Jak zobrazit vaše metadata fotografií v iOS 13 a iPadOS

Kdykoli pořídíte obrázek, s vaším telefonem se toho děje mnohem víc, než jen použít některé filtry a stisknout tlačítko snímání. Váš iPhone (a téměř každý fotoaparát) zachycuje mnoho různých informací týkajících se těchto obrázků.

Co jsou metadata fotografií

Tato informace je známá jako Metadata nebo EXIF ​​(Exchangeable Image File Format) a zahrnuje následující:

 • Datum a čas pořízení snímku
 • Konkrétní souřadnice místa, kde byl pořízen
 • Model a výrobce fotoaparátu
 • Nastavení fotoaparátu
  • ISO
  • Závěrka
  • Ohnisková vzdálenost
  • Clona
 • Velikost souboru
 • Řešení

Všechny tyto informace najdete na obrázku, ale jsou skryty na běžném webu. Z nějakého důvodu Apple stále nezjednodušil přístup k těmto datům. Dnes se podíváme na některé způsoby, jak můžete získat přístup ke svým metadatům pro své obrázky.

Jak zobrazit informace o fotografiích na vašem iPhone

Pokud jde o váš iPhone nebo iPad, prohlížení metadat obrázku může být docela bolestivé, protože budete muset projít několika obručemi. Důvodem je to, že Apple se rozhodl, že běžný člověk by neměl potřebovat data EXIF, tak proč by je zahrnoval do aplikace Fotky?

Využijte výhody aplikace Soubory v iOS 13 nebo iPadOS

První a nejjednodušší způsob, jak zobrazit metadata vaší fotografie, je aplikace Soubory. Co musíte udělat, je otevřít aplikaci Fotky na vašem iPhone. Vyhledejte fotografii, pro kterou chcete zobrazit data, a klepněte na tlačítko Sdílet v levém dolním rohu.

Odtud přejděte dolů, dokud nenajdete výzvu „Uložit do souborů“ s ikonou složky na pravé straně. Zobrazí se výzva k uložení obrázku do konkrétní složky v aplikaci Soubory, proto vyberte nebo vytvořte složku a uložte ji.

Po uložení fotografie budete muset přejít do aplikace Soubory. Otevřete aplikaci a přejděte do složky, do které jste obrázek uložili. Jakmile najdete fotografii, proveďte Force Touch a stiskněte obrázek, dokud se nezobrazí nabídka. Poté budete chtít vyhledat „Informace“ a klepnout na tuto možnost.

Na první pohled zde neuvidíte příliš mnoho informací, ale je zde tlačítko nabídky „Zobrazit více“. Když na to klepnete, zobrazí se všechny informace EXIF ​​pro konkrétní fotografii. To je v pořádku a hloupé, ale pak nakonec uložíte četné obrázky do aplikace Soubory a potenciálně zaberete v procesu spoustu místa.

A co metadata zkratek iOS 13 a fotografií?

Zkratky jsou MVP iOS od svého založení pod názvem Workflow. Nyní, když ji Apple vlastní, byla aplikace výrazně vylepšena, a to je ještě pravdivější s vydáním iOS 13. Nejnovější vydání iOS mění zkratky na systémovou aplikaci, a nikoli na aplikaci, kterou stačí stáhnout prostřednictvím App Store .

Můžete být opravdu šokováni možnostmi zkratek a integrací, které má s řadou aplikací a služeb. Zde vstupují do hry vaše data EXIF, protože někdo vytvořil zástupce, který vás vyzve k výběru fotografie (nebo více fotografií) a následnému zobrazení těchto metadat na displeji.

Abyste toho mohli využít, musíte si nejprve stáhnout „Nedůvěryhodné“ zkratky.

 1. Otevři Nastavení aplikace na vašem iPhonu nebo iPadu
 2. Přejděte dolů a klepněte naKlávesové zkratky
 3. PřepnoutPovolit nedůvěryhodné zkratky do polohy Zapnuto

Jakmile to provedete, budete si moci stáhnout zástupce z jiných zdrojů, jako je RoutineHub nebo MacStories. V případě EXIF ​​dat budete muset kliknout na odkaztady ke stažení EXIF ​​Photo Podrobnosti iOS 13. Tím se dostanete do RoutineHub, kde si můžete prohlédnout více informací o zástupce.

Skvělá věc na této klávesové zkratce je, že může běžet buď ze sdíleného listu na vašem iPhone, nebo můžete vybrat fotografii ručně. Jakmile je však zástupce nainstalován a vybrán, budete moci zobrazit všechna svá data EXIF.

Zamiřte do App Store s těmito fotografickými aplikacemi

Mělo by dojít k závěru, že v App Store najdete některé možnosti, které vám umožní zobrazit tato data. Některé z aplikací jsou dobré, jiné jsou v pořádku, ale bez ohledu na to, zde jsou některé z našich oblíbených možností:

 • Metapho (zdarma s IAP) - Metapho je jednoduchý a čistý prohlížeč metadat fotografií, jako je datum, název souboru, velikost, model fotoaparátu, rychlost závěrky, umístění.
 • HashPhotos (zdarma s IAP) - Už žádné posouvání nahoru a dolů prohledávání fotografií. Štítek, mapa, časová osa a mnoho skvělých funkcí vám pomůže vyhledávat, spravovat, upravovat a sdílet vaše fotografie / videa.
 • ViewExif (0,99 $) - ViewExif je výkonný nástroj pro metadata pro vaše fotografie. S pomocí ViewExif můžete nejen prohlížet metadata fotografií, ale také upravovat a odstraňovat metadata z fotografií.
 • Prohlížeč EXIF ​​od společnosti Fluntro (2,99 USD) - Prohlížeč EXIF ​​je krásná aplikace spolu s rozšířením o fotografie, widgetem EXIF ​​aplikace Nedávné fotografie a aplikací iMessage. Je to dobře vytvořená aplikace pro profesionální fotografy, kteří to s prací myslí vážně.
Zdroj: Reddit

V App Storu je na výběr mnohem více aplikací, ale jsou to jen některé z našich oblíbených. Dejte nám vědět o svých oblíbených v komentářích níže!

Závěr

I když je frustrující, že Apple stále neumožňuje snadné zobrazení vašich informací o fotografii, existují i ​​jiná řešení. Existují některé, které dokonce ani nevyžadují stažení aplikace třetí strany, takže si můžete dělat starosti s tím, zda jsou vaše fotografie bezpečné.

Dejte nám však vědět, pokud jste našli jiné způsoby prohlížení informací o fotografiích. Pokud narazíte na nějaké problémy pomocí zástupce z RoutineHub, vypněte zvuk a dejte nám vědět, abychom vám mohli pomoci seřadit!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found