Kde jsou archivované zprávy uložené v Mailu pro macOS?

E-mailové schránky v aplikaci Mail pro MacOS mohou být rychle přeplněné a neuspořádané. To je přesně důvod, proč Apple přidal nástroj pro archivaci, který vám pomůže udržovat pořádek ve vašich zprávách.

Nástroj Archiv je také užitečným způsobem, jak ukládat trvalé kopie vašich zpráv, které jsou imunní vůči jakýmkoli akcím serveru (například selhání serveru nebo náhodné smazání). Zde je návod, jak použít Archiv a kde poté najdete své e-maily.

Příbuzný:

 • 21 tipů a triků pro Apple Mail, které jste pro iOS a macOS možná neznali
 • Vše nové v Mailu pro macOS Catalina
 • Jak opravit problémy s poštou macOS po upgradu na dvoufaktorové ověřování
 • Pošta nefunguje v macOS Catalina, jak na to

Jak archivovat zprávu

Zprávu můžete archivovat pomocí tlačítka Archivovat, které se nachází na panelu nástrojů. Zpráva bude umístěna do archivu přidruženého k poštovní schránce.

Archivace e-mailové zprávy v systému macOS je velmi jednoduchá. Ve skutečnosti je to jen dvoustupňový proces.

 • Otevřete zprávu v aplikaci Mail.
 • Klikněte na ikonu Archiv na horním panelu nabídek. Bude to vypadat jako lepenková krabice s přímkou ​​přes ni.

V tomto okamžiku Mail automaticky vytvoří novou poštovní schránku s názvem Archiv. Zprávy, které archivujete, budou umístěny do této poštovní schránky (ale budou také staženy ze serveru poskytovatele e-mailu).

Pokud používáte poštovní službu třetí strany s aplikací Pošta, může to být matoucí. Je to proto, že všechny vaše doručené pošty budou uloženy ve složce Archiv pro konkrétní účet.

Jen si všimněte, že se jedná o místní kopie. Pokud archivujete zprávu v poštovní schránce třetí strany, bude tato zpráva skutečně stažena ze serverů poskytovatele e-mailu.

Můžete také upravit umístění archivovaných e-mailů tak, že přejdete do složky Pošta -> Předvolby -> Účty a vyberete kartu Chování poštovní schránky.

Odtud můžete ve skutečnosti nastavit Archiv do nové poštovní schránky, kterou si můžete zvolit lokálně uložit do svého počítače.

Kde jsou uloženy archivované zprávy?

Toto je příklad lokálně uložených poštovních schránek přidružených ke konkrétnímu účtu v Mailu - včetně archivu.

Jak jsme již zmínili dříve, kopie vašich e-mailových zpráv se ukládají lokálně ve vašem počítači Mac, když používáte funkci Archivovat.

Bohužel k nim není snadné se dostat. Jsou pohřbeni ve složce v knihovně macOS a samotný archiv používá příponu souboru .mbox.

Přístup získáte pomocí následujících kroků.

 • Otevřete okno Finder.
 • Podržte klávesu Option a na horním panelu nabídek klikněte na Přejít.
 • V rozevírací nabídce vyberte možnost Knihovna.
 • Vyhledejte složku s názvem Pošta.
 • Odtud byste měli vidět dalších pár složek, které se zdají být náhodně pojmenované (V6 a řetězec znaků).
 • Projděte tyto složky, dokud nenajdete několik .mbox. Klikněte na Archivovat.
 • Odtud se můžete ponořit hlouběji do stromu složek, dokud neuvidíte složku s názvem Zprávy. Toto je místo, kde macOS ukládá soubory .emix vašich e-mailů v archivu.

Mohou nastat problémy s formátováním nebo obrázky, zvláště pokud je obsah webový. Jedná se ale o místně uložené kopie vašich e-mailových zpráv. To samozřejmě znamená, že jsou imunní vůči jakýmkoli činnostem založeným na serveru.

Některé věci k poznámce

I když to pokrývá podstatu používání Archivu a hledání vašich archivovaných zpráv, zde je několik dalších tipů, jak zajistit, aby vaše e-maily zůstaly organizované a zabezpečené.

Vytvořte další archivní poštovní schránky

Vytvoření nové poštovní schránky je pravděpodobně lepší způsob, jak uspořádat archivované zprávy.

Z důvodu způsobu, jakým macOS Mail zachází s poštovními schránkami třetích stran, může být matoucí použít vestavěný nástroj Archiv.

Pokud jsou všechny vaše e-maily uloženy v Archivu hned na začátku a Archiv je stáhne pouze ze serveru, může to vést k některým organizačním problémům.

Z tohoto důvodu doporučujeme ve vašem systému vytvořit nové místní poštovní schránky. Stačí kliknout na poštovní schránku na horním panelu nabídek a vybrat novou poštovní schránku.

Jako umístění vyberte možnost Na mém Macu a pojmenujte poštovní schránku něčím smysluplným - například „důležité zprávy Gmail“ nebo „archivované e-maily srpen 2019“.

Nyní se budete chtít vrátit zpět do složky Pošta -> Předvolby -> Účty -> Chování poštovní schránky. Nastavte poštovní schránku Archiv do nově vytvořené složky.

Exportovat poštovní schránku

Pomocí tohoto nástroje můžete také exportovat poštovní schránky. To usnadňuje jejich zálohování na externí média a cloudové úložiště.

Pokud chcete kopii svých vzácných e-mailů pro trvanlivější úložiště, doporučujeme použít Export Mailbox. To také pomáhá udržovat archivované zprávy na lépe přístupném místě na pevném disku.

Tímto způsobem můžete posílat e-mailové zprávy na externí mediální zařízení nebo na jednotku USB flash pro trvalé uložení.

To je obzvláště důležité, protože lokálně uložené e-maily jsou náchylné ke ztrátě dat. Pokud se něco stane s počítačem Mac, který používáte, nemusí být snadný způsob, jak tyto e-maily obnovit.

 • Vyberte poštovní schránku, kterou chcete exportovat.
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na poštovní schránku.
 • Klikněte na Export Mailbox… z rozbalovací nabídky.
 • Vyberte cílovou složku a zvolte Vybrat.

Nyní můžete tuto poštovní schránku - s kopiemi všech vašich zpráv - uložit na bezpečné a snadno dostupné místo.

Doufáme, že vám článek byl užitečný. Zacházení s vašimi archivy je vždy dobrá věc a je jisté, že vám během krize ušetří zármutek.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found