Jak zakázat proaktivní návrhy Siri na uzamčené obrazovce v systému iOS 12

Jste po aktualizaci na iOS 12 ohromeni všemi Siriho návrhy? Pokud ano, přečtěte si, jak deaktivovat proaktivní návrhy Siri změnou jen několika funkcí v Nastavení Siri!

 • Vypněte návrhy Siri na uzamčené obrazovce pomocíNastavení> Siri a vyhledávání>a vypnout návrhy na uzamčené obrazovce
 • Chcete-li vypnout nedávné a doporučené aplikace na iPadu, přejděte na Nastavení> Obecné> Multitasking a Dock a vypněte možnost Zobrazit navrhované a nedávné aplikace
 • Chcete-li odebrat návrhy Siri nebo jiné funkce Siri, nakonfigurujte tyto funkce v Nastavení> Siri a vyhledávání.Chcete-li vše vypnout, přejděte dolů a vypněte Návrhy ve Vyhledávání, Návrhy ve Vyhledat nebo Návrhy na uzamčené obrazovce. Pokud nechcete zobrazit Siri návrhy (nebo zkratky) pro konkrétní aplikaci, přejděte dolů a klepněte na aplikaci

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 • Běžné problémy se systémem iOS 12 a jak je opravit
 • Problémy s iOS 12 Bluetooth? Zde je návod, jak je opravit
 • 10 nových funkcí Siri v iOS 12, zde je to, co byste měli vědět
 • Chyba při instalaci iOS 12. Komplexní průvodce všemi chybami instalace
 • Problémy s iMessage na iOS 12, snadno je opravte

Siri dospívá!

Od svého prvního vydání v roce 2011 byl Siri vždy užitečnou součástí mobilního ekosystému Apple. V posledních letech byl také přidán do dalších operačních systémů společnosti Apple.

Ale v iOS 12 Siri získává obrovskou sadu upgradů, které zvýší jeho užitečnost, proaktivitu a obecnou inteligenci. Nová aplikace Klávesové zkratky Siri začíná hodně bzučet, ale není to jediná velká funkce.

Doporučení Siri, kdysi jednoduchá funkce, která doporučuje aplikace, získává významnou aktualizaci v další verzi mobilního operačního systému Apple.

Jaké jsou tyto návrhy Siri?

V zásadě v iOS 12 bude Siri dostávat upgrade, který mu umožní být trochu proaktivnější v tom, jak vám pomáhá.

To není úplně nová schopnost. Jedná se spíše o upgradovanou sadu návrhů, které rozšiřují funkce představené v předchozích verzích systému iOS.

Například pokud půjdete do kina, zakoupíte lístek do kina a přidáte lístek do Peněženky, Siri může tato data analyzovat. Poté vám zašle návrh s dotazem, zda chcete zapnout režim Nerušit krátce před spuštěním filmu. Při použití geolokace Siri také automaticky vypne režim Nerušit, když opustíte divadlo.

Na WWDC ’18 Apple nabídl příklad Siri, který navrhuje automatické objednání vaší běžné kávy v denní době, kdy si ji obvykle objednáváte.

Pokud přijedete pozdě na schůzku nebo oběd s kamarádem, Siri navrhne odeslat zprávu, kterou si sama napsala. Poslouchat určitý seznam skladeb v určitou denní dobu? Siri by to také mohl navrhnout.

Digitální asistent se vás také zeptá, zda si chcete pomocí funkce Přidat do Siri udělat určitý úkol nebo zvyknout na rutinu.

Proč je možná chcete zakázat

Jakkoli mohou být tyto vylepšené návrhy Siri užitečné, existuje řada důvodů, proč je budete chtít vypnout.

Pro jednoho mohou být otravní. To platí zejména, pokud rádi manipulujete nebo se rozhodujete na smartphonu sami.

iOS 12 odvádí dobrou práci s aktualizovaným systémem skupinových oznámení. Ale občasné získávání návrhů Siri může stále zablokovat vaši uzamčenou obrazovku.

