Nejlepší funkce iOS 10 pro průměrného Joe nebo Jill

iOS 10 je konečně tady! Tato desátá inkarnace byla oznámena letos v červnu se spoustou okázalosti a okolností na konferenci Apple World Wide Developer’s Conference (WWDC.) Počínaje září udává váš iPhone a iDevices trend se všemi funkcemi Apple iOS 10.

Tim Cook nazývá iOS 10 „naším dosud největším vydáním s neuvěřitelnými funkcemi ve Zprávách a zcela novým designem pro Mapy, Fotky a Apple Music.“ Vývojáři vítají tuto aktualizaci a nové funkce systému iOS 10 jako „matku všech aktualizací systému iOS“.

iOS 10 je opravdovou proměnou!

Společnost Apple vylepšila všechny hlavní základní součásti svého operačního systému a dokonce zavedla několik požadavků fanoušků, včetně možnosti odstranit vybrané nativní aplikace Apple (často nazývané akciové aplikace) na vašem iPhonu nebo iPadu. Na ten jsme čekali velmi dlouho a jsme tak šťastní, že je to konečně tady. Je dokonce v seznamu přání funkcí iOS 10 od ledna 2016.

Tady na AppleToolboxu jsme experimentovali se všemi funkcemi iOS 10 od vývojářské beta verze vydané v červnu. Během této cesty jsme se o tomto novém iOS dozvěděli několik opravdu skvělých věcí.

Abychom vám, našim čtenářům, pomohli rychle se přizpůsobit všem funkcím iOS 10, sestavili jsme tohoto komplexního průvodce. Tato příručka vám ukáže to nejlepší a nejjasnější ze systému iOS 10 pro všechna vaše zařízení iDevices. Zamyšleně jsme vybrali ty nejlepší funkce, které iFolks pravidelně používají.

Pro ty, kteří mají to štěstí, že mají nový iPhone 7, je iOS 10 pro vás zcela optimalizovaný! Náš průvodce proto poskytuje nejlepší tipy a triky k jedinečným aspektům iOS 10 pro váš iPhone 7.

Naše testování za posledních několik měsíců nás přesvědčí, že iOS 10 je výjimečný! A z celého srdce doporučujeme nainstalovat iOS 10 do vašeho iDevice, zejména pokud používáte iPhone 6 a vyšší.

Konečný verdikt iOS 10: Výjimečný!

Ale… pro ty, kdo pochybují, je zde seznam našich 10 nejlepších funkcí, o kterých si myslíme, že dělají tento iOS tak skvělým a vytvářejí výjimečný zážitek z iPhonu.

10 způsobů, jak nový iOS 10 zlepší váš iPhone

Hlavní funkce iOS 10

Náš průvodce iOS 10 je rozdělen do dvou částí

  1. První část představuje všechny nové funkce a poskytuje tipy, jak iOS 10 využít na maximum.
  2. Druhá část poskytuje další referenční články, díky nimž bude vaše prostředí iOS 10 ještě lepší.

Po celý rok je náš průvodce funkcemi iOS 10 neustále aktualizován o nové informace a tipy, které nám poskytli naši zaměstnanci a vy, naši čtenáři. Přidejte si tedy tuto stránku do záložek a sdílejte ji se všemi svými iFriends a iFamily. A kdokoli jiný, kdo miluje své iPhony, iPady a další iDevices!

Pro ty z vás, kteří mají o něco starší iPhone, si přečtěte naši recenzi zde. Vezměte prosím na vědomí, že iOS 10 je není dostupný pro modely iPhone 4 a dřívější generace.

Mám upgradovat na nový iOS 10 na starším iPhone?

Základy funkcí iOS 10

Co se tedy opravdu změnilo?

Jednoduše řečeno, hodně! iOS 10 je zábavná a dobrodružná cesta. Provedeme vás všemi zajímavými, užitečnými a skvělými funkcemi. Je pravda, že jsme měli mírné výhrady k několika funkcím při testování dřívějších beta verzí iOS 10. Ale od té doby Apple většinu těchto problémů vyřešil.

