Je vaše obrazovka iPhone zaseknutá přiblížená? Zde je postup, jak znovu oddálit

Něco se pokazilo a nyní je obrazovka vašeho iPhonu přiblížena. Při otevírání aplikací nebo přechodu na domovskou obrazovku budete pravděpodobně moci krátce oddálit. Ale kromě toho se zaseknete při pohledu na malou část přiblížené obrazovky.

Toto je běžný problém pro uživatele iPhone. Ve skutečnosti to vyplývá z funkce iPhone, jejímž cílem je pomoci lidem se zrakovým postižením. Pokud je váš iPhone zaseknutý zvětšený, níže zjistíte, jak to opravit.

Proč je můj iPhone zvětšen?

Apple do svého softwaru zahrnuje spoustu funkcí usnadnění přístupu, takže produkty Apple může používat kdokoli. Jedna z těchto funkcí, Zoom, vám umožní zvětšit obsah na obrazovce vašeho iPhone, aby bylo lépe vidět. Tuto funkci jste pravděpodobně zapnuli omylem.

Apple zahrnuje funkce usnadnění přístupu ve všech svých zařízeních.

Jak vypnout nebo ovládat přiblížení na vašem iPhone

Přiblížení nebo oddálení obrazovky iPhone poklepejte třemi prsty. Pokud to nefunguje, zkuste poklepat ještě rychleji a ujistěte se, že vaše prsty nejsou příliš blízko u sebe.

Když je Zoom zapnutý, můžete se po obrazovce iPhone pohybovat tažením třemi prsty. Tímto způsobem byste měli mít možnost používat svůj iPhone bez nutnosti oddálení.

Oddálení nebo navigace pomocí tří prstů na vašem iPhone.

Co když nemohu oddálit klepnutím na tři prsty?

Někdy není oddálení na obrazovce iPhonu tak jednoduché, jak by mělo být. Pokud poklepání třemi prsty neoddálíte, může to být proto, že váš iPhone nereaguje. Pokuste se vynutit restartování zařízení, abyste jej opravili.

Pokud to nepomůže, můžete místo toho vypnout Zoom v nastavení iPhonu. Lze to provést na samotném zařízení nebo pomocí počítače.

Chcete-li vypnout lupu, přejděte do nastavení svého iPhone:

  1. V přiblíženém iPhonu byste měli být schopni procházet tažením třemi prsty. Pokud to můžete udělat, přejděte do aplikace Nastavení.
  2. V systému iOS 13 a novějším: Jít do Nastavení> Usnadnění> Zoom.
  3. V systému iOS 12 nebo starším: Jít do Nastavení> Obecné> Usnadnění> Zvětšení.
  4. Vypni Zvětšení Vlastnosti.
Vybrat Zvětšení v nastavení usnadnění.

K vypnutí lupy použijte iTunes nebo Finder v počítači:

  1. Připojte svůj iPhone k počítači pomocí oficiálního kabelu Apple Lightning. Pokud možno, použijte počítač, se kterým se váš iPhone již spároval, takže nemusíte zadávat přístupový kód ani klepat Důvěra.
  2. V systému macOS Catalina: Otevřeno Nálezce a vyberte svůj iPhone z postranního panelu. Pak jděte do Všeobecné záložka.
  3. V systému Windows nebo macOS High Sierra nebo dřívější: Otevřeno iTunes a vyberte svůj iPhone z levé horní části obrazovky. Pak jděte na souhrn.
  4. Pod Možnosti v sekci klikněte na Nakonfigurujte přístupnost.
  5. Zrušit výběr Zvětšení ve vyskakovacím okně, které se zobrazí, klikněte na OK.
  6. Chcete-li potvrdit své nové nastavení přístupu, Sync s vaším iPhone.
Vypnout Zvětšení z Nakonfigurujte přístupnost okno ve Finderu nebo iTunes.

Zkontrolujte také svá další nastavení usnadnění

Pokud pro čtení malého textu nepotřebujete přiblížit obrazovku svého iPhonu, není důvod tuto funkci usnadnění vůbec zapínat. Jeho vypnutím eliminujete riziko náhodného přiblížení iPhonu v budoucnu.

Zoom není jediná funkce, kterou stojí za deaktivaci na vašem iPhone, pokud ji nepotřebujete. Měli byste také vypnout funkce jako VoiceOver nebo AssistiveTouch. Zkontrolujte všechny volitelné funkce v nastavení Přístupnost na vašem iPhone.

Poslední příspěvky

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found