Jak změnit nastavení EQ v iTunes - Apple Toolbox

Chcete-li ze své hudby vytěžit maximum, můžete zkusit upravit nastavení EQ v zařízeních iTunes a iOS. Nastavení ekvalizéru optimalizuje zvukový výstup vašich zařízení tak, aby odpovídal i typu hudby, kterou posloucháte.

V tomto tutoriálu vás naučíme, jak změnit nastavení EQ v iTunes na vašem Zařízení Mac a iOS. Tento výukový program nevyžaduje žádný další software.

Nastavení ekvalizéru iTunes

Chcete-li začít, spusťte iTunes na počítači Mac. Podívejte se směrem k Panel nástrojů Apple kde uvidíte označenou možnost Okno. Klepněte na a zobrazí se rozevírací nabídka. V této nabídce klikněte na ikonu Ekvalizér možnost a nyní se zobrazí vyskakovací okno.

V tomto vyskakovacím okně můžete změnit nastavení ekvalizéru. Podívejte se směrem k levé horní části okna, kde uvidíte tlačítko označené Na. Ověřte, zda jste zaškrtli tuto možnost. Nyní jste zapnuli ekvalizér.

Nyní, když jste zapnuli ekvalizér, podívejte se do středu tohoto okna. Uvidíte rozevírací nabídku, klikněte na ni. Nyní uvidíte celý seznam přednastavených nastavení ekvalizéru. Kliknutím na jednu vyberte předvolbu ekvalizéru.

Chcete-li vytvořit vlastní předvolbu, vyberte možnost Vytvořit novou předvolbu možnost z rozevírací nabídky. Nyní se podívejte směrem ke středu obrazovky. Nastavení ekvalizéru můžete změnit posunutím knoflíků.

Nastavení EQ v iTunes pro Windows

Když hledáte panel nabídek, je v levém horním rohu iTunes v rozevíracím okně vyberte možnost „Zobrazit panel nabídek“. Pak je to pod Zobrazit - Zobrazit ekvalizér.

Nebo použijte klávesovou zkratku = Ctrl + Shift +2. Nebo pod kliknutím Alt + V - Zobrazit ekvalizér.

Poté proveďte jednu z následujících akcí:

 • Z rozbalovací nabídky vyberte přednastavenou možnost
 • Přetažením posuvníků frekvence nahoru nebo dolů zvyšte nebo snižte hlasitost zvukové frekvence (v decibelech)

Nastavení ekvalizéru platí pro všechny skladby, kromě skladeb s konkrétním přednastaveným nastavením, dokud nastavení nezměníte.

Vytvořte si vlastní předvolby ekvalizéru

 1. Zvolte Zobrazit> Zobrazit ekvalizér
 2. Přetažením jezdců upravte nastavení frekvence
 3. Z rozbalovací nabídky vyberte Vytvořit předvolbu a pojmenujte ji

Vyberte předvolby ekvalizéru pro konkrétní skladby

 1. Vyberte skladbu
 2. Zvolte Úpravy> Získat informace a klikněte na Možnosti
 3. Vyberte nastavení z nabídky Předvolba ekvalizéru
 4. Chcete-li vybrat předvolby pro další skladby, použijte tlačítka Další a Předchozí
 5. Klikněte na OK a tato předvolba se použije u skladby, kdykoli ji přehrajete

Upravte Sound Enhancer

Sound Enhancer zvyšuje šířku nebo bohatost stereofonního zvuku úpravou basové i výškové odezvy.

 1. Pro počítače Mac
  1. Vyberte iTunes> Předvolby> Přehrávání
  2. Zkontrolujte Sound Enhancer
  3. Přetáhněte jezdec podle svých preferencí
 2. Pro Windows
  1. Vybrat Upravit> Předvolbya klikněte na Přehrát
  2. Vyberte Sound Enhancer
  3. Chcete-li efekt zvětšit nebo zmenšit, posuňte jezdec doprava nebo doleva od středu

Nastavení ekvalizéru iOS

Spusťte Nastavení aplikace na vašem zařízení iOS. Jakmile se úplně spustí, přejděte dolů, dokud neuvidíte Hudba volba. Klepněte na toto.

Podívejte se směrem ke středu obrazovky, kde uvidíte část označenouPřehrávání a pod tím označená možnost EQ. Klepněte na tuto možnost. Nyní, když jste na stránce nastavení EQ, můžete klepnutím na předvolbu aktivovat. Bohužel, nemůžete si vytvořit svůj vlastnípřednastaveno v iOS.

souhrn

S ekvalizérem iTunes dolaďujete konkrétní frekvence zvukového spektra vašeho počítače, iDevice a reproduktorů nebo sluchátek. Přizpůsobte si zvuk pro různé typy hudby, prostředí, místnosti ve vaší domácnosti a dokonce i pro konkrétní reproduktory nebo sluchátka. iTunes jsou dodávány s více než 20 přednastaveními nejčastěji používaných nastavení ekvalizéru, která si můžete užít. U kutilů upravte nastavení zvuku ručně a poté tato přizpůsobená nastavení uložte jako samostatnou předvolbu, kterou budete používat znovu a znovu.

Poslední příspěvky