Rozdělená obrazovka iPadu nefunguje? Jak opravit

Někteří iFolks, jako já, milují používání rozdělené obrazovky na našich iPadech, ale jiní tuto funkci opravdu nenávidí!

Rozdělená obrazovka umožňuje zobrazit dvě aplikace, soubory nebo dokumenty vedle sebe. Je to skvělá funkce pro lidi, kteří potřebují odkazovat na dvě věci současně.

Nedávné verze iPadOS a iOS (11+) skutečně změnily způsob fungování rozdělené obrazovky na našich iPadech a je snadné se zmást a zjistit, že všechny ty věci, které jsme dělali, již nefungují!

iOS 11 představil nové způsoby přístupu k rozdělené obrazovce pomocí doku iPad. A s iPadOS jsou tyto funkce ještě vylepšenyApp Expose!

Pokud tedy rozdělené zobrazení iPadu nefunguje podle očekávání, přečtěte si tipy, jak iPad opravit.

Nebo pokud se ptáte sami sebe, jak se zbavím rozdělené obrazovky na svém iPadu, ukážeme způsoby, jak se zbavit všech těch otravných rozdělených obrazovek!

Postupujte podle těchto rychlých tipů, jak ve vašem iPadu pracovat s rozdělením obrazovky nebo přejetím prstem

 • Zkontrolujte nastavení multitaskingu a zapněte jej Povolit více aplikací
 • Když přidáváte druhou aplikaci, přetáhněte ji na pravý nebo levý okraj obrazovky a otevřete aplikaci do zobrazení rozdělené obrazovky
 • Dočasně změňte orientaci obrazovky z režimu na výšku na šířku nebo naopak
 • Restartujte nebo vynuťte restart zařízení
 • Snaž se resetování všech nastavení

Proč na mém iPadu nefunguje rozdělená obrazovka?

Pozoruhodné je, že ne všechny aplikace podporují rozdělené zobrazení (rozdělená obrazovka). Zejména spousta aplikací třetích stran nepodporuje rozdělené zobrazení, takže než se domníváte, že rozdělené zobrazení nefunguje, vyzkoušejte to pomocí některých nativních aplikací aplikace jako Safari, Poznámky nebo Zprávy.

Při testování funkce děleného zobrazení nezapomeňte tuto druhou aplikaci přitáhnout k levému nebo pravému okraji iPadu.

Upgradujete z iOS 10 a nižší? Tato multitaskingová gesta a přejíždění funkcí již v iOS 11+ a iPadOS nefungují

 • Otevřením poslední aplikace, kterou jste použili, přejetím prstem doleva na prostředním pravém okraji obrazovky
 • Chcete-li změnit aplikaci, přejeďte prstem dolů po pravé horní části obrazovky a klepněte na aplikaci, kterou chcete použít
 • Stará metoda přejetí aplikace přejetím zprava (a poté výběrem ze seznamu dostupných aplikací přejetím prstem dolů ze stejného rozděleného okna) nefunguje.

iPad Split View pochází z Docku!

Apple opravdu chce, abychom přijali iPad Dock!

Když je aplikace již otevřená a na obrazovce, když aplikaci přetáhnete z doku na pravý nebo levý okraj a pustíte ji, iPadOS ji automaticky umístí do režimu rozděleného zobrazení (nebo plovoucího snímku).

Více oken aplikací na rozdělené obrazovce a přejetím prstem

A s iPadOS můžete nyní mít více instancí a oken jedné aplikace otevřených vedle sebe v rozděleném zobrazení - jako dvě různé poznámky v aplikaci Poznámky. Třetí instanci můžete dokonce otevřít pomocí režimu přesunutí!

Expozice aplikace iPadOS

Tato funkce pouze pro iPadOS vám umožňuje zobrazit všechna otevřená okna aplikace klepnutím na její ikonu v Docku.

