Jak používat zprávy v iCloud Sync Feature

Funkce synchronizace zpráv iCloud od společnosti Apple je již nějakou dobu velmi očekávanou funkcí. S každým novým vydáním iOS jsme zkontrolovali, zda se tato funkce dostala do našich zařízení. iOS 11.4 je tu, aby vám pomohl tuto touhu splnit!

Schopnost ukládat vaše zprávy na iCloud a synchronizovat je na všech vašich zařízeních Apple se krátce objevila, když Apple vydal původní beta verze iOS 11, ale byl z některých interních důvodů rychle odstraněn.

Proč používat funkci iCloud Message Sync

Mnozí z nás rádi ukládají své staré zprávy iMessage a textové zprávy. Pokud dnes ve svých hodinkách Apple Watch používáte zprávy, víte, že k jejich odebrání je nutné zprávu výslovně smazat.

Jinými slovy se nesynchronizuje automaticky se službou Messaging pro iPhone. Hádali byste, že smazáním zprávy z iPhonu ji automaticky odstraníte z hodinek, ale bez Zpráv na iCloudu to nefunguje.

Existují uživatelé, kteří také upřednostňují nastavení svého iPhone jako nového zařízení, když budou vydány velké upgrady iOS. Myšlenka je, že všechny chyby ve stávajícím softwaru jsou při instalaci nového iOS zcela odstraněny. Tito uživatelé se museli snažit přijít na způsob, jak si uchovat historii zpráv.

O zprávách na iCloudu

Cílem Zpráv na iCloudu je udržovat všechny vaše textové konverzace aktuální napříč všemi vašimi zařízeními Apple, včetně iPhone, iPad, Apple Watch, aMac.

Kdykoli nastavíte nové zařízení Apple nebo když odstraníte zprávu z jednoho zařízení, s povolenými zprávami na iCloudu se synchronizace změní na všechna vaše zařízení. Už žádné mazání na každém zařízení!

Proč bych měl používat zprávy na iCloudu?

 • Ukládá všechny vaše zprávy, fotografie a další přílohy na iCloudu
 • Uvolňuje volné místo na vašich zařízeních, jako jsou ty 16GB iPhony / iPady
 • Všechny vaše zprávy se zobrazí, když se přihlásíte k novému zařízení se stejným účtem iMessage
 • Když odstraníte zprávy a konverzace, budou okamžitě odstraněny ze všech vašich zařízení

Před touto novou funkcí, kterou Apple představil, byly zálohy zpráv vždy k dispozici. Takže wje na této funkci velký problém?

Studna,

Ano, vaše zprávy byly již přístupné na všech vašich zařízeních, ale to platí pouze pro zprávy, které začaly přijímat, jakmile byly připojeny k iMessage.

Pokud si pořídíte nový iPad a přihlásíte se ke službě iMessage, nyní získáte všechny zprávy iMessage, které jdou na vaše Apple ID nebo telefonní číslo Z TOHO BODU, ale neuvidíte konverzace z doby, než jste iPad dostali (pokud obnovit ze zálohy).

Zprávy na iCloudu umožňují vašim novým zařízením získat VŠECHNY uložené zprávy na iCloudu a synchronizovat je v reálném čase. Nyní nemusíte obnovovat ze zálohypro zobrazení vašich stávajících zpráv.

Ještě důležitější je, že pokud odstraníte text nebo iMessage nebo přílohu na jednom zařízení, bude odstraněna na ostatních zařízeních (která mají povoleny Zprávy na iCloudu). Nemusíte jít ručně mazat položku ze všech svých zařízení. (Apple Watch zatím synchronizaci iCloud neprovádí. Musíte ji smazat ručně, nebo její platnost vyprší automaticky po 30 dnech. Netestovali jsme žádné nové změny v watchOS 5 beta, protože se týkaly funkce synchronizace).

Chcete uložit všechny své texty, zprávy a zprávy iMessages?

Zprávy na iCloudu jsou pro vás! Apple optimalizoval tuto funkci pro všechny ifolky, kteří rádi ukládají své konverzace, ALE nemají dostatek úložného prostoru zařízení (jako všechny ty 16GB iPhony venku!)

