3 snadné způsoby blokování webů v systému Mac

Chcete-li se ujistit, že na vašem počítači Mac nejsou přístupné nevhodné weby, můžete to provést několika různými způsoby. Ať už máte malé děti, které sdílejí váš Mac, nebo návštěvníka, který jej používá jako host, můžete snadno blokovat weby, které neschvalujete.

Kromě blokování nevhodných webů by vás mohlo zajímat i blokování webů, které vás svádějí hrát místo práce.

Tady jsou tři jednoduché způsoby blokování webů v systému Mac.

Příbuzný:

 • Jak zobrazit Favicons (obrázkové ikony webových stránek) v Safari na vašem iPhone a MacBooku
 • Získejte v nové verzi Safari pro iPadOS procházení jako na ploše
 • Web využívající v Safari významnou energii? Zde byste měli vědět

Jak blokovat webové stránky pomocí rodičovské kontroly

Pokud máte děti, nastavení rodičovské kontroly na sdíleném počítači Mac je nejjednodušší způsob, jak zabránit dětem, aby neviděly ani se nedotýkaly webů a aplikací.

Chcete-li blokovat webové stránky pomocí rodičovské kontroly, postupujte podle těchto pokynů.

 1. Otevři tvůj Systémové preference buď z tlačítka v doku, nebo kliknutím Ikona Apple > Systémové preference z řádku nabídek.
 2. Vybrat Rodičovská kontrola.
 3. Klikněte na ikonu tlačítko zámku vlevo dole zadejte svého uživatele Mac Hesloa klikněte na Odemknout.
 4. Pokud jste ovládací prvky pro konkrétního uživatele nezapnuli, vyberte je zleva a poté klikněte Povolit rodičovskou kontrolu. Další pomoc s dalšími nastaveními rodičovské kontroly najdete v naší užitečné příručce.
 5. Na další obrazovce klikněte na ikonu Web záložka v horní části.
 6. Uvidíte, že máte tři možnosti. Prostřední možnost je ta, která vám umožňuje blokovat konkrétní webové stránky pomocí adresy URL. Takže označte přepínač pro Pokuste se omezit přístup na webové stránky pro dospělé.
Omezte přístup k webům pro dospělé a přizpůsobte je
 1. Klikněte na ikonu Přizpůsobit.
 2. Pod oddílem s názvem Tyto webové stránky nikdy nepovolujte, klikněte na tlačítko plus a zadejte adresu URL webu, který chcete blokovat. Pokračujte v tomto procesu a přidejte do seznamu další weby.
 3. Po dokončení klikněte na OK.
Seznam blokovaných webových stránek pomocí rodičovské kontroly

Jak blokovat webové stránky pomocí terminálu

Pokud vám vyhovuje používání Terminálu na Macu pro různé příkazy, můžete s ním také vytvořit seznam blokování webových stránek. Postupujte podle těchto kroků.

 1. Otevřete terminál pomocí Aplikace >Utility z doku nebo s otevřeným Finderem klikněte Jít >Utility z řádku nabídek a vyberte Terminál.
 2. Zkopírujte a vložte nebo zadejte níže uvedený příkaz a poté stiskněte Vrátit se.
sudo pico / etc / hosts
 1. Zadejte svého uživatele Mac Heslo a udeřit Vrátit se.
Zadejte soubor hostitelů do terminálu
 1. Pomocí klávesy se šipkami přejděte dolů a zadejte:127.0.0.1 následuje mezera a poté web, který chcete blokovat. Udeřil Vrátit se. Uveďte každý web na samostatném řádku. (Viz snímek obrazovky níže.)
 2. lis Řízení + Ó (velké písmeno O) a stiskněte Vrátit se zachránit.
 3. lis Řízení + X zavřít nano.
 4. Zavřete okno Terminál.
Blokované weby pomocí terminálu na Macu

Když nyní otevřete prohlížeč a přejdete na některý z webů, které jste uvedli v Terminálu, měl by vám být zablokován přístup k němu.

Blokovaný web v Safari na Macu

Jak blokovat webové stránky pomocí 1Focus

V Mac App Store můžete vyhledat aplikaci třetí strany, která vám pomůže blokovat weby, ale jedno doporučení je aplikace s názvem 1Focus.

To je perfektní aplikace pro ty situace, kdy se chcete ujistit, že vaše mysl a oči jsou zaměřeny na vaši práci a ne na sociální média nebo herní web. Aplikace je velmi snadno použitelná, zde je stručný návod, jak pomocí ní blokovat weby.

 1. Otevřeno 1Zaostření a klikněte na Webové stránky záložka.

 2. Pod Blokované webové stránky v horní části klikněte na tlačítko plus přidat jeden. Můžete také přidat Výjimky vpravo dole, pokud chcete.
Blokované weby s 1Focus na Macu

Dále nastavte plán, kdy a jak dlouho chcete blokovat weby.

 1. Klikněte na ikonu Plán záložka v horní části.
 2. Klikněte na ikonu tlačítko plus přidat časový blok v hodinách a minutách. Časový blok můžete také spustit okamžitě vyplněním níže uvedených hodin a minut Rychlý start a poté klikněte na ikonu Blokování plánu knoflík.

Blokovaný plán webových stránek v 1Focus

Když se vy nebo někdo jiný pokusíte o přístup na blokovaný web, zobrazí se mu místo tohoto webu šikovná nabídka.

Blokované zobrazení webových stránek s 1Focus

1Focus vám také dává možnost blokovat kategorie, jako je randění nebo hazardní hry, a nastavit opakující se plán denně nebo v konkrétní dny nákupem v aplikaci.

1Focus aktuálně pracuje se Safari, Chrome a Opera. Je k dispozici v App Store zdarma s možností nákupu předplatného v aplikaci pro další funkce.

Jste připraveni tyto weby blokovat v systému Mac?

Každý z těchto způsobů blokování webů v systému Mac je snadný a efektivní. Můžete se ujistit, že budou blokovány weby, které chcete chránit před dětmi nebo těmi, které chcete při práci odstranit z pokušení.

Vyzkoušíte některou z těchto metod k blokování webů v počítači Mac? V níže uvedených komentářích nám dejte vědět, který z nich si vyberete a jak to pro vás funguje!

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found