Začněte používat automatické vyplňování iPhone, postupy

Nikdo nemá rád zadávání všech svých osobních údajů na iPhonech a dalších iDevices znovu a znovu. Takže pokud jste jedním z těch uživatelů, kteří pravidelně vyplňují různé formuláře, musíte použít Automatické vyplňování.

Tato funkce je velmi užitečná při zapamatování všech vašich osobních údajů. Nyní tedy při každém vyplňování formuláře nemusíte zadávat své jméno, e-mail, telefonní číslo, údaje o kreditní kartě atd.

Jak automatické vyplňování funguje?

Chcete-li začít, zkontrolujte, zda jsou vaše osobní údaje a informace uloženy na vašem iPhonu, iPadu nebo jiném zařízení iDevices jako kontakt. Pokud svůj kontakt ještě nemáte, je snadné jej vytvořit.

Vytvoření nového kontaktu

 1. Otevřete Kontakty
 2. Klepněte na +
 3. Přidejte své informace (adresy, telefonní čísla, e-mailové adresy a cokoli jiného relevantního)
 4. Stisknutím Uložit vytvoříte nový kontakt sami

Nezapomeňte vyplnit alespoň ta nejdůležitější pole, jako jsou „jméno“, „e-mailová ID“ a „telefonní čísla“. Pokud jste si jisti bezpečností a ochranou soukromí svého iPhone, vyplňte citlivější informace, jako jsou čísla kreditních karet a informace. Jakmile zadáte všechna tato data, klepněte na „hotovo“.

Připomínáme, že pokud již máte kontakt uložený, ale informace jsou zastaralé, lze jej snadno změnit. Klepněte na „upravit“ a u kontaktu provedete nezbytné změny. A potom klepněte na „hotovo“. A je to!

Povolení automatického vyplňování

Tato funkce funguje ruku v ruce s proprietárním prohlížečem Safari společnosti Apple. Jakmile je váš kontakt připraven, aktualizujte nastavení Safari, aby automatické vyplňování fungovalo za vás.

Chcete-li získat kontaktní informace funkční

 1. Jdi do nastavení
 2. Přejděte dolů na Safari
 3. Vyberte „Automatické vyplňování“
 4. Zapněte posuvník „Použít kontaktní informace“
 5. Klepněte na „Moje informace“
 6. Vyberte svůj kontakt

Nyní může váš iPhone nebo jiná iDevice používat všechny informace uložené v části „Moje informace“. Chcete-li přejít na jiný kontakt, jednoduše klepněte na „moje informace“ a aktualizujte jej novým kontaktem.

Máte obavy z automatického vyplňování a ochrany osobních údajů?

Automatické vyplňování je způsob, jak ušetřit čas zadáváním věcí, jako je vaše jméno, e-mail, telefon a adresa. I když si můžete ukládat informace, jako jsou hesla, uživatelská jména a kreditní karty, nemáte je příliš.

Chcete-li omezit informace o automatickém vyplňování, přejděte na Nastavení> Safari> Automatické vyplňování a vypnout jména a hesla a kreditní karty.

Doporučujeme také odstranit všechny uložené kreditní karty.

Automatické vyplňování hesel

Další skvělou funkcí je schopnost Safari automaticky ukládat ID a hesla.

Chcete-li uložit ID a hesla

 1. Jdi do nastavení
 2. Přejděte dolů na Safari
 3. Vyberte „Automatické vyplňování“
 4. Zapněte posuvník „Jména a heslo“

Automatické vyplňování kreditních a debetních karet

Pokud jde o informace o vaší kreditní kartě nebo debetní kartě, máte několik možností, jak buď ručně zadat pokaždé, když vyplníte formulář, nebo nechat tyto informace uložit do automatického vyplňování vašeho iPhone.

