Jak zkontrolovat baterii AirPods na zařízeních iPhone, Watch, Mac a Android

Udržování nabití AirPodů je důležité, zvláště když jste na cestách. Dobrou zprávou je, že kontrola baterie AirPods je poměrně jednoduchá. Ke kontrole stavu nabití každého z vašich AirPodů i nabíjecího pouzdra můžete použít svůj iPhone, iPad, iPod touch nebo Mac.

Ukážeme vám dokonce, jak zkontrolovat baterii AirPods z telefonu Android pomocí aplikací třetích stran!

Jak zkontrolovat baterii AirPods na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

Apple integroval integraci s iOS a AirPods. Propojení iPhone a AirPods je nejjednodušší proces pro všechna Bluetooth sluchátka v okolí. A je to úplně stejné i u iPadu nebo iPodu touch.

Jakmile tyto produkty synchronizujete dohromady, váš iPhone vás upozorní, když vám dojde baterie AirPods. Pokud však chcete svou baterii AirPods neustále sledovat, použijte níže uvedené metody.

Otevřete nabíjecí pouzdro AirPods

Po otevření pouzdra se zobrazí vyskakovací okno, které ukazuje vaši baterii AirPods.

Po synchronizaci vašich AirPods byste měli na svém iPhone vidět vyskakovací okno pokaždé, když otevřete víko nabíjecího pouzdra. Toto vyskakovací okno zobrazuje výdrž baterie vašich AirPodů a samotné nabíjecí pouzdro.

Pokud má jeden AirPod jiné procento baterie než druhý, zobrazí se to také ve vyskakovacím okně.

Uzavřením pouzdra nebo vyjmutím AirPodů toto vyskakovací okno zmizí. Případně místo toho klepněte na prázdné místo na dotykové obrazovce iPhonu, iPadu nebo iPodu.

Použijte widget Baterie

Widget Baterie vám poskytuje rychlý přehled o úrovních baterie.

Dalším způsobem, jak sledovat výdrž baterie vašich AirPodů, je použití Baterie widget. Tento widget můžete přidat do zobrazení Dnes nebo s vydáním iOS 14 můžete widget přidat také na domovskou obrazovku.

Widget Baterie zobrazuje vaše AirPods nebo nabíjecí pouzdro, pouze pokud je odstraněn alespoň jeden z AirPodů.

Widget se ve výchozím nastavení nezobrazuje, takže je třeba jej přidat:

 1. Klepnutím a podržením na domovské obrazovce přejděte do režimu Jiggle.
 2. Klepněte na ikonu Přidat (+) v levém horním rohu.
 3. Přejděte dolů a vyberte Baterie.
 4. Vyberte požadovanou velikost widgetu Baterie a klepněte na Přidat widget.
 5. Přetažením můžete widget přesunout kamkoli chcete.

Případně přejděte dolů do dolní části zobrazení Dnes a klepněte na Upravit pro přidání widgetu do zobrazení Dnes.

Nevidíte levou nebo pravou baterii AirPod?

Pokud widget zobrazuje pouze váš kombinovaný poplatek za AirPods, vložte jeden AirPod zpět do pouzdra AirPods nebo jeden odeberte. Widget by měl téměř okamžitě aktualizovat informace o baterii pro levý i pravý AirPods a nabíjecí pouzdro.

Nevidíte stav baterie nabíjecího pouzdra?

Nabíjecí pouzdro AirPods se vypne, když jsou oba AirPods uvnitř se zavřeným víkem. Otevřete víko nebo odeberte alespoň jeden AirPod, aby se úroveň baterie zobrazila ve widgetu baterií.

Požádejte Siri o kontrolu baterie AirPods

Posledním způsobem, jak zkontrolovat životnost baterie AirPods na vašem iPhone, je pomocí Siri. Stačí se zeptat Siriho: „Jak je na tom baterie na mých AirPodech?”

Zeptejte se Siri: „Jak je na tom baterie na mých AirPodech?“

Siri reaguje s množstvím zbývající baterie ve vašich AirPodech, takže můžete hudbu stále pumpovat.

