Jak používat iPhone při cestování do zahraničí (bez rozbití banky)

Cestování je úžasná věc, ale většina z nás ví, že to může být někdy stresující. Je tu plánování, balení a příprava. Létání někam je upřednostňovaná metoda, ale přichází s vlastní sadou nepříjemností. Pak je tu často matoucí proces navigace na místě, které neznáte.

Pokud by to nestačilo, je tu také otázka, zda váš iPhone bude fungovat, ať už jdete kamkoli.

Krátká odpověď je, že může, ale existují určité výhrady. Mobilní pokrytí může být opravdu drahé nebo dokonce žádné, pokud neplánujete dopředu.

Naštěstí zde máte nějaké možnosti. Tady jsou tři způsoby, jak používat iPhone na cestách do zahraničí. Stačí si vybrat metodu, která vám dává největší smysl.

Pro volání a posílání textových zpráv používejte Wi-Fi

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak používat iPhone na cestách do zahraničí, je jednoduše se vzdát používání celulárních dat a volání.

To je ve srovnání s některými dalšími možnostmi trochu nepohodlné, ale je to nejjednodušší - a pouze vás to nutí spoléhat se na aplikace, které již pravděpodobně používáte.

Vypněte datový roaming

Nejprve budete chtít vypnout datový roaming při cestování do zahraničí. V zásadě to přeruší schopnost vašeho iPhone používat data v zahraničí.

  • Otevřeno Nastavení.
  • Klepněte na Buněčný.
  • Klepněte na Možnosti mobilních dat.
  • Klepněte na přepínač vedle Datový roaming vypnout.

I když to snižuje funkčnost vašeho iPhone, pomůže vám to vyhnout se nechtěnému hromadění velkých poplatků za data a volání.

Na druhou stranu, pokud nevyužijete některou z dalších možností v tomto seznamu, budete moci používat aplikace pro posílání textových zpráv a volání založené na Wi-Fi pouze po připojení k síti.

Což nás přivádí k ...

Používejte aplikace a služby založené na WiFi

Pokud jste si dostatečně jisti, že budete mít přístup k konzistentním sítím WiFi, můžete určité aplikace stále používat ke kontaktování přátel, rodiny a obchodních partnerů.

Zde jsou nějaké příklady.

  • iMessage. Integrovaná aplikace Zprávy společnosti Apple vám umožní posílat textové zprávy lidem, kteří jsou připojeni k WiFi bez použití dat, ale je zde upozornění. Budete moci posílat pouze zprávy iMessage - v zásadě pouze texty do jiných telefonů iPhone. Vaši přátelé se systémem Android jsou vynecháni.
  • FaceTime. FaceTime je další nativní aplikace Apple, která vám umožní navázat kontakt založený na WiFi. Až bude vaše zařízení připojeno k síti, budete moci volat ostatním uživatelům FaceTime (audio i videohovory).
  • Telefon. Pokud používáte iPhone 5c nebo novější a přihlásíte se k odběru jednoho z operátorů Velké čtyřky, možná máte povoleno WiFi volání. V zásadě se jedná o integrovanou funkci operátora, která vám umožní uskutečňovat zvukové hovory přes WiFi v nativní aplikaci Telefon bez celulárního pokrytí.
  • Facebook Messenger, Skype, WhatsApp atd. Pravděpodobně již jednu z těchto služeb používáte, díky čemuž je pohodlné je využívat v zahraničí. Většina z nich nabízí funkci volání nebo zasílání zpráv prostřednictvím WiFi. Obvykle jsou také zdarma.

Kontaktujte svého přepravce

Pokud se nechcete spoléhat na sítě WiFi, další možností je kontaktovat svého operátora (nebo vyhledávat online) a zjistit, zda má mezinárodní datový tarif.

Někteří dopravci nabídnou tarify s neomezeným množstvím dat a textových zpráv, které fungují v různých zemích. Ostatní budou mít plány specifické pro danou oblast, takže počet najetých kilometrů se může lišit, pokud jde o cenu.

Na druhou stranu je vždy možné od vašeho operátora koupit jen malé množství mezinárodních dat. Ve srovnání s placením poplatků za roaming je to pravděpodobně lepší a levnější varianta.

Jinými slovy přejděte na web svého operátora nebo ho přímo kontaktujte. Dejte jim vědět, kam jedete, a najděte plán, který vám nejlépe vyhovuje.

Použijte jinou SIM kartu

A konečně, jedním ze způsobů, jak se vypořádat s nákladným nebo neexistujícím celulárním pokrytím v zahraničí, je jednoduše použít jinou SIM kartu.

V zásadě vysunete svou SIM kartu se sídlem v USA, uložíte ji na bezpečném místě a nahradíte ji jednou z těchto dvou možností. Po návratu domů jednoduše obrátíte postup.

Zásobník SIM bude na boku vašeho zařízení - bude vypadat jako malý zásobník. Jednoduše vložte kancelářskou sponku do malého otvoru a vysuňte zásobník SIM ven.

Poznámka: K použití této možnosti budete potřebovat odemčený iPhone nebo iPhone bez SIM. Je také chytré zkontrolovat, zda jsou místní mobilní pásma, pro která používáte SIM, GSM nebo CDMA. Než se tam dostanete, ujistěte se, že je váš iPhone kompatibilní.

Možnost 1: Koupit nebo pronajmout předplacenou SIM kartu v zemi

Předplacenou SIM kartu si obvykle můžete koupit nebo pronajmout pro zemi, do které jedete, v závislosti na regionu. Pokud například cestujete do Evropy, můžete snadno získat místní SIM kartu od dopravce.

Samozřejmě to závisí na zemi nebo regionu, který navštěvujete, takže plány, dostupnost cen a mobilní sítě se budou značně lišit. Proveďte průzkum a najděte možnost, která vám vyhovuje.

Znovu zkontrolujte, zda se vaše mobilní pásma shodují s vaším iPhone - většina světa používá sítě GSM, zatímco Verizon a Sprint používají CDMA. Podobně zavolejte svého operátora a zjistěte, zda je váš iPhone odemčený.

Možnost 2: Použijte cestovní SIM kartu

Pokud chcete být připraveni předem, můžete se rozhodnout pro mezinárodní cestovní SIM kartu. Jedná se o SIM karty šité na míru pro použití v zahraničí.

Nejsou úplně zdarma, ale jsou docela pohodlné. Mezi dobré možnosti patří GO-SIM a WorldSIM.

Pro první z nich existuje několik různých karet, které si můžete zakoupit v závislosti na vašich potřebách a oblasti, do které cestujete. Začínají na 17 $ a data si budete muset dokoupit zvlášť, mezi 35–180 $ za 2 gigabajty.

U druhé možnosti jsou platby průběžné. Ceny se liší podle destinace, ale začínají kolem 27 $. A na tuto kartu můžete přidat více čísel - a dokonce se toulat se svým aktuálním americkým číslem.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found