Zprávy na iCloudu ukládají všechno - myslíme VŠE, včetně příloh, fotografií atd. Na iCloudu. A tím se uvolní část úložiště vašeho zařízení, takže si můžete stáhnout další věci, například více hudby, aplikací, fotografií atd.

Co byste měli vědět o zprávách ve funkci iCloud:

 • Chcete-li mít tuto funkci k dispozici, musíte provést aktualizaci na nejnovější verzi iOS (iOS 11.4) a macOS (10.13.5 nebo vyšší).
 • Když smažete zprávu, fotografii nebo konverzaci na jednom zařízení, bude odstraněna ze všech vašich zařízení.
 • Musíte mít Apple ID v iMessage shodné s Apple ID používaným pro iCloud. Nemusí odpovídat ID iTunes / App Store.
 • Potřebujete povolenou 2FA.
 • Zprávy v iCloudu jsou ve výchozím nastavení vypnuté. Můžete jej zapnout v Nastavení -> Klepněte na své jméno nahoře -> iCloud -> Zprávy
 • Nejlepší je nechat zařízení synchronizovat přes noc, když jsou připojená.
 • Pokud icloud pro zprávy nefunguje podle vašich představ, odhlaste se a přihlaste se na iCloud a poté se odhlaste a přihlaste se k iMessage. To by se mělo postarat o problémy se synchronizací zpráv.

Obáváte se ochrany osobních údajů u zpráv na iCloudu?

Všechny vaše zprávy jsou šifrovány end-to-end. Takže nikdo jiný, včetně lidí z Apple, nemůže tato data číst.

Apple vždy velmi věřil funkcím zabezpečení a ochrany osobních údajů uživatelů. Podle jejich bezpečnostního dokumentu je funkce synchronizace imessage v icloudu šifrovaná a zabezpečená.

„Zprávy na iCloudu také používají šifrování typu end-to-end. Pokud máte zapnuté zálohování iCloud, je do zálohy zahrnuta kopie klíče chránícího vaše zprávy. Tím zajistíte, že můžete své Zprávy obnovit, pokud jste ztratili přístup ke Klíčence na iCloudu a svým důvěryhodným zařízením. Když vypnete iCloud Backup, vygeneruje se ve vašem zařízení nový klíč k ochraně budoucích zpráv a nebude uložen společností Apple. “

Klepněte na Nastavení> Apple ID> přejděte dolů a ujistěte se, že jste povolili zálohování iCloud. Jediný upozornění je to, že protože je klíč uložen v záloze iCloud, Apple k němu bude mít přístup a může jej sdílet s úřady v případě povolení (pro uživatele zabezpečení uber). Pokud chcete, aby byla zcela zabezpečená a přístupná pouze vám, můžete zálohování iCloud vypnout, pokud se toho obáváte.

Kopie tohoto klíče je také uložena ve vaší klíčence na iCloudu, která je opět chráněna přístupovým kódem vašeho zařízení.

NYTimes nedávno udělal podrobný článek o Apple a přístupu k uživatelským datům. Další informace o zabezpečení a nastavení si můžete přečíst v tomto dokumentu od společnosti Apple.

Započítávají se zprávy na iCloudu do mého limitu úložiště 5 GB?

Jo, to ano. Když používáte zprávy na iCloudu, všechny vaše texty, zprávy iMessage a všechny fotografie nebo přílohy, které odesíláte NEBO přijímáte, se započítávají do vašeho celkového úložiště na iCloudu.

Pokud tedy používáte bezplatný tarif iCloud s kapacitou 5 GB (to je to, co je součástí jakéhokoli Apple ID), možná budete muset upgradovat na placený tarif, pokud chcete ukládat všechny své texty, své fotografie a jakékoli další dokumenty a data aplikací.

Plány úložiště iCloud začínají na 50 GB za 0,99 USD měsíčně. K dispozici jsou také plány 200 GB a 2 TB pro další měsíční poplatky.

V dolní části tohoto článku jsme přidali tip na ukládání úložiště iCloud.

Zvažte sdílení úložiště s rodinným sdílením!

Dobrou zprávou je, že od roku 2017 nyní můžete své úložiště sdílet s rodinou, takže už každý nepotřebuje samostatný plán (už!)

