Časovač vypnutí iPhone: Jak automaticky vypnout aplikace

Musím se přiznat. Noční doba je v naší domácnosti těžkým obdobím, kdy se snažíme dostat batolata a dokonce i babičku do postele ve slušnou hodinu. Naše iPady a iPhony se staly základní noční věcí pro malé i velké.

Čteme příběhy před spaním, hrajeme hry, sledujeme některé pořady Netflixu, posloucháme hudbu a dokonce se naladíme na fotbalové hry. A babička ráda v noci poslouchá rozhlasové programy Old Time! Potřebujeme dobrý staromódní časovač!

Naše nejmladší ve věku 5 let miluje hraní her těsně před spaním a obvykle hrajeme hudbu, abychom jí na konci dne pomohli odpočinout a doufejme, že uspí.

Ale často je to snaha přimět ji, aby iPad položila a skutečně šla spát, i když je zjevně unavená. Abychom si udrželi zdravý rozum, opravdu se chceme vyhnout boji a slzám každou noc.

To, co opravdu potřebujeme, je časovač spánku iPhone, který automaticky vypne vše, aby naše batole spalo a my jsme si před spaním také udělali trochu času pro sebe. A babička to také potřebuje!

Až příliš často se probouzíme v časných ranních hodinách a z jejího pokoje slyšíme hlasité zvuky, jen abychom zjistili, že svůj iPad nechala hrát při představeních zády k sobě. Možná usne, ale my ostatní jsme vzhůru!

A samozřejmě, že vaše iDevices budou hrát celou noc, znamená probuzení mnoha zařízení s vybitou baterií - to není dobré pro ty z nás, kteří sdílejí naše iDevices!

Žádný časovač vypnutí iPhone, tak co dělat?

Navzdory mým hodinám zkoumání neexistuje univerzální řešení pro automatické vypnutí zařízení iDevice po určitém čase. Alespoň zatím ne! Zdá se, že Apple stanoví některá přísná pravidla pro vývojáře aplikací.

Apple omezuje, jak aplikace pro iOS ovlivňují iPhone, iPady a další iDevices. Část těchto omezení neumožňuje aplikacím rozhodnout, kdy se ostatní aplikace zavřou. A nedovolit žádným aplikacím uspávat zařízení iOS. Ale tohle je PŘESNĚ TAK to, co se snažíme dělat, tj. zavřít rádio, hudbu, hru nebo film a přejít přímo do režimu spánku.

Stále však existuje několik řešení, která fungují v tandemu a pokrývají moje batole i noční použití jejich zařízení iDevices mojí babičkou.

Aplikace Hodiny

Aplikace Apple Stock Clock má vestavěný časovač a na konci seznamu možností v části „When Tine Ends“ je „Stop Playing“. Zdá se, že použití této možnosti funguje pro hudbu a audioknihy, ale (bohužel) nefunguje pro všechno.

A neexistuje žádné tvrdé a rychlé pravidlo, kdy to bude fungovat. Osvědčeným postupem je otestovat to na aplikaci, o které doufáte, že s touto sadou časovačů skončí. Vyzkoušejte si to na svém iPhonu, iPadu nebo iDevice a zjistěte, které aplikace třetích stran fungují a které ne.

Nastavení časovače hodin

  1. Spusťte aplikaci Hodiny
  2. Klepněte na ikonu Časovač vpravo dole
  3. Nastavte časovač na požadované hodiny a minuty
    1. To je doba, po kterou chcete, aby časovač běžel - ne kdy chcete, aby se zastavil
  4. Klepněte na Když časovač skončí
  5. Procházejte všemi výběry a vyberte Zastavit přehrávání
  6. Vpravo nahoře vyberte Nastavit
  7. Spusťte časovač výběrem Start

Hudební aplikace

Pokud vy nebo váš blízký rád posloucháte hudbu v noci, abyste pomohli usnout, existuje další způsob, jak hudbu zastavit. I když stále neexistuje časovač, deaktivace automatického přehrávání a opakování umožní vaší hudbě hrát jednou a hotovo.

Takže poslední skladba přehraje vše, co se zastaví, a vaše zařízení iDevice jde spát. Doporučujeme vytvořit seznam skladeb před spaním a poté jej nechat přehrát až do konce a vaše zařízení iDevice se v podstatě vypne do režimu spánku.

Aplikace YouTube Kids

Navždy jsem hledal časovač na YouTube, protože na YouTube často hledáme nebo posloucháme věci. Ale nemohl jsem najít časovač bez ohledu na to, kam jsem se podíval.

