Jak používat a vytvářet inteligentní seznamy skladeb v iTunes a vašem iPhone

Existuje mnoho různých způsobů, jak poslouchat vaši oblíbenou hudbu na vašem iPhone. Od používání služeb založených na předplatném (tj. Spotify / Apple Music) až po poslech vaší vlastní hudební knihovny. V iTunes jsou však zabudovány funkce, které vám mohou pomoci vytvořit věci zvané „Smart Playlists“.

Jedná se o personalizované seznamy skladeb, které si sami vytvoříte a které vycházejí z vaší hudební knihovny. To znamená, že nebudete moci jednoduše používat rozsáhlou knihovnu Apple Music. Pokud však máte ve svém počítači spoustu hudby, můžete si při tvorbě souboru pobavitperfektní seznam skladeb.

Co jsou „chytré seznamy videí“?

Inteligentní seznamy skladeb existují v iTunes již dlouhou dobu. Jedná se v zásadě o vyladěné seznamy skladeb, které vyžadují zadání různých proměnných. Po přidání proměnných provede iTunes veškerou těžkou práci a na základě těchto kritérií vytvoří seznamy skladeb.

Jak vytvořit inteligentní seznamy skladeb

Vytváření inteligentních seznamů skladeb je poměrně jednoduché a vyžaduje použití iTunes v počítači. Chcete-li začít, postupujte podle těchto kroků:

  1. Na liště nabídek vyberte „Soubor“> „Nový“
  2. Vyberte možnost „Smart Playlist“

Jakmile to bude hotové, dostanete nové vyskakovací okno v iTunes. To může být zpočátku trochu skličující, ale zde je graf, který ukazuje, co všechno znamená.

Vaše kritéria se mohou pohybovat od konkrétního umělce, až po BPM skladby a další. Potom budete chtít pravidla přidat nebo odebrat.

Řekněme tedy, že jste chtěli vytvořit sladký seznam skladeb R&B. Pro „Žánr“ byste vytvořili pravidlo, které obsahuje „R & B / Soul“. Pak můžete vytvořit další pravidla, například hodnocení alba, nebo možná chcete zahrnout nejnovější skladby přidané do vaší knihovny.

Jakmile jsou kritéria nastavena, budete se chtít rozhodnout, zda chcete, aby byl tento chytrý seznam stop vždy aktualizován. To znamená, že pokud máte talent na přidávání nové hudby do své knihovny, chcete, aby byly zahrnuty všechny skladby přidané se správnými kritérii.

Po vytvoření pravidel Inteligentního seznamu skladeb budete chtít vybrat „Ok“. Poté se automaticky vygeneruje inteligentní seznam skladeb na základě vašich kritérií.

Krásné na tom je, že můžete pravidla upravit. Řekněme tedy, že nechcete seznam skladeb s více než 30 skladbami. V seznamu skladeb můžete vybrat možnost „Upravit pravidla“ a věci změnit.

Můžete to udělat na svém iPhone?

Výše uvedená otázka je tedy zřejmá. Stále více lidí se vzdaluje od počítačů doma a od věcí, jako jsou iPady.

Nešťastná odpověď je - ne. Apple vám neumožňuje vytvářet chytré seznamy skladeb z iPhonu. Místo toho budete pravděpodobně muset z knihovny ve svém zařízení vytvářet pouze seznamy skladeb.

Jak synchronizovat chytré seznamy skladeb s vaším iPhone

Pro ty z nás, kteří mají počítač, iPhone a rozsáhlou hudební knihovnu, je synchronizace chytrých seznamů skladeb relativně jednoduchá. Poté, co provedete výše uvedené kroky k vytvoření přijatelného seznamu skladeb, je třeba provést ještě několik dalších kroků.

Tyto kroky nejen zajistí synchronizaci vašeho iPhonu s iTunes. Budete však také moci snadno synchronizovat požadovanou hudbu a seznamy skladeb.

  1. Otevřete iTunes
  2. Použijte kabel Lightning a připojte svůj iPhone k počítači
  3. Počkejte, až iTunes rozpozná váš iPhone
  4. Přejít na „Souhrn“

Od této chvíle se na obrazovce zobrazuje spousta různých informací. Než budete pokračovat, měli byste se ujistit, že se nacházíte na obrazovce „Synchronizovat hudbu“.

  1. Přepnout „Synchronizovat hudbu“
  2. Vyberte „Vybrané seznamy skladeb, umělce, alba a žánry.“
  3. V sekci Seznamy skladeb vyberte svůj Chytrý seznam skladeb
  4. Klepněte na Hotovo

Pokud synchronizujete svůj iPhone s iTunes poprvé, může počáteční proces chvíli trvat. Jen buďte trpěliví jako iTunes a váš iPhone musí zajistit, aby byly na stejné stránce.

Jakmile jsou vaše chytré seznamy skladeb synchronizovány, můžete přejít na svůj iPhone. Otevřete aplikaci Hudba a přejděte do části „Seznamy skladeb“ v části „Knihovna“. Váš nový chytrý seznam skladeb se zobrazí v seznamu a můžete zahájit párty.

Závěr

Někteří lidé rádi dolaďují seznamy skladeb pouze na svých zařízeních. Pokud však máte obrovskou hudební knihovnu, může to být skličující úkol.

Inteligentní seznamy skladeb usnadňují život. To platí zejména u všech různých kritérií, která lze přidat.

Dejte nám vědět některá z vašich předvoleb pro inteligentní seznamy skladeb a ať už je chcete raději použít, nebo si vytvořit vlastní.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found