Jak zkontrolovat úroveň baterie AirPods na Apple Watch

Pro nevědomky vám Apple také umožnil spárovat vaše AirPods s Apple Watch. Tato funkce je vhodná pro ty, kteří mají Apple Watch s podporou LTE pro telefonní hovory, ale můžete také poslouchat hudbu.

Pokud jste telefon nechali doma nebo ve skříňce v tělocvičně, měli byste vědět, kolik šťávy zbývá. Naštěstí existuje rychlý a snadný způsob, jak zkontrolovat životnost baterie AirPods v hodinkách Apple Watch.

Vše, co musíte udělat, je přejet prstem nahoru ze spodní části hodinek Apple Watch. Tato akce otevře Control Center a vy můžete klepnout na widget baterie v levém horním rohu.

Odtud uvidíte výdrž baterie Apple Watch s připojenými AirPods uvedenými níže.

Jak zkontrolovat baterii AirPods na počítači Mac

Na přední straně Apple je posledním produktem, který můžete použít ke kontrole výdrže baterie vašich AirPods, Mac. Po spárování existuje celkem snadný způsob, jak to zjistit.

Vše, co musíte udělat, je kliknout na symbol Bluetooth na liště nabídek vašeho Macu. Vezměte kurzor, zvýrazněte AirPods a poté se zobrazí podnabídka, která vám ukáže všechny tyto informace.

Tato nabídka vám umožní odpojit se spolu s zobrazením levé a pravé baterie AirPods. Zbývající baterii pouzdra AirPods můžete dokonce vidět, pokud potřebujete vědět, zda je čas na nabití.

Případně otevřete Předvolby systému> Bluetooth okno pro zobrazení informací o AirPods.

Jak zkontrolovat baterii AirPods v systému Android

Zábavné na AirPodech je, že každý chce sadu, i když nemá iPhone.

Jelikož tyto produkty pocházejí od společnosti Apple, nemůžete po vybalení zkontrolovat úroveň nabití svých AirPodů v zařízení Android. To znamená, že musíte použít aplikaci třetí strany z obchodu Google Play.

AirBattery vás upozorní na uzamčené obrazovce. Otevřete AirBattery a získejte další informace o baterii AirPods.

Existuje poměrně málo různých možností, ze kterých si můžete vybrat, ale náš výběr by byl AirBattery. Důvodem tohoto výběru je kompatibilita se sluchátky Beats, která používají stejný čip H1 nebo W1.

Aplikace je zdarma ke stažení, i když obsahuje několik reklam. Chcete-li se těchto reklam zbavit, je k dispozici nákup v aplikaci.

AirBattery funguje docela hladce, protože můžete vidět úroveň baterie jak pro AirPods, tak pro doprovodné pouzdro. Vidění životnosti baterie pouzdra je jako vždy možné pouze po otevření.

Snad nejvíce vzrušující funkcí AirBattery je detekce do uší, která pracuje s nesčetnými streamovacími službami. Patří mezi ně Netflix, Apple Music, Hudba Google Play a Spotify.

Pokud pro vás AirBattery nefunguje, máte několik dalších možností:

  Jak zkontrolovat jednotlivé AirPods nebo baterii nabíjecího pouzdra

  Widget baterie může zobrazovat oba vaše AirPods společně.

  Pokud nevidíte samostatný stav baterie pro levý a pravý AirPod, zkuste ponechat nebo nasadit jeden AirPod do pouzdra a jeden do ucha.

  Výdrž baterie by se měla okamžitě aktualizovat podle informací vlevo, vpravo a případu.

  Ponechte si jeden AirPod v pouzdře, abyste viděli samostatné úrovně baterie pro každý AirPods.

  Udržujte své AirPods nabité!

  Vzhledem k tomu, že pouzdro AirPods pojme několik plných poplatků za vaše AirPods, je nejlepší umístit AirPods zpět do pouzdra, pokud je nepoužíváte. Pokud zjistíte, že se vaše AirPods nenabíjejí, podívejte se na našeho průvodce řešením problémů s AirPods, kde najdete tipy, jak je opravit.

  Poslední příspěvky

  $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found