Jak nakupovat nebo prodávat zařízení Apple, která mají plány AppleCare +

Všechna zařízení Apple mají standardní záruku. Kupující mohou také rozšířit záruku (a získat další výhody) s plánem AppleCare +. To je docela jednoduché. Méně jednoduché však je, jak funguje nákup nebo prodej použitého zařízení s AppleCare +.

Od konkrétních podrobností o vlastnictví AppleCare + až po to, jak by se dalo toto vlastnictví převést, existuje ohledně procesu několik otázek.

Příbuzný:

  Máte otázky. Máme odpovědi. Tady je to, co potřebujete vědět o přenosu AppleCare +.

  Je plán AppleCare + přenositelný?

  Plán AppleCare + je technicky přenositelný, ale celý proces je o něco složitější.

  Nejprve je AppleCare + připojen k zařízení, nikoli k vlastníkovi. To znamená, že kdokoli, kdo zařízení vlastní, bude moci plán AppleCare + používat.

  Ale Apple má proces, který umožňuje převést skutečné vlastnictví plánu AppleCare +. Má to dobrý důvod: zatímco pokrytí AppleCare + je vázáno na konkrétní zařízení, skutečné vlastnictví tohoto pokrytí je vázáno na původního kupujícího.

  Vzhledem k tomu, že Apple umožňuje vrácení peněz na plány AppleCare, mohlo by to při nákupu a prodeji použitých produktů iPhone způsobit určitou skrovnost.

  Například temný prodejce by mohl na Craigslistu vypsat a prodat iPhone s pokrytím AppleCare +. Pokud však vlastnictví plánu AppleCare + není převedeno na nového vlastníka, může stejný prodejce získat náhradu za svůj plán AppleCare + za zařízení, které již nemá.

  To samozřejmě nechává nového kupce smůlu.

  Běžný problém, jako je výměna obrazovky, může stát $$$ bez AppleCare.

  Mějte také na paměti, že nic z toho neplatí pro plány AppleCare, které jsou placeny měsíčně. Tyto plány jsou vázány na fakturační údaje Apple ID uživatele a nejsou přenosné.

  Nákup a prodej zařízení s plány AppleCare +

  To nás přivádí k nákupu a prodeji zařízení s AppleCare +. Tady jsou dvě klíčové věci, které byste o tom měli vědět.

  Prevence krádeží a ztrát je dobré krytí.
  • Měl bych Koupit zařízení s AppleCare +? Ano, AppleCare + stojí za peníze. Jen se ujistěte, že vlastnictví plánu je na vás převedeno předem.
  • Mám prodat zařízení s AppleCare +? Ano, a měli byste za to účtovat odpovídající částku. Doporučujeme vzít celkovou cenu, rozdělit ji na dobu pokrytí a odečíst zbývající čas. Opět byste však měli převést vlastnictví svého plánu AppleCare na nového vlastníka zařízení.

  Jak převést plán AppleCare + na novou osobu

  Nyní, když znáte podrobnosti o přenositelnosti AppleCare, je zde následující postup, jak skutečně přenést pokrytí AppleCare + na nové zařízení.

  To byste měli udělat u všech použitých produktů Apple s plánem AppleCare, který prodáváte. Měli byste se také ujistit, že tento proces probíhá, kdykoli si koupíte zařízení Apple s pokrytím AppleCare.

  Nejprve udělejte tyto věci

  Než se pustíte do skutečného přenosu plánu AppleCare +, musíte mít několik věcí v pořádku. Zde budete potřebovat:

  • Číslo smlouvy AppleCare +: Najdete jej na stránce Moje podpora společnosti Apple. Stačí vyhledat číslo AppleCare připojené k vašemu zařízení.
  • Sériové číslo zařízení pod AppleCare +: Obecně jej najdete na stránce O aplikaci (Nastavení> Obecné> O systému iOS, nabídka Apple> O tomto Macu v systému macOS).
  • Originální doklad o prodeji pro plán AppleCare a zařízení.

  Také stojí za to zkontrolovat skutečné pokrytí a zjistit, zda je váš konkrétní plán AppleCare způsobilý k přenosu. Zde můžete zkontrolovat své pokrytí a zde si přečíst podmínky plánu.

  Kontaktujte Apple

  Jakmile máte všechny předchozí věci v pořádku, můžete ve skutečnosti pokračovat v přenosu AppleCare +. Je to docela snadný proces, ale vyžaduje kontaktování společnosti Apple.