První věc první

Pryč je známá funkce „Slide to Unlock“. Místo toho iOS 10 obsahuje a „Raise to Wake“ Vlastnosti. Tato funkce funguje pouze u iDevices s integrovanými pokročilými pohybovými procesory. U iFolks se staršími iPhony a iPady tedy odemkněte zařízení stisknutím tlačítka Domů.

Jak odemknout iDevice v iOS 10?

Jaký je rozdíl mezi odblokováním a otevřením v iOS 10?

Widgety v iOS 10

Jakmile iPhone nebo iPad odemknete, zobrazí se nový boční panel Widgety. Z nové obrazovky uzamčení a zobrazení widgetů posuňte doprava. V závislosti na vašem nastavení nemusíte ani odemykat iDevice, abyste viděli své widgety.

Díky této funkci pro iOS je přístup k informacím velmi snadný a ve srovnání s předchozími verzemi pro iOS vaše widgety zobrazují sakra mnohem více informací.

Využívání widgetů pro iOS 10

Widgety vám umožňují rychlý a elegantní přístup k informacím bez nutnosti přístupu k některé z aplikací. Docela úhledné!

Na první pohled se zdá, že z obrazovky widgetu mohou uniknout vaše soukromá data, protože není vyžadován žádný přístupový kód. Neboj se. iOS 10 vám dává úplnou kontrolu nad tím, co se zobrazuje na vaší uzamčené obrazovce a jak chcete zobrazit jakékoli informace.

Klepněte na Nastavení> Heslo a vyberte, co má povolený přístup, když je vaše zařízení uzamčeno. To zahrnuje pohledy Today's View, Siri, Home Control a Notifications.

Jakmile se s těmito skvělými widgety seznámíte, posuňte prstem doprava a získáte nové a vylepšené Control Center. Pěkný.

Vylepšené Control Center v iOS 10

Nyní, když jsou vaše widgety na uzamčené obrazovce nastaveny, pojďme se podívat na nové a vylepšené ovládací centrum.

Výběr funkcí je v novém ovládacím centru opravdu snadný. Pamatujete si, jak byla tlačítka hlasitosti tak blízko, že bylo obtížné je použít, aniž byste se dotkli nějakého jiného tlačítka? Vítejte ve větším a lépe navrženém řídicím centru!

Jak používat nové a vylepšené ovládací centrum iOS 10

A přejetím doleva v ovládacím centru získáte zcela nový panel přehrávání zvuku.

Aktualizované možnosti oznámení

iOS 10 také zavádí bohatší oznámení. Vyhledávací lišta reflektoru je zahrnuta v horní části obrazovky a oznámení se zobrazují s novými možnostmi vynucení 3D-Touch, takže můžete dělat základní věci i bez otevírání aplikací.

iOS 10 přináší svobodu od nativních aplikací společnosti Apple

Ano. Slyšeli jste to dobře.

V systému iOS 10 se odstraní většina předinstalovaných nativních aplikací je možný. Nyní si tedy můžete vybrat a vybrat jakékoli aplikace to vám vyhovuje. Dny používání standardních aplikací Apple skončily (z větší části).

Tohle je OBROVSKÝ změna, kterou fanoušci Apple chtěli od prvního iPhone. A je velmi snadné mazat standardní aplikace ze zařízení iDevice a používat pro své úkoly alternativní aplikace. Navíc je obnovení skladových aplikací snadné, jen pro případ, že se rozhodnete, že se vám nová aplikace nelíbí. Všechny jsou k dispozici v obchodě s aplikacemi!

Pokud jste tedy připraveni zbavit se některých z těchto akciových aplikací a podívat se na některá z našich doporučených náhrad, klikněte níže a na začátek se dozvíte vše o této nové funkci.