Jak otevřít relaci rozdělené obrazovky iPadu pomocí doku

 1. Přejeďte prstem od spodní části obrazovky nahoru a odhalte dok
 2. Klepněte na aplikaci v Docku
 3. Přetáhněte aplikaci z Docku na obrazovku
 4. Uvolněte přetažení a vaše aplikace se přesune na pravou stranu obrazovky a vytvoří plovoucí rozdělenou obrazovku iPadu!
  1. NEBO přetáhněte aplikaci na obrazovkuvlevo, odjet nebože jo edge a vaše hlavní aplikace se posune stranou a vytvoří prostor pro split-view iPad!
 5. Uvolněte přetažení a aplikace se do tohoto prostoru vejde

Jak používat rozdělené zobrazení na iPadu

Plovoucí snímek otočte do rozděleného zobrazení

 1. Přesuňte okno plovoucí aplikace na stranu obrazovky, na které se vám líbí
 2. Klepněte na horní šedou rukojeť a táhněte dolů, dokud nezapadne na místo

Proměňte dělený pohled na plovoucí snímek

 1. Zatáhněte za svislý šedý úchyt (v černém prostoru mezi aplikacemi), dokud aplikace nedosáhne 50% nebo méně obrazovky
 2. Klepněte na horní šedou rukojeť a táhněte dolů, dokud se aplikace vznáší nad

Rozdělená obrazovka na iPadu nefunguje?

 • Ověřte toPovolit více aplikací je zapnuto. Jít do Nastavení> Obecné> Multitasking
 • Změňte orientaci obrazovky a zjistěte, zda nyní můžete používat rozdělené obrazovky. S iOS 11+ a iPadOS funguje rozdělená obrazovka v režimu na šířku i na výšku. Někdy rychlá změna orientačního skoku spustí váš systém a znovu začne pracovat s rozděleným pohledem.
 • Vypněte a zapněte Nastavení multitaskingu. Jít do Nastavení> Obecné> Multitasking
 • Obnovením všech nastavení odstraníte veškeré konflikty přizpůsobených nastavení. Jít do Nastavení> Obecné> Obnovit> Obnovit všechna nastavení
 • Vynutit restartování iPadu
  • Uživatelé hlásí, že to často musí udělat několikrát, než restartuje multitasking

Vyzkoušejte domovskou obrazovku místo doku

 1. Přejděte na domovskou obrazovku, stiskněte a podržte aplikaci a poté ji okamžitě začněte přetahovat (stiskněte aplikaci, dokud se nezačne pohybovat, NENÍ se kroutí)
 2. Druhou rukou nebo prstem otevřete jinou aplikaci z Docku nebo otevřete přepínač aplikací dvojitým kliknutím na tlačítko na domovské stránce nebo pomocí gesta nahoru
 3. Přetáhněte první aplikaci do náhledu druhé aplikace v přepínači. Tato pružina aplikace se načte a umožní vám umístit ji na obrazovku

Zkuste Spotlight Search

 1. Přejetím prstem dolů po obrazovce (ne v černém rámečku) zobrazíte Spotlight Search
 2. Zadejte název aplikace
 3. Ve výsledcích hledání stiskněte a přetáhněte ikonu aplikace
 4. Když se dotknete ikony aplikace, otevřete jinou aplikaci z Docku nebo pomocí přepínače aplikací
 5. Přetáhněte ikonu aplikace přes náhled aplikace
 6. Povolit náhled aplikace k otevření aplikace
 7. Uvolněte ikonu aplikace pro plovoucí okno nebo přetažením na jednu stranu otevřete v rozděleném zobrazení

Jak vypnout rozdělenou obrazovku na iPadu

Jak jsem řekl, někteří lidé opravdu NECHCÍ rozdělenou obrazovku.