Alternativně, pokud se snažíte zachovat zdravější vztah s telefonem, mohou tyto návrhy Siri skončit jako další oznámení, která vám budou zaslána.

Většina odborníků na digitální zdraví doporučuje, aby smartphony zobrazovaly oznámení pouze v případě, že jde o produktivitu nebo lidskou komunikaci.

Návrh Siri z velké části nemusí být v žádné z těchto dvou kategorií.

Vypněte návrhy aplikací a naposledy použité aplikace na iPadu

Chcete-li vypnout nedávné a doporučené aplikace, můžete to změnit v Nastavení> Obecné> Multitasking a Dock. Vypněte možnost Zobrazit navrhované a nedávné aplikace.

Zakažte návrhy aplikací Siri v widgetu Today

 • Otevřete zobrazení Dnes přejetím prstem přímo z domovské obrazovky
 • Poté přejděte úplně dolů a klepněte na Upravit
 • Na obrazovce Přidat widgety najděte návrhy aplikací Siri
 • Klepněte na červenou ikonu minus
 • Nakonec klepněte na tlačítko Odebrat

Zakažte návrhy Siri pro jednotlivé aplikace

Pro mnoho uživatelů může být deaktivace těchto vylepšených návrhů Siri pro jednotlivé aplikace způsob, jak jít.

Pokud nechcete, aby Siri navrhl objednávku kávy, můžete tuto funkci pro aplikaci Starbucks deaktivovat. Nelíbí se vám navrhování předem napsaných textů? Zakázat návrhy Siri pro zprávy.

 • Otevři Nastavení aplikace.
 • Přejděte dolů a klepněte na Siri a vyhledávání.
 • Najít konkrétní aplikace chcete deaktivovat kontextová oznámení pro.
 • Klepněte na uvedenou aplikaci.
 • Přepněte přepínač vedle Vyhledávání, návrhy a zkratky.
 • Opakujte pro všechny další aplikace, pro které chcete deaktivovat oznámení.
 • Jakmile vypnete všechny návrhy aplikace Siri, restartujte zařízení

Zakázat Siri návrhy úplně

Na druhém konci spektra mohou někteří uživatelé upřednostňovat úplné odstranění návrhů Siri.

Naštěstí je to v podstatě stejně snadné. Ale na rozdíl od vypnutí oznámení pro konkrétní aplikace má tato metoda několik nevýhod.

 • Otevři Nastavení aplikace na vašem iPhone.
 • Navigujte a klepněte na Siri a vyhledávání.
 • Klepněte na přepínač vedle Návrhy na uzamčené obrazovce deaktivovat.
 • Restartujte zařízení úplným vypnutím, vyčkáním 20–30 sekund a opětovným zapnutím

Tím se deaktivují také obvyklé návrhy Siri. To by mohlo být užitečné. Například v iOS 12 může Siri navrhnout deaktivaci oznámení pro konkrétní aplikaci, která se používá jen zřídka.

Přesto, pokud návrhy Siri v celém rozsahu nejsou vaší věcí, pak je tato cesta správná.

Pár dalších poznámek

Kromě uzamčené obrazovky existuje několik dalších míst, kde se mohou Siriho proaktivní návrhy zobrazit.

Siri může například nabízet oznámení o návrzích, když používáte vyhledávací nabídku Spotlight. Návrhy Siri se také mohou objevit v Look Up, verzi funkce Definovat iOS 10 pro slova nebo fráze.

Ve stejné Nastavení -> Hledat a Siri V nabídce najdete vedle návrhů na uzamčené obrazovce také přepínače. Odtud můžete kombinovat, kde se zobrazují návrhy Siri. Chcete-li je deaktivovat, stiskněte přepínač vedle každé ze tří možností.

Pokud se vám při používání vyhledávání Spotlight líbí návrhy Siri, můžete je nechat zapnuté a deaktivovat návrhy na uzamčené obrazovce.

V podokně Zobrazení dne jsou také návrhy Siri. Můžete je deaktivovat posouváním dolů a klepnutím na Upravit a poklepáním na tři řádky a Odstranit deaktivovat je.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found