Jak odstranit nativní aplikace a používat další aplikace v systému iOS 10

Jak odebrat a obnovit aplikace Apple v systému iOS 10

iMessage v iOS 10, The New Kid on the Block

Ačkoli se zvěsti o používání služby iMessage napříč platformami Android nedostaly, Apple přidal do služby iMessage mnohem více funkcí, čímž svou platformu pro zasílání zpráv přizpůsobil současným standardům. iMessage konečně soutěží se všemi ostatními aplikacemi pro zasílání zpráv.

Pokud jste vášnivým uživatelem aplikace iMessage a používáte ji k udržení kontaktu se svými přáteli a rodinou, některé z nových funkcí aplikace iMessage rozhodně usmějí. Apple strávil spoustu času a úsilí vylepšováním této aplikace v iOS 10.

Vítejte v úplně novém světě animovaných pozadí, bublinových efektů, emodifikace, odpovědí Tapback, ručně psaných zpráv a digitálního dotyku. Už je čas…

Jak vydělat maximum z nových funkcí iMessage v iOS 10

Kromě toho je funkce Digital touch v iMessages opravdu skvělou funkcí pro ty, kteří rádi přizpůsobují vaše zprávy. Tak jděte a zkontrolujte si to sami!

Jak používat Digital Touch se zprávami v iOS 10

Zatím jsme vám předvedli vše, abyste mohli začít používat úžasné a bohaté funkce zpráv iOS 10. Později probereme ještě další tipy pro iMessage, jako je použití samolepek a uvedení Siri do práce s iMessage.

Vzhledem k tomu, že Sirikit je nyní otevřen vývojářům třetích stran, očekáváme mnoho nových funkcí a zábavných věcí v iMessage vpřed.

Dobře, možná na tebe ještě neudělala dojem ... Takže, pojďme se podívat na ty opravdu dobré věci v iOS 10

Fotoaparáty, fotografie a paparazzi v systému iOS 10

Světla, kamera, akce

Není žádným překvapením, že jednou z nejdůležitějších funkcí smartphonu je jeho fotoaparát. Lidé se často rozhodují o nákupu smartphonu na základě jeho fotoaparátu (fotoaparátů)

Pro uživatele iPhone 7 jsou nové a vylepšené specifikace fotoaparátu pravděpodobně jedním z hlavních důvodů, proč jste se zaregistrovali. Vaše digitální zrcadlovka čelí vážné konkurenci s optimalizací fotoaparátu pro iPhone 7 a iOS 10.

Ani pro nás starší lidi z iPhonu Apple nezklame! iOS 10 zahrnuje zásadní přepracování fotoaparátu i fotografií. A tyto nové funkce jsou snadno přístupné a snadno použitelné. Staňte se nejlépe hodnoceným fotografem pouhým používáním těchto nových funkcí fotoaparátu iOS 10!

Vše nové v aplikaci Fotoaparát iOS 10

Obrázek stojí za tisíc slov

Znovu objevte své nejcennější fotografie prostřednictvím vzpomínek. Nová aplikace Fotografie je aktualizována o pokročilou funkci rozpoznávání obličeje, která rozpoznává fotografie a shromažďuje fotografie jednotlivců v různých datech a časech.

V aplikaci Fotografie je nová úprava s názvem brilliance slider, která nabízí více inteligence, takže můžete své fotografie vylepšit s ještě menším úsilím. Pár klepnutí a máte jedny z nejúžasnějších fotografií vůbec - přímo na vašem iPhone.

Naučte se, jak co nejlépe využít aplikaci Fotografie v iOS 10

Budiž hudba

Objevili jsme oči pomocí nové aplikace pro fotoaparát a fotografie iOS 10, nyní si dopřejte naše sluchové smysly.

Společnost Apple zcela přepracovala svoji aplikaci Apple Music v systému iOS 10. Přepracování bylo právě to, co Apple potřebovalo, aby konkurovalo dalším poskytovatelům streamovacích hudebních služeb, jako je Spotify.

To šílené přeplněné a komplikované rozhraní z předchozích verzí iOS je navždy pryč. Uživatelské rozhraní Apple Music je nyní krásně čisté a snadno použitelné. Apple Music v iOS 10 sportuje opravdu úchvatné funkce 3D Touch, které vám umožní sdílet skladby a alba jednoduchým dotykem.

