iCloud Keychain Verification and Setup, A Quick Primer

Zabezpečení klíčenky na iCloudu zahrnuje více než pouhé zaškrtnutí políčka v předvolbách icloudu. Je nutné vytvořit bezpečnostní kód a použít jej k povolení synchronizace klíčenky napříč více zařízeními. Ověřovací kódy klíčenky jsou nedílnou součástí zabezpečeného nastavení. V tomto článku vás provedeme některými základními aspekty nastavení a budeme se zabývat několika problémy, se kterými se setkáte při nastavování a řešení ověřovacích kódů.

Proces základního nastavení

Na Macu můžete nastavit klíčenku na iCloudu tak, že začnete with> Předvolby systému a kliknete na ikonu iCloud. Když se posunete dolů v seznamu funkcí, najdete možnost Klíčenka. Zde jej můžete změnit zadáním svého Apple ID

Možnosti nastavení zabezpečení, které zde máte, jsou buď k nastavení a komplex bezpečnostní kód, náhodný bezpečnostní kód nebo nevytváří bezpečnostní kód vůbec. Pokud chcete použít klíčenku na více zařízeních, budete muset zvolit buď komplexní, nebo náhodný kód. Apple k ochraně klíčenky na iCloudu používá standardní šifrovací techniky.

Jakmile si vyberete metodu zabezpečení a dokončíte kroky, budete muset uvést číslo iPhone, které může přijímat ověřovací kódy. Vaše telefonní číslo se používá k odesílání zpráv k ověření transakcí při pokusu o povolení klíčenky na jiném zařízení.

Podobně si můžete nastavit klíčenku icloud pomocí svých zařízení iOS klepnutím na Nastavení> iCloud> Klíčenka a přepnutím tam.

Celkový proces, i když je občas spletitý, je docela snadný, jakmile dokončíte základní nastavení a povolíte ověřovací kódy atd. Mnoho lidí během tohoto počátečního nastavení čelí výzvám. Podívejte se prosím na náš článek o nastavení iCloud Keychain, který ukazuje proces nastavení krok za krokem.

Poskytneme několik pokynů ohledně běžných problémů souvisejících s ověřovacími kódy a texty iCloud Keychain.

Nelze najít můj ověřovací kód klíčenky na iCloudu 

Pokud se ocitnete v této situaci, můžete zkontrolovat několik věcí. Zjevné je zajistit, aby vaše zařízení mohlo přijímat SMS zprávy. Vyzkoušejte to tak, že požádáte někoho, aby vám poslal testovací zprávu a ujistěte se, že funguje. Klepněte na Nastavení> iCloud> Účet, poté klepněte na Klíčenka. Zkontrolujte, zda je telefonní číslo v části Ověřovací číslo správné. Pokud ne, zadejte správné číslo. Předpokládáme, že jste při zadávání svého telefonního čísla použili správnou „zemi“.

Ověřovací kód klíčenky na iCloudu nefunguje

To je divný případ, který se stane mnoha lidem během procesu ověřování. Správně jste nastavili klíčenku, zadejte své telefonní číslo a jste schopni přijímat kód klíčenky na svůj iPhone od Apple, ale když se pokusíte použít bezpečnostní kód na svém zařízení, dostanete od serveru odpověď „Nesprávně“.

Když se setkáte s tímto problémem, můžete zvážit resetování klíčenky na iCloudu. Odhlaste se ze svého účtu iCloud. Přihlaste se zpět a poté vyberte nabídku Apple> Předvolby systému> iCloud> Klíčenka. Až budete vyzváni k zadání bezpečnostního kódu, budete muset zvolit „Zapomenutý kód“. Klikněte na „Resetovat klíčenku“ a postupujte podle pokynů. Jakmile reset provedete, zkuste to.

Pokud ověřovací kód po obnovení nefunguje, možná budete muset kontaktovat podporu Apple a nechat je resetovat za vás.

Obdržel jsem ověřovací kódy klíčenky, které jsem nepožádal

Často se stane, že váš iPhone z čista jasna obdrží textovou zprávu s ověřovacím kódem. To může být alarmující, protože jste o to nepožádali. Nepanikařte. To se někdy může stát, když někdo omylem zadal číslo vašeho zařízení při nastavování účtu icloud klíčenky. Prstoklad prstů na jednom konci může způsobit poplachy na druhém konci.

Pokud narazíte na tento problém, nejlepší je zajistit, aby váš účet iCloud a odpovídající zařízení byly košer. Přihlaste se na iCloud.com. Klepněte na Nastavení a ujistěte se, že zobrazuje všechna správná zařízení, která používají účet iCloud. Odtud můžete odebrat všechna zařízení, která nemůžete rozpoznat, a resetovat hesla, abyste byli v bezpečí.

Nelze získat přístup k ověřovacímu kódu klíčenky na iCloudu, protože mám nové zařízení

Pokud si náhodou pořídíte nový iPhone s novým číslem, může k tomuto problému dojít, protože váš účet nebyl aktualizován novým telefonním číslem. Budete muset resetovat účet klíčenky icloud, abyste jej mohli používat ve svém novém zařízení. Postupujte podle pokynů pro resetování kódu shora a měli byste být dobří.

Používání klíčenky iCloud na sdíleném počítači Mac / Macbook

S pohodlím přichází odpovědnost. Uvědomil jsem si to při používání klíčenky iCloud na jednom z našich starých iMaců. IMac byl před časem nastaven pomocí klíčenky icloud. Bohužel také používáme tento stroj pro hosty a členy rodiny, protože zabírá roh v obývacím pokoji. V případě, že sdílíte svůj Mac s ostatními, možná budete chtít upravit způsob, jakým jste nastavili klíčenku na iCloudu.

Ve výchozím nastavení je klíčenka otevřená a heslo pro přístup k ní je stejné jako heslo pro přihlášení k účtu Mac. Chcete-li zamknout klíčenku, stačí spustit Nástroj Keychain Access na počítači Mac ze složky Utilities a klikněte na ikonu zámku v levém horním rohu okna.

Tato akce zabrání klíčence používat automatické přihlašovací údaje pro weby, bankovní účty, e-mailové účty atd. A zajistí, aby se čísla vašich kreditních karet nevyplňovaly automaticky. Vypnutí přihlašování Klíčenka je dobrý nápad, pokud necháte hosta používat váš počítač.

Keychain můžete znovu zapnout otevřením Keychain Access, opětovným kliknutím na zámek a zadáním hesla Keychain.

Pokud jste si koupili nový Mac nebo MacBook a chcete migrovat své klíčenky na iCloudu, měli byste se podívat na průvodce migrací zde.

souhrn

Doufáme, že vám výše uvedené tipy pomohly při nastavování a správě vašeho účtu klíčenky na iCloudu a při řešení problémů týkajících se ověřovacích kódů.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found