  Společnost Apple můžete kontaktovat přímo pomocí jedné z níže ověřených metod.

  • Kontaktujte Apple online.
  • Kontaktujte podporu Apple prostřednictvím telefonního hovoru. Řekněme, že potřebujete pomoc s převodem produktu AppleCare.
  • Můžete také poslat dopis společnosti Apple s příslušnou dohodou a čísly zařízení. Další informace o této metodě najdete na vlastních webových stránkách společnosti Apple.

  Jakmile se s Apple spojíte, provede vás zbývajícími kroky k přenesení plánu AppleCare. Nepřidáváme k tomu žádné další podrobnosti.

  Jak získat náhradu za AppleCare +

  Jak jsme již dříve zmínili, můžete také získat náhradu za jakýkoli nevyužitý potenciál plánu AppleCare nebo AppleCare +.

  To je užitečné, pokud chcete zařízení prodat, ale kupující nechce nebo nepotřebuje další pokrytí. Existuje několik dalších kroků, ale překoná váš plán pokrytí, který bude zbytečný.

  Kolik se vám vrátí, v zásadě závisí na tom, jak dlouho máte plán AppleCare.

  • Pokud svůj tarif AppleCare + zrušíte do 30 dnů od jeho zakoupení, dostanete plnou náhradu.
  • Pokud to bylo déle než 30 dní, dostanete náhradu na základě procenta „nevypršeného pokrytí AppleCare“, říká Apple. K dispozici je také storno poplatek ve výši 25 nebo 10 procent z poměrné částky - podle toho, která z nich je nižší.

  Stojí za zmínku, že Apple také odečte hodnotu jakékoli služby, kterou jste provedli na svém iPhone, od vrácení peněz, které dostanete zpět.

  Jak přenést AppleCare + do nového zařízení

  Jak jsme již uvedli, AppleCare + je svázáno se zařízením, se kterým bylo zakoupeno. Ve skutečnosti však existuje způsob, jak toto pokrytí přenést na nové zařízení Apple stejného typu.

  Apple poznamenává, že uživatelé mohou přenášet produkty „mezi (svými) vlastními zařízeními, která jsou stejného typu produktu, a to do 30 dnů od nákupu (jejich) původního zařízení.“

  To znamená, že pokud si například koupíte iPhone XS, ale opravdu jste chtěli iPhone XS Max, můžete prodat první telefon a koupit druhé zařízení. Odtud můžete přenést pokrytí AppleCare + do nového zařízení. 30denní časový rámec samozřejmě užitečnost omezuje. Pokud to však potřebujete, stále existuje možnost.

  Pokud jde o způsob přenosu AppleCare z jednoho zařízení na druhé, je proces v zásadě stejný jako převod AppleCare + na nového vlastníka. Spojte své zařízení a čísla dohod a kontaktujte společnost Apple - mějte však na paměti, že pro staré i nové zařízení budete potřebovat účtenky a sériová čísla.

  Poznámka o mezinárodním prodeji a AppleCare

  Pokud kupujete a prodáváte zařízení Apple s tarifem AppleCare na mezinárodní úrovni, měli byste vědět několik věcí.

  Za prvé, pouze vybrané plány AppleCare poskytují globální pokrytí. To zahrnuje plány AppleCare pro Apple Watch, Mac, iPod, Apple TV a Apple Display.

  Můžete si koupit AppleCare pro kterékoli z těchto zařízení v jedné zemi a být chráněni v jiné. Konkrétní dostupnost služby samozřejmě závisí na zemi.

  Na druhou stranu plány AppleCare pro jiná zařízení Apple - například iPhony nebo iPady - neposkytují globální pokrytí. Pokud si koupíte tarif AppleCare v USA, budete jej moci používat pouze v USA

  Taky, Samotný AppleCare + není k dispozici ve všech oblastech. U globálně pokrytých zařízení budete moci získat servis v regionech, ve kterých je k dispozici.

  Upozorňujeme, že nic z toho se nevztahuje na standardní záruku dodávanou se všemi novými produkty Apple. Mezinárodní záruční zákony jsou komplikované, takže se jimi zde nebudeme zabývat. Vyhledejte záruční podmínky ve vaší konkrétní oblasti nebo zemi.

  Plány AppleCare + jsou záchranou života, pokud jde o ochranu vašich zařízení Apple. Pokud a kdy kupujete a prodáváte použité zařízení Apple, nezapomeňte provést veškerou náležitou péči pomocí našich výše uvedených tipů, abyste byli chráněni.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found