PLUS, idiosynkrázy funkce Connect jsou hotové!

Karaoke někdo?

Novinkou v Apple Music je také dostupnost textů. Získejte skupinové karaoke na příští noc s přáteli a rodinou! Ne všechny písně ještě mají text a stále existují nějaké nerovnosti na cestě, přičemž texty někdy vypadají synchronizovaně s písní. Apple však právě zpracovává tyto chyby a přidává další texty písní.

Takže pro všechny milovníky Apple Music máme skvělou sekci pro znovuobjevení Apple Music a všech jejích nových funkcí iOS 10.

Jak vydělat maximum z nové Apple Music v iOS 10.

Nyní jsme se zabývali některými zábavnými funkcemi systému iOS 10, pojďme se projít některými dalšími funkcemi, díky nimž bude váš den ještě produktivnější, protože máte ...

Místa, kam jít a co dělat v iOS 10

Apple Maps v iOS 10 obsahuje automatickou navigaci. Při odchodu z práce otevřete aplikaci a aplikace Mapy zobrazí vaši trasu a zvýrazní všechny dopravní problémy na této trase.

Siri je na mapě

I když většinu času pracuje v zákulisí, Siri stále dostala facelift v iOS 10. Siri a Mapy jsou optimalizovány a v iOS 10 fungují mnohem lépe. V závislosti na vašich záznamech v kalendáři Siri proaktivně nabízí trasy, časy a podrobnosti o poloze.

Mapy jsou přepracovány pomocí jednoduchého a uživatelsky přívětivého rozhraní, které poskytuje zpětnou vazbu, která je včasná a mnohem snáze srozumitelná.

Vše nové v Mapách iOS 10

Kde je Waldo (nebo jak jste pojmenovali své auto)?

Jeli jste někdy do obchoďáku nebo k lékaři a zapomněli jste, kde jste zaparkovali auto?

IOS 10 vás pokryje. Díky nové funkci automatického parkování Mapy vědí, kde jste zaparkovali, a rozsvítí oznámení, aby bylo možné snadno sledovat vaše auto na parkovišti.

To je chytré uvažování ... o Apple's Part.

Několik mých oblíbených věcí ... na zapamatování

Pokud jde o sledování toho, co je třeba udělat, aplikace Notes a Připomenutí vám pomohou zachránit vás. V prostředí Notes v iOS 10 se zásadní změna týká ochrany osobních údajů a přidání funkce pro spolupráci.

Pokud plánujete večírek s přáteli, pozvěte je pomocí sdílené poznámky. Přidejte do svých poznámek obrázky, mapy, kontrolní seznamy atd. A připravte se na něco skvělého!

Jak používat poznámky ve spolupráci s ostatními v systému iOS 10

Jedna nová funkce v iOS 10, která je opravdu užitečná pro lidi, kteří při komunikaci používají více jazyků, je vícejazyčná klávesnice.

Vícejazyčné psaní na klávesnici je pro psaní v různých jazycích velmi snadné. Nastavení je snadné a velké pohodlí. Klávesnice QuickType je v systému iOS 10 celkově mnohem uživatelsky přívětivější.

Jak používat vícejazyčné psaní v iOS10

I když vám iOS 10 umožňuje nahradit aplikaci Mail, Apple provedl některé úžasné změny včetně nových integračních funkcí ve své vlajkové aplikaci Mail. Například vláknové konverzace v Mailu nyní zobrazují zprávy v jediném okně.

Pro ty, kteří mají iPad Pro, uvidíte nový pohled na 3 sloupce. Nové pokročilé filtry vám pomohou produktivnějším způsobem procházet e-maily.

Pokud jste však vždy chtěli nahradit Mail jinou aplikací, otestovali jsme několik poštovních aplikací. Možná dokonce vzít AOL Alto na zkušební jízdu? Jo, řekli jsme AOL ... Jo, vím, že jsme stejně překvapeni jako kdokoli se všemi inovativními funkcemi této bezplatné e-mailové aplikace.