V tomto průzkumu jsem však našel aplikaci You Tube pro děti s názvem YT Kids, která má skutečně zabudovaný časovač!

zdroj: You Tube

YT Kids vyžaduje, aby „dospělí“ zadali kód poskytnutý YT Kids, který samozřejmě funguje pouze se skutečně, opravdu malými dětmi.

Obsah YT Kids je upravován pomocí automatizovaného systému YT. Ale jak vy, vaše dítě nebo kdokoli jiný začne sledovat videa, aplikace začne doporučovat videa na základě vašich vyhledávání a zobrazení.

Jako FYI se YT Kids snaží zahrnout obsah, který je označen jako vhodný pro děti, ale mohou být zahrnuta i videa, která jsou mimo vaši definici vhodného.

Mějte tedy na paměti! A pokud najdete video, které se týká, můžete jej nahlásit. K dispozici je také možnost zapnout nebo vypnout vyhledávání podle toho, co pro své děti myslíte nejlépe.

Jakmile jste uvnitř aplikace, klepnutím na ikonu zámku otevřete odemknutí přístupového kódu „Pouze dospělí“ - zde buď zadáte zadaný přístupový kód, nebo si nastavíte vlastní.

Jakmile je přístupový kód odemčen nebo nastaven, máte přístup k nastavení a možnostem časovače. Klepnutím na časovač otevřete posuvník a nastavíte časový limit od 1 do 120 minut. Po nastavení začněte stisknutím tlačítka Start Timer. Až čas vyprší, aplikace se uzamkne.

A další aplikace

Mnoho aplikací obsahuje časovače. Pandora, OldTimeRadio a další obsahují časovače, které nastavíte ručně.

Jiné, například Amazon Video, obsahují nastavení, která vám umožní vypnout automatické přehrávání. Netflix má také tuto funkci, ale musíte vypnout automatické přehrávání a přejít na svůj účet do Nastavení přehrávání.

Jsem si jistý, že existuje spousta aplikací, které umožňují určitou verzi časovače nebo deaktivovat automatické přehrávání v rámci jejich individuálních nastavení nebo prostřednictvím nastavení vašeho účtu.

Stále nám chybí univerzální časovač, který funguje pro všechny aplikace a všechny typy obsahu.

Nastavte svůj automatický zámek

Auto-lock je iPhone nebo jiná funkce iDevice, která jej uvede do režimu spánku a uzamkne obrazovku po uplynutí určené doby, kdy se nepoužívá. Zařízení uvede do režimu spánku, aby šetřilo energii.

A to je docela pohodlná funkce. Přepnutí automatického zámku na Nikdy znamená, že vaše zařízení iDevice nepůjde spát. V důsledku toho vybije baterii.

Jednou z prvních věcí, které musíte udělat, je využít sílu automatického zámku nastavením na určený čas namísto Nikdy. Možnosti zahrnují 2, 5, 10 nebo 15 minut.

Přejeme si, aby Apple zahrnoval delší časové úseky, jako je 30, 60 a dokonce 120 minut. Ale v tuto chvíli jsou tyto nižší časové intervaly naší jedinou možností.

Časový interval automatického zámku můžete změnit v nabídce Nastavení> Displej a jas> Automatické uzamčení.

A konečně několik PParent-FriendlyApps!

Hledáte aplikaci, která funguje jako časovač automatického vypnutí pro váš iPad, iPhone nebo jiné iDevice?

Nebo chcete vy nebo váš blízký jen zapnout Netflix nebo podobné, hodit film a doufejme, že usnete s iPadem nebo jiným zařízením iDevice nastaveným na automatické vypnutí za 1 nebo 2 hodiny?

Pokud to zní jako vaše domácnost, nejste sami! A naštěstí existuje spousta placených aplikací, které tvrdí, že dělají svou práci.

Aplikace ParentKit

ParentKit je v podstatě monitorovací aplikace pro rodiče. Ale také to umožňuje rodičům naplánovat použití iDevice, takže si můžete vybrat, co vaše děti (nebo jiné blízké) sledují, a KDYž to sledují.

Umožňuje vám také blokovat aplikace, filmy, televizní pořady a hudbu na základě hodnocení věku. A ParentKit vám dává možnost vypínat a zavírat aplikace v určitých časech. Upozornění je, že při nastavování plánu platí tento plán pro VŠECHNY aplikace.