Když sdílíte rodinný tarif úložiště, vaše fotografie a dokumenty zůstanou soukromé. Každý má stále své vlastní účty na iCloudu (funguje to stejně, jako když máte svůj vlastní tarif úložiště.)

Rodinné sdílení úložiště poskytuje každému přístup k tarifu úložiště iCloud, ale spravujete pouze jeden tarif.

Zkontrolujte, kolik úložiště iCloud aktuálně máte

 • Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch
  • V systému iOS 10.3 nebo novějším přejděte do Nastavení> Profil Apple ID> iCloud a klepněte na Úložiště iCloud nebo Spravovat úložiště
  • Pro iOS 10.2 nebo starší přejděte na Nastavení> iCloud> Úložiště
 • Na počítači Mac přejděte na Nabídka Apple> Předvolby systému> iCloud> Spravovat
 • V počítači otevřeteiCloud pro Windows

Než povolíte Zprávy v cloudu

 1. Aktualizujte svůj iPhone a iPad na nejnovější iOS a Mac na nejnovější MacOS
 2. Nastavte iCloud a ujistěte se, že jste na všech svých zařízeních přihlášeni pomocí stejného Apple ID
 3. Zkontrolujte svůj plán úložiště na iCloudu - Zprávy na iCloudu se započítávají do vašeho plánu na iCloudu, takže v případě potřeby zvažte aktualizaci na větší plán
  1. Bezplatné účty iCloud mají 5 GB celkového úložiště
 4. Zapněte pro své Apple ID dvoufaktorové ověřování
 5. Než stisknete tlačítko synchronizace, nezapomeňte si zálohovat své zprávy. Raději používám svůj MacBook k úplnému zálohování

Jak používat iCloud Message Sync?

Na iPhonu a iPadu

 • Aktualizace na iOS 11.4
 • Jít do Nastavení> Profil Apple ID> iCloud
 • Přepnout na zprávy
 • Otevřete aplikaci pro zprávy
 • Vaše zařízení automaticky změní vaše nastavení Keep Messages na Forever now, když jsou zprávy na iCloudu zapnuté
  • Chcete-li změnit časový rámec pro uchování zpráv, otevřete Nastavení> Zprávy

Na počítači Mac

 • Otevřete zprávy
 • Na řádku nabídek vyberte Zprávy> Předvolby> Účty
 • Zaškrtněte políčko vedle možnosti Povolit zprávy na iCloudu

Nevidíte zprávy na iCloudu na Macu?

Tato funkce vyžaduje macOS High Sierra 10.13.5 nebo vyšší. Je mi líto, Mac OS X a MacOS Sierra

Někteří uživatelé zjistili, že přes aktualizaci na požadovaný macOS pro tuto funkci nemohou na svém MacBooku najít zaškrtávací políčko „Povolit zprávy v icloudu“.

Pokud zjistíte, že máte na svém MacBooku tento problém, měla by vám pomoci následující posloupnost kroků.

 • Odhlaste se ze svého účtu iCloud.
 • Odhlaste se z aplikace Zprávy.
 • Znovu se přihlaste ke svému účtu iCloud.
 • Otevřete aplikaci Zprávy, otevřete podokno Předvolby, přihlaste se ke svému Zprávám iCloud.
 • Zavřete podokno Předvolby a znovu jej otevřete.
 • Mělo by se zobrazit nastavení pro povolení zpráv na icloudu.

Je vyžadováno dvoufaktorové ověřování pro vaše Apple ID!

 • Pokud ještě nemáte nastavenou službu 2FA, postupujte podle pokynů a můžete ji snadno nastavit. Jakmile to uděláte, požádá vás o zadání přístupového kódu zařízení.

Tato funkce také vyžaduje, abyste měli na svém zařízení povolenou zálohu iCloud

 • Po potvrzení vašich pověření se automatická synchronizace spustí sama. Nemusíte nic dělat. V závislosti na velikosti vašich zpráv se ve spodní části obrazovky může zobrazit stav. Říká 'Synchronizace zpráv s iCloud…

Zajímavé je, že všechna moje zařízení měla odlišnou historii zpráv a pokaždé, když jsem přidal další zařízení, přidalo to jedinečné zprávy na tomto zařízení do iCloudu a zkopírovalo všechny chybějící zprávy do tohoto zařízení.