Tři nejlepší e-mailové aplikace, které je třeba vzít v úvahu při spuštění iOS 10 na vašem iPhone

iOS 10 - Další významné funkce

Pokud vám na iPhonu a iPadu dojde úložný prostor, iOS 10 automaticky odebere skladby, aby se uvolnilo místo v zařízení iDevice. Tato funkce je tak inteligentní, že odstraní pouze skladby, které se na vašem zařízení iDevice dlouho nepřehrály. Vaše skladba je samozřejmě uložena na iCloudu, takže její zpětné získání do iDevice je pouhým klepnutím a stažením.

Přístup k souborům vašeho Macu nebo Macbooku na vašem iDevice je také možný s iOS 10 – WOW!

Pro ty z vás, kteří mají 3D Touch, je navigace v prostředí iDevice intuitivní a opravdu úžasná. Podívejte se na všechny nové 3D dotykové funkce integrované do iOS 10.

Vše nové s 3D Touch v iOS 10

Je čas jít do postele!

Funkce Hodiny v iOS 10 zavádí docela elegantní funkci zvanou Před spaním to rozhodně stojí za vyzkoušení. Aplikace pracuje v tmavém režimu a každé ráno vás probudí uklidňující zvuky. A na konci dne obsahuje připomenutí, že je čas jít spát!

Zapněte si hru

iOS 10 odstranil aplikaci herního centra a nahradil ji GameKit. Herní centrum bylo vždy neohrabané, takže jsme velmi rádi, že byl nahrazen. Vývojáři i hráči vkládají do GameKitu velké naděje.

Máte hlasovou poštu!

Pro lidi, kteří mají problémy s poslechem hlasové schránky, nabízí Apple pěkný malý způsob, jak získat přepis hlasové schránky. Tuto funkci milujeme.

Jak používat přepisy hlasové schránky v iOS 10

Speciální dodávka pro iPady

Uživatelé iPadů si nyní mohou ponechat otevřená dvě různá okna Safari, která nejsou k dispozici v iOS 9 a níže.

Jak otevřít více instancí Safari na iPadu pomocí iOS 10

souhrn

iOS 10 získává zlato díky svým novým a zajímavým funkcím! Pozorně sledujeme veřejné vydání iOS 10 a všechny jeho aktualizace, takže když něco víme, něco víte. Stále je toho tolik o čem psát s novým Siri a jak Siri pracuje s mnoha novými funkcemi iOS 10.

Neměli jsme možnost otestovat aplikaci „Home“ v systému iOS 10 a rádi bychom vás v komentářích slyšeli, pokud používáte domácí automatizaci prostřednictvím této aplikace.

Stále nejste přesvědčeni, že je nutná aktualizace iOS? Podívejte se na vše, co vám přijde, pokud neaktualizujete na iOS 10.

10 věcí, které můžete dělat pouze pomocí iOS 10, které v iOS 9 nemůžete

Pojďme se tedy společně naučit o těchto nových funkcích iOS 10 experimentováním, zkoušením věcí a rozhodnutím, co se nám na našich zařízeních iDevices líbí nejlépe. A samozřejmě nám Apple vždy dává aktualizaci s některými skrytými funkcemi - dejte nám tedy vědět, co najdete!

Nové skryté funkce pro iOS 10

K dnešnímu dni shledáváme iOS 10 docela stabilní ve srovnání s předchozími beta verzemi iOS. Sem tam jsme viděli několik škytavek a plánujeme je pokrýt v naší sekci řešení problémů pro iOS 10.

Nezapomeňte si před instalací iOS 10 zálohovat iPhone nebo iPad

Apple pokračuje v revoluci v přizpůsobení uživatelského prostředí smartphonu - s každou generací je to lepší. A jsme za to tak rádi….

Pojďme tedy z iOS 10 vytěžit maximum Rádi slyšíme vaše zkušenosti s iOS 10, když si vyzkoušíte některé z nových funkcí, takže jděte do toho a sdílejte.

Poslední příspěvky