A je relativně snadné neúmyslně otevřít relace rozdělené obrazovky. Takže pokud jste jedním z těch, kteří nenalezli cestu ven z pohledu rozdělené obrazovky, zkuste následující:

Zavřete rozdělenou obrazovku na iPadu

 • Hledejte šedá řídítka v černém prostoru mezi obrazovkami. Klepněte a podržte tuto rukojeť, dokud se na obrazovce nezobrazí pouze ikona aplikace (obklopená bílou), poté podržte toto přejeďte prstem po aplikaci, kterou nechcete, úplně mimo obrazovku (vlevo nebo vpravo)
 • Vypněte všechny funkce multitaskingu v Nastavení. Jít do Nastavení> Obecné> Multitasking a vypněte Povolit více aplikací, Trvalé překrytí videa a Gesta
 • V režimu rozdělené obrazovky (nikoli v plovoucím režimu) přejeďte z displeje celou aplikaci, kterou nechcete, z displeje
  • Chcete-li okno skrýt, přejděte do plovoucího režimu a přejeďte aplikací úplně doprava, dokud nebude vypnutá. Aplikace zůstane dostupná přejetím doleva od pravého okraje obrazovky
  • aktivujte plovoucí režim stisknutím horní šedé rukojeti a přejetím dolů
 • Pokud to nefunguje, zavřete okno aplikace s rozděleným zobrazením. Dvojitým klepnutím na Domů nebo přejetím ze spodní části doku zobrazíte přepínač aplikací na iPadu. Najděte dlaždici obrazovky s rozdělenou obrazovkou a zavřete ji přejetím nahoru

Rozdělené zobrazení úplně vypněte, aby vůbec nefungovalo

 • Jít do Nastavení> Obecné> Multitasking a Dock
 • Vypnout Povolit více aplikacípokud nechcete použít zobrazení Slide Over nebo Split View

Stuck on iPad Split Screen Safari? Jak vypnout rozdělenou obrazovku safari

 • Podívejte se do pravého horního rohu obrazovky a klepněte na ikonu záložek (2 překrývající se bílá pole). Klepnutím na levé horní „X“ zavřete všechny otevřené stránky v oblasti Rozdělit zobrazení na jedné ze stran. Jakmile jsou všechna okna na této straně zavřená, Safari se vrátí do režimu celé obrazovky na jednu obrazovku.
 • Případně stiskněte a podržte ikonu ikony karet - dvě překrývající se pole (nezáleží na tom, která strana rozdělené obrazovky by měla fungovat obě), a po vteřině byste měli dostat vyskakovací okno s možností Sloučit Všechny záložky
 • Přetáhněte karty Safari z jedné obrazovky na druhou. Po přetažení poslední karty na opačnou stranu se Safari vrátí k tipům na celou obrazovku

Zabalit

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou lépe pochopit, jak používat rozdělené zobrazení na iPadech s iPadOS nebo iOS 11+.

I když si zvyknutí na používání dokovací stanice pro iPad vyžaduje určitý čas, jakmile se dočkáme všeho, opravdu milujeme používání multitaskingu pro iOS a zejména funkce rozdělené obrazovky iPadu s dokovací stanicí.

Ale pro ty, kteří tuto funkci nechtějí nebo si na ni prostě nemohou zvyknout, postupujte podle tipů, jak zavřít rozdělené zobrazení na iPadu. Ale žádáme vás, abyste dali šanci dock a split view!

Tipy pro čtenáře

 • Vysuňte dok a přetáhněte libovolnou ukotvenou aplikaci na stranu a podržte ji několik sekund, dokud se aplikace neotevře. Poté přetažením nové aplikace do stejné polohy získáte rozdělené zobrazení. Pro mě to opravilo problémy s rozdělením obrazovky iPadu, které nefungovaly!
 • Chcete-li otevřít aplikace v rozděleném zobrazení nebo přejet přes ty, které nejsou v Docku, přejetím prstem dolů po obrazovce vyvolejte Spotlight Search. Zadejte název aplikace, kterou chcete přidat na obrazovku, poté klepněte a okamžitě přesuňte její ikonu. Poté druhou rukou přejeďte zdola nahoru, abyste zobrazili dok nebo otevřete přepínač aplikací, klepněte tam a aplikaci a pusťte na ni druhou aplikaci

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found