Uložení kreditní a debetní karty

 1. Jdi do nastavení
 2. Přejděte dolů na Safari
 3. Vyberte „Automatické vyplňování“
 4. Zapněte posuvník „Kreditní karty“
 5. Klepněte na Uložené kreditní karty
 6. Na požádání zadejte přístupový kód pro iPhone nebo Touch ID
 7. Vyberte Přidat kreditní kartu
 8. Existují dvě možnosti
  1. Zadejte údaje o své kreditní kartě ručně
  2. Nechte svůj iPhone extrahovat příslušné informace pořízením fotografie karty

Jako FYI se debetní karty přidávají stejným způsobem.

Chraňte svůj telefon

Pokud se rozhodnete použít automatické vyplňování, je nejlepší chránit váš iPhone nebo jiné zařízení iDevice heslem Bez ochrany heslem má k vašim důvěrným údajům přístup také kdokoli, kdo má přístup k vašemu iPhone.

K ochraně heslem

 1. Jdi do nastavení
 2. Vyberte Touch ID a přístupový kód
  1. Na zařízeních bez Touch ID přejděte do Nastavení> Face ID (Touch ID) a heslo
 3. Klepněte na Zapnout přístupový kód
 4. Zadejte šestimístný přístupový kód nebo své Touch ID / Face ID
  1. Nebo klepněte na Možnosti hesla a přepněte na čtyřmístný číselný kód, vlastní číselný kód nebo vlastní alfanumerický kód
 5. Zadejte znovu svůj přístupový kód, abyste jej potvrdili a aktivovali

V tomto článku najdete podrobný pohled na přístupový kód chránící váš iDevice. Pro ty, kteří se opravdu zajímají o bezpečnost a soukromí na svých iDevices, podívejte se na tento článek.

Jak se automatické vyplňování liší od klíčenky na iCloudu?

Automatické vyplňování ukládá vaše informace do vašeho konkrétního iDevice, pokud je povoleno. Klíčenka na iCloudu synchronizuje tyto informace ve všech vašich zařízeních iDevices a Macu, pokud je zapnutá v Nastavení nebo Předvolbách iCloudu. Automatické vyplňování a klíčenka na iCloudu tedy fungují ruku v ruce, sdílejí informace a ukládají je na vaše iDevices a počítače. Pokud máte více než jeden iDevice nebo Mac, je skvělý nápad použít klíčenku na iCloudu k uchování hesel, kontaktních údajů a dalších informací, aby se synchronizovaly ve všech vašich zařízeních a počítačích.

Zapnutí klíčenky na iCloudu

 1. Klepněte na Nastavení
 2. Vyberte iCloud
 3. Vyberte klíčenku
 4. Nastavte iCloud Keychain na ZAPNUTO

Pro počítače Mac

 1. Přejděte na Předvolby systému
 2. Vyberte iCloud
 3. Zkontrolujte klíčenku

Nastavte klíčenku na iCloudu na VŠECH zařízeních

Pro všechny vaše iDevices a Mac musíte nastavit iCloud Keychain na ZAPNUTO. Nyní musíte zadat své Apple ID a heslo a schválit synchronizaci všech ostatních iDevices a maců, které jsou přihlášeny pomocí stejného Apple ID a hesla.

souhrn

Díky automatickému vyplňování je práce s vaším iPhone nebo jiným zařízením iDevice snadná a pohodlná, zejména při vyplňování informací o formuláři pro online objednávání. Když je tato funkce povolena, váš iPhone se přihlašuje na webové stránky automaticky, aniž byste museli zadávat přihlašovací údaje. Když navštívíte web, který potřebuje vaše informace, použijte možnost nazvanou Automatické vyplňování.

Automatické vyplňování ukládá a automaticky vyplňuje osobní údaje na webové stránky. Díky tomu je procházení online a nakupování na iPhonu, iPadu nebo jiném iDevice mnohem jednodušší a klidnější. Využijte to a ušetřete si spoustu času!

Poslední příspěvky