Nelze obnovit ze zálohy iOS 12.3.2? Zde je problém

Pokud v současné době máte iPhone 8 Plus se systémem iOS 12.3.2, může být chytré vyhnout se nákupu nového iPhone. Je to proto, že na novém iPhone nebudete moci obnovit zálohu.

Tento problém je zdánlivě výsledkem dohledu ze strany společnosti Apple. Pokud ale upgradujete z iPhone 8 Plus na jakékoli novější zařízení, mohlo by to způsobit určité problémy. Zde byste měli vědět (a také možné řešení, pokud jste si již koupili nové zařízení).

Problém

Pokud obnovujete ze zálohy iOS 12.3.2, můžete narazit na tuto nebo podobnou chybovou zprávu.

Společnost v zásadě vydala iOS 12.3.2, aby opravila konkrétní chybu na iPhone 8 Plus. Tato aktualizace byla vydána pouze pro konkrétní model iPhone - to znamená, že nejnovějším softwarem dostupným pro iPhone XS nebo iPhone 7 je iOS 12.3.1.

To způsobuje problémy, pokud aktuálně máte iPhone 8 Plus se systémem iOS 12.3.2 a chcete provést obnovení z této zálohy. (Můžete zkontrolovat, jakou verzi používáte, v Nastavení -> Obecné -> O aplikaci.)

Pokud jste zařízení zálohovali při používání systému iOS 12.3.2, nebudete jej moci z této zálohy obnovit na novém zařízení.

Je to proto, že iOS 12.3.2 je technicky „novější“ verze iOS než nejnovější verze pro všechna zařízení Apple, což je iOS 12.3.1.

Problém má dopad na zálohování iTunes na Macu nebo PC nebo na zálohy vytvořené a uložené na iCloudu.

Už jsme viděli několik zpráv o předchozích majitelích iPhone 8 Plus, kteří se pokoušeli upgradovat na iPhone XS, iPhone XS Max nebo iPhone XR a nemohli se obnovit ze své nejnovější zálohy. Je zřejmé, že to je problém pro každého, kdo právě rozdvojil spoustu peněz za nový lesklý iPhone.

Řešení, když se vám nedaří obnovit ze zálohy iOS 12.3.2

Při registraci do veřejné beta verze si určitě stáhněte iOS 12.4, ne iOS 13.

Snad nejjednodušší je vyhnout se upgradu iPhonu

 • Pokud máte iPhone 8 Plus s nejnovějším softwarem a přemýšleli jste o získání nového iPhone, prostě se mu vyhněte, dokud nebude k dispozici aktualizace po iOS 12.3.2 (například iOS 12.4), která bude vydána pro širší škálu zařízení

Pro mnoho uživatelů to nebude nejvhodnější. A pokud jste si již zakoupili nové zařízení, na které chcete upgradovat, tato rada vám nepomůže.

Naštěstí může existovat několik řešení, pokud jste ochotni vynaložit trochu úsilí na vyřešení problému

 • Aktualizace na iOS 12.4 Beta
 • Nejjednodušší způsob, jak tento problém obejít, je instalace nejnovější veřejné beta verze iOS 12.4 na „cílové zařízení“ (nový iPhone, do kterého chcete obnovit zálohu)
 • Zaregistrujte se do veřejného beta programu společnosti Apple na tomto odkazu. Budete se muset přihlásit pomocí svého Apple ID a souhlasit s podmínkami
 • Jakmile se dostanete na stránku Průvodce veřejnými betami, klepněte na zaregistrujte své zařízení iOS v nabídce Začínáme
 • Přejděte dolů na Instalovat profil. Nezapomeňte vybrat konfigurační profil iOS 12 a ne iOS 13. Bude malý odstavec začínající slovy „Nejste připraveni na iOS 13?“
 • Klepněte na odkaz („… stáhnete si zde konfigurační profil iOS 12“)
 • Klepněte na Nainstalujte v pravém horním rohu
 • Budete muset zadat přístupový kód a znovu klepnout na Instalovat
 • Restartujte iPhone, aby se změny uložily
 • Jakmile se váš iPhone restartuje, proces aktualizace je v zásadě stejný jako obvykle. Stačí jít na Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru a klepněte na Stáhnout a nainstalovat v iOS 12 Public Beta.

Nyní byste měli být schopni obnovit zálohu iOS 12.3.2 na nové zařízení se systémem iOS 12.4.

Za normálních okolností nikdy nedoporučujeme instalovat beta software na váš každodenní ovladač.

Ale iOS 12.4 beta je rozumně stabilní vydání. A pokud Apple nevydá novou verzi iOS 12.3.X, je to nejjednodušší a nejbezpečnější způsob, jak získat zálohu iOS 12.3.2 na vašem zařízení. Pamatujte, že mluvíme o beta verzi iOS 12.4, ne iOS 13 beta.

Ten druhý software (iOS13 beta) bude do jisté míry rušivější než iOS 12.4 - takže pokud nerozumíte rizikům a nechcete je přijmout, důrazně doporučujeme se jim vyhnout.

Další možnosti, pokud vaše zařízení nemůže obnovit zálohu ze systému iOS 12.3.2

Existuje několik různých možností, jak vyřešit tento problém, ale to, zda vám budou užitečné, záleží na vašich okolnostech

 • Čtenář Benji použil toto kreativní řešení: vytvořte zálohu iTunes v počítači, najděte záložní složku a otevřete soubor info.plist v dobrém textovém editoru (Benji doporučuje Sublime). Klíč verze produktu který by měl mít hodnotu „12.3.2„A jednoduše jej upravit na„12.3.1„A uložte soubor (s původním názvem.) Tento hack trik iTunes, když si myslí, že záloha 12.3.2 je starší verze 12.31.1. Benji to udělal bez problémů a používal to týdny od provedení této změny
 • Pokud máte trpělivost, můžete ji jednoduše počkat, dokud Apple nevydá iOS 12.4 nebo bodovou aktualizaci na iOS 12.3. Aktualizujte svůj iPhone 8 Plus, zálohujte jej a měli byste být připraveni, až přijde čas na upgrade
 • Můžete také zkusit downgradovat svůj iPhone 8 Plus na iOS 12.3.1. Pamatujte, že tato metoda není společností Apple schválena a vyžaduje trochu know-how a další úsilí

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found