmwarem zařízení. Podle těchto pokynů přepněte svůj iPhone do režimu DFU. A řekněte nám, jak se vám daří v komentářích.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found