Možnost Zprávy na iCloudu se nezobrazuje v Nastavení iCloudu?

Pokud po aktualizaci na iOS 11.4 nevidíte přepínání Zprávy na iCloudu, je pravděpodobné, že iOS katalogizuje velikost vašich dat aplikace zpráv.

Mnoho našich čtenářů hned po aktualizaci na iOS 11.4 zjistilo, že v aplikacích icloud nebyla možnost „zprávy“. U některých došlo po aktualizaci k vidění této možnosti funkce s velkým zpožděním, až 24 hodin.

Je tedy naprosto normální, pokud se to hned neobjeví

Nepanikařte! Počkejte několik hodin a zkontrolujte znovu.

Vzhled těchto zpráv v přepínání iCloud závisí na počtu zpráv (a všech příloh / fotografií), které musí iCloud nahrát.

Jak zkontrolovat zprávy, které jsou na iCloudu, pomocí mého iPhonu

Jakmile nastavíte a povolíte zprávy ve funkci icloud, měli byste jí nějakou dobu počkat na synchronizaci. To, co pro nás fungovalo, je povolení této funkce a připojení zařízení přes noc. Je také důležité se ujistit, že máte dostatečný úložný prostor iCoud, pokud máte v úmyslu využít tento výkon.

Jakmile jsou zprávy synchronizovány, můžete je vyhledat na svém iPhone:

 • Klepněte na Nastavení> Apple ID
 • Klepněte na iCloud
 • Dále klepněte na Spravovat úložiště
 • Klepněte na Zprávy a zde můžete vybrat vlákno konverzace a zjistit, zda se úplně aktualizovalo.

Nechcete zprávy na iCloudu?

Na iPhonu a iPadu

 • Jít do Nastavení> Profil Apple ID> iCloud
 • Vypněte zprávy

Na počítači Mac

 • Otevřete zprávy
 • Na liště nabídek vyberte Zprávy> Předvolby> Účty
 • Zrušte zaškrtnutí políčka vedle Povolit zprávy na iCloudu

Když vypnete Zprávy na iCloudu na iPhonu nebo iPadu, vaše historie zpráv bude zahrnuta v samostatné záloze iCloudu.

Jak ušetřit úložiště iCloud při používání Zpráv v iCloudu

Mnoho z nás upgradovalo své plány iCloud, aby využilo výhod nových funkcí Apple. Byla spousta naděje, že Apple během WWDC zvýší volné 5GB úložiště na vyšší nabídku úložiště, ale to se nikdy nestalo.

Pokud se po povolení zpráv pro iCloud potýkáte s plánem úložiště na iCloudu, zde je rychlý tip, který vám může pomoci uvolnit úložný prostor na iCloudu.

 1. Povolte zprávy na iCloudu, nechte je synchronizovat (pokud nemáte dostatek místa, tento krok přeskočte.)
 2. Smazat zálohu iCloud
 3. Restartujte telefon
 4. Povolit zálohování iCloud
 5. Opakujte na všech zařízeních

Pomocí tohoto jednoduchého tipu jsme dokázali ušetřit více než 60% prostoru iCloud. Doufáme, že vám to bude užitečné. Zdá se, že někdy zálohování iCloud skončí vytvořením dvojitých záloh. To pomůže při odstraňování další zálohy, čímž se uvolní vaše úložiště iCloud.

Zabalit to

Myslíme si, že Zprávy na iCloudu jsou skvělé pro lidi s malými úložnými zařízeními a kteří si chtějí ponechat své textové zprávy neomezeně dlouho. Díky Zprávám na iCloudu se všechny vaše texty synchronizují mezi zařízeními a automaticky se aktualizují. Tímto způsobem se budou zobrazovat vždy stejné zprávy.

A když se rozhodnete smazat zprávu, fotografii, přílohu nebo konverzaci na jednom zařízení, synchronizace iCloudu od Apple ji odebere ze všech vašich zařízení (samozřejmě přihlášených pomocí stejného Apple ID).

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found