ParentKit je řízen nadřazeným nebo jiným zařízením iDevice, které funguje v podstatě jako dálkové ovládání pro iPad, iPhone nebo jiné zařízení iDevice dítěte nebo někoho blízkého. Jakmile je aplikace ParentKit stažena do nadřazeného zařízení, zobrazí se výzva k nastavení profilů pro zařízení všech dětí nebo blízkých, která chcete spravovat.

Jakmile je nainstalován profil ParentKit, rodiče nastaví plán přístupu každého dítěte k Safari, zakoupeným aplikacím a médiím na každém zařízení, na kterém je ParentKit povolen. Pak je každé zařízení naplánováno a řízeno samostatně, a to vše z „vzdáleného“ zařízení rodiče.

ParentKit nabízí měsíční bezplatnou zkušební verzi, po které následuje služba placeného předplatného na 6 měsíců nebo 1 rok. Počet profilů nebo zařízení, které můžete mít, není nijak omezen. Ve vašem placeném předplatném jsou zahrnuty všechny vaše děti a blízké a jejich zařízení.

Kidtrol aplikace pro iPhone

Podobně jako ParentKit, Kidtrol pomáhá rodičům ovládat a omezovat používání telefonu a umožňuje vám vzdáleně deaktivovat nebo blokovat aplikace třetích stran na jakémkoli připojeném zařízení iPhone, iPad nebo iPod. Kidtrol také nabízí funkce plánování a na vyžádání.

Dávají vám možnost ovládat používání telefonu na iDevices vašeho dítěte nebo milovaného člověka přímo z vašeho vlastního iPhone. Nastavíte plány iDevice a necháte aplikaci Kidtrol dodržovat tento nastavený plán automaticky každý den.

Funkce plánování Kidtrol vám umožňuje nastavit čas dne a dny v týdnu, kdy chcete deaktivovat nebo uzamknout aplikace pro mobilní zařízení vašeho dítěte. Nastavení času na studium a domácí úkoly, večerku, večeři a oddechové časy je tedy snadné.

Když se blíží naplánovaný čas, aplikace Kidtrol nastartuje a deaktivuje nebo uzamkne aplikace třetích stran. Můžete dokonce nastavit řadu plánů deaktivace nebo uzamčení telefonů v různých dnech nebo časech.

K dispozici je také funkce On Demand. To vám umožní okamžitě deaktivovat zařízení kdekoli od 5 minut do dvanácti hodin. A existuje možnost „Dokud neřeknu“, která vybrané telefony uzamkne na dobu neurčitou.

KidTrol nabízí zkušební verzi, po které následuje měsíční předplatné ve výši 2,99 USD nebo 29,99 USD ročně.

Díky tomu je vše vhodné pro děti

Pokud stejně jako já máte mladého, který neustále tlačí na tlačítka na obrazovce, je skvělá volba nastavení zařízení iDevice do toho, čemu říkáme „Dětský režim“. Omezení přístupu k jedné aplikaci pomáhá rodičům ovládat prostředí iDevice a děti se dost rychle učí, že stisknutí na obrazovce nic nedělá. A tak začnou věnovat pozornost spíše obsahu v zařízení než samotné iDevice.

A „Dětský režim“ není jen pro děti! Je to skvělé pro každého, kdo bojuje s rozptýlením nebo kdo potřebuje trochu další pomoci při orientaci ve složitém světě iDevices. Využívá jednu z nejlepších funkcí iOS, řízený přístup! Pokud to zní jako něco, co by vaše rodina mohla použít, podívejte se na náš komplexní článek o řízeném přístupu a dětském režimu.

Zabalit

Doufejme, že Apple brzy aktualizuje iOS tak, aby obsahoval časovač automatického vypnutí, který funguje univerzálně. Do té doby musíme dát dohromady kousky z různých zdrojů, včetně nastavení aplikace, použití aplikace Hodiny na skladě a dokonce i nastavení nebo resetování automatického zámku.

To vše znamená, že musíme investovat čas do nalezení řešení, které nejlépe funguje pro naši rodinu a pro naše konkrétní potřeby.

Doufejme, že vás tento článek nasměruje správným směrem a vyzbrojí vás fungujícími strategiemi. Pokud jste našli metody, které nejsou zmíněny a které se zdají být v souladu s účtem, sdílejte je v sekci komentáře. Rádi slyšíme další tipy a triky od vás, našich čtenářů.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found