iOS: Možnost iCloud Zálohovat nyní je šedá, opravit

Jako správný občan Apple iOS provádíte pravidelné zálohy svého iPhonu nebo jiného iDevice pomocí iCloudu. Jednoho dne si ale při plnění svých občanských povinností v iDevice uvědomíte, že zálohování iCloudu je nyní šedé. A již nemůžete ručně vytvořit zálohu všech svých důležitých dat iDevice.

Možná jste vyzkoušeli vše, na co si jen pomyslíte, ale všechno za nic, vaše zálohování iCloud nyní zůstává zašedlé. Připadá mi to jako poslední kapka - ta, která zlomila velbloudy zpět, možná je čas přejít na ten jiný operační systém telefonu, který nebude jmenován?

Nebojte se, jste mezi přáteli a kolegy z iFolks s podobnými problémy. A dnes pro vás máme několik shromážděných tipů, jak vyřešit všechny tyto zálohy iCloud, které jsou nyní zašedlé! Nyní se nadechněte a ponořte se - vraťme věci zpět do funkčního stavu.

Pozadí

Když zálohujete svůj iPhone, iPad nebo iPod touch na iCloud, máte kopii všech svých informací, pro případ, že by vaše zařízení iDevice bylo někdy vyměněno, ztraceno nebo poškozeno.

Proto je zálohování tak důležité. V některých případech se možnost iCloud „Zálohovat nyní“ (Nastavení> iCloud> Zálohovat) na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch zobrazí „zašedlá“ nebo ztmavená.

Pokud k tomu dojde, nebudete moci zařízení zálohovat ručně.

Pokud je možnost Zálohovat nyní šedá, může to být způsobeno tím, že nejste připojeni k Wi-Fi, proto nejprve zkontrolujte toto. Zobrazení vašeho iCloud Back Up Now šedě je také příznakem síťových omezení.

Veřejné internetové sítě mají obecně nastavení omezení, díky nimž není iCloud Backup k dispozici. To je případ mnoha škol, komerčních, obchodních a dokonce i hotelových sítí.

Pokud si myslíte, že se jedná o vaši situaci, požádejte o pomoc správce systému nebo oddělení IT.

Další možnou příčinou šedivé zálohy iCloud Backup jsou vlastní servery společnosti Apple

Před řešením problémů tedy zkontrolujte, zda je na stránce Podpora systému Apple k dispozici iCloud Backup.

Zkontrolujte, zda u služeb iCloud není žlutý výtěžek. Pokud nějaké vidíte, kliknutím nebo klepnutím na jednotlivé služby zobrazíte další podrobnosti, například kdy byly poprvé nahlášeny problémy, a aktuální stav.

Je smutné, že pokud narazíte na problémy na serverech Apple, jediným řešením je čas. Procvičte si tedy trpělivost a počkejte trochu času (kdekoli od hodin do dnů) a poté zkontrolujte, zda jsou služby zpět k normálu (jsou uvedeny zeleně - jako k dispozici), a poté zkuste zálohovat iCloud znovu.

Opravy pro iCloud Zálohovat nyní šedě

Pokud máte tento problém, zkuste problém vyřešit po jednotlivých krocích. Po provedení každého kroku zkontrolujte, zda byl problém vyřešen.

 1. Vypněte a znovu zapněte zálohování iCloudu. Jít doNastavení> Profil Apple ID> iCloud> Zálohování iCloud> Vypnuto(řekněte OK, abyste zastavili upozornění na zprávu iCloud Backup, pak počkejte 20-30 sekund a znovu ji zapněte)
 2. Připojte se k iTunes, pokud je k dispozici. Vyberte své zařízení a zkontrolujte nastavení uvedená pro Zálohy. Pokud jste vybrali tlačítko pro Tento počítač, změňte tento výběr na iCloud. Poté zařízení odpojte, restartujte a zkontrolujte, zda již iCloud BackUp není šedý
  1. K tomu nemusíte používat počítač. Pokud má nainstalovaný iTunes, můžete tyto změny provádět
 3. Zkontrolujte, zda je režim v letadle VYPNUTÝ (Nastavení> Režim v letadle) nezapomeňte, že k zahájení zálohování musíte mít připojení WiFi
 4. Ujistěte se, že je vaše iDevice připojeno k silné a stabilní WiFi
 5. Zkontrolujte, zda je zapnuta funkce Omezení
  1. Pro iOS 12 přejděte naNastavení> Čas obrazovky> Omezení obsahu a soukromía dočasně vypněte všechna omezení
  2. Pro iOS 11 a nižší, v Nastavení> Obecné> Omezenía vypnout to
  3. Také klepněte naNastavení> Obecné> Omezení> Účty a nastavte toto na Povolit změny
 6. Obnovte nastavení sítě (Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit nastavení sítě)
 7. Aktualizujte své zařízení iOS na nejnovější verzi iOS
 8. Ověřte, zda máte na iDevice dostatek paměti. Klepněte naNastavení> Obecné> Úložiště iPhone nebo Nastavení> Obecné> O aplikaci> Dostupnéa ujistěte se, že máte k dispozici alespoň 500 MB

Zkontrolujte zařízení iCloud

K účtu iCloud můžete mít přidruženo více iPhonů nebo jiných zařízení iDevices.

Zkontrolujte, kolik starších zařízení je stále uvedeno jako propojené s vaším účtem iCloud. Odeberte všechna tato stará zařízení z účtu iCloud. Zjistěte, zda se tím změní šedivý problém s iCloudem.

Další tipy pro zálohování iCloud jsou nyní šedé

 1. Snaž se Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit všechna nastavení
  1. Neztratíte žádné texty, e-maily, fotografie, aplikace ani jiná data. Musíte však znovu zadat několik nastavení, jako je váš vyzváněcí tón, tapeta, přihlášení WiFi a hesla
 2. Zkontrolujte, zda je vše na vašem iPhone přihlášeno ke stejnému účtu iCloud, včetně iTunes a App Store, FaceTime, zpráv, herního centra (nastavení pouze nyní) a dalších
 3. A konečně, pokud se to přesto pokusí odhlásit z obchodu s aplikacemi
  1. Otevřete App Store
  2. Klepněte na ikonu nebo obrázek profilu v pravém horním rohu
  3. Klepněte na své Apple ID nebo přejděte dolů a vyberte Odhlásit se
  4. Restartujte a poté se znovu přihlaste
  5. Pro starší verze iOS
   1. Podívejte se na stránku Funkce
   2. Přejděte úplně dolů a stiskněte tlačítko s vaším Apple ID
   3. Klepněte na Odhlásit se
   4. Restartujte zařízení. TO JE SUPER DŮLEŽITÉ. Bez této části to nefunguje
   5. Po restartu se znovu přihlaste ke svému účtu

souhrn

Když iCloud nefunguje na našich iDevices jako obvykle, je to znepokojující a nepohodlné. Doufejme tedy, že jeden z těchto tipů pro vás funguje. Pokud jste vy nebo vaši přátelé / rodina objevili různé metody s výsledky, dejte nám vědět. Rádi sdílíme informace a navzájem se učíme - to je to, o čem tato internetová věc je.

Jakmile se iCloud vrátí do funkčního stavu, zapněte automatické zálohování. Tímto způsobem víte, že i ve vzácných dobách, kdy se situace zhoršuje, vás iCloud pokryje.

Nastavte iCloud na automatické zálohování

 • Zkontrolujte, zda máte na iCloudu k dispozici dostatek místa pro zálohování
 • Zapněte iCloud Backup v Nastavení> iCloud> Zálohování
 • Připojte zařízení iDevice ke zdroji napájení
 • Ujistěte se, že je vaše zařízení iDevice připojeno k síti Wi-Fi
 • Uzamkněte obrazovku zařízení iDevice

Tipy pro čtenáře

 • Mnoho uživatelů používá stejné zařízení pro pracovní i osobní použití. Pokud používáte pracovní iPhone, je pravděpodobné, že vaše společnost do zařízení přidala profil v profilu. To by mohlo způsobit konflikt. Pracoviště často přidávají privátní VPN / profil do firemních zařízení svých zaměstnanců
 • Klepněte naNastavení-> Obecné-> Správa profilů. Odeberte profil, který blokuje funkci zálohování iCloud. Toto bylo vloženo do mého zařízení jako součást získávání pracovního e-mailu na zařízení. Záloha fungovala okamžitě po odebrání profilu.
 • Pokud je možnost Zálohovat nyní šedá, může to být z důvodu omezení sítě. Školy nebo obchodní sítě mají často nastavení profilu nebo omezení, díky nimž není iCloud Backup k dispozici. Pokuste se odebrat přidružený profil, který se nainstaluje při nastavování pracovního nebo školního e-mailu. Přejděte do Nastavení> Obecné> Profil a profil odstraňte. Poté zkuste povolit iCloud Backup a klepněte na Zálohovat nyní, pokud je k dispozici. Pokud to nefunguje, obraťte se na IT oddělení vaší školy nebo společnosti
 • Připojil jsem telefon k iTunes, abych provedl kabelové zálohování, a uvědomil jsem si, že když jsem klikl na svůj telefon v sekci Zálohování, místo iCloudu bylo vybráno tlačítko pro Tento počítač. Změnil jsem přepínač na iCloud a když jsem odpojil iPhone od počítače, tlačítko Zálohování již nebylo v mém telefonu šedé
 • Pokud se účastníte veřejné beta verze a necháte ji, ujistěte se, že jste obnovili zálohu svých dat z PŘED tím, než jste vstoupili do veřejné beta verze

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found