Apple umožňuje downgradování iOS pro vaše starší iPhone a iPady

Byli jsme překvapeni, když jsme dnes zjistili, že Apple najednou umožňuje uživatelům downgradovat jejich operační systémy. Pokud máte starší iPhone nebo starší iPad a byli jste vždy velkým fanouškem staršího iOS a přáli byste si, abyste nikdy své zařízení neupgradovali, může to být vaše příležitost.

Aktualizace: 1. 11. 2018

- Zdá se, že to byla chyba v Apple. Okno příležitosti trvalo jen několik hodin. Nyní přestali podepisovat starší verze iOS.

Zdá se, že můžete downgrade all back back to iOS 6 pokud se tak rozhodnete na svých starších iPhonech.

Kdo by si myslel, že jednoho dne budete mít možnost přejít až na iOS 6, operační systém, který byl vydán v roce 2012 a byl jednou z populárních verzí iOS.

Když Apple vydá novou verzi iOS, máte obvykle omezené časové okno pro přechod na předchozí verzi a poté Apple přestane „podepisovat“ zařízení pro starší iOS.

Tak tomu bylo vždy po mnoho let. Myšlenka tohoto přístupu spočívala v tom, že odradí vězení na Apple iPhone.

Nejsme si jisti, proč došlo ke změně směru od společnosti Apple. Z Apple Support jsme neviděli žádnou oficiální změnu zásad, ale viděli jsme spoustu lidí spěchajících k downgrade!

Může to být jednorázová věc nebo to může být nová politika směřující vpřed. Existuje také šance, že k tomu došlo omylem, což vám poskytlo příležitost, pokud jste od minulých let vždy chtěli přejít na některou ze svých oblíbených verzí systému iOS.

Existuje také možnost, že tato změna politiky je výsledkem problému „škrcení“. Vzhledem k tomu, že od té doby, co společnost Apple zveřejnila, že záměrně zpomalují starší iPhony v novějším systému iOS, již bylo podáno více než 30 soudních sporů, mohlo by to být způsob, jak umožnit uživatelům přejít zpět do doby před škrcením na jejich zařízeních. Omezení se stalo problémem po iOS 10.2, a proto se mnoho uživatelů pokouší downgradovat své starší idevice na 10.2 a zpět.

Dalším důvodem, který někteří čtenáři naznačují, je, že to Apple možná dělá kvůli problému Meltdown / Spectre, ale velmi pochybujeme, že by se Apple vrátil a aktualizoval tyto starší iOS, aby řešil bezpečnostní chyby.

Nebo někdo z Apple zítra pro tuto „chybu“ dostává padáka.

Uživatelé ohlásili, že úspěšně upgradovali své starší iPhone 5s, iPhone 5 a iPad mini 2 na iOS 7.1.1. Milovníci útěku z vězení downgradovali svůj iOS až na iOS 10.3 na svém iPhone 7. iFolks také mohli downgradovat svůj iPad mini 1 na iOS 6 !!

Jak downgradovat váš starší iPhone na předchozí verze iOS

Pokud chcete přejít na nižší verzi, začněte tím, že přejdete na web ipsw. Vyberte zařízení, které chcete downgradovat, a najdete různé podporované verze IOS zeleným písmem uvedené.

Stáhněte si pomocí počítače verzi, kterou chcete downgradovat, a poté pomocí iTunes aktualizujte zařízení. Spusťte iTunes a připojte zařízení k počítači pomocí kabelu.

Otevřete zařízení v iTunes a místo normálního obnovení budete muset kliknout Možnost + kliknutí klíče, pokud používáte mac nebo používáte Shift + kliknutí pokud používáte Windows.

Zobrazí se výzva k výběru umístění staženého souboru iPSW a stažený soubor použije k obnovení vašeho zařízení místo běžného nejnovějšího souboru iOS od společnosti Apple.

To může být okno příležitosti vdechnout nový život mnoha starším iPadům, které shromažďují prach v tolika obývacích pokojích po celém světě.

Až se o tomto příběhu dozvíme více, budeme vás informovat. Pokud máte nějaké dotazy, dejte nám prosím vědět a neváhejte a sdílejte článek s dalšími příznivci, jejichž idevice může na novějším